Přejít na obsah


Fotka

Válka v Ostravě (Bikocomovy kešky ukradeny)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#1 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:00

Představte si, že bydlíte v Ostravě, jste mezi místníma relativně známý geocacher, který zakládá nápadité kešky, ale kvůli své povaze máte nejen spoustu přátel ale i spoustu vyložených nepřátel (tentokrát zatím bez odkazu na profil), kterým vadí, že jim veřejně říkáte, co si o nich, jejich povahách a praktikách myslíte, kterým trapně vadí to, že máte víc bodů a víc FTFek. Ale nejen to, máte koule i na to, abyste o těchto lidech udělali zajímavé kešky (1,2), které poloanonymně zobrazují, co vás tolik štve. To už tito lidé opravdu nemusí unést. Jenže zatímco člověk s jistou invencí by se vás pokoušel trumfnout, tak se začne dít něco úplně jiného:

Máte 16 založených kešek a ty se začnou podezřele často ztrácet. Očekáváte, že je to jen zamudleností okolí a postupně obnovujete. Kešky se ale ztrácí dál, tak je radši necháte měsíc disablované a čekáte jestli to jsou opravdu jen mudlové nebo se potvrdí vaše podezření.

Po měsíci obnovíte všechny ztracené krabičky a během jednoho dne všechny enablujete k dalšímu použití. Jaké je ale překvapení, že se během následujících 24 hodin ztratí sedm (!) z vašich nově obnovených krabiček.

Tohle už nevypadá na mudly, že ne ? Dokonce to nevypadá ani na partičku nějakých pubertálních dětí, kteří sem tam šlohnou krabku a nechají tam místo ní vtipnou vizitku. Vypadá to spíš na někoho, kdo má všechny vaše kešky na watchlistu a má dostatečné hmotné prostředky a velkou pifku, aby se vám pomstil.

Jaké je překvapení, když už proti podobným nízkopudovým jedincům, či dokonce celým Zpožděným spolkům bojovat nechcete, protože vás to nebaví a jejich praktiky jsou pod vaši úroveň. No a tím pádem svoje kešky archivujete a my ostatní můžem být jenom sklamaní, že kvůli bandě pitomců, kteří mají dostatečný věk na to, aby se dokázali přenést přes to, že je někdo nemá rád, přijdeme o parádní kešky :@


Co vy na to ? Znáte tento smutný případ ? Antigeocaching teamy z toho jednou vyrostou, ale tihle lidi očividně ne.
  • 0

#2 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:21

V Ostravě studuji třetím rokem a především za poslední rok jsem si všiml,že opravdu(teď vidím, že 16!!!!, tedy všechny Bikocomovy keše) jsou tzv. fuč. Určitě je to škoda. Jednak musely dát spoustu práce (vytvořit, následná starost) a navíc ten pocit, že někdo ničí mé usílí by mě ............ Nějaká negativní externalita/y nám ničí jinak pěknou hru, grr. Dále se vyjadřovat nemohu, protože neznám podklady a fakta. Takže snad se Bikocomovou snahou setkám za lepšich podmínek, někdy v budoucnu.
  • 0

Vojcek 1986


#3 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:29

Že je něco podobného možné v této HŘE nazvané Geocaching, jsem zjistil, když jsem sám jednu nenašel hned po znovuzprovoznění 19.9.08 (GC1B1ME). A byl jsem velmi zklamán a rozčarován touto skutečností, kterou sám Bikocom popisuje po onom ztracení těch obnovených kešek. A teď, když ji autor archivoval, mě napadá, že to už není o hře, ale o trapné honbě za čímsi, co nemá s hrou pranic společného. A navíc - nechce se mi věřit, že by byli kačeři navzájem schopni pomsty za něco, co má být zábavou a nevšední hrou... že jsou třeba schopni kešku schválně ukrást nebo třeba jen tak vzít a pohodit poblíž... to mi nejde do hlavy...
  • 0
Tuž tak:

#4 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:29

uplne OT ale uplne mne pto pripomnelo Werwolfiho, ale tam nevim jake bylo pozadi. http://www.geocachin...aspx?u=Werwolfi
  • 0

#5 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:36

Ostatně - klidně bych sem zveřejnil profil toho ubožáka, co kešky "krade"... ... to jen ať víme, před kým máme "smeknout"...
  • 0
Tuž tak:

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:43

On to neví s jistotou ani Bikocom, jak by taky mohl že ? Kešky nehlídá. Nicméně je jasné, kdo jsou ti, se kterýma se nepohodl.
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:47

mitak napsal/a:
....tentokrát zatím bez odkazu na profil ...


my nechceme zadny anonymni naznacovani, my chceme konkretne vedet, co ze jako se to tam deje. jmena, vek, pohlavi, konicci, iq, vaha, vyska, bydliste, tlak, teplota, rosny bod .......kdyz uz tady byl zastaven rano "flame", tak at si o nem aspon precteme :D
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 12:54

No dobrá, vždyť už jsem to ostatně napsal v prvním příspěvku a není to žádné tajemství - stačí si přečíst logy na ostravských eventech a je jasné, že Bikocom a "Spolek Zpožděných" (což není nick, ale spolek nicků) už asi nebudou kamarádi...
  • 0

#9 marw

marw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 13:18

bo Ostrava je region razovity... no aniž bych úplně věděl, co za tím vším je, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, tak tohle opravdu hodně smrdí.
  • 0

#10 Biegl

Biegl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 14:09

Jakože na Ostravsku hodně lovím, tak mě velmi mrzí archivace Bikocomových keší, protože kešuju jen velmi krátce a na jeho keše jsem se docela těšil (obzvlášť na tu na Landeku, ke které to mám v podstatě asi jen necelé dva kiláky pěší chůze). Než jsem se však k jejich odlovu odhodlal, byly disabled. Mrzí mě, že Bikocom disabloval všechny své keše, včetně těch úplně nových, které podle mě ztracené nejsou. Ačkoliv to tu již bylo naznačeno, já osobně si netroufám hádat, kdo za ztrátami keší stojí, ale pokud bylo cílem znechutit Bikocomovi geocaching, tak se mu to asi povedlo vzhledem k tomu, že Bikocom už disabloval i svůj web.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 15:21

Jak tak na to koukám, tak je to pěkná prdelačka :D GC je především hra a je škoda, že někdo nepřenese něco přes své ego a pak zcela zbytečně kazí radost ze hry jiným... Jenže ti co kradou ty kešky asi nepřijdou na event si to vyříkat s majitelem, ale budou pěkně v záloze číhat... chtělo by to takový eventík facka to facka a bylo by.
  • 0

#12 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 15:30

Decka, ale co teprve Canisbalvanis....:|
  • 0

#13 krteczek

krteczek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 16:57

Že Bikokom, jako bývalý člen Spolku zpožděných (pokud vím, nikdo ho nikdy nevyhodil, odešel sám a na některé členy spolku od té doby útočí) nemá rád "Zpožděné" a oni jeho, je jedna věc, Ale obvinit někoho z krádeží jen na základě vzájemné antipatie? Promiňte, tohle se mezi slušnými lidmi, nedělá. Pane Miták, neděláte do politiky? Tam je tohle prý běžný chleba...
  • 0

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 17:27

Nejde o krádeže, zdá se, ale o jasné vyšikanování, o vyřizování si účtů a tak. No, a k obvinění nedošlo... leda na "neznámého pachatele". Jestli dělá Miták do politiky, tak to ty, krteczeku, musíš být novinář :P
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 18:05

Ten kdo to udělal by si měl uvědomit, že to není útok pouze na Bikocoma ale i útok na tuhle hru a její účastníky obecně a to se nedělá. Navíc je to hodně zbabělé tohle anonymní vyřizování účtů. Moje zkušenost praví, že Ostraváci jednají někdy surově ale vždycky na rovinu.
  • 0

#16 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 18:25

Citecka napsal/a:
Nejde o krádeže, zdá se, ale o jasné vyšikanování, o vyřizování si účtů a tak. No, a k obvinění nedošlo... leda na "neznámého pachatele".

Jestli dělá Miták do politiky, tak to ty, krteczeku, musíš být novinář :P

Děkuju.
  • 0

#17 krteczek

krteczek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 19:06

Ne, k obvinění nedošlo. Jen je zde záměrně podsouváno, že za všechno může Spolek zpožděných. Nechce se mi věřit, že jste našli univerzálního viníka. To byl můj poslední příspěvek do této "diskuse". Prohlašuji, že mohu být zaujatý a tudíž nevěrohodný.
  • 0

#18 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 19:21

Každý jsme nějak zaujatý, ale popravdě (i když to pravda být nemusí): Zkus vymyslet nějakou jinou věrohodnou teorii, že to není nikdo z nich ? Hlavním cílem pátrání může být motiv...
  • 0

#19 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 19:26

Lidi mě neustále překvapují :o. Miták je ten poslední člověk, který by mě napadl, že bude dělat někomu tiskového mluvčího a zabředne do takového marasmu bez ověřených faktů.
  • 0

#20 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 19:32

Nechce se mi věřit,že by se antipatie dvou..nebo více kešerů...přenesla do podoby likvidace keši..souhlasím s Krkovičkou..je to jen hra a v našem případě nejde o odměny za výhry..taková praxe by mohla dojít do hrůzných rozměrů! Spíše si myslím,že jde o nějakého zakomplexovaného blázna..raději všichni promyšleme postup,jak jej dostat..a pokud ten jistý čte tyto stránky,ať se zamyslí a jde se raději vyřádit na fotbal!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama