Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#141 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 7:45

sobikovi napsal/a:
Jak je to ale pak s adresářema resp. skupinama POI v navigaci? Každý ten POI soubor vytvoří novou skupinu?

POILoader vytvori z kazdeho adresare, ktery je v zadanem adresari (v dialogovem okne programu) samostatnou skupinu, kterou uvidis ve "Vlastnich POI". Kazdy ze souboru v podadresari je rovnez samostatnou skupinou v menu, tentokrat podmnozina skupiny predchozi (jmeno adresare). Bohuzel POILoader uz neumi vice urovni.

sobikovi napsal/a:
Dělení keší na disabled a not found se mi zdá docela nešťastné... logičtější bych viděl dělení na keše a waypointy a pak teprve případně na disabled a not found. Proč je to dělení na disabled a ostatní? Vždyť ty disabled mají v názvu D a tudíž je to z toho poznat...

Mne pripada deleni podle typu nalezeno/nenalezeno/disabled jako velmi rozumne a deleni na kese/wp mi naopak pripada dost neprakticke. To je ale vec kazdeho. Pokud ti to takto nevyhovuje, muzes si soubory mezi adrersari libovolne presouvat. Protoze POILoader prirazuje POIbodum v souboru ikonu stejneho jmena, bude to chtit pri presouvani soubory prejmenovat a pridat k nim i spravne prejmenovane soubory s ikonami. Urcite to pujde automatizovat pomoci Combine (to plati i o ulozeni POI na HDD a pak zkopirovani na kartu pod spravnym jmenem).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#142 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 9:12

Pripadne si muze kdokoliv kategorizaci upravit podle svych prani.

Metoda, ktera toto deleni vykonava, se jmenuje

procedure PluginWork;

a je v poigpx.ggp.pas
  • 0

#143 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 9:23

medwyn_cz napsal/a:
Pripadne si muze kdokoliv kategorizaci upravit podle svych prani.

Metoda, ktera toto deleni vykonava, se jmenuje

procedure PluginWork;

a je v poigpx.ggp.pas


... a vytvorit prislusnou sadu ikon. Jinak asi bude na mape modry spendlicek.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#144 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2009 - 9:34

Dík za rady, nějak se s tím pokusím popasovat.
  • 0

#145 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 9:25

Chtěl bych si do POI uložit i waymarky... stačí vyexportovat je přes nějaký standardní gpx export a pak poiloaderem přežvejkat nebo je to potřeba exportovat do nějakého speciálního formátu?
  • 0

#146 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2010 - 9:34

Standardni GPX export je sity na miru keskam, takze nejlepsi by bylo vytvorit si nejaky novy export sity waymarkum na miru.
  • 0

#147 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 11:51

Nemel by byt problem upravit medwynuv export do POI tak, aby generoval v dalsi kategorii Waymark ruzne gpx podle kategorii. Waymark neznam, nepouzivam a ani ve vyhledu asi pouzivat nehodlam, takze neznam zadne podrobnosti. Vychazim jen z celkem citelneho kodu makra.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#148 Andowero

Andowero

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 21:10

Tohle makro mi činí potíž. Zmáčknu export do poi a ono mi to napíše "nalezeny neznámé typy waypointů" a když si exportovaný soubor otevřu, je tam jen pár internetových adres a spousta lomítek v špičatých závorkách. Nevíte co dělám špatně? Nezvládne to ani jednu.
  • 0

#149 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 21:48

sobikovi napsal/a:
Dělení keší na disabled a not found se mi zdá docela nešťastné... logičtější bych viděl dělení na keše a waypointy a pak teprve případně na disabled a not found. Proč je to dělení na disabled a ostatní? Vždyť ty disabled mají v názvu D a tudíž je to z toho poznat...

A nevyhovovalo by ti tedy moje makro geoPOI? Vytváří skupiny waypointů, tradiček (včetně vyluštěných finálek, případně mysterek na úvodních souřadnicích - prostě vše, kde hledáš rovnou krabičku), multikeší, mysterek, již nalezených keší, vlastních keší, parkovišť a ostatních keší.

Padla tady informace, že POIloader vytváří pro skupinu ikonu z BMP souboru stejného jména, jako má GPX soubor. To sice je pravda, ale je to jen taková nouzovka. POIloader taky umí přidělit různé ikony různým bodům uvnitř jednoho souboru - a to to moje makro využívá. Což taky znamená, že v distribučním balíčku je řada ikon, které můžeš použít i pro úpravu jiných maker. Stavy keše se odlišují znakem na druhém místě názvu (archived, disabled, found,....)
  • 0

#150 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 22:05

to prokestom: můžeš mi ten balíček poslat nebo odkaz kde jde stáhnout? Podívám se na to... Zatím nemám nějak úplně jasno v tom, jak to ideálně třídit. Zatím bych to viděl tak nějak jako: - Keše - Waypointy - Waymarky V každé z těch kategorií pak: - moje vlastní - nalezené - nenalezené V názvu keše by mělo být uvedeno např. D jako disabled, F jako Found, O jako Own, A jako archived... U makra by ideálně mělo být nastavení, co chci exportovat.
  • 0

#151 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2010 - 22:28

Na HaLuMově serveru ararat: http://geoget.ararat...p/doc:user:file asi uprostřed stránky. Waymarky jsem před časem taky zkoušel, ale pak jsem je asi omylem z GG odmazal, takže teď už nevím, kam se exportovaly. Asi do "Ostatní" (nemá krabičku), max. mezi "Tradičky" (obojí jde hledat hned, bez přípravy). V ZIPu je přiložen návod a popis, jak se co exportuje.
  • 0

#152 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 6:33

sobikovi napsal/a:
Zatím bych to viděl tak nějak jako:
- Keše
- Waypointy
- Waymarky

V každé z těch kategorií pak:
- moje vlastní
- nalezené
- nenalezené

Dakota umí vnořené kategorie uživatelských POI ?
  • 0

#153 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 14:59

Já mám nyní v Dakotě Uživatelské POI rozděleny dle toho schématu, co jsem popsal. Tedy z nabídky Extras se rozbalí nabídka obsahující Keše, Waypointy a Waymarks. Pak po volbě např. Keše vidím nabídku Moje, Nalezené, Nenalezené atd. a teprve v ní pak jednotlivé kešky nebo waypointy...
  • 0

#154 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 16:23

Aky je rozdiel ked su kesky v garmine ako POI a ked su ako GPX subor ? Ja zatial ako GPX vidim vyhodu, ze zoznam kesiek mam potom v aplikacii Geocache v garmine. Podotykam ze limit 2000 je pre mna ok.
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#155 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 17:26

BrAtKo napsal/a:
Aky je rozdiel ked su kesky v garmine ako POI a ked su ako GPX subor ? Ja zatial ako GPX vidim vyhodu, ze zoznam kesiek mam potom v aplikacii Geocache v garmine. Podotykam ze limit 2000 je pre mna ok.

Keše jako GPX:
+ Možnost označit found a následně strojově exportovat na GC.com či GeoGet apod.
+ Lépe strukturovaná data (Prev Logs, Hint)
- Jen 2000 keší (Oregon 500 tuším 5000)
- Zkracuje listing (dlouhá multina a nakonec chyběl vzorec...)
+- Spolupráce s Geocaching dashboard

Keše jako POI:
+ Možno mít "Celou ČR a možná i celý svět" s sebou
+ Celý listing (nezkracuje, nebo jsem na to alespoň zatím nenarazil)
- Není možno "označit nález" - nutno obejít jinak (kopie WP, na papír apod... Pro pár (neplánovaných) keší to jde, ale 60/víkend bych tak dělat nechtěl)
- Není tak hezky strukturované ovládání
- Nový Geocaching Dashboard s nimi nefunguje ...

Já nahrávám celou ČR jako POI (takže záloha včetně komplet listingů) a cílovou oblast zájmu jako GPX (a z toho lovím)
  • 0

#156 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 19:37

osik: dikes, to je vono, a celu CR si dostal najprv pomocou geogetu hej ? A nespomali to moc geret ked tam nahodis celu CR ? Resp. co spomali viac, cele CR v POI alebo v GPX ? A ked mas v POI a aj GPX rovnaku kes tak to nerobi ziadne duplicity na mape ?
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet

#157 Andowero

Andowero

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 20:22

Ahoj, omlouvám se za spam tady tím dole, ale zajímalo by mě, co dělám špatně že mi makro od ProKesTom hází takovýhle výsledek... Pod tím je moje nastavení config souboru... Díky za nějaký nápad.


<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<gpx xmlns="http://www.topografi...ix.com/GPX/1/1" creator="GeoGet" version="1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/20...chema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.garmin.co...pxExtensions/v3 http://www.garmin.co...xtensionsv3.xsd http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografi...X/1/1/gpx.xsd">
</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</wpt>

</gpx>


const
Ikony_kde = 'C:\Documents and Settings\Áj\Data aplikací\GeoGet\script '; //Kde leží ikony pro POIky?
Export_Path = 'C:\Documents and Settings\Áj\Dokumenty\Můj Garmin\POI'; //Kam exportovat?
HintRot = '0'; // šifrovat hint? Ano = 1 Ne = 0
HintRevers = '1'; // Hint pozpátku? Ano = 1 Ne = 0
User1 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.
User2 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.
User3 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.
User4 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.
User5 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.
Sym_Archi = '#'; //Symbol oddělující v názvu keše TYP keše od názvu
Sym_Disab = '-'; //Symbol oddělující v názvu keše TYP keše od názvu
Sym_Found = ')'; //Symbol oddělující v názvu keše TYP keše od názvu
Append_Archive = ''; //Znak pro odlišení ikony archivované keše
Append_Disable = ''; //Znak pro odlišení ikony disablované keše
Rozsah = 'global'; //'global'-všechny, 'list'-zobrazené, ''-vybrané keše

  • 0

#158 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 20:24

Osik napsal/a:
Keše jako POI:
+ Celý listing (nezkracuje, nebo jsem na to alespoň zatím nenarazil)

Mně to zkracuje ještě mnohem víc (proto jsem zatím moje makra nerozšiřoval) - jakým makrem exportuješ? Rád do mých maker doplním podrobnosti.
  • 0

#159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 20:33

to Osik: díky za zhodnocení jednotlivých plus a mínus B) to BrAtKo: obecně podle standardní autonavigace je to tak, že pokud body nezobrazuji na mapě, pak ji to nijak nezpomaluje. gpx seznam keší je seznam který se zpracuje zcela mimo mapu a tedy dopad na výkon gps v případě, že chceš navigovat na nějakou keš. poi se zobrazují na mapě a tudíž mohou mít dopad na výkon. Na Dakotě jsem to zatím nijak nepozoroval. Kromě jiného můžeš v nastavení nastavit, co se má zobrazovat na mapě... takže to jde vypnout.
  • 0

#160 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 20:51

sobikovi: cize ak je to GPX pre GC dashboard to sa nezobrazi na mape pokym nedam navigovat na vybranu kesku ? (ked nepouzijem vobec POI s keskou)
  • 0
Garmin Dakota 20 SK Topo - iPhone 3GS Geocaching - TomTom One XL - GeoGet




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama