Přejít na obsah


Fotka

Průzkum Pražských Teenagerů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#81 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:37

Ted urcite spoustu lidí urazím, takže neberte si to osobně... Ale nepotkal jsem moc lidí, kteří chodili do skauta a byli natolik "normální" že bych se s nim ukázal na ulici... Živě si pamatuju své léta ve skautu, kde asi o 2 roky starší chlapci se domlouvali jak postaví létající stroj, ponorku, a já nad tím jen kroutil hlavou, jak mohou jen být tak hloupí? :( Nejneuvěřitelnější na tom bylo, že oni to mysleli naprosto vážně! a věřili tomu...:o
  • 0

#82 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:59

Já se taky hlásím. Sem z Prahy, je mi 14 a kešuju v ještě se dvěma stejně starýma kešerama většinou podle leteckejch snímků na googlemaps;)
  • 0

#83 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 20:05

watchick napsal/a:
Ted urcite spoustu lidí urazím, takže neberte si to osobně... Ale nepotkal jsem moc lidí, kteří chodili do skauta a byli natolik "normální" že bych se s nim ukázal na ulici...

Živě si pamatuju své léta ve skautu, kde asi o 2 roky starší chlapci se domlouvali jak postaví létající stroj, ponorku, a já nad tím jen kroutil hlavou, jak mohou jen být tak hloupí? :( Nejneuvěřitelnější na tom bylo, že oni to mysleli naprosto vážně! a věřili tomu...:o

ano bohužel se nekdo takoví občas objeví znám jednoho nejmenovaného skauta (prosím neberte to jako narážku na skauty obecně)z Brna a to je přesně tvůj popis,,,, žije světem Julia Verna... nechápu jak v človeku jen o rok mladším než já může vzniknou takováto myšlenka ... :| .. ale na jednu stranu aspoň tim nikomu neškodí...
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#84 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 20:12

V dobe, kdy mi bylo -nact jsme meli doma jeste internet na vytacene pripojeni, o gps jsem nevedela a mobilu jsem se branila zuby nehty, nez mi ho v 17 zcela nekompromisne nadelil jezisek a tak jsem ho nekdy kolem brezna - dubna vzala na milost :). Kdyby byl tou dobou GC dostupny a vedela jsem nem, tak bych nevahala. Ale urcite jsem o nic neprisla, nebot jsem uz tenkrat projezdila spoustu mist se spacakem a nekdy i lodi a stanem (jak pise Heulwen ;-), akorat to nemam zalogovany :D. A abych byla k tematu, tak lovi muj 13 letej bracha "gost@" - sam - nejdriv s mapu (prvni kesky u nas v lesoparku jsem mu zakreslila do orientacky mapy:)) a ted uz i s Legendem. Je fakt, ze jsem ho naockovala, protoze ackoliv jezdi s oddilem na vodu, do hor, hraje florbal, mela jsem pocit ze mezi tim sedi nejak moc u pc, tak jsem ho nechala najit kes Berounka view a bylo jasno :). Ted uz lovi sam.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#85 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 13:34

Jn a hlavně tahání PQ by musela být přes DIAL připojení legrace ;)
  • 0

#86 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 14:30

No skauti už sou takový..já sem taky skaut a ty divný věci co děláme tak sou fakt zábavný i kdzž si myslíte že sou divný:D
  • 0

#87 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 16:38

skauti jsou taky různí, jako všichni, možná se mezi nimi jen špatně hledají ti sprejeři aj. :-) Já vedu ještě s pár lidma skautský oddíl a geocaching jsem poznal právě tam, jeden z vedoucích vyzval ostatní, že tedy nějaké kešky ulovíme, že ho to hrozně baví a od té doby kešujeme s celým oddílem s kupou georobotků ;-) .. ideální to je na výpravách do přírody. A jinak znám i jeden oddíl skoro samých matfyzáků, kam ten náš taky tak trochu táhnu svým geekovstvím ;-) Jinak v téhle diskusi dost obdivuju watchika, jak odpovídal na to hanobení od "starých", ta diskuse na začátku je opravdu ošklivá..
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper

#88 watchick

watchick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 16:52

zbycz napsal/a:
Jinak v téhle diskusi dost obdivuju watchika, jak odpovídal na to hanobení od "starých", ta diskuse na začátku je opravdu ošklivá..

To jsem ani nijak nezpozoroval ;) na mojí hlavu tady už byli o dost ostřejší diskuze :D
  • 0

#89 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 20:26

No tak já kešuju od vánoc, kdy mi byla přidělena GPSka. A pokud jse o vodění rodičema, musím říct, že u nás je to spíše tak, že nikdo nefandí moderním technologiím, třeba když se mamka zeptala, kolik ta GPSka do kešky stojí, nebo jak se teda pozná, kde ta kešky je. Jo a naposledny jsem si udělal georobůtka z maminky, kterou jsem vytáhnul na patnáctikilometrovej vílet sněhem. A pokud jse o skauty, jsem jeden z nich, používám je jako georobůtky a jsem fakt blázen, k tomu fantasák a šermíř:-)
  • 0

Co jako?


#90 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 22:05

watchick napsal/a:
Ted urcite spoustu lidí urazím, takže neberte si to osobně... Ale nepotkal jsem moc lidí, kteří chodili do skauta a byli natolik "normální" že bych se s nim ukázal na ulici...

Živě si pamatuju své léta ve skautu, kde asi o 2 roky starší chlapci se domlouvali jak postaví létající stroj, ponorku, a já nad tím jen kroutil hlavou, jak mohou jen být tak hloupí? :( Nejneuvěřitelnější na tom bylo, že oni to mysleli naprosto vážně! a věřili tomu...:o


BTW: Zase takovy problem to neni, mrkni na youtube, mnoho modelaru tam ukazuje dost letadel i ponorek. ;)
  • 0
Není keš jako keš...

#91 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 23:29

watchick napsal/a:
Ted urcite spoustu lidí urazím, takže neberte si to osobně... Ale nepotkal jsem moc lidí, kteří chodili do skauta a byli natolik "normální" že bych se s nim ukázal na ulici...

Živě si pamatuju své léta ve skautu, kde asi o 2 roky starší chlapci se domlouvali jak postaví létající stroj, ponorku, a já nad tím jen kroutil hlavou, jak mohou jen být tak hloupí? :( Nejneuvěřitelnější na tom bylo, že oni to mysleli naprosto vážně! a věřili tomu...:o


Víš co, i patnáctiletej kluk je pořád jen dítě, dá se říct, mezi skautama jsou militantní idioti, ale taky normální lidi, kteří žijou normální život mezi jinejma lidma, než jsou skauti. A to, že třeba kolega Foglar a některý urban legends dělají ze skautů "děti, kteří vypadají jako kreténi, který vede kretén oblečenej jako dítě" je věc špatná, i teď se skauting modernizuje, ale je to pořád hra.

Viděl jsem fotky z krásnýho, ne skautskýho, tábora, kde byly i nástupy v oblečení mayů a tak, je to hra a je to příjemnej relax od světa plnýho práce, skauting taky obnáší dost práce, ale někdo se těm dětem věnovat musí.

honzahais napsal/a:
ano bohužel se nekdo takoví občas objeví znám jednoho nejmenovaného skauta (prosím neberte to jako narážku na skauty obecně)z Brna a to je přesně tvůj popis,,,, žije světem Julia Verna... nechápu jak v človeku jen o rok mladším než já může vzniknou takováto myšlenka ... :| .. ale na jednu stranu aspoň tim nikomu neškodí...


Stále opakuju, 14 let, téměř dítě, poznáš a budeš vzpomínat raději a raději.

zbycz napsal/a:
skauti jsou taky různí, jako všichni, možná se mezi nimi jen špatně hledají ti sprejeři aj. :-) Já vedu ještě s pár lidma skautský oddíl a geocaching jsem poznal právě tam, jeden z vedoucích vyzval ostatní, že tedy nějaké kešky ulovíme, že ho to hrozně baví a od té doby kešujeme s celým oddílem s kupou georobotků ;-) .. ideální to je na výpravách do přírody. A jinak znám i jeden oddíl skoro samých matfyzáků, kam ten náš taky tak trochu táhnu svým geekovstvím ;-)
Jinak v téhle diskusi dost obdivuju watchika, jak odpovídal na to hanobení od "starých", ta diskuse na začátku je opravdu ošklivá..


Jo, jen teda děcka bych do toho netahal, to bych neriskoval, jsou to sice děcka třeba šikovný, ale pořád to může být v skrytu duše pěknej parchant. :/
  • 0
:)

#92 Jose

Jose

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 1:13

watchick napsal/a:
Ted urcite spoustu lidí urazím, takže neberte si to osobně... Ale nepotkal jsem moc lidí, kteří chodili do skauta a byli natolik "normální" že bych se s nim ukázal na ulici...

Tak to je mi líto. Jsem skaut, svého času jsem měl na starost skautský oddíl a dodnes se okolo skautingu trochu motám. Poznal jsem tam - a stále poznávám - spoustu fajn lidí. Jasně, občas se najdou i lidi od kterých se držím dál, ale takové najdeš všude.
  • 0

#93 koljas

koljas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 20:36

Zdravim. Je mi 15 a hledám někoho nebo partičku okolo mého věku na hledání po praze. (východ)
  • 0

#94 broucin

broucin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 21:22

Asi shrnu dvě témata diskuze do jedoho, alespoň pro potřebu odpovědi. Jsem skaut, 16, kačer jsem přes 2 roky, GPS rodinná, ale nikdo kromě mě a bráchy, kterej si právě koupil GPS modul, ji nepoužívá. V Praze vím minimálně o 3 aktivních kačerkách (16) a spoustě dalších lidí 15-18, s kterými se na kešky sem tam vydáváme. Je pravda, že GPSky máme jen 3, ale to snad stačí, ne? ;-) Holt si musíte zvyknout, že těch mladých bude pořád přibývat a přibývat, a že práce s nimi bude taky přibývat a přibývat. Jak říkám, jsem u toho jen dva roky a už jsem přitáhl hodně lidí a spoustě dalších vysvětlil, cože mají s tou psí známkou udělat :-)
  • 0

#95 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:25

honzahais napsal/a:

žije světem Julia Verna... nechápu jak v človeku jen o rok mladším než já může vzniknou takováto myšlenka ... :| .. ale na jednu stranu aspoň tim nikomu neškodí...


Možná ne, dokud nepostaví letadlo, ponorku či něco podobnýho a nejde to někam vyzkoušet. :D

Koukám koukám že bych mohl taky přispět se svou troškou do mlýna. Kešuji od 16cti, takhle jednou táta přinesl domů tuším Acer N35 (takový jedno starý hranatý PDA na winech ... ) že prý do toho chce kolega iGO, a mapy mu přišly dost drahý, že prý si to můžeme chvilku nechat a vyzkoušet, sami jsme uvažovali o koupi GPS navigace(spíš rodiče do auta..)

Tak si hledám to iGO a nějak nedopatřením narážím na článek o GC na navigovat.cz. Asi minutu po přečtení článku následovala registrace na gc.com a obhlížení okolí, první keš na sebe nenechala čekat ani 48 hodin (kdyby tenkrát doma věděli že jsem vzal vypůjčené PDA za těžký peníze, místo iGO na to nahrál Beeline a jezdil s ním na kole kolem HK ..)
Nějak jsem tam dostal to iGO, kolega pochválil, a doma že koupíme taky navigaci. Zkuste nechat rodiče vybrat GPS .... Mio moov 360 ... pro zábavu mnou provozovanou a doma zatím nepochopenou nic moc. Následovalo pár keší s PDA, něco málo s Mio moov, dost pomohly i mapy.cz. Naštěstí oregon300 na sebe nenechal dlouho čekat :).

Ptáte se proč zrovna GC ? proč nesedím u nějakého onlajn nesmyslu či se neflákám venku ?

Někdy od 3 třídy na základce mě babička dostala do místního KČT ( = klub českých turistů ...) Nejdříve jsem byl nadšený, po základce mě nějak přestalo bavit šmajdat po horách jen kůli tomu kopci, a v tom se mi zjevil GC, takže nebylo o čem. Do počítačů a techniky obecně jsem byl blázen už dlouho, to bylo jen další plus.
  • 0

#96 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 13:04

Nevim, proč by mě člověk v 15 čmárat něco po fasádách, hulit a být vandal.Osobně je mi taky 15, GPSku...tedy Asus P750 jsem si koupil(za vlastní peníze, žádní rodiče) kolem konce ledna, před tím jsem měl PDAčka bez GPS.Momentálně mám 32 nalezených keší, většinou, když někam du, tak do toho zatahnu vždycky někoho:).Nejsem z Prahy, tak se omlouvám za OT, ale témata osočující můj věk, mě vždycky naštvou.
  • 0

#97 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 17:27

Ja kešuju (navzdoru odporu rodičů) teprve třetí mněsíc. Dva mněsíce s GPS. Snažím se ssebou tahat spolužáky, prarodiče a bůch ví koho ještě, aby mě rodiče vůbec pustily. Přitom mi ale už docházejí nápady koho ssebou vzít, když každý to vydrží jen jednou. Nejvíc mnou otřásl zážitek z eventu, kde si ostatní odmítali připustit, že mně ssebou "nepřitáhli" pouze rodiče-kačeři, kteří nesehnali hlídání.
  • 0

#98 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 21:27

Gekone to se poddá ... chce to aby o GC alespoň něco málo věděli, potom budou ještě rádi že běháš po keších a neflákáš se někde bůhvíkde. Jen jim poprvé neukazuj hned T5ky .. když jsem jednou večer přišel domů s vypůjčeným horomatrošem, a ráno jsem šel na keš, taky to nebylo úplně ono .... ale všechno jde když se chce ;)
  • 0

#99 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 14:20

To je zase diskuze...

Ale jo, ať mladší GC rozvíjejí, plně chápou jeho smysl..

Ale dvě věci mě tu dostaly ...

add 1 Watchicku, je úctihodné, že tě GC baví, co si budeme povídat, je to tak úžasné, že to i mě čas od času zvedne od paření Fallouta 3 a jdu lézt někam do kanálů:D
Ale nefandím expandovanému vytváření keší, jaké si ty, za svoji existenci na GC zvládl. Pak to dopadá tak jak to dopadá a půlka seznamu tvých keší je proškrtaná.

A s věkem také (někdy, bohužel úspěšnost není 100%) přichází schopnost unést kritiku a inspirovat se z ní. Což podle listingu u některých kešek stále neumíš (a hlavně, osobní názory tam dle mého nepatří)

nenavštevujte tuto cache to je odpravdu výzva
Tato cache je urcena pro ty,..., kterí cachují pro body myslíš, že to je smysl zakládání keší?

Uvědom si, že ty keše děláš pro lidi, kteří mají více důvodů, proč jít pro keš, než jen pitomej bodík.


A druhá věc je to, že jako lidské mládě adolescentního rázu jsem taky byla nepochopena. Proto mladí musí furt o něco bojovat, a jestli se jedná o nepochopení rodiči v touze keškovat, bojujte dál. Oni na vás stejně budou koukat divně pořád, i když vám bude 30 a polezete na skály, do kanálů a budete strkat ruce do míst, kam by někde nenarval ani klacek B)
  • 0

#100 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 14:48

Ještě, že mojim rodičům je to jedno...v podstatě jsem je do toho zatáhl a do vzdálenějších lokací jezdím s ním.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama