Přejít na obsah


Fotka

mapa Podkarpatská Rus


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 19:32

Ahoj,
nemá prosím někdo slušnou mapu podkarpatské rusi v img formatu? Nebo odkaz,kde by se dala stáhnout? Aby se dala použít do legendu hcx.
ta co je ke stažení na http://garmin.openstreetmap.nl/ je o ničem,jen povrchní plánky měst a okolo kde nic,tu nic :(

Sice cestu plánuju až v létě,ale příprava v zimě není k zahození ;)
  • 0

#2 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 19:41

Existuje oficiální topo mapa Ukrajiny. Mimo ní snad jedině už výše zmíněný odkaz na mk.cvut
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 20:32

Já byl s touhle open mapou na Slovensku a bylo to v pohodě.
  • 0

#4 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 20:42

Áno, lebo Podkarpatská Rus je na Slovensku..
  • 0
Sony Ericsson Xperia mini ST15i + Holux M-1000C, Android 2.3.4 (Locus Free, c:geo, WhereYouGo)

#5 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 21:03

Ja byl s oregonem na Ukrajinských poloninách. Mel jsem topo mapu Ukrajiny a hádejte co :) Byla mi úplně k ničemu! Koločavský vysílač jsem odlovil se štěstím. To je moje zkušenost :)
  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#6 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 22:48

Já mám zkušenost, že na Poloninách bohatě stačí papírová mapa (pro Svidovec a Černou horu je dokonce velmi luxusní). GPSku jsme použili snad jen na dvou křižovatkách abychom si potvrdili, kde přesně na mapě jsme. Pro pocit klidu byly nad Koločavou fajn waypointy z průvodce, ale jinak jsou svým charakterem poloniny téměř absolutně přehledné (nepadne-li mlha). Ale nejde jen o ty, že.
  • 0

#7 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 6:20

Já když jezdím do JV Asie, tak tam chodím dle těchto map a fungují dobře. Tady je rozkliklá Ukrajina.
Mimo mapy státu (nebo jen provincie) tam jsou různé POI v gpx. Všechny data jsou ve vícero formátech.
  • 0

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 7:13

Ja obcas malicko spolupracuji na tomhle, jsou tam nejen nejake mapy ale i jine zajimave info :
http://www.podkarpat...us.net/mapy.htm
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 12:39

KaMo_cz napsal/a:
Já když jezdím do JV Asie, tak tam chodím dle těchto map a fungují dobře. Tady je rozkliklá Ukrajina.
Mimo mapy státu (nebo jen provincie) tam jsou různé POI v gpx. Všechny data jsou ve vícero formátech.


jj,tenhle odkaz jsem našel taky,ale vůbec nevím jak převést formát osm do img.Ani nevím,jak ta mapa je/není podrobná.

Škoda,že na http://www.wanderrei...e/garmin_de.php se jim nevlezla do záběru celá zakarpatská oblast...,je tam jen kousek.

Ještě jsem našel nějaké jednotlivé části karpat:
http://mapcenter.cgp...n=Karpaty&cat=4
Není to nic moc podrobný,ale na základní orientaci to stačí.
  • 0

#10 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 14:08

Pred rokom som si vyrábal jednu rastrovú mapu pre Garmin Oregon v JNX formáte. Je to okolo najvyššieho vrchu Ukrajiny, Hoverla, ktorý leží na východnej hranici prvej Československej republiky. Z linku nižšie si môžete stiahnuť mapu pre OziExplorer a tiež pre Garmin v JNX formáte: http://www.4shared.c...Karpaty_UA.html
  • 0

#11 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2012 - 17:31

blatta napsal/a:
... jj,tenhle odkaz jsem našel taky,ale vůbec nevím jak převést formát osm do img.Ani nevím,jak ta mapa je/není podrobná. ...

Co chceš převádět? Vždyť tam ta mapa ve formáti .img je - ukraine.img.zip (15.7M) - pátý odkaz, akorát ji můsíš rozbalit ;)
Pak už jen nakopíruj do Garmina (já si je ještě přejmenovávám, protože jinak mají všechny mapy stejné jméno a to moc nefunguje) a uvidíš, jak je a není podrobná. Není to TOPO, ale na chození v civilizaci naprosto dostačující.
Trošku to proklikej ;)
  • 0

#12 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 0:20

KaMo_cz napsal/a:

blatta napsal/a:
... jj,tenhle odkaz jsem našel taky,ale vůbec nevím jak převést formát osm do img.Ani nevím,jak ta mapa je/není podrobná. ...

Co chceš převádět? Vždyť tam ta mapa ve formáti .img je - ukraine.img.zip (15.7M) - pátý odkaz, akorát ji můsíš rozbalit ;)
Pak už jen nakopíruj do Garmina (já si je ještě přejmenovávám, protože jinak mají všechny mapy stejné jméno a to moc nefunguje) a uvidíš, jak je a není podrobná. Není to TOPO, ale na chození v civilizaci naprosto dostačující.
Trošku to proklikej ;)


ehm,asi jsem se blbě vyjádřil nebo blbě pochopil....,to vím,že tam je ukraine.img.zip,jenže při velikosti ukrajiny a velikosti souboru (15,7MB) si myslím,že tam budou tak akorát hlavní silnice a nic víc....
U souboru ukraine.osm.bz2 (142.3M) bych očekával vzhledem k velikosti lepší mapu.Proto jsem psal,že nevím jak to převést do img.
Ale vyzkouším to img,za to nic nedám...Díky.
  • 0

#13 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 8:10

Tak to pak jo. Ale myslím, že v té osm ikdyž je větší toho o moc víc nebude. Mapy by měly být doplňovány všechny stejně a najednou. Ale je zajímavé, že archivy různých formátů se tak diametrálně liší. Prubně te to někdo ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama