Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#341 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 21:29

A máš nastaveno, abys je viděl? Jsou vidět od určitého zoomu. Od jakého, si nastavuješ sám. Tedy, platí to tak pro Oregon, ale jinde to bude podobné. Zkus hodně přiblížit a myslím, že je uvidíš už teď. Nebo ještě jedna možnost - máš tam příslušné ikony? Měl bys mít ve složkách s GPX (které pak proháníš POIloadrem ikony ve formátu BMP, které se jmenují stejně jako ty složky. GG je tam dává. Ikony musí být ve formátu BMP 256 barev, jinak je to nevezme.
  • 0

#342 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 21 prosinec 2011 - 9:22

v menu Hledej je vidím a navogovat na jednotlivé lze. Spíš jsem chtěl vidět keše pokud projíždím kolem. Jinak mám Nokii 5230 na ní garmin XT 6.xx.xx a tady žádné nastavení viditelnosti POI od určitého zoomu není. Ještě jsem zkoušel vygenerovat *gpx a hodit do "root/garmin/gpx/ " a odtud přes volbu import gpx do XT. No má to 6.5MB a někdo tu psal, že to nepřechroustá větší soubory. Tak nevím.
  • 0

#343 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 9:37

Ono i v Oregonu je to schované. V menu Nastavení,Mapa,Rozš. nastavení, úrovně přiblížení. Ale POI body se normálně ukazují, stejně jako třeba keše. Ikonu mají takovou, jaká je u toho GPX zadaná, tj. mohou mít i zcela jiné ikony, než jsou v navigaci pro označování trasových bodů. Že by tohle Nokia neměla a vůbec je na displeji nezobrazila? To by dost ztrácelo smysl.
  • 0

#344 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 21 prosinec 2011 - 11:45

Tak jsem zkusil naimportovat *wpts.gpx a *gpx soubory ze série K Pramenům a zobrazuje mi to jen ikony při zoomu 30,50m. Bez názvu, ale vím alespoň, že tu nějaká keš je. Takže asi opravdu nenaimportuje velký soubor. Ale možnost změny od jakého zoomování se má zobrzovat jsem fakt nenašel. Je ovšem zajímavé, že kostely a takové ty všeobecné "hovadiny" mi to zobrazuje i 1,2km. To bude ale asi v nastavení výstupu z poiloaderu nebo někde jinde. Nemyslím, že bych tohle byl schopen změnit. Jediné co jde, je disable/able my own poi. To ale buď vidím všechny nebo nic. Zkusím ty keše rozhodit do menších souborů už při výběru keší. Výběr omezím na cca do 20km a budu to dělat dýl. To neva.
  • 0

#345 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 12:34

Musím se opakovat, neznám Nokii. Ale v Oregonu mám POI pro všechny keše z GG (cca 2000) včetně waypointů a listingů, fotospoilery ke keším, pak bunkry (cca 10000), bankomaty, pošty, a funguje to. Keše mají dohromady 15 mega. POI jsou právě dělané na velké množství bodů, třeba databáze křižovatek, zákazů vjezdu, omezených rychlostí - pro autonavigace. Je tam i možnost upozornění na přiblížení, nebo na rychlost přiblížení - tj. evidentně pro značky s omezením rychlosti. Zkus to rozdělit a naimportovat jen kousek, ale obávám se, že máš chybu někde jinde, nebo to tvůj program v Nokii nemá implementované správně.
  • 0

#346 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 12:21

Prosím o radu, po použití poi loaderu se v Oregonu zobrazí toto (obrázek) Postup klasicky: Kam vést->doplňky->GC->MultiCache Místo kešek je tam tato chybka. Kde jsem co udělal špatně? Doplňuji: tuto chybu to hodí všude, mimo možnosti "Final location" a "stages of a multicache"
  • 0

#347 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 13:32

Chybny format souboru pro POILoader. Ale je to divne, protoze v tom pripade by nahlasil chybu pri ladovani do GPS. POILoader se sopousti na adresar, ne primo na soubor. Jak jsi ziskal soubory v adresari, na ktery POILoader spoustits?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#348 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 13:36

V GG jsem nastavil ve správci pluginů-konfiguraci pluginů-poigarmin adresář. Poté jsem svoje kešky pomocí volby pluginy->poi garmin/gpx pro poi loader dostal do té složky. Tuto složku jsem navolil v POI loaderu a poslal do přístroje... Píšu jako hlupák, ale jinak to asi nejde, pokud chci najít kde dělám chybu :-)
  • 0

#349 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 16:30

poniceny data v databazi? muzes nekam vystavit nejakej z tech GPX souboru vygenerovanych tim pluginem?
  • 0

#350 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 18:53

Vkládám zip s vygenerovanýma pár kešema. Zatím jdu hledat problém v databázi...
  • 0

#351 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 19:28

Ja tam vidim problem treba v tom, ze gpx, z kterych bylo importovano, byly pojmenovany s nabodenicky (v kodovani ANSI?), ale v databazi to ma byt ulozeno v UTF-8. Je otazka, zda je to problem toho, ze neni spravne prevedono jmeno zdrojoveho souboru pri ulozeni do tagu import nebo je problem jeste nekde jinde. Udelej dalsi pokus: edituj u kese tag import, vyhod z nej cestinu. pak tuto kesku znovu exportuj a zkus ji nahrat do GPS. EDIT: koukam, ze podobny problem je i v tagu PocketQuery. Prover proto vsechny tagy, ktere u te kese mas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#352 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2012 - 19:32

Zajímalo by mě, jestli je možné: -předem prověřit, že keše jsou správně stažené a nebudou problémy s generováním GPX pro POIloader, -nebo zda by makro nemohlo při chybě vyhodit hlášku, o kterou keš se jedná. Už se mi několikrát stalo, že jsem měl něco špatně (zavinil jsem si to sám, ale to je jiná historie) a makro při generování GPX náhle a potichu skončilo, když na ní narazilo. A pak se mi do POI nepřeneslo nic, nebo jen málo. A protože si exportuju waypointy jen do POI, tak jsem šel na multinu bez waypointů. Šlo to, ale radši bych je viděl na displeji. A která to je, jsem mohl zjistit jen postupným ubíráním z výběru a sledováním, kdy makro skončí hned a kdy začne něco dělat. Našel jsem ji. Ale kdyby mi to už při neúspěšném exportu napsalo, že nastala chyba a kde, usnadnilo by mi to hledání.
  • 0

#353 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2012 - 20:28

Mozne je leccos. Problem je v tom, ze ma-li neco plugin kontrolovat, musi vedet co. Vypozoroval jsem, ze makro potichu skonci, pokud keksa nema zadne souradnice nebo nema spravne typ (resp. nema zadny typ). To vznikne typicky po importu PM kese BM uzivatelem. Tohle uz jsem Medwynovi hlasil drive. Mas-li dalsi priklady, kdy plugin havaruje, dej vedet. Medwyn to urcite casem upravi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#354 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2012 - 23:17

Jo, je to tak. Byl to ručně založený bod s nevyplněnými souřadnicemi. Proto jsem psal, že to byla moje blbost. Ale jednou jsem měl problém se staženou keší, tam na tom havaroval ale POIloader. Tehdy jsem to řešil s Medwynem a od té doby vím jak toto kontrolovat (GPX si zobrazit v prohlížeči, ten buď zobrazí stromovou strukturu, nebo napíše, kde je chyba v XML). Tehdy se to vyřešilo smazáním té konkrétní keše a jejím novým importem.
  • 0

#355 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 21:23

Mám problém s přenosem POI do Oregona 550t. POI loader mi u každého typu bodů hlásí: "Na řádku 3 souboru .cesta....POI/GC/.typ cache..gpx se vyskytla chyba formátu dat.Data nacházející se před tímto místem v souboru budou zapsána, ale další data z tohoto souboru již nelze načíst." Podklady pro POI loader dělám POI garmin pluginem v GeoGetu. Všechny softy v poslední verzi. Strkám tam celou ČR, takže mě napadlo jestli bodů už není moc? Jenže to otravuje už při prvním nahrávaném typu. Zkoušel jsem opravit DB, použít záložní DB, použít původní neaktualizovanou DB... Nic nepomohlo. Nemá někdo nějaký nápad?
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#356 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 21:25

Tipnu si, ze problem bude v datech. Nemas v databazi nejaka stara data, ve kterych by bylo neco spatne?
  • 0

#357 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 21:33

Základ databáze je starší, než poslední verze GG. Databáze se předělala do nového formátu a normálně to makalo.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#358 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 21:39

Zkušebně jsem udělal novou DB z GPX od GS a s tou to maká OK. Takže opravdu nějaký zášprc v DB. No to ale budu těžko analyzovat. Novou se mi teda moc dělat nechce :D
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#359 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 22:43

Jedna rada od Medwyna, mě kdysi pomohla. To GPX přetáhni do okna webového prohlížeče, nebo ho nech prohlížečem otevřít. Protože je to vlastně XML, zobrazí ho jako strom a případně napíše, že na xxxxx místě je chyba. Pomocí třeba PSPadu, který umí počítat znaky a řádky, to místo můžeš najít. A pak tu konkrétní keš natvrdo smaž (myš, odstranit, ne jen DEL, to ji smaže jen z okna). A naimportuj ji znovu. Mě to pomohlo.
  • 0

#360 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 23:05

Dík za radu. Hned první pokus nahlásil error. Jenže jich je tam evidentně podstatně víc. Takže běh na dlouhou trať.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama