Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 8:46

Tak az do vcerejska sly problemy s POIloaderem mimo mne, protoze jsem proste nemel GPSku, ktera by to umela. A ted uz s s POIloaderem hraju i ja. ;) A jsem rozcarovany... trebas z toho, ze se mi prace POIloaderu zda desne pomala. (vyrabeni na lokalni disk!) Nez to prechrousta GPX s 22 tisici body, tak to si muzu dat kafe. :o Jak rychle to beha vam?
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 8:59

gord napsal/a:
Tak jsem koukal na gpx vytvorene timto makrem pro GC19PAA. Nedivim se, ze to POIloader nevezme. Obsahuje to do sebe vnorene <![CDATA[ ... <![CDATA[ ...


Tomu by melo jit pomoci tim, ze se v textu nahradi sekvence znaku ]]> za sevenci: ]]]]><![CDATA[>

Upravim makrofunkci cdata, aby toto delala sama o sobe.

(snad to parser v POIloaderu pochopi korektne...)
  • 0

#43 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 9:03

HaLuMa napsal/a:
Tak az do vcerejska sly problemy s POIloaderem mimo mne, protoze jsem proste nemel GPSku, ktera by to umela. A ted uz s s POIloaderem hraju i ja. ;)

A jsem rozcarovany... trebas z toho, ze se mi prace POIloaderu zda desne pomala. (vyrabeni na lokalni disk!) Nez to prechrousta GPX s 22 tisici body, tak to si muzu dat kafe. :o

Jak rychle to beha vam?


Zadny rychlik to opravdu neni, ale nepouzivam ho zase tak casto, aby me to trapilo. Jo, kdyby takhle ryhle pracoval GG, to bych se asi ozval ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 11:59

Doposud jsem cpat body do GPSky tak, ze jsem si vyjel MP format, ten relozil na POI mapu, a tu sjem pak s ostatnimi mapami nahral do GPSky. Se starym legendem to byla operace tak na deset-dvanact minut sakumprdum. A to se mnohm zdalo moc, ze je tato cesta zdlouhava. (na druhou stranu mel jsem tam tech 22 tisic bodu za cenu megabajtu dat, a to sjem tam mel vsechno mozne, kese, waypointy, hinty, nazvy,...) Ted jsem zkusmo zkusil uplne totez pres POI. Jedna megakategorie, 22 tisic bodu, stejny obsah dat. Ano, generovani je jednodusi, jen jednim programkem data prechroustam a mam je v GPSce. Skoda jen ze to chroustani mi trva zhruba stejne dlouho jako cela operace se starym Legendem. Verim tomu, ze mensi objemy dat to schroupa rychleji, asi tam maji nejakou nelinearni zavislost na velikosti. Ale tohle mne proste prekvapilo, az jsem si musel postezovat. ;)
  • 0

#45 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 12:07

Vzdyt je ten POI Loader na prvni pohled nedodelanej zmetek, tak co se divis? :-D Nema ani poradnou podporu na commandline prikazy a podobne veci. Myslim, ze se ho snazili udelat moc "user friendly" a zapomneli na nas, na power usery. Hlavne se bojim, ze nikdo nepredpokladal zpracovavani souboru s velikosti radu desitek MB. Proste jsme jiny :)
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 12:54

Zkosuel uz nekdo misto POIloaderu pouzit GPSBabel? Podle vseho b mel take umet konvertovat GPX na GPI. ZKusim to, treba se to bude chovat lepe a kazdopadne je to konzolovka, coz se do davky hodi. ;)
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 13:00

Zatim to podle dokumentace vypada rozhodne lepe, respektive, muze si clovek vice veci nastavit sam... viz: http://www.gpsbabel....garmin_gpi.html
  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 20:07

Hm, tak jsem zkusil vygenerovat GPI z GPX pres GPSbabel... tech 22 tisic bodu v desetimegovem GPX to prechroustalo zhruba za dvacet vterin. Parada! Ba co vic, vznikly soubor mi ve Viste HCx funguje. ;)
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 13:20

Tak jsem zkousel GPSbabel a takove nadseni nesdilim. Kdyz sectu rychlost generovani a rychlost kopirovani do GPS, tak mi vychazi rychlejsi POIloader. Navic GPSbabel do *.poi neprevede barvu a velikost pisma, ikonku kesky, ... Zato umi udelat pois ikonky POI bodu. Pry to dava do nejake adresy nebo poznamky k adrese.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 13:47

Tak to jsme dva :| Pravda, moc jsem nestudoval možnosti nastavení exportu, ale ikonky mi neudělal a více souborů mi sloučil místo do jednotlivých kategorií, dohromady.
  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 13:58

Tak zkus tim POIloaderem schroupnout neco vetsiho, treba GPS s dvaceti tisici body... to bych muzel data do GPSky ladovat kyblickem, aby to bylo rychlejsi. Ja osobne laduji POI do GPSky primo na kartu. Zalezitost na par vterin. Jinak ja vyuzivam toho, ze nemusim mit vsechno v jednom souboru, jak se mi snazi vnutit POIloader, ale rozdelujisi to do vice souboru. Takze mam jedno GPI s MHD, jine s bunkrama a jine s keskama. kdyz pak potrebuji neco aktualizovat, tak aktualizuji jen ten jeden soubor, ostatnich si nevsimam.
  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:00

Jake ikonky vam neudelal? Me tam ty ikonky dal... :o
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:03

gord napsal/a:
Navic GPSbabel do *.poi neprevede barvu a velikost pisma, ikonku kesky, ...


Nerozumim. Barva a velikost pisma? Kde to definujes? Ikonky to umi.
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:05

Ja jich tam daval 20861, celkem mi to trvalo kolem 2 minut. vsechny body maji cca 50 MB, dohromady asi 12 souboru (kazdy typ v samostatnem souboru, nepodarilo se mi babel premluvit k tomu, aby z vice gpx udelal jedno poi s ruznymi ikonkami podle gpx). Kopiruju pres USB do GPS, ne pres ctecku karet, tam by to urcite bylo rychlejsi (USB2 vs. USB1.1.) Mam to podobne, kesky, MHD, horska sluzba, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:18

ikonky k poi bodum to umi, ale ke kazdemu VYSTUPNIMU souboru tutez ikonku. Pokud delas soubo treba dohromady tradicky a multiny, vyledna ikona je jedna z nich. Ja mam v listingu pred jmenem kesky i jeji ikonku. To, co vzejde z babelu tam tu ikonku nema. Velikost pisma, tucne pismo, barvu ... definujes v listingu (v html). (Treba cervene, ze keska je disabled.) Pri prevodu to do listingu zapise ty znacky, takze listing neni "formatovany", ale formatovani je soucasti vypsaneho textu. POILoader evidentne HTML predelava do tvaru poi vcetne atributu textu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:44

Ted 20967 bodu 2 minuty 53 sekund. To se da prezit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 14:55

gord napsal/a:
Ted 20967 bodu 2 minuty 53 sekund. To se da prezit.


V jednom GPX? Nebo to myslis celkem v nekolika kategoriich? V tohle totiz vidim velky rozdil.
  • 0

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 15:01

Nekolik GPX (konkretne 17), ale je z toho jediny *.poi o velikosti 53 MB.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 15:10

No to bude v pohode. Zkus mu schvalne predhodit jedno GPX s tolika body. S tim ma POIloader nepochopitelny problem.
  • 0

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 15:13

gord napsal/a:
Ja mam v listingu pred jmenem kesky i jeji ikonku. To, co vzejde z babelu tam tu ikonku nema.

Velikost pisma, tucne pismo, barvu ... definujes v listingu (v html). (Treba cervene, ze keska je disabled.) Pri prevodu to do listingu zapise ty znacky, takze listing neni "formatovany", ale formatovani je soucasti vypsaneho textu. POILoader evidentne HTML predelava do tvaru poi vcetne atributu textu.


To bude souviset i s tim, ze tohle vsechno zrovna moje GPSka neumi (se bojim...) Zkusim si s tim pohrat. Preci jen, s POI si hraju teprve tyden. Do te doby jsem nemel duvod se tim vubec zabyvat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama