Přejít na obsah


Fotka

Tématický večer o Jizerských horách na ČT2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 13:07

jo neposilame, neposilame .... to zname ... a pak ta velka vlna hrcne az od soutoku ;) ja konkretne jizerky nepsal, to bylo mysleny na vsechny hory kolektivni vinou :P
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 14:16

Dain a Olik napsal/a:
jo neposilame, neposilame .... to zname ... a pak ta velka vlna hrcne az od soutoku ;)

ja konkretne jizerky nepsal, to bylo mysleny na vsechny hory kolektivni vinou :P



Ha ha ha :-)

To si takhle v Praze někdo postaví glóbus na špičku a teď se z toho snaží vykecat :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 14:23

si troufate, kdyz ste dva, co? ;)
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 14:44

Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 15:29

sobikovi napsal/a:
Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)


vzdyt uz to neni kam umistit :D
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 16:26

Kdybyste raději debatovali o kráse Jizerských hor :-) Pořad to byl moc pěkný. Budu si jednou na Jizerky najít více času. Přesto vzpomínám na krásné večery, kdy jsme seděli ve srubu na vrcholcích Jizerek za svitu petrolejky, četli po večerech Knihu o Jizerských horách od pana Nevrlého, příběhy o křížcích a druhý den jsme je hledali v závějích sněhu na běžkách. Škoda jen, že autoři dokumentu mají pravdu s tím, že čím víc informací o Jizerských, tím víc lidí tam chodí a tím menší je krása té krajiny. Alespoň pro mě. Je to vlastně stejné jako s rozšiřováním geokešingu. Taky bych byl raději, kdyby "nás" kačerů nebylo tolik.
  • 0

#27 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2009 - 21:05

Roman_Jaromer napsal/a:
...

Škoda jen, že autoři dokumentu mají pravdu s tím, že čím víc informací o Jizerských, tím víc lidí tam chodí a tím menší je krása té krajiny. Alespoň pro mě. Je to vlastně stejné jako s rozšiřováním geokešingu. Taky bych byl raději, kdyby "nás" kačerů nebylo tolik.


Tohle je kapku problem. Ja jsem pocitacovy povalec co sem tam vyleze ven. V podstate bych byl rad kdyz bych mohl byt venku porad, ale to me neuzivi. Taky bych byl rad kdyz bych se mohl prochazet naprosto prazdnou krajinou a kochat se cistou krasou prirody, jenze to by mohl chtit kazdy a na to je nas tu kapku moc. Proste nejde plakat nad tim ze je lidi moc, s tim se neda nic delat. Mame se dobre a bude nas jeste vic.

Chci dozvedet o hezkych mistech a stejne tak se o to poznani chci podelit. Domnivam se ze jediny co muzu delat je apelovat na navstevniky mist ktery fotim a o kterych pisu je aby se tam chovali lepe nez u sebe doma. Navic jeste muzu ty kteri se nechovaji hezky napomenout na miste, ale to jak kdy. Nekdy spis odejdu stranou abych nekazil vylet sobe a tem co jsou se mnou. Slusne vychovani lidem do hlavy nejde natlouct... ani 3kg stativem. :D
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 7:15

semik75 napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
...

Škoda jen, že autoři dokumentu mají pravdu s tím, že čím víc informací o Jizerských, tím víc lidí tam chodí a tím menší je krása té krajiny. Alespoň pro mě. Je to vlastně stejné jako s rozšiřováním geokešingu. Taky bych byl raději, kdyby "nás" kačerů nebylo tolik.


Tohle je kapku problem. Ja jsem pocitacovy povalec co sem tam vyleze ven. V podstate bych byl rad kdyz bych mohl byt venku porad, ale to me neuzivi. Taky bych byl rad kdyz bych se mohl prochazet naprosto prazdnou krajinou a kochat se cistou krasou prirody, jenze to by mohl chtit kazdy a na to je nas tu kapku moc. Proste nejde plakat nad tim ze je lidi moc, s tim se neda nic delat. Mame se dobre a bude nas jeste vic.

Chci dozvedet o hezkych mistech a stejne tak se o to poznani chci podelit. Domnivam se ze jediny co muzu delat je apelovat na navstevniky mist ktery fotim a o kterych pisu je aby se tam chovali lepe nez u sebe doma. Navic jeste muzu ty kteri se nechovaji hezky napomenout na miste, ale to jak kdy. Nekdy spis odejdu stranou abych nekazil vylet sobe a tem co jsou se mnou. Slusne vychovani lidem do hlavy nejde natlouct... ani 3kg stativem. :D


Já myslím, že to stále není problém, ani v přelidněných Jizerkách :-)

Stačí vyrazit později odpoledne nebo do oblastí, kudy se nehrne hlavní dav a máte velký kus hor sami pro sebe ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:06

Dain a Olik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)


vzdyt uz to neni kam umistit :D

V horách je místa haba fuck :D Tam se toho ještě vejde. Když každej pražák povinně založí jednu krabičku v horách, tak jim už nezbude místo na ty nesmyslné krabičky s "krásným výhledem do údolí" :P
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:09

Roman_Jaromer napsal/a:
Kdybyste raději debatovali o kráse Jizerských hor :-)
Pořad to byl moc pěkný. Budu si jednou na Jizerky najít více času. Přesto vzpomínám na krásné večery, kdy jsme seděli ve srubu na vrcholcích Jizerek za svitu petrolejky, četli po večerech Knihu o Jizerských horách od pana Nevrlého, příběhy o křížcích a druhý den jsme je hledali v závějích sněhu na běžkách.
Škoda jen, že autoři dokumentu mají pravdu s tím, že čím víc informací o Jizerských, tím víc lidí tam chodí a tím menší je krása té krajiny. Alespoň pro mě. Je to vlastně stejné jako s rozšiřováním geokešingu. Taky bych byl raději, kdyby "nás" kačerů nebylo tolik.

Bohužel, tohle je ale vývoj který se nedá zastavit. Já tohle sleduji na kácení jizerek... Když jsem pred 30 roky prvně šel na Jizerku a Bukovec, tak skutečně les byl skoro až k silnici a najednou na mne vyjukla Jizerka a pamatuji si na to dodnes... později už byla vidět od panelovky a Bukovec taky oholili.. prostě hrůza.
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:13

Do těch hor už moc nechodím, nebyl jsem tam v podstatě řadu let. Jsem rád, že jsem si je zatím uchoval v paměti a na černobílých fotkách tak nějak jak o tom píše Nevrlý nebo i Zapletal.
  • 0

#32 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 8:42

semik75 napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
...

Škoda jen, že autoři dokumentu mají pravdu s tím, že čím víc informací o Jizerských, tím víc lidí tam chodí a tím menší je krása té krajiny. Alespoň pro mě. Je to vlastně stejné jako s rozšiřováním geokešingu. Taky bych byl raději, kdyby "nás" kačerů nebylo tolik.


Tohle je kapku problem. Ja jsem pocitacovy povalec co sem tam vyleze ven. V podstate bych byl rad kdyz bych mohl byt venku porad, ale to me neuzivi. Taky bych byl rad kdyz bych se mohl prochazet naprosto prazdnou krajinou a kochat se cistou krasou prirody, jenze to by mohl chtit kazdy a na to je nas tu kapku moc. Proste nejde plakat nad tim ze je lidi moc, s tim se neda nic delat. Mame se dobre a bude nas jeste vic.

Chci dozvedet o hezkych mistech a stejne tak se o to poznani chci podelit. Domnivam se ze jediny co muzu delat je apelovat na navstevniky mist ktery fotim a o kterych pisu je aby se tam chovali lepe nez u sebe doma. Navic jeste muzu ty kteri se nechovaji hezky napomenout na miste, ale to jak kdy. Nekdy spis odejdu stranou abych nekazil vylet sobe a tem co jsou se mnou. Slusne vychovani lidem do hlavy nejde natlouct... ani 3kg stativem. :D


To mělo být jen postesknutí, že lidí je jako smetí :-)
Já sám vím, že bohužel lidí je hodně a každý má právo se vydat do přírody. Vím, že mně by se taky nelíbilo, kdyby mi v tom někdo jiný bránil a protože se řídím zásadou, nedělej to, co nechceš, aby ostatní dělali jiným, určitě nebudu nikomu bránit, aby se vydal do přírody.

A taky je fakt, že jde o to, kde se člověk pohybuje. před dvěma týdny jsem byl u nás ve Východních Čechách v Jestřebích horách. Cestou jsme půlku jeli pod hlavním hřebenem, neprojetou cestou, kde jsme potkali jen asi dva lyžaře. Cestou zpět jsme jeli po hřebeni, kde těch lyžařů byly stovky. Daleko hezčí trasa byla ta neprojetá spodní, než krásně upravená vrchní :-).
Stejně jako znám v Krkonoších pár krásných cest, kudy třeba v zimě skoro nikdo nejezdí a je možné jet na běžkách 5 km, aniž by člověk potkal přes den živáčka. Nebo když jsme kolem Čerchova jeli asi 4 hodiny na kole, aniž bychom potkali živáčka (no, ono je pravda, že zrovna celé odpoledne pršelo, ale škoda nevyužít času pro sbírání kešek) :-)
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 9:13

sobikovi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)


vzdyt uz to neni kam umistit :D

V horách je místa haba fuck :D Tam se toho ještě vejde. Když každej pražák povinně založí jednu krabičku v horách, tak jim už nezbude místo na ty nesmyslné krabičky s "krásným výhledem do údolí" :P


Tak zrovna na tohle se tady moc těšíme :-(

Myslím, že tenhle typ keší nebude to, co pohraniční hory potřebují !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 11:24

sobikovi napsal/a:
.. tohle sleduji na kácení jizerek... Když jsem pred 30 roky prvně šel na Jizerku a Bukovec, tak skutečně les byl skoro až k silnici a najednou na mne vyjukla Jizerka a pamatuji si na to dodnes... později už byla vidět od panelovky a Bukovec taky oholili.. prostě hrůza.


jj, devastace byla masivni:(

ted uz je to mnohem lepsi a dokonce bych rekl, ze za poslednich 25 let nam Jizerky zhoustly naramne;)
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 12:35

kolombo napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)


vzdyt uz to neni kam umistit :D

V horách je místa haba fuck :D Tam se toho ještě vejde. Když každej pražák povinně založí jednu krabičku v horách, tak jim už nezbude místo na ty nesmyslné krabičky s "krásným výhledem do údolí" :P


Tak zrovna na tohle se tady moc těšíme :-(

Myslím, že tenhle typ keší nebude to, co pohraniční hory potřebují !!!

Tak v Praze už není skoro volné místo, svoji kešku už má skoro každá škola, gympl atd. atd. no tak se teď vrhneme na další volná místa na geo mapě a jizerky jsou od Prahy něco přes hodinu jízdy, tak to se dá i udržovat :D
  • 0

#36 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 12:50

sobikovi napsal/a:

kolombo napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Koukám že tady se rýsuje nějaká pěkná mysterka s tématikou povodí a rozvodí :-)


vzdyt uz to neni kam umistit :D

V horách je místa haba fuck :D Tam se toho ještě vejde. Když každej pražák povinně založí jednu krabičku v horách, tak jim už nezbude místo na ty nesmyslné krabičky s "krásným výhledem do údolí" :P


Tak zrovna na tohle se tady moc těšíme :-(

Myslím, že tenhle typ keší nebude to, co pohraniční hory potřebují !!!

Tak v Praze už není skoro volné místo, svoji kešku už má skoro každá škola, gympl atd. atd. no tak se teď vrhneme na další volná místa na geo mapě a jizerky jsou od Prahy něco přes hodinu jízdy, tak to se dá i udržovat :D


Kruciš, tak to abych si začala zabírat zbylá hezká místa, co krabičkama nezavalili Kolombo a Kutil.:D
  • 0

#37 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 13:04

bella-donna napsal/a:
Kruciš, tak to abych si začala zabírat zbylá hezká místa, co krabičkama nezavalili Kolombo a Kutil.:D


Já už začal, čekám jenom na reviewera :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#38 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 13:08

LudekV napsal/a:

bella-donna napsal/a:
Kruciš, tak to abych si začala zabírat zbylá hezká místa, co krabičkama nezavalili Kolombo a Kutil.:D


Já už začal, čekám jenom na reviewera :)


Já taky, ale čekám, až odtaje alespoň půl metru sněhu.:D
  • 0

#39 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 13:15

Taky máme jedno místečko vyhlédnuté. V onom zmiňovaném televizním pořadu, který se nám moc líbil, se mu věnoval dost velký prostor. Ale když vidím ten zájem zaplnit bílá místa na mapě Jizerek. tak nevím jestli bude ještě volné až budou mít buky zelené lístečky:-)
  • 0

#40 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 13:26

Navrhuju uspořádat akci Rozdělení území...něco ve smyslu "tady žijí lvi od Pupků", "tady žijí lvi od Luďka", "tady jsou zahrabáni ve sněhu Pažitkovi lvi" a pražáci nemají šanci.B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama