Přejít na obsah


Fotka

free mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 berta-3779

berta-3779

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 18:12

Ahojky,potrebovala bych pomoci s instalaci free mapy TOPO 20 do eTrex legendu.Mam: [:)] datovy kabel,GPSku,pocitac(s webovym odkazem http://gps-maps.info/gpsmaps/cz/) ale dal nevim co delat. [:(].Muzete mi nekdo podrobne poradit jak na to?Diky za co nejrychlejsi odpovedi.

  • 0

#2 Mago76

Mago76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 18:38

Nainstaluj  Mapsource nainstaluj do něj mapu kterou si přetím stáhla z netu připoj GPS k PC vyber mapy které chceš nahrát a pošli je do GPS a máš to  :)

  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2007 - 19:37

Hlavně si uvědom, že to, že každé nahrávání začíná kompletním výmazem všech map a tak se mapa nepřihraje, ale bude to ta jedna jediná, co tam bude.
  • 0

#4 petrikpa

petrikpa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 17:57

Nazdar mago 76, drobnost, Mapsource je někde volně ke stažení, nebo jen jako součást třeba map TOPO ap.? Díky 
  • 0

#5 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 18:09

Poslední verze MapSource se dá stáhnout vždy zde http://www8.garmin.c...t/mappingsw.jsp [;)] Hned první položka nahoře.

A obsahuje i češtinu...


  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 19:21

Jarous1 kecá, píšou tam "WARNING: This software will not work unless you already own a MapSource product" - to znamená, že potřebuješ nejdřív MapSource a pak si stáhneš tento update. MapSource se prodává s GPSkou nebo s mapou, anebo se taky dá stáhnout s např. Atlasem ČR na stránkách českého Garminu, což zdá se není úplně košér, ale co už...
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 19:30

Asi si trochu pleteš pojmy... Samotný MapSource je jen prohlížeč map, plánovač tras apod. Nainstalovat a pustit se dá i bez předchozí funkční verze. Dokud ale do něj nebudeš mít zaregistrovanou jakoukoli mapu, tak jaksi nemá co zobrazovat [;)]


  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 19:40

Jarous1:

Asi si trochu pleteš pojmy... Samotný MapSource je jen prohlížeč map, plánovač tras apod. Nainstalovat a pustit se dá i bez předchozí funkční verze. Dokud ale do něj nebudeš mít zaregistrovanou jakoukoli mapu, tak jaksi nemá co zobrazovat [;)]

Bohuzel to tak opravdu neni a pravdu ma Mitak, vcetne navrhovaneho reseni. Na webu garminu jsou ke stazeni jen updaty programu, ktere jsou na pocitaci bez predchozi plne instalace k nicemu... nenainstaluji se. Kdyz uz neveris napisum pod stazitelnym souborem, muzes to jeste vzdycky vyzkouset[I][;)]. Btw.existuji take nekomercni free mapy.

  • 0

#9 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 19:56

No, já ten nápis pochopil jako že "MapSource product" jsou právě až ty přiinstalované mapy... Tak se tedy omlouvám za mystifikaci [:(]
  • 0

#10 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 19:56

Jarous1:

Asi si trochu pleteš pojmy... Samotný MapSource je jen prohlížeč map, plánovač tras apod. Nainstalovat a pustit se dá i bez předchozí funkční verze. Dokud ale do něj nebudeš mít zaregistrovanou jakoukoli mapu, tak jaksi nemá co zobrazovat [;)]



Nevím kdo tady co plete, resp. vím to přesně.


Zkus si to a sám uvidíš [;)]


btw: MapSource se dá používat i s neodemknutými mapami. Minimálně neregistrovaný Atlas 10R se zobrazuje, ale velmi velmi hrubě, což je pro přehled dostatečné.


Mám vyzkoušeno z doby, kdy jsem měl Legenda a neměl instalačku Topo s MapSourcem.


  • 0

#11 Petronie

Petronie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 1:09

Ahoj, muzu nekoho z Vas poprosit, aby neco vyzkousel u sebe? Zajimalo by me jen, zda se Vam podari nainstalovat (http://gps-maps.info/cz/) mapu sk_topo20 do MapSource pomoci samoinstalacniho exace, ktery tam je vystaveny. U me to zhruba v polovine instalace pozaduje zadani cesty k souboru (zrejme cast archivu) :(. Delam nekde chybu?? Jen jeste upresnim ze mapu cz_map.exe jsem nainstaloval bez problemu....

 

DIky moc.

               Pavel
 


  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 7:53

Petronie:

Ahoj,
muzu nekoho z Vas poprosit, aby neco vyzkousel u sebe? Zajimalo by me jen, zda se Vam podari nainstalovat (http://gps-maps.info/cz/) mapu sk_topo20 do
MapSource pomoci samoinstalacniho exace, ktery tam je vystaveny. U me to
zhruba v polovine instalace pozaduje zadani cesty k souboru (zrejme
cast archivu) :(. Delam nekde chybu?? Jen jeste upresnim ze mapu cz_map.exe jsem nainstaloval bez problemu....

Instaloval jsem to nedávno a proběhlo to bez problémů. 


  • 0

#13 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 10:36

Mně ten exáč taky nefungoval, mělo to za výsledek "pokažení" MapSource.
  • 0

#14 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 10:43

Chtěl bych se zeptat na následující,

Rád bych doplnil TOPO czech nahranou v GPS o free Slovensko Topo 20 a free slovensko Road map http://mapcenter.cgp...=196&rgn=&cat=2 to proto, abych věděl co je pár metrů za hranicemi. Free mapy slovenska jsou ovšem jen ve fomátu img - ten dostanu do GPS pomocí send map. Problém je ovšem s automatickým vymazáním. Nevíte zda bude fungovat, když na jednu kartu nahraji mapu Topo czech pomocí Mapsource, na druhou kartu free mapy pomocí send map a pak oba soubory přemístím na jednu kartu?


  • 0

#15 Petronie

Petronie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 21:30

... tak to je dobra i spatna zprava v jednom. Dobra v tom smyslu, ze nejsem jediny kdo s tim ma problem na druhou stranu, kazdopadne je skoda ze to nefunguje. Nema nahodou nekdo nejakou ideu, kde by mohl byt zakopany pes? Pripadne ma nekdo/je schopen udelat z tech .img souboru novy samoinstalacni exac??

 

Diky moc za navrhy.

 

 Pavel 


  • 0

#16 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 23:13

Není to až tak těžké, jak to vypadá, zkus mrknou na wiki a najít tam odkaz na program "M3", který ti .img soubor zavede do mapsource jako mapu.
  • 0

#17 Petronie

Petronie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 12:47

mitak: Není to až tak těžké, jak to vypadá, zkus mrknou na wiki a najít tam odkaz na program "M3", který ti .img soubor zavede do mapsource jako mapu.


... ten programek jsem si stahl, ale jeste neodzkousel. Spis mi slo o celkovou ideu, dat to znova dohromady a nekde vystavit ci pripadne zaslat autorovi k vystaveni, tak aby to bylo opet 100%.

 

P. 

 

 


  • 0

#18 samotar

samotar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 15:29

Mě M3 nějak nejede.

Pracuje GPS s registrem map?

Našel jsem program

IMG 2 MAPSOURCE  Version 1-4-2 with typfilesupport    Softwaretool for automatic integration of  free or home-made "Garmin"-.img-Files to "Mapsource"

, ale ještě jsem ho nevyzkoušel.


  • 0

#19 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 16:17

Tenhle program je placenej.....

Zkus jeste MapSetToolKit
http://cypherman1.googlepages.com/home

  • 0

#20 paw-11380

paw-11380

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2008 - 23:45

Zdar, o existenci free map na gps-maps.info vím delší dobu, ale zrovna když bych je nyní potřeboval stáhnout, stránky jsou z větší části nefunkční. Již minimálně týden. :-( Nemáte prosím někdo, kdo je má již stažené, možnost je vystavit někde - na rapidshare nebo kdekoliv jinde? V mém případě se pídím po topo 20 a routovatelnývh cestách (pokud jsou taky volně šiřitelné), ale asi by se našlo i dost dalších jedinců, kteří by potřebovali zase ty ostatní.... Případnému dobrodinci veliké díky! Pavel
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama