Přejít na obsah


Fotka

Maskování keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:29

Ahoj, jen by mě zajímalo, jak se díváte na maskování keší. Podle mě je to někdy nezbytné (např. na frekventovaných místech), ale v některých případech spíš pro samotnou keš nebezpečné. Znám např. pár lidiček, co při procházce přírodou sem tam odnesou nějaký ten odpad (patřím k nim) a tak mohou nevědomky zlikvidovat tzv. "Dobře maskovanou kešku" v igelitce. Domnívám se, že je také důležité místo úkrytu. Jsou místa, kde může být keš vidět z několika metrů a přesto je i bez maskování neviditelná, protože se na takové místo nikdo "normální" nekouká. Ptám se především proto, že mám 2 keše bez maskování a viditelné na celkem klidných místech a přežily tam i mimořádné mudlorojení, kdy se provoz mudlů zvýšil stonásobně oproti běžným dnům. A maskovat se moc nedají. Jaký je tedy Váš názor na maskování?
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:38

V prvé řadě myslím, že příspěvek patří do jiné kategorie, ale.... Ve městě je nutné keše maskovat, v přírodě určitě taky. Je pravda, že někdy příliš velké maskování je víc podezřelé, ale jen tak položit krabici v lese asi nejde. Na druhou stranu, v době lock lock krabiček, maskovacích pásek apod. cpát kešky do igelitových pytlů je asi už zbytečný.... teda pokud to není součást maskování. Někdy se nestačím divit, žen někdo nacpe kešku do bílé/modré/žluté igelitky a maskuje ji v lese kamením :D
  • 0

#3 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:43

Omlouvám se, nějak mi to zařazení uteklo? Můžu se zeptat, jak to přesunout?
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#4 Hrošík97

Hrošík97

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:49

takových kešek v igelitce od Alberta už sem pár našel a maskování? na podzim listí, v zimě sníh, a na jaře a v létě je keška věčinou přikrytá kameny a ve městě se dá maskovat taky lehce. vem si umělé h...o a přikryj (jedno dobré bylo nedávno v ABC) nebo umělý kámen.
  • 0

#5 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:52

Tohle je takový podivný dotaz/téma :o. Myslim, ze kazdy zkuseny kacer musí dobře zvážit, kam keš při zakládání umístí i jak ji maskovat, aby vydržela. Co k tomu dodat? Jen snad to, že je třeba počítat s nepořádností kačerů (bohužel jsem v tomto směru víc pesimista...díky zkušenosti vlastní :(), tak by určitě skrýš měla být taková, aby byla za každých okolností mudloodolná.
  • 0

#6 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 19:56

Mám na mysli třebas toto: Když přilepím zezadu na "Stopku" na křižovatce šedou tiktakovku, tak je taky z protější strany vidět, ale pravděpodobně si jí nikdo nevšimne, protože každý má dost práce sledovat provoz na křižovatce. (takovou keš nemám - nechci jen popisovat skutečný úkryt mé vlastní)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#7 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 20:23

BAFteam napsal/a:
Tohle je takový podivný dotaz/téma :o.
Myslim, ze kazdy zkuseny kacer musí dobře zvážit, kam keš při zakládání umístí i jak ji maskovat, aby vydržela.
Co k tomu dodat?
Jen snad to, že je třeba počítat s nepořádností kačerů (bohužel jsem v tomto směru víc pesimista...díky zkušenosti vlastní :(), tak by určitě skrýš měla být taková, aby byla za každých okolností mudloodolná.

Nejen mudloodolna , nejvetsi neprite kesky je kacer sam :) stale casteji se schledavam z dobre vymyslenim ukrytem , ale s ledabylosti kaceru, ktery se ani nekouknou zda jim nahodou keska nevypadla s ukrytu. v posledni dobe jsem nasel kesku volne na zemi byt byla treba magneticka, nebo dokonce v dutine stromu
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 20:42

Řekl bych, že spousta kačerů se obává něčeho co neexistuje. Mudla, který netuší že by někde mohla být keš, tak tam prostě nekouká. Kačer si myslí,že mudla to musí hned vidět a vyhodit, vyplenit, ale pravda je opak. 99% mudlů je slepejch, je nějaká krabička za okapem, na značce atd. nechává klidným. Nebezpečný je kačer, který půl hodiny leze kolem značky a fláká se okolo...
  • 0

#9 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 22:12

sobikovi napsal/a:
Řekl bych, že spousta kačerů se obává něčeho co neexistuje. Mudla, který netuší že by někde mohla být keš, tak tam prostě nekouká. Kačer si myslí,že mudla to musí hned vidět a vyhodit, vyplenit, ale pravda je opak. 99% mudlů je slepejch, je nějaká krabička za okapem, na značce atd. nechává klidným. Nebezpečný je kačer, který půl hodiny leze kolem značky a fláká se okolo...


Dík. Mám stejný názor. Ale trošku mi vadí logy o tom, že je keš moc vidět, že bych měla zvážit jiný úkryt apod.

Taky si myslím, že mudlové by keš neviděli, ani kdyby na ni koukali. A pro keš je to svým způsobem i ochrana, že ji kačeři vidí už zdálky, a nemusejí se kolem ní podezdřele motat, ale jednoduše za chůze nenápadně seberou, poodejdou pár kroků, aby mohli zalogovat a stejně nenápadným způsobem zase vrátí na původní místo.
Samozřejmě se může stát, že ji najde někdo nepovolaný, ale to se přece stává i těm maskovaným.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 22:33

Mně krabka zabalená v igelitce vadí, má být vodotěsná a maskovaná sama o sobě, tohle je bordel...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 23:07

mauricie napsal/a:
Ale trošku mi vadí logy o tom, že je keš moc vidět, že bych měla zvážit jiný úkryt apod.

Hele, buď v klidu. I tyhle logy mám na našich keškách... Jenže podstatné je to, že je to tvoje keška a když ji někdo ukradne, budeš to ty, kdo ji bude obnovovat. Na druhý straně když se pak podívám kolik takový chytrák má odloveno a založeno, jdu dál a neřeším to. Ber to tak, že je to prostě vlastnost... keška je vidět.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 23:07

Trhac napsal/a:
Mně krabka zabalená v igelitce vadí, má být vodotěsná a maskovaná sama o sobě, tohle je bordel...

Co si mám představit pod tím maskovaná sama o sobě?
  • 0

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 0:20

Sobikovi>Buď je někde zastrčená, kde může přežít jako krabička (pod kámen, pod pařez) nebo se tváří jako součást běžného mudlovkého světa (rozvaděč, krabice, kus plotu...). Vytáhnout zpod kamene hnusný a vždycky roztrhaný igelitový pytel - v lepším případě černý, v horším TESCO - je hnus! :@
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 1:02

Dobrý taky je, když je v tom pytli stejně zamrzlá voda a při "vybalování" se ten pytel konečně dorazí k nepotřebě. GC13QBR byla v kancelářské eurosložce, přimrzlá shora i zdola a ten igelit to teda fakt odnesl. Krabička OK, obsah také.
  • 0

#15 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 16:11

Naprosto souhlasím s Mauricií - mysllím, že při maskování keše je nejdůležitější, aby ji mudla nepostřehl a kačer koukl a věděl (případně přečetl hint a věděl), a mohl nenápadně odlovit. Naprosto mě vytáčejí mikrokeše bez hintu v zamudlených oblastech se spoustou možných skrýší, nebo keše v igelitce a zahrnuté listím. Autoři takových keší asi nepochopili, že smysl geocachingu je (nebo aspoň doufám, že je) podívat se někam, zaznamenat to, že jsem tam byla, a pak se dle libosti kochat okolím keše, a snaží se z toho udělat něco úplně jiného. Oblézání všech okapů, šťárání všude možně, rozhrabávání celého lesa, a podobné aktivity nejenom zbytečně upozorňují mudly a přispívají k ničení okolí, ale navíc jsou to opravdu nejsou činnosti, kterými toužím trávit volný den.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#16 Kitty2008

Kitty2008

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 20:47

Trhac napsal/a:
. Vytáhnout zpod kamene hnusný a vždycky roztrhaný igelitový pytel - v lepším případě černý, v horším TESCO - je hnus! :@

No, považovala jsem tu igelitku jako poslední bariéru před mudly. Něco jako když už si všimnul, tak to bude považovat za odpad a to ho odradí se do toho podívat. A pokud jde o lidičky, co uklízí odpad v přírodě - pokud už by šel igelit z kešky vidět a on to vytáhl, myslím si, že nebude patřit k vandalům a kešku zničí. Spíš ji prozkoumá, líp skryje a přihlásí se na GC.com ;)
  • 0

#17 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 21:44

Smrt igelitkám!!!
  • 0

#18 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 21:49

hoblik napsal/a:
Smrt igelitkám!!!


igelitky jsou v kurzu....u poslednich 5 kesi jsem zadnou igelitku nepouzil a kdyz jsem k nim do pul roku prisel na kontrolu, vyjma jedne, vsechny byly v igelitce:D
  • 0

#19 Dawe-San

Dawe-San

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 22:10

teda moje jedina keska je zabalene v igelitce (od colorlaku), neveril jsem ze by krabicka jinak samostatne prezila v suchu, ale pravda vypada to hrozne, skusim posefovat lepsi obal :D nejlepsi obal jsem videl na jedne prazske kesi GC18THQ ale jinak vzdy igelitku nebo nic.
  • 0
Caching now with: Garmin oregano 300 & Samsung omnia i900

#20 hlavas

hlavas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 23:43

hoblik napsal/a:
Smrt igelitkám!!!


Trochu mi to tady připadá jako rozhovor: Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka? (příp.: nosíš trenky nebo slipy..?:D ). Problém není ani tak v mudlech, jako spíš v některých kačerech... V Kanadě jsem se např. opakovaně setkal s pokladem ve vojenských plechových krabicích od nábojů (s gumovým těsněním), které bezpečně odolají vlhku, blátu a díky své olivově zelené barvě jsou velmi vhodné pro "přirozené" maskování v přírodě... Zkuste ale použít takovou krabku u nás. Odhaduji, že do měsíce se najde nějaký sběratel militáríí a obsah cache najde owner či ostatní cacheři (v lepším příoadě) nasypaný právě v té igelitce z Tesca... U své poslední cache jsem vyzkoušel umístit obsah cache do hliníkového kufříku (částečně také vzhledem k souvislosti se zaměřením a obsahem cache) a jsem zvědav, jak dlouho "vydrží".... (k dnešnímu dni je zatím OK - 9 dní od zveřejnění;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama