Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#81 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 9:29

Ahoj, nemeli byste nejaky optimalni postup (nechci primo rict navod :) ) jak na to? Kam zkopirovat soubory ze stazenyho ZIPu a jak dal - Geoget -> export GPX -> PoiLoader? GPSBabel? (nastaveni?) -> Garmin XT (nazev slozky v PDA?) Jestli je nekde navod tak pls. o link.
  • 0

#82 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 9:52

Jeste bych se ctel zeptat, jesrli by nesli nalezene kese sjednotit - stacil by jeden vystupni soubor bez trideni. P onalezeni me uz neprijde dulezite vedet jakou ikonku kes mela - stacila by jen otevrena truhla
  • 0

#83 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 9:54

Optimalni postup? To ma asi kazdy zaziteneco trochu jineho. U nacpani dat do GG2 to plati dvojnasob. Proto budu predpokladat, ze tam uz data jsou. Pak staci spustit to makro, vytvori se rada souboru, spustim POILoader a importuji soubory do GPS. GPSBabel mi nevyhovuje v mnoha smerech. Sice pracuje na prikazovem radku, ale hlavne neumi vic ikon v jednom soubaru.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#84 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 10:00

medwyn_cz napsal/a:
OK, tohle je uz druhy pozadavek na volbu adresare natvrdo.

Puvodni verze to umela, tady jsem to v predstave "zjednoduseni pro lamy" odebral.

Volitelne teda v dalsi verzi opet pridam, nebojte se ;-)


Ja jsem si tak krome tohoto jeste doplnil volitelnost generovat archivovane kese.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#85 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 11:24

Pitrus napsal/a:
Ahoj, nemeli byste nejaky optimalni postup (nechci primo rict navod :) ) jak na to? Kam zkopirovat soubory ze stazenyho ZIPu a jak dal - Geoget -> export GPX -> PoiLoader? GPSBabel? (nastaveni?) -> Garmin XT (nazev slozky v PDA?)
Jestli je nekde navod tak pls. o link.


Soubory ze stazeneho zipu patri sakumprask do datoveho adresare Geogetu.

Po spusteni se ti na liste objevi zelena ikonka kesky. Vyhledas si v okne geogetu co potrebujes a kliknes na tu zelenou ikonku kesky. Makro se te zepta, kam chces data ulozit. Rekneme, ze je vyexportujes treba na Plocha\GPX. Potom vezmes POI loader a pomoci neho nahrajes do GPS(je to stejne pro Colorado, Oregon i XT) ty vygenerovane body. Kdyz se te zepta odkud chces brat zdrojova data, tak z Plocha\GPX.

V GPSce se ti potom objevi ve vlastnich bodech roztridene kesky.

Sally.cz napsal/a:
Jeste bych se ctel zeptat, jesrli by nesli nalezene kese sjednotit - stacil by jeden vystupni soubor bez trideni. P onalezeni me uz neprijde dulezite vedet jakou ikonku kes mela - stacila by jen otevrena truhla


Nesly. Tohle nikoho nemuze urazet. Muzete namitat, ze je to prakticky zbytecne. Ale to je tak asi to jedine, co muzete :-)
Je to hotove takhle a tak to zustane.

gord napsal/a:
Ja jsem si tak krome tohoto jeste doplnil volitelnost generovat archivovane kese.


Zbytecna vlastnost. Makro exportuje presne to, co mas nahledane v Geogetu (krome bodu s nulovyma souradnicema). Kdyz si nahledas archivovane, vyexportuje i archivovane.

Zadne exportni makro z Geogetu takovou vlastnost nema...





Jinak co se tyka popisu bodu na mape: Pridal jsem svuj mejl na mailinglist GPSBabel a cekam na odpoved. Dokonce uz mi prisla nejaka ve stylu "sorry jsem ted pryc, az budu doma u pocitace, podivam se co se da delat".

Dalsi verzi ted neplanuju - delat ji jenom kvuli natvrdo nastavenemu adresari mi prijde zbytecny luxus.. Pockam, jak se vyvrbi ten popis bodu na mape.
  • 0

#86 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 11:38

medwyn_cz napsal/a:
gord napsal/a:
Ja jsem si tak krome tohoto jeste doplnil volitelnost generovat archivovane kese.

Zbytecna vlastnost. Makro exportuje presne to, co mas nahledane v Geogetu (krome bodu s nulovyma souradnicema). Kdyz si nahledas archivovane, vyexportuje i archivovane.


Jezis, ja jsem trubka, tohle me vubec nenapadlo, tak jsem tam zkopiroval svoji upravu z predchozi verze :o. No jo, zbytecna prace, dik za otevreni oci (spis pripomenuti), ze uz to pracuije se seznamem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#87 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 20:19

Nesly. Tohle nikoho nemuze urazet. Muzete namitat, ze je to prakticky zbytecne. Ale to je tak asi to jedine, co muzete :-)
Je to hotove takhle a tak to zustane.


OK, mě šlo hlavně o to že po exportu se vytvoří víc adresářů s GPX, které nejdou sloučit do jednoho nadřazeného adresáře páč to pak už POIloader ignoruje. Když mám takle víc kategorí s POI, tak je to trochu nepřehledné, když každá kategorie s keškama začíná s jiným názvem.
...no, ale tohle jsem si teda vyřešil tak, že jsem si aspoň přejmenoval výstupní adresáře tak aby se řadili za sebou - Cach, Cach Found,...
...no a s tím výběrem adresáře na tvrdo už si taky nemusíš dělat hlavu :). Adresář pro POIloader jsem si prostě přesunul tak, abych se do něj nemusel složitě proklikávat - s tímhle se mě už hrát nechtělo :)

... takže ještě jednou dík za tak dobré makro ;)
  • 0

#88 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 14:53

Dnes jsem makro nainstaloval a poprvé zkusil. Obsahem mého exportu byla Celá ČR+celé Slovensko+celé Polsko+celé Rusko+celý Tadžikistán+kousek Německa == celá má databáze GG, tj. zhruba 18000 keší. Při konverzi POILoaderem jsem dostal toto chybové hlášení
  • 0

#89 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 15:14

Fajn. Ozvi se mi na icq nebo na mail, kontakty jsou v mem profilu.
  • 0

#90 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 15:34

V takovych propadech jsem temer vzdy uspel tim, ze jsem "pulenim intervalu" nasel chybnou kesku a znovu ji importoval. Vetsinou to pomohlo. A pokud ne, alespon bude mit medwyn jednodussi praci. :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#91 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 15:46

Rozhodne. Vadna keska byla PARK EDEL GC1G50R.
Po rucni editaci GPX uz mapsource (po triminutovem cekani - ma to 50MB... ) v klidu nacetlo. Reimport vadneho souboru chybu odstranil.


Pro ponauceni ostatnich: V takovychto padajicich pripadech je VZDY chyba v datech, ne v makru.
Je proto dulezite pokusit se najit vadnou kesku a tu naimportovat znovu.
Metody k takovemu hledani jsou jednoduche: bud nejaky validator GPX (u me bezvadne slouzi Opera), nebo metoda puleni intervalu (pomalejsi a pracnejsi).
  • 0

#92 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 16:11

Tak tedy 18 182 keší, po exportu a překladu do Poi souboru výsledek cca 99MB. Garmin Oregon si s tím bez problému poradí. Takže mám teď v GPS 18 000 téměř kompletních listingů - už chybí jen obrázky ;)
  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 16:21

Opet byl problem v neplatnych znacich v listingu?
  • 0

#94 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 16:43

Ano, jako vzdy.
  • 0

#95 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:14

Ok, neco s tim provedu. ;)
  • 0

#96 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 19:09

Několik poznatků a otázek, snad se to tu ještě neprobíralo.... Po nakopírování makra do složky GG se neobjevilo mezi makry a validátor hlásil, že není k nalezení jedna unita. Našel jsem ji ve vnořené složce, nakopíroval vedle makra a od té doby je to OK. Snad se to tu ještě neřešilo - ale co oddělení vlastních keší? Ty vlastní koneckonců tvoří poměrně specifickou kategorii. Teď je mám mezi nenalezenými a jako nenapravitelný sklerotik jsem se málem vydal jednu z nich hledat :-) Druhý dotaz - kdybych chtěl použít jiné ikonky, tak si prostě změním obsah složky poigpxicons? Tyhle mi připadají nějaké velké...
  • 0

#97 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 19:40

Makro potrebuje vzdy nejnovejsi testovaci verzi Geogetu. Unit patri do Script\Lib\ (aspon v nove verzi je to tak mysleno). Tvoje starsi verze ji nemohla ve Script\Lib najit, takze jsi ji musel vlozit primo do datoveho adresare. Uznavam, ze jsem na to mohl v uvodnim prispevku vice upozornit. Pozadavek na nejnovejsi verzi GG je psan pouze v zahlavi samotneho makra. Vlastni kesky - rozhodne si zaslouzi vlastni kategorii. Problem je ten, ze ja zadne vlastni kesky nemam - tak jsem na ne nemyslel. V pristi verzi budou zapracovane do vlastni slozky a s vlastni sadou ikonek. Velikost ikonek se uz jednou resila. Ja sam nemam zadny garmin HW a pouzivam export minimalne (jen v Garmin XT SW). A tam jsou ikonky pro zmenu nechutne male (mam VGA rozliseni). Neni problem prilozit dalsi sadu ikonek a volit velikost v konfiguraku. Zkuste nekdo s Oregonem/Coloradem metodou pokus-omyl zjistit idealni rozliseni tech "mensich" ikonek. Ja je davkove prevedu a bude.
  • 0

#98 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 20:16

Soucasna verze, ktera mi sedi na disku, uz ma implementovany tyto zmeny: - Pridana moznost nastavit natvrdo exportni slozku. Pokud nastavena neni, makro se na slozku zepta - Pridany dve nove velikosti ikonek - Vlastni kese jsou nyni exportovany do specialni kategorie (se specialni ikonkou) - Zjednodusen GPX kod, ktery makro generuje (zakomentovany nektere pro POILoader nepodstatne tagy) Pred vypustenim bych ale rad pockal na odpoved z toho GPSBabel mailinglistu (resime zobrazeni popisu poi v mape). Je idealni cas na feature-requesty ;-)
  • 0

#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 20:48

Ja si nektere ikony nahradil svymi s jinou velikosti. Pouzivam Oregon a ikonky pro vsechny mam 16x16 px s vyjimkou nenalezenych kesi (24x24) (ale jejich finalovky, ... jsou take 16x16). Nektere ikonky jsem si barevne trochu vzyraznil, pripadaly mi malo vyrazne (nenalezene finalovky, QA, Stage).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:31

16x16 je asi dostačující velikost ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama