Přejít na obsah


Fotka

Ikony typů keší v GPSmap


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 21:18

Předem se omlouvám, už tady určitě bylo. Chtěl bych mít v GPSmap 60Cx ikony typů keší...otazník pro mysterku atd. Vím, že se to má nějak udělat přes Garmin ximage, ale to je vše. Poraďte. Předem díky :-)
  • 0

#2 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 21:36

Přesně ti to asi nikdo neřekne, záleží na verzi a jazykové podobě MapSource, co používáš. Podle toho musíš vytvořit ve složce Dokumentů podsložku s názvem Můj Garmin, MůjGarmin, My Garmin nebo MyGarmin. Máš-li tam už takovou složku máš z části vyhráno.

V této složce potom má být další podsložka s tímto názvem: Vlastní symboly trasových bodů, Zákaznický symbol bodu nebo Custom Waypoint Symbols. Opět pokud tam už nějakou takovou máš, jsi o krok blíž k cíli.

V této složce jsou potom soubory s názvem 000.bmp až 023.bmp nebo vlastní ikony. I tady je víc verzí názvů, ale na disku už mám po všech pokusech jen tohle. Kdyby to nefungovalo, tak se ozvi a s ostatními snad dáme dalšíá možné názvy dohromady.

Ikonky si stáhni tady.
 


  • 0

#3 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 21:45

V Mapsource to mám, ale potřebuji to dostat do GPSky. Když nahrávám z Mapsource do GPS, mám normální truhličky. To co myslím, by mělo jít přímo z GSAKu.
  • 0

#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:10

Ikonky, které vidíš v MapSource, by se měla automaticky nahrát do GPS. Pokud se tam neobjeví, tak jednoduše použij XImage a ikonky do GPS uploaduj, aby je znala a použila.

Pro GSAK je makro, které při exportu do MapSource nebo přímo do GPS nahradí ikonky. U mě se jmenuje changesym.txt a je v něm tohle:

#default symbol
$_Symbol = "Geocache"

# traditional cache
If $d_CacheType = "T"
  If $d_TempDisabled
   $_Symbol = "Custom 6"
  Else
    If $d_Archived
     $_Symbol = "Cemetery"
    Else
     $_Symbol = "Custom 0"
    EndIf
  Endif
EndIf

# multi-cache
If $d_CacheType = "M"
  If $d_TempDisabled
   $_Symbol = "Custom 7"
  Else
    If $d_Archived
     $_Symbol = "Cemetery"
    Else
     $_Symbol = "Custom 1"
    EndIf
  Endif
EndIf

# unknown/mystery cache
If $d_CacheType = "U"
  If $d_TempDisabled
   $_Symbol = "Custom 8"
  Else
    If $d_Archived
      $_Symbol = "Cemetery"
    Else
      $_Symbol = "Custom 2"
    Endif
  EndIf
EndIf

# webcam
If $d_CacheType = "W"
  If $d_TempDisabled
   $_Symbol = "Skull and Crossbones"
  Else
    If $d_Archived
     $_Symbol = "Cemetery"
    Else
     $_Symbol = "Custom 3"
    EndIf
  Endif
EndIf

# letterbox-hybrid cache
If $d_CacheType = "B"
  If $d_TempDisabled
   $_Symbol = "Skull and Crossbones"
  Else
    If $d_Archived
      $_Symbol = "Cemetery"
    Else
      $_Symbol = "Post Office"
    EndIf
  Endif
EndIf


# event cache
If $d_CacheType = "E"
   $_Symbol = "Custom 4"
  If $d_Archived
   $_Symbol = "Custom 10"
  EndIf
EndIf

# virtual cache
If $d_CacheType = "V"
   $_Symbol = "Custom 9"
  If $d_Archived
   $_Symbol = "Cemetery"
  EndIf
EndIf

# Earthcache maji vzhledem k podobnemu postaveni
# jako virtual cache shodnou ikonku
If $d_CacheType = "R"
  $_Symbol = "Custom 9"
  If $d_Archived
   $_Symbol = "Cemetery"
  Endif
EndIf


# locationless
If $d_CacheType = "L"
   $_Symbol = "Custom 11"
EndIf


# CITO
If $d_CacheType = "C"
   $_Symbol = "Custom 5"
  If $d_Archived
    $_Symbol = "Cemetery"
  EndIf
EndIf


# nalezene cache jakehokoliv typu
If $d_Found
#Navaid, Green
#$_Symbol = "Geocache Found"
EndIf

#stage
#"Trail Head"


  • 0

#5 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:14

Changesym.txt přes GSAK  jsem taky zkusil použít, ale v GPS jsem měl pak keše jako modrý kolečka. Ximage nevím kde stáhnout, na Garminu jsem ho nenašel. Asi jsem lama....
  • 0

#6 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:42

Ximage je tady: http://www.garmin.co...ails.jsp?id=545

  • 0

#7 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:43

To samé se týká bodů POI, ikonky mám v adresářích, jak píšeš, v Mapsource se vše zobrazuje, ale v GPS ne.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:44

co se zmeny ikonek tyce, doporucuji mionovo makro do gsaku, vcetne podrobneho navodu

http://mioncz.net/gc/gsak/MapSource_export/

 

aby se pak symboly i v gps, je potreba je do ni nahrat  pomoci programu ximage (volne stazitelny na garminu: http://www.garmin.co...ails.jsp?id=545 )


  • 0

#9 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 22:56

Zkusil jsem to, tradicionálky jsou OK, ostatní typy keší jsou jako modrá kolečka. :-(
  • 0

#10 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 23:03

Shrnuto: v Mapsource je vše OK, v GPSmap mám tradicionálky jako tradicionálky, ostatní typy keší se mi pomocí makra v GSAKu nahrají jako modrá kolečka. Chyba bude někde v nahrání rozpoznání typů keší do GPSky. Ale kde???
  • 0

#11 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 23:05

... a ještě POI body..např. radary mají také svojí ikonku nebo místa s turistickými známkami, ale v GPS je mám jako puntíky. Už mi z toho hrabe, jdu radši spát. Kdo mi poradí jako lamě, má na nejbližším společném eventu u mne pivo. Nebo limo :-).... Díky.
  • 0

#12 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2007 - 23:48

Já bych to potřeboval mít v ruce, takhle virtuálně je to těžké. V zásadě musíš mít v GPS stejné uživatelské ikony jako v MapSource a v makru, které ikony přiřazuje při exportu z GSAKu. Potom to bude fungovat.

Když jsem tento problém řešil, tak mi buď nefungovalo nic, anebo potom fungovalo všechno. S mezifází, kdy se některé uživatelské ikonky zobrazovaly a jiné ne, jsem se nesetkal.


  • 0

#13 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 7:25

galdra: ... a ještě POI body..např. radary mají také svojí ikonku nebo místa s turistickými známkami, ale v GPS je mám jako puntíky. Už mi z toho hrabe, jdu radši spát. Kdo mi poradí jako lamě, má na nejbližším společném eventu u mne pivo. Nebo limo :-).... Díky.



Pokud jde o ikonky z POI, zkus se podivat, jakou ma *.bmp soubor bitovou hloubku. Mel jsem stejny problem u PDA a kdyz jsem ikonku ulozil ve stejne bitove hloubce, jakou maji ty co se zobrazuji, tak uz se kresli tak jak maji.

  • 0

#14 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 9:32

Po několika pokusech se napůl zadařilo. Ikony jsou v GPS všechny, ale jak tam, tak i v Mapsource se jinak přiřazují k typu cache - mysterka je označena jako virtuálka, virtuálka jako earthkache. Dobře je pouze tradiční a multi. Co s tím?
  • 0

#15 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 9:44

Tak se mi to chová taky, ani mi ale nepřišlo, že to je špatně - důležité pro mě bylo odlišení. Tady by pomohlo přejmenování ikon nebo úprava makra.

  • 0

#16 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 10:40

Tak jo, s tím se dá žít. Děkuji všem za radu. Kdyby někdo ještě opravil ty ikonky, dejte mi vědět,
  • 0

#17 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 15:36

Tak já jsem si s tím malinko pohrál a zjistil jsem následující:

Garmin 60 Cx (a asi i jiné, ale já to zkoušel na tomhle) používají 24 bodů pro ikonky (000-023). Když jsem si je stáhnul přes xImage vytvořilo se mi na disku následujících 24 souborů. Ty jsem nahradil souborama s jinejma ikonkama http://www.volny.cz/...do_Garmina.rar:

Symbol bodu 000.bmp - traditional
Symbol bodu 001.bmp - multi
Symbol bodu 002.bmp - mystery
Symbol bodu 003.bmp - event
Symbol bodu 004.bmp - virtual
Symbol bodu 005.bmp - earth
Symbol bodu 006.bmp - webcam
Symbol bodu 007.bmp - letter
Symbol bodu 008.bmp - nic
Symbol bodu 009.bmp - nic
Symbol bodu 010.bmp - otevřená zelená pokladnice
Symbol bodu 011.bmp - otevřená žlutá pokladnice
Symbol bodu 012.bmp - otevřená modrá pokladnice
Symbol bodu 013.bmp - nic
Symbol bodu 014.bmp - škrtnutá tradicional (pro unavailable)
Symbol bodu 015.bmp - škrtnutá multi (pro unavailable)
Symbol bodu 016.bmp - škrtnutá mystery (pro unavailable)
Symbol bodu 017.bmp - škrtnutá event (pro unavailable)
Symbol bodu 018.bmp - nic
Symbol bodu 019.bmp - nic
Symbol bodu 020.bmp - nic
Symbol bodu 021.bmp - nic
Symbol bodu 022.bmp - nic
Symbol bodu 023.bmp - nic

(To nic znamená, že je tam modrý bod, já to na nic nepoužil, vy můžete. Dají se tam dodělat Locationless, CITO apod.)

Když si tohle nahrajete zpátky do GPS tak je třeba ještě opravit makro http://www.volny.cz/.../changesym.txt. Já ho lehce opravil a něco vyzkoušel, ale zdaleka ne všechno, tak mě nekamenujte za případnou chybku. V tom makru koresponduje bod "Custom x" s tím x u "Symbol bodu 00x", takže se dají ikonky libovolně měnit. Pro zaarchivované keše je použita ikona hřbitova.

Funguje to hezky :-)


P.S. Omlouvám se za ty klikací odkazy ke stažení souborů, ale nějak mi to tady nechce zobrazovat korektně :-(

  • 0

#18 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 22:08

Podle me tady "pobihaji" dve (mozna vice) sady custom waypoints a nekolik maker. Obavam se ze nebudou vzajemne kompatibilni....
Co jsem ja videl : 60CSxCustomSymbols.zip a gcsym.zip.
Chce to proste porovnat pouzite makro a symboly zda spolu souhlasi. Dobry navod je na : http://www.theproper...stomSymbols.htm, tohle me chodilo......

  • 0

#19 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 23:27

suplere: Podle me tady "pobihaji" dve (mozna vice) sady custom waypoints a nekolik maker. Obavam se ze nebudou vzajemne kompatibilni.... Co jsem ja videl : 60CSxCustomSymbols.zip a gcsym.zip. ...

Pravda, kdysi jsem tu publikoval navod na export do Mapsource. je to tady: http://www.mioncz.ne...pSource_export/. Na konci navodu jsou linky na ZIP soubory s BMP ikonami pro MapSource i pro 60CSx, ktere v soucinnosti s exportem a makrem vytvorilo spravne typy kesek v dotycnych elektronickych mapach. Uz jsem to chtel pomalu smaznout, ale treba to jeste nekomu bude k uzitku...

Co se tyce kompatibility pouziti konkretnich indexu pro dane symboly, kazdy si pak muze sneadno upravit makro na svou sadu ikon, pripadne prejmenovat samotne ikony podle sve potreby.

Dodatek: ten prográmek GCSYM už dnes nemá příliš cenu používat, protože změnu symbolů zvládne hravě před exportem pomocí makra samotný GSAK - viz odkaz v předchozím odstavci. Nicméně z tohoto balíčku se ale stále hodí právě ty bitmapy se symboly keší pro Garmin a pro wpt a POI do MapSource  (více informací je v readme souboru u symbolů v GCSYM)


  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 23:57

Tak už umím vytvořit soubor POI a nahrát si ho do GPS.

Umím si nahrát do GPS uživatelské ikonky.

Ale ještě stále mi to nekreslí u kešek v GPS ty správné ikony :-( 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama