Přejít na obsah


Fotka

PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 23:46

Predem se omlouvam, ze tahkhle obtezuji, ale chtel bych se (i jako reakci na clanek o placenych kurzech GC:-)) zeptat, jak to zkuseni kaceri vidi s PDAckama. zajimalo by me, jestli nekdo z vas ma nejake PDA s winmobile a co do toho pouziva za programy. Ja mam Siemens pocket loox n500. Doporucte prosim programky... Mam GPScompass, ale zda se mi, ze ten nefunguje, jak by mel... Dekuji, Marsyas naivně mačkám enter a čekám, že se to odešle:-)
  • 0

Co jako?


#2 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 0:15

Možností je hodně, z offline mapových je nejlepší OziExplorerCE, ke kterému jsou k dispozici mraky map. Nemapových je hrozně moc a každému vyhovuje něc jiného, já preferuji BeelineGPS .
  • 0

Honor 7, Locus Pro ...


#3 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 0:30

Já jsem s PDA odlovil všechny naše kešky. Po počátečních experimentech jsem zakotvil u OziExplorer CE a v poslední době jsem vyměnil Geoscouta za Kešovadlo. A nějak mě nenapadá, co chtít víc, navigace a dohledání pomocí šipky - Ozi a na listingy Kešovadlo. Jsem absolutně spokojený :-)
  • 0

#4 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 8:35

I ja se pripojim. Pouzivam PDA od HTC, konkretne Touch Cruise: Prvnich cca 45 kesi jsem objizdel na kole a za pomoci mapy.cz :-) Soucasna vybava obsahuje Ozi Explorer ve verzi 2.27d a k tomu mapy v meritku 1:10000. Jeste planuje se podivat, co umi vyse zminene Kesovadlo a Geoscout, jinak davam zatim Ozimu znamku 1- Pri pouzivani Mozigo programu vidim jen jednu "neprijemnost", a to neustale aktualizace. Ani to neni v pocitaci tyden a uz davat novou verzi :-) Ale tim nechci rici, ze Haluma neodvadi skvelou praci, ba naopak. Jako vyhodu PDA, pokud budes mit nejaky datovy tarif, je moznost stahnout si i program Google maps a jako doplnek pouzit i jej. Nekdy se opravdu hodici letecky pohled na krajinu a videni to vse tak nejak v realu. Samozrejme internet v pristroji ti umozni si prohlizet i jine veci a stranky, soucasne mobilni prohlizece jsou vice nez slusne, napr. Opera Mobile 9.5
  • 0

Vojcek 1986


#5 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 9:13

Já testoval docela dost programů a zakotvil jsem u GeoScouta v kombinaci s OZIm, ale po přechodu na GeoScouta 2.0.x jsem už OZIho přestal používat. Pokud máš datový tarif a můžeš online stahovat i logovat, je GeoScout ve verzi 2 asi nejlepší, co jsem viděl.
  • 0

#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:06

To Vojcek:
Mozigo je od klamy, Haluma ma na svědomí GeoGet. To jen pro přesnost, jinak časté aktualizace jsou fajn ve smyslu, že se program vyvíjí, ale otravné, že se pořád musí přeinstalovávat :)

K tématu
Používám GeoScout 2 s turistickými mapami (malá reklama neuškodí :)). Občas jako doplněk OZI Explorer, ale ten obvykle jen běží na pozadí a zaznamenává prošlou trasu. V podstatě během výletu řeším dvě úlohy - kde je keš a kudy jdu a na obě je extra program. Na kešování ale na 99% Geoscout.

U PDA vidím jedinou nevýhodu - není stavěno do terénu, takže v zimě a dešti se mu moc nelíbí a málo vydrží baterky (to ale lze řešit akupackem s USB výstupem).

Plus je jeho naprostá všestrannost - jaký soft nahraješ, to to umí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:14

Uz v tech programech zacinam mit ceskou vesnici, pardon Klamovi :-)

Ted prave zkousim, zatim jen z domu, moznosti programu TrackyPro 3.3.6
Jako mapy muzete pouzivat vami vyexportovane Google maps nebo mate moznost stahnout si je online. Prozkoumam datovou naracnost hned dnes.
Vice se muzete dozvedet http://www.wmhelp.cz...article&sid=123

Mate s timto programem nekdo zkusenost? Jeste jsem si vsiml, ze program podporuje chat. Nechcete nekdo vyzkouset?
  • 0

Vojcek 1986


#8 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:31

Mám Fujitsu Siemens N560 a používám OziExpl. a GeoScout. Naprosto to stačí, ale....je tam velké ale, protože pokud chceš vyrazit někam na delší dobu, tak máš smůlu skrz baterii. Vydrží tak 2-4 hodiny, což je fakt nanic. Další velký mínus je malá odolnost zařízení. Pokud nemáš náhradní baterii, nebo externí možnost dobití, nemáš odolné pouzdro-kryt a není vyloženě hezky, tak raději neplánuj velký výlet. Dělal jsem to tak, že jsem měl papírové přípravy a navíc ještě outdoor-přístroj na obyč.tužkové baterie (eTrex Legend). PDA jsem používal jen v nejnutnějších případech. Listingy v GeoScoutovi a pořádný náhled na to, kde vlastně jsem v OziExploreru s mapami 1:10 000. A dohledání cache také většinou pomocí PDA, ale když pršelo, tak jsem se musel smířit, že použiji "Legenda", který má podstatně horší citlivost, takže to byl někdy docela problém cache nalézt. Doporučuji si pořídit k PDA co máš ještě nějaký outdoor přístroj.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#9 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:54

PDA ci jakekoliv mobilni pristroje, i automobilove navigace, maji opravdu nevyhodu ve "slabsi" konstrukci (poridit si pouzdro ci obal do nepohody), odolnosti a predevsim vydrzi. Zvlaste, kdyz mate zaple datove tarify, bluetooth... Clovek musi funkci GPS casteji vypinat a pak treba cast trasy dojit po pameti a teprve nejakych 100m pred cilem zapnout. Holt, kazdy pristroj ma sve + a -
  • 0

Vojcek 1986


#10 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:56

Já to řeším stejně, mám PDA a ještě Legenda, kterého používáme při delší navigaci a jako druhý přístroj při dohledávání. Na PDA mám listingy, řeším výpočty souřadnic (GeoScout má Puzzle Resolver), online stahování logů a podrobnějších map v případě, že nemůžeme najít, online logování včetně TB a GC. Taky používám PDA na autonavigaci při delších přejezdech. Prostě mít obě zařízení je asi to nejlepší co lze udělat. Jo taky mám na PDA Garmina Mobile XT, který má super mapy, ale nejak mi nesedl a občas padá. A jako autonavigace je sice použitelný, ale nedšený z něj nejsem. Používám ho hlavně při bloudění mimo civilizaci, protže je tam každá pěšinka. Co se týče problémů s odolností PDA, tak to jsem částečně vyřešil silikonovým obalem a co se týče výdrže, tak jsem si pořídil ještě jednu větší baterii, takže bych měl s napájením vystačit i na celodenní kešování. Bohužel větší baterka nejde kombinovat s tím silikonovým obalem, takže to ještě budu asi nějak řešit...
  • 0

#11 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:49

Koukám, že ve výsledku to většinou děláme stejně. Outdorového garmina na přiblížení (na větší vzdálenost Garmina Mobile XT) a blíže ke keši PDA s GeoScoutem. PDA by stačilo, ale problémem jsou opravdu baterie a tahat na zádech akumulátor je doooost nepohodlné :D
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#12 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:01

Jo tak děkuji za rady, mám právě novou baterku (patnáct set miliampér). Po pořádném nabytí vydrží na mraze celý den. Děkuji moc! Geoscouta jsem zkusil, prave stahuju nejke ty kesky do zasoby. A diky nemu jsem prisel na to, ze muzu prohlizet net cez pda... Jeste jednou dekuji!
  • 0

Co jako?


#13 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:15

Marsyas:"mám právě novou baterku (patnáct set miliampér)" já mám 3000 a 1500 jako záložní a stejně to na celý den nedá.Na jednu keš ano, na velké multiny ne.
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#14 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 12:19

Kdyz vypnu vsecky veci jako bt, infrak, a podobne tak mi to vazne cely den vydrzi... A kdyz pred sebou vidim dlouhou rovinku a kes je je jeste daleko, tak GPSku samozrejme vypnu. S vydrzi baterek ja vazne problemy nemam.
  • 0

Co jako?


#15 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 13:05

Taky přidám zkušenost. Lovíme s PDA (mio701). Výhody: co si tam nahraješ to tam je. Po mnoha zkouškách jsem zůstal u OZIho s KEŠOVADLEM. A k tomu Exel s připravenými multinami - v terénu to ušetří čas. Výdrž baterie nic moc, ale s kapacitou 3000mAh cca 5 hodin provozu. K tomu vozím pouzdro na 4 tužkové aku s mini USB kablikem: dalšíh 5 hodin provozu. Nevýhody jsou jasné: malá odolnost, není do deště. Jako doplněk jsme měli Legenda a teď ho nahradil OREGON. Tady už trocha vody nevadí.
  • 0

#16 pespes

pespes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 17:18

Já řeším problém s výdrží PDAčka takto: koupil jsem si adaptér na 4 tužkové baterie (mám ty adaptéry dva a baterky nabíjecí). K němu jsem připájel ustřižený USB kabel (cca 5 cm). Ten jsem přilepil takovou tou lepící pistolí. A je to, v terénu tak vydržím o chvíli déle
  • 0

#17 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 17:55

Tak jsem odzkousel behem 45 minut moznosti moznosti programu TrackyPro 3.3.6 a hodnotim horsi DVOJKOU

Vyuzival jsem Google mapy stahle za pomoci Edge ci Gprs do cache pameti PDA a uloziste k ulozisti programu(zapnete i vypnete program a mapa je tam stale). Takze pokud zvolite tuto metodu, je treba mit aktivni datove prenosy. Do urcite priblizeni mapy se dalo hovorit o kvalitnim snimku, pak uz to zacala byt lehka mazanice, ale i tak se dalo zbezne orientovat (zalezi na vyberu satelitni, terenni, klasicka mapa).
Podobne jako u Oziho muzete sledovat treba vyskovy, rychlostni ci jiny profil. Nasel jsem dokonce i pretizeni. Rovnez me zaujala moznost komunikace po chatu - pokud mate znameho se stejnym programem, muzete online komunikovat. Vcelku zajimave.
Co me stvalo, nebyl panacek predstavujici Vasi osobu, ale velikost sipky. Ta ma ukazovat smer, ale svymi rozmery je jako slon v porcelanu. Moznost jako u Oziho prestat sledovat trasu (pozastavit Tracking), kdy se sipka pohybuje nefixovane a nezavisle po mape a vy si tak podklady muzete posunovat libovolnym smerem, je velice omezena a pohyb po dotykovem displeji je spise utrpenim nez prinosem. Asi je to o zvyku, ale me se s Touch Cruisem nepohybovalo zrovna dvakrat dobre. Kdyz srovnat Ozi Explorer a Tracky Pro z hlediska vytvareni a navigovani na Waypointy, mluvim ve prospech prvniho jmenovaneho. Reakce mi prisly u Tracky Pro mirne zpomalene a misto jednodussiho ovladani prislo nekdy az slozitejsi, ale novejsi verze 3.4.2. na tom muze byt o poznani lepe. Kazdopadne je tento program zajimava alternativa a zajima me, zda jste se s nim nekdo setkal.
  • 0

Vojcek 1986


#18 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 21:30

Všechny svoje kešky jsem odlovil s PDA hw6915, ty první dokonce s navigací TomTom. Pak jsem zkoušel různé SW pro GC, až jsem definitivně zakotvil u BeeLineGPS. S ním mám cca 500 odlovů. Nedávno jsem si pořídil datový tarif a občas v terénu použiji Google Maps. Jediná nevýhoda téměř všech PDAček je v nemožnosti vypnutí statické navigace GPS čipu. Ale dás e na to zvyknout a trénuje se tím geoodhad. Teď uvažuju o koupi Xperie X1, hlavním důvodem je ale svižnější práce díky WM6, které na hw6915 nejsou portovány a množstvím paměti kvůli Wherigo. Jinak jsem s ním spokojenej a nedám na PDA dopustit.
  • 0

#19 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 21:36

muzu se zeptat, co je vypnuti staticke navigace GPS cipu?
  • 0

Co jako?


#20 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 21:41

Ke staticke navigaci: pokud je GPS cip Sirf, nemel by s vypnutim byt problem. Osobne jsem to delal na nekolika Asusech. Jak je to u jinych cipu nevim. Staticka navigace fixuje polohu při malych zmenach a meni ji, az kdyz se pohnes o par desitek metru. Dobré do auta, na geocaching neprijemne.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama