Přejít na obsah


Fotka

Vista Hcx vs Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 10:49

Mám dva dotazy: 1. do které z těchto dvou mám jít? 2. kde je podle vás nejlevnější koupit Colorado s Topo ČR a na splátky? Najednou tuhle sumu asi fakt nedám:D
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 11:10

a co 60csx, o te neuvazujes? asi idealni vychodisko z nerozhodnosti mezi vistou a coloradem. precti si nedavne diskuze nad plusy a minusy, srovnej si jejich ceny (napr warps - ve vlakne nekde okolo ma reklamu) a co u tebe prevazi, vezmi. u me prevazilo colorado.
  • 0

#3 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 11:24

Ani jsem nad ní moc neuvažoval...asi půjdu do toho Colorada i bez splátek, jsi s ním spokojenej hodně?má nějáký větší mouchy?
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 14:12

spokojeny jsem, hodne ne :) chyby to zatim porad ma.

tady jsou mareklovy recenze i treba srovnavaci test 60 a col.
http://navigovat.mob...&sart=&ssec=1,2
  • 0

#5 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 20:50

Dzejkoubek napsal/a:
má nějáký větší mouchy?


Jo, několik masařek kolem Colorada poletuje. Přečti si vlákno "Colorado" a "Colorado a Voda". Doporučuji hodně zvážit, pěkný zevnějšek není vše a 60Csx a série HCx jsou na tom v lecčems lépe.
  • 0

#6 Hledatchi

Hledatchi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 11:18

Podle toho co jsem zatim slysel o Coloradu a dle mych zkusenosti s Vista HCx, bych ti doporucil urcite Vistu. A usetrene tisicovky investuj do nejakeho pekneho geovyletu.. Jedine, co mi na Viste chybi je podpora WIG (na tech par kesi si ale muzu casem od nekoho pujcit sestavu s OpenWIG) a [vtip]qwerty klavesnice[/vtip], ale to opravdu jen okrajove. :D
  • 0

#7 molloy

molloy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 11:45

Podle toho co jsem zatim slysel o Coloradu a dle mych zkusenosti s Vista HCx, bych ti doporucil urcite Vistu. A usetrene tisicovky investuj do nejakeho pekneho geovyletu..


Jo to je relativní. Například ze svých zkuseností s Coloradem, bych já doporučil Coloredo. Ale záleží na rozhodovateli, jaký funkce chce a jaké využije.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 12:19

Hledatchi napsal/a:
Podle toho co jsem zatim slysel o Coloradu a dle mych zkusenosti s Vista HCx, bych ti doporucil urcite Vistu.


never vsemu, co nekde slysis ;)

jinak nezapominejme na prima odlepovaci gumu u legendu/vist c,cx,hcx.

edit: tak jsem se kousl a zacal vymyslet + a -, jak na me pusobily gpsky, vsechny pristroje jsem dlouhodobe pouzival ci pouzivam

vista
+ cena
+ velikost (pokud je pro vas dulezita, da se celkem nenapadne nosit v pouzdru na opasku)
- odlepovaci guma
- maly displej (holt dan za malou velikost)

colorado
+ super displej, jen se driv musi podsvitit nez u 60ky
+ wig
+ profil autonavigace
+ listingy (ty si ja osobne nemuzu vynachvalit, ne kvuli multinam, ale kvuli tomu, ze si precteme popis na miste, nebo cestou k nemu, aniz bych vytahoval mda)
+ moznost vypnout prednastavene POI a nechat zapnute jen custom POI - nahrane kese-nemataji se zaplavy ostatnich bodu mezi keskama
- nedoladeny firmware (neprumeruje pri zamerovani, nerozdeleni dennich tras, horsi prace s tras. body, absence vytrazneho pipnuti pri blizeni k bodu... - konkretne viz navigovat.cz ...)
- vodotesnost s velkym otaznikem? - husty dest rozhodne vydrzi. nekdo v diskuzi psal, ze s nim i plaval - ok. oproti tomu ted tu nekdo psal, ze pri plavani prusvih. a ja to na sobe zkouset nebudu ;)

60csx
+ dobry displej, vetsi uz ma jen colorado
+ prijemne rychle ovladani
+ jednoduse receno - profesionalni nastroj geocachera :)
- mne by uz ted chybely listingy
- nema wig? (to je otazka, jestli to nekdy rozjede natolik, ze to fakt bude velike minus)

jinak zakladni vec a to navigaci zvladaji vsechny s podobnou presnosti i silou signalu. jen nekdy se mi zda reakce sipky na 60csx rychlejsi nez treba na coloradu.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 12:29

Dain & Olik napsal/a:
jinak nezapominejme na prima odlepovaci gumu u legendu/vist c,cx,hcx.


To neni takovy problem jak vypada. Je to prakticky naklad cca 200,- za rok pri intenzivnim pouzivani, s tim, ze prvni dva roky mas zdarma, nebot zaruka. ;)

Navic s kazdou vymenou gumy ziskavas takovou malou generalky GPSky, vypada pak jako nova! :D

A ted si spocti, kolik let bys musel menit tu gumu, nez by ses dostal na cenu drazsich modelu GPSek...
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 12:43

HaLuMa napsal/a:

A ted si spocti, kolik let bys musel menit tu gumu, nez by ses dostal na cenu drazsich modelu GPSek...


no me tady nejde o cenu, ale o ten opruz dojizdet do pikodasu kazdeho pul roku na vymenu. tohle si od pristroje nepredstavuju. a za tu cenu navic dostavam hlavne lepsi displej a v pripade 60ky mnohem prijemnejsi ovladani.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 13:10

... zatimco kvuli Coloradu jeste nikdo do Picodasu jezdit nemusel? Vzdyt co tu vidim v diskuzich, tak jej lidi reklamuji a reklamuji... To si od pristroje za deset klacku zase nepredstavuji ja. Myslim, ze Garmin ma jeste mnoho veci na vychytavani a otazka je, jestli jim za ty prachy chce clovek delat betatestera.
  • 0

#12 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 13:16

Dzejkoubek napsal/a:
Mám dva dotazy:
1. do které z těchto dvou mám jít?
2. kde je podle vás nejlevnější koupit Colorado s Topo ČR a na splátky?

Najednou tuhle sumu asi fakt nedám:D

Jsem již dlouhodobým majitelem 60CSx, předtím jsem měl vistu, no a teď jsem i chvilku uvažoval o Coloradu a výsledek? Šedesátku nedám z ruky.
Vista: Dainem proklamovaná guma je opruz, ovládání čulibrkem také nic moc. Malej displey
60CSx: Neumí Wherigo, ale kolik jich je?
Colorado: Chvilku jsem uvažoval o koupi (protože každá novinka mi není cizí:D), ale když jsem zjistil, jak se tam třeba dávají baterky a dokonce, že Milancerovi se tam ani některé nevešly a další nemoci, tak jsem zvolnil. Držák na kolo taky prímovej, prostě 60 je 60 a zatím bych určitě neměnil. Asi ještě pár měsíců počkat, až pánové za louží trochu vychytaj mouchy. Teda letadla.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 13:46

HaLuMa napsal/a:
... zatimco kvuli Coloradu jeste nikdo do Picodasu jezdit nemusel? Vzdyt co tu vidim v diskuzich, tak jej lidi reklamuji a reklamuji... To si od pristroje za deset klacku zase nepredstavuji ja. Myslim, ze Garmin ma jeste mnoho veci na vychytavani a otazka je, jestli jim za ty prachy chce clovek delat betatestera.


ja musim zaklepat na vsechno mozny, ja tam s col jeste nebyl. (a myslim, ze vetsina majitelu col taky ne. on taky do diskuze nenapise nikdo "koupil jsem colorado a jeste jsem ho nereklamoval" ale naopak :)

ano, sem tam nekdo reklamoval zasekavaci colorado. ovsem tu vistu kupuju uz s predstavou, ze se za pul roku na 80-100% uvidime ... :)
  • 0

#14 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 14:42

Dnes jsem si colorado privezl domu. Zatim co si s nim celou dobu hraju, nikde zadny problem, ale uvidime casem. Zatim ale nemuzu rict o coloradu co jsem si koupil nic spatneho
  • 0

#15 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 18:10

Ta odlepující guma je fakt horor A není to jen 2x za rok, ale 4x za rok do Picodasu (vlastně GPScentra). Na počkání ti ji nevymění. A minulé léto jsem tam byl asi 6x, protože prostě gumičky neměli, ač slibovali ... až v září. A už je zase uvolněná. Tentokrát ji tam nechám rovnou a když to nestihnou za měsíc opravit:@ ... bude za to 60CSx:D. Takže, u visty počítej s vyšší cenou: jednou za Vistu, podruhé za náhradní GPS (po dobu, co bude Vista v opravě).:(
  • 0

#16 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 19:56

Tady to vypadá jak na fotofóru, akorát že tam se hádají příznivci značek Canon a Nikon:) Když jsem kupoval Vistu tak Colorado nebylo, po uvedení jsem začal přemýšlet o výměně, ale po té, co jsem ho mohl krátce vyzkoušet /než se odebralo do křemíkového nebe/ jsem si to zatím rozmyslel. Nelíbí se mi: tmavý displej, nízká odolnost, ovládání /to se časem podá/, blbá práce s listingy /očekával bych možnost je přidávat a odebírat třeba i po jednom a ne jen po celým balíku/ Líbí se mi: velikost a rozlišení displeje, čtení listingů, werigo. No a závěr: při současných cenách bych šel asi do 60CSx nebo do Visty HCx.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 20:57

ProKesTom napsal/a:
Ta odlepující guma je fakt horor A není to jen 2x za rok, ale 4x za rok do Picodasu (vlastně GPScentra). Na počkání ti ji nevymění.


Ono v realu ta vymena gumy je na deset minut (ale nestopoval jsem jim to... :D). Ze to bezne na pockani nedelaji je dano tim, ze servis ma jinou pracovni dobu nez prodejna a take ze asi musi vyrizovat veci co jim tam lezi... kdyby vyrizovali vsechno na pockani, tak by slozitejsi opravy nestihli vubec udelat.

Me prvni guma na legendu vydrzela rok a ctvrt. Druha zatim drzi uz od prosince.

Jinak osobne si myslim, ze guma u eTrexu je maly problem. Mnohem vetsi problem je blbnouci displej ci nereagujici joystick - oboje zpusobene nevhodne resenymi kontakty mezi horni casti pristroje a zakladni deskou.

Proste do GPSky zezhora prudceji klepnes a obraz zmizi, nebo se zblazni... klepnes znova a obraz je zpet. Nebo ti prestane reagovat nejaky smer na joysticku... klepnes do pristroje a najednou to funguje. Cim starsi pristroj, tim spise ti to zacne delat.

Z tohoto hlediska jsou ty sedesatky zatim asi nejvydarenejsi. Nemaji tyto stare problemy eTrexu, a zase nema destske nemoci Colorad.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 21:05

Leroj napsal/a:
Nelíbí se mi:
tmavý displej, nízká odolnost, ovládání /to se časem podá/, blbá práce s ...


Ono je to bohuzel nevyhnutelne... cim ma displej vetsi rozliseni, tim je logicky tmavsi. Bunky, kterymi sviti svetlo jsou mensi a vetsi procento plochy zabira prostor pro vodice k jednotlivym bunkam, kterych je tam mnohem vice. Takze celkova plocha na prostup svetla je mensi. Dalo by se to kompenzovat intenzivnejsim podvetlenim, ale to zase sezere mnohem vice energie.
  • 0

#19 vlada1

vlada1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 21:16

Dzejkoubek napsal/a:
Ani jsem nad ní moc neuvažoval...asi půjdu do toho Colorada i bez splátek, jsi s ním spokojenej hodně?má nějáký větší mouchy?


Já měl Vistu Hcx a byl jsem s ní nadšenej, pak mě kolega uvrtal do Colorada a bylo to o zvykání si na něco trochu jiného a z určitého pohledu i na něco trochu bezdůvodně ořezaného (výstražné body, průměrování...) ale pak jsem si rychle zvykl na supr. displej a taky se začal v rámci kondičních cyklovýletů zajímat o geocaching. Colorado je generačně o něčem jiném a kdo se rozhoduje nyní je to asi správná volba bez kompromisů. Samo si firma nechala něco, čím zaujme další půlrok...
  • 0

#20 davidhc

davidhc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 7:07

Leroj napsal/a:
Tady to vypadá jak na fotofóru, akorát že tam se hádají příznivci značek Canon a Nikon:)....


Mám z toho podobný pocit, nevím proč posuzují lidé něco co nemají. Já taky nekritizuji 60-ku, sice jsem ji držel v ruce, ale nemohu soudit, když s ní nemám hodiny zkušeností. Mám Colorado cca 3 týdny a zatím naprostá spokojenost. Pořizoval jsem ho na geocaching a na toto je podpora jednoznačně nejlepší. Ukažte mi jiný přístroj na trhu do kterého velmi jednoduše nahraji soubor kešek a pak už jen stačí zapnout, najít nejbližší, přečít listing, zápisy hledačů přede mnou a popřípadě i hint. Jediné co nestahuje jsou fotky, to pozor pokud jsou potřeba.
Závěr? Pokud pořizujete novou navigaci nyní, tak je myslím volba jasná. A jestli se rozjede Wherigo, tak máme o zábavu postaráno:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka