Přejít na obsah


Fotka

Problém s fólií ZAGG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:20

Dobrý den, koupil jsem si ochrannou fólii ZAGG na Oregon 450. Při instalaci jsem se snažil postupovat přesně podle návodu: umýt ruce, očistit přístroj, navlhčit prsty dodanou tekutinou, vyndat fólii z obalu atd. Bod "vyndat fólii z obalu" jsem si vyložil tak, že se má odloupnout průhledná fólie od podkladového papíru, jak je to ostatně naznačeno na obrázku u tohoto bodu. Fólie mi však nejde od podkladového papíru vůbec odlepit, podkladový papír se trhá spolu s ní a ulpívá na fólii. Dělám něco špatně nebo jsem narazil na zmetka? Díky, Vlasťa
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:23

Narazil jsi na zmetek... folie šla normálně lehce odloupnout. Ale ani pak to nebyla výhra.
  • 0

#3 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:34

Hm, díky, mám tedy smůlu ... Zkusím jim to poslat zpět, snad mi napříště nepošlou dalšího zmetka. Myslel jsem si, že těch 320,- Kč za jednu fólii už může jistou kvalitu zaručit - vidím, že asi ne :-(. VL.
  • 0

#4 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:36

Jo, a co jsi s tím měl za problém, když říkáš, že to nebyla žádná výhra? Vl.
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:46

Je toho víc. Je to i o tom, zda folii ano či ne... I když jsem se hodně snažil, dostalo se mi pod folii smítko a mám tam ted "bulku" a jedna vzduchová bublinka ne a ne zmizet.... asi špatný ruce. Co je ale horší, tak mám jednak pocit horší citlivosti dotykové vrstvy (i přes kalibraci) a dotyk na folii je nepříjemný.. je taková měkká.
  • 0

#6 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:55

No, ale pořád je lepší o něco horší pocit z měkčí fólie, než poškrábat displej, ne? Prosím tě, a jak je možno fólii v případě potřeby opět z displeje odstranit? Píšou tam, že to jde snadno - jak se to dělá? Vl.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 23:13

cca 8 měsíců jsem nosil po kapsách, v autě v boxu, v batohu atd. Dakotu bez folie a zcela bez problémů. To zařízení by mělo něco vydržet. Folie jde sundat, ale druhý pokus už není ono. Nastříkáš to tou emulzí a někde v rohu nehtem odloupneš a stáhneš. Ale už to bude stejně pak znát... Nevím. Ta měkká vrstva je prostě taková nepříjemna.
  • 0

#8 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 23:18

No vidíš, a já mám Oregona necelé dva měsíce a už tam škrábaneček je. Sice malý, ale je tam. A to se fakt snažím nesahat na to špinavýma rukama. Když už jsem fólii koupil, tak ji zkusím (pokud mi ji tedy vyreklamují :-). Dík, Vl.
  • 0

#9 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 23:30

Já jsem od prodejce své Dakoty 20 dostal zdarma nějakou fólii. Musel jsem ji oříznout, protože byla určena pro Oregony. Okamžitě jsem poznal, proč mi ji přibalil, byla by hanba ji prodávat. Nicméně jako ochrana fungovala. Poté, co jsem zde na fóru psal, jak je displej Dakoty mizernej a všichni oponovali, že ne, že je to super, tak to ve mně zahlodalo a fólii jsme sundal. Samozřejmě, že jsem si druhý den displej nevratně poškrábal :-(, ale na "viditelnosti" se to moc neprojevilo. Displej Oregonů a Dakot je opravdu otřesnej a vůbec nechápu, jak si to dovolí tohle prodávat. To jsem se ale zahnal do offtopic. Prvotním mým záměrem bylo poreferovat o nějaké noname fólii, která šla snadno aplikovat, byla měkká a poškrábatelná. Takže informační hodnota mého příspěvku je nula. Pardon.
  • 0

#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 23:40

Tak tomu dodáme hodnotu, ne? ;) Se Zaggem jsem jezdil po displayi klíčem, nezapnutou propiskou, prstem, nehtem, špinavým prstem od blata (ne, nejsem prase, ale prostě to nešlo z prstu dolů)... mno a to je zatím asi tak vše co jsem použil. Folie bez jakéhokoli poškození, jen je na chviličku vidět otisk nehtu, když do ní člověk klepne. PS: zajímalo by mne, jestli nedělají i folie na tablety popř dotekové LCD, ona ta folie vypadá fakt nezničitelně B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 7:12

Fólií od ZAGGa jsem si koupil na telefon nokia přímo vkrámě nokia na flóře, protože jiná nebyla a podle mě to jsou vyhozené peníze. Postupoval jsem přesně podle návodu a i tak zůstali pod folii mikro bublinky a při pohledu více pod úhlem nebylo na displeji nicvidět. Takže jsem koupil jinou tvrdou za cca 1/3 ceny v Sannysoftu a jsem maximálně spokojen.
  • 0

#12 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 10:34

Pokud Ti na folii zustaly kousky papiru tak je to spatne. Ale jinak bych to nereslil a byl v klidu. Ja na folii od ZAGGa nedam dopustit. Oregon jsem ji podrel zipem od svetru. Koupil folii. Super. Pak se display rozbil. Diky folii se nerozpadl a sel jeste chvili pouzivat. Bylo mi lito folii vyhodit. Technik Piko mi ji sundal a donesl na prste. Tyden jsem ji mel ve vode at se mi nezaprasi lepiva strana. Pak jsem ji soupnul na druhy Oregon a nemam s tim nejmensi problem. Jsem v klidu kdyz se navigace vali mezi klice a prupiskama.
  • 0

#13 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 10:22

Moje zkusenosti jsou rozporuplne. Na Oregon se mi ji povedlo nalepit nejdriv ne uplne dokonale (nejaky mikro bublinky zustaly). Ale nic hroznyho, takze jsme ji tam nechali a OK. Po nejaky dobe se ale udelalo na folii nekolik vrypu. Nevim od ceho, ale zrejme jsme vlastni blbosti nacpali oregon i se skobou do originalniho pouzdra, displejem proti plastovemu uchytu, coz uz holt asi byl moc silny a dlouhy tlak... Nicmene ZAGG ma lifetime warranty tak jsem ji vymenil (kvuli postovnymu to ale zadarmo nebylo, ale tak na 50% ceny). Druhou folii se mi povedlo nalepit prekvapive dokonale. Bohuzel na mobil se mi to zas tak dokonale nepovedlo, a navic je tam ten horsi skluz prstem vic znat :( Tak premyslim ze ji vymenim za tvrdou...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#14 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:08

Pozor, z mých zkušeností ta fólie úplně nezničitelná rozhodně není! Po roce, kdy jsem ji měl k naprosté spokojenosti na OR550 mě popadl hloupý nápad, že ji vyčistím. Ach jo, jak jsem ji vzal lihem, tak místa, která byla poškrábaná, trochu zmatněla - předtím to vidět vůbec nebylo. Tak rada - když je mastná a špinavá, radši mýdlem nebo nechat být.
  • 0

#15 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:14

Crocky napsal/a:
Ach jo, jak jsem ji vzal lihem...


bez urážky, ale to byla blbost, brát na to rozpuštědlo :o

to je jak kdyby ses divil, že když budeš drhnout plasty navigace toluenem, tak že se začne rozpouštět ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:21

Sorry, ale líh jako rozpouštědlo na plasty rozhodně neberu... To by byl první plast, o kterém jsem se právě dozvěděl, že mu vadí styk s lihem... Co na to říká návod k Zaggu ?
  • 0

#17 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:43

na zagg jsem ještě líh nebral, ale tvrdou folii značky Brando na PDA jsem běžně čistil takovými těmi lihovými desinfekčními polštářky co se používají na desinfekci při odběru krve. Možná je to víc zředěný líh, ale té folii to nikterak neublížilo. Ale zagg je už od pohledu úplně jiný materiál, takže je dost možné že jí to vadí.
  • 0

#18 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:45

Na Coloradu používám tvrdší noname folii, balíček 10kusů / 200,- Kč. Kontrast snižuje nepatrně, odolnost proti poškrábání je střední. Colorado tahám po kapsách, sem tam se ocitne ve společnosti klíčů, mincí a jiných drobností. Jednou ročně folii vyměním, lepí se super (možná je to tím, že v době kdy jsme prodávali Compaq iPaq jako super novinku jsem jich zákazníkům na prodejně nalepil desítky až stovky), sundává taktéž, nezanechává stopy. a díky ceně 20 kč kus si z toho nemusím dělat těžkou hlavu. S těmi smítky pod displejem - často jsem byl svědkem zásadní chyby při lepení. Pro očištění displeje těsně před lepením je třeba použít antistatickou utěrku a ne kapesník nebo kousek nějaké látky. Třením obyčejným kapesníkem totiž vyvoláte podobný efekt jako notoricky známý liščí ohon na ebonitové tyči (jen v menší míře) a displej v následujících okamžicích přitahuje prach ze vzduchu jako magnet. Antistatická utěrka tomu odpomůže (pamatuje tu někdo otírání černých desek při přehrávání na gramofonu?) a pokud se před lepením i vy chvilku přidržíte topení nebo jiné uzemněné věci, rozhodně to nebude na škodu.
  • 0
Monte

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:46

Crocky: tak si ji zkus nechat vymenit:

http://www.invisible...US/Default.aspx
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 12:20

S474N napsal/a:
Crocky: tak si ji zkus nechat vymenit:

Ale to víš, že jo. Jenže mě končí kreditka 09/10 a v komerčce jsou docela laxní na její obnovu, prej až v druhé polovině měsíce. A vzhledem k tomu, že ZAGG má podmínky takové, že Ti pošle novou fólii, ty do 60 dní vrátíš tu původní a je to za nulu (nebo za dopravu, to se ještě uvidí). Když to neuděláš do 60 dní, tak ji normálně zaplatíš. V tu dobu ale ta kreditka už bude neplatná. Tak nechci dělat vlny a počkám 14 dní.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama