Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend-cena noveho stroje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 23:39

Zdravim kaceri osazenstvo. V posledni dobe jsem nasel na nekolika internetovych serverech za tento pristroj (mapovy, cernobily pristroj s 8 MB interni pameti) neuveritelnou cenu 1300kc vcetne DPH :o. Zni to jako pohadka, ale tezko verit. Tak si rikam, zda je to mozne, kdyz oficialne z USA stoji nejakych 160 Dolaru a na serioznich ceskych obchodech od 3800kc vyse. Samozrejme nabizi zaruku 2 roky atd. Ten samy, ale pouzity pristroj byl k mani za 1500kc v bazaru. Kde je zakopany pes? Uvadim priklad specifikace: Klady modelu eTrex Legend: * minimální velikost, delší výdrž baterií * nízká cena, v ceně 8MB mapové paměti a datový kabel * široká nabídka funkcí a nastavení, blížící se dražším modelům * podrobné navigační displeje s kompasem nebo pouze číselnými poli * možnost vypnutí/zapnutí záznamu prošlé trasy, možnost nastavení intervalu ukládání * je možné samostatně definovat číselná pole a zobrazovat požadované funkce Zápory modelu eTrex Legend: * horší ovládání, pokud je GPS umístěna na přístrojové desce nebo mimo ruku * není možné připojit externí anténu * menší displej, díky vysokému rozlišení jsou některé popisy na mapě velice ""jemné"" Vlastnosti modelu eTrex Legend: * Přesnost určení polohy: 7-10 m nebo méně při normálním režimu GPS, WASS/EGNOS kompatibilita * Rozměry přístroje: 51 x 111 x 30 mm * Displej: 54 x 27 mm, rozlišení 160 x 288 pixelů, 4 úrovně šedi, možnost podsvícení displeje * Hmotnost: 150g včetně baterií * Životnost baterií: výdrž až 20 hodin při použití dvou AA alkalických baterií, životnost závisí na režimu použití * Vodotěsnost: dle normy IEC 60529 IPX7 (oddolnost proti vodě při ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut) * Body a naplánované trasy: 1000 bodů s ikonou, názvem a popisem, výškou a datem/časem uložení, 50 naplánovaných tras, každá může mít až 175 lomových bodů * Záznam trasy: kapacita aktivní paměti na 10 000 záznamů, s možností zapnutí/vypnutí záznamu a nastavení intervalu záznamu * K dispozici je 13 evropských jazyků včetně češtiny * Mapová paměť vestavěná 8 MB na podrobné mapy v edici MapSource, bez možnosti rozšíření * Vestavěná GPS PATCH (pásková) anténa * Teplotní rozsah -15 až +70°C * Rozhraní RS 232, datový/napájecí konektor hranatý Garmin 4 pin * Externí napájení 3 V stejnosměrné (napájecí kabel do auta se stabilizátorem)
  • 0

#2 albatros

albatros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 0:09

Jsou prodejci v kamenných obchodech za cenu 1.300,- jedná se o doprodej ten kdo prodává za víc mi nepřejide zrovna fér.
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 0:34

Ano, před vánoci se cena na téměř všech větších obchodech snížila o 50%... vím to, páč jsem přesně o týden dřív koupil jeden "rezervní" na AUKRU :( Ale proč kupovat modráska, když žluťáska eTrex H dostanete za 2.200??? Možná ještě klesne... i když... jsou to doprodeje. A eTrex H to už je něco!! Jsem z něj mírně v šoku... kam se hrabe můj ještě nedávno "hlavní" EVOLVE přes modrej zub... teď mám smartfouna jen na mapu, když je nejhůř. A že má jen šipku... co himbajz potřebujete jinýho?? Podle mně je to buď oregáno nebo brácha, popř. šedesátka, anebo žluťásek. Co jsem si ho koupil, bylo to vždycky přesný lovení na max. 3m, město les neměsto neles. V provozu tak 15 hodin na jedny baterie i s podsvětlováním v noci. edit: teď právě mám možnost porovnávat Háčko s Legendem - při horším příjmu (pod stromy, užší ulice) se Legend ztrácí, "zakoktává" a tak. EVOLVE má taky problémy s "koktavostí", i když tam to bude spíš a) přenosovou rychlostí - pět údajů/sek po bluetooth do PDA (dá se ošetřit přes PC, zatím jsem nezkoušel), b.) statickou navigací (taky prý jde vypnout a taky jsem nezkoušel), c) chybou v firmwaru, která je prý ošetřena v novém FW (vyměnit jsem nezkoušel). Ale nemluvíme o EVOLVu, ale o Legendu a Háčku. Mapy nemapy, žluťásek se nezakoktal ANI JEDNOU a ukazuje plynule i při velmi nízké rychlosti (typicky při přiblížení ke keši, že). To se prostě nedá srovnat, ten SIRF III čip umí. Ostatní parametry mají Háčko a Legend podobné, jen H je nemapový. Ostatně, k čemu ty čárkovaný černobílý mapy... na geokešink určitě ne.
  • 0

#4 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 0:45

Existuje názor, že se jedná o výprodej přístrojů od Mountfielda, který jich měl ohromné množství, dával je k bicyklům apod. a nakonec se jich levně zbavil. eTrex Legenda jsem měl a byl jsem s ním moc spokojen. Zmiňovaná menší citlivost než mají dnešní přístoje mi vůbec nevadila. Naopak, člověk potom hledá více citem :-) Nemapový přístroj bych nechtěl.
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 1:54

Jojo, za podobné ceny se Legendy "vyprodávají" už celkem dlouho. Mapy+necitlivost versus citlivost+nemapy je hodně věcí názoru a zvyku. Obojí se dá, na mapu, ač černobílou a pomalou, se ale zvyká fakt dobře... jenže zas bez signálu v hustším lese... Nejlépe si to asi vyzkoušet.:) eTrex H ještě na rozdíl od Legendu nemá thumbstick (pětipolohové tlačítko navrchu přístroje), umožňuje jen šestiznaké názvy waypointů (do Legenda se vejde znaků 10) a samotných waypointů se do něj vejde také méně... 500 místo 1000. Jinak v eTrex H není Sirf3, ale MediaTek, stejně jako v Evolve... což teda ještě neznamená, že se musí chovat stejně.
  • 0

#6 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 9:07

my máme legenda, z bazaru asi půl roku za 2700, to je síla jak to kleslo.je, ale super a záleží na zvyku. Signál taky není nejhorší.Bydlíme v podkroví a kokonce i tam na některých místech chytám 3-8 družic. Dohledávání multin je taky v poho jen to záleží na zvyku.
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#7 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 10:25

ja mam funglovku z jednoho e-shopu za cca 1400,- krasna to cena :) a slape jak hodinky
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#8 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 14:09

Diky vsem za jejich nazory a postrehy. Pristroj nema byt pro me, ale pro bratra, jez ackoliv je starsi, mene technice rozumi a taky ma cca tretinu kesi. Sam pouzivam k loveni PDA od HTC, respektive model Polaris nebo-li Touch Cruise ve spojeni s OziExplorerem. Ano, ma "baterkovy" hendikep a cip Qualcomm, ale casto vyuzivam netu, muzu si zavolat, zjistit , zda kes nenasel par minut prede mnou a postacujici fotoaparat. Ve meste bez problemu, v lese se to da prezit, protoze nekdy ukazuje vzorne, nekdy mu nedela problem cloveka poslat o par vrstevnic nize, ale to uz musi byt kurna les se skalami :-) Ale zpet ke Garminu. Paradoxne bratr dostal na vypujceni a vyzkouseni od kolegy z prace nemapovy model eTrex Summit. A kdyz se vydal lovit, tvrdil mi, ze od finalne zamerene pozice mu pristroj ukazoval 117m (bylo to na blize nespecifikovanem miste u reky Moravy v Olomouci)...tak nevim, jestli nakonec neni opravdu antitalent on nez pristroj :-) S timto pristrojem jsem mel moznost se jen lehce seznamit, takze test jsem neprovadel, skoda. Ukazalo by se, kde je pravada. No a dalsi duvod, proc jsem se ptal je ten, ze jak jinak, bratr zvazuje jeho porizeni. Nejak "extremne" nelovi a investovat se mu taky nechce a prave proto je rozdil DVOU TISIC korun vice nez prijemny.... Ohledne toho "zbaveni zasob" u Mountfieldu me to rovnez napadlo. Myslim si, ze za tech "par supek" by to bratr rozbit nemusel a kdyz jo, mame preci zaruku. Pokud jeste nekdo napise nejakou zkusenost, budu jen rad. Uz jsem jich par vycetl a udelal si nazor. Diky moc, teda bratr dekuje :D
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 14:50

Jen jedna čerstvá: na Kvadrberku (Děčín) v sobotu ukazoval Legend asi 80 m od cíle, Háčko naprosto přesně. Les. PS: taky mám HTC. Na lovení (pohyb v terénu) ale už co jsem ho koupil používám jen Háčko.
  • 0

#10 mrkfa

mrkfa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 15:02

ja s klasickym Legendem nemam dobre zkusenosti, ztrata signalu v lese byla hodne spatna. Koupil jsem si Legend Hcx a naprosta spokojenost. Baterky vydrzi dlouho a signal v pohode i v lese
  • 0

#11 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 20:55

ja sem asi pred pulrokem kupoval v kamenem obchode janccutce legenda, a stal 1500,- novej, 2 roky zaruka, CD, prenosovej kabel k pocitaci, za tu cenu nebylo co resit (spise zalozni GPS) asi o 3 dny pozdeji si ji tam kupoval kamos, uplne to same, jen mela mapy slovenska...ale k tomu normalne CD s ceskejma mapama...takze uz pred pulrokem 1500,- a zadnej problem...
  • 0

#12 TaT4

TaT4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 21:25

Mrkni na http://gps-navigace....ve/etrex-legend
  • 0

#13 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 22:27

Diky za odkaz. O techto cenach okol trinacti set korun vim...volba je tedy jen na bratrovi, ale vypada to, ze bude setrit. Mozna za zamysleni stoji nejaky "novejsi" pristroj z druhe ruky. Skoda, moci si jej vyzkouset na par hodin a hned bych vedel, jak moc se chyta nebo nechyta :)
  • 0

Vojcek 1986





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama