Přejít na obsah


Fotka

Teamové statistiky - více nicků dohromady (GSAK ?)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:14

Rád bych myšlenkově navázal na zamknuté vlákno o Hexenschuss brigádě. Upozorňuju ale, že toto není klasické flame vlákno "co si o tom myslíte ?", ale naopak se budeme snažit dopátrat jednoho konkrétního cíle a výsledku (viz dále). Proto prosím teoretické vlákna-spamující skorogeocachery, kteří víc kecají než hledají, ale i kohokoliv dalšího, kdo by chtěl odvádět od tématu, aby si založil vlákno vlastní a tam se vyblil.

Jinými slovy: Pokud nemáte kladnou odpověď ( "Ano,..." ) na následující dvě otázky, tak neotravujte.

1.

Protože jsem sledoval myšlenkové pochody některých členů Hexenschuss už před logováním nálezů, tak nás ještě před vypuknutím toho řevu napadlo, že bysme rádi zjistili počet kešek teamu Brno Mafia (účet máme jen o 4 měsíce mladší než Hexenschuss a myslím, že by chlapci měli slušnou konkurenci). Než jsme stihli ale vymyslet, jak budeme postupovat, tak se strhla vřava a Hexenschuss sami začali mazat své logy. Asi zaplať pánbůh, že si to vyžrali jen oni, ale naše snaha o vytvoření společné statistiky Brno Mafia zůstává a je motivována jinak než pohledem do nějakých evropských žebříčků. Rovnou říkám, že ať bude moje argumentace jakákoliv, tak nic nebudeme fyzicky logovat na gc.com. Neříkám to proto, že bych nesouhlasil s postupem Hexenschuss, který jsem jim v klidu odkýval, ale proto abych zabránil flamu v technickém vlákně.

Prostě a jednoduše nás zajímá, kolik máme zalogováno dohromady kešek. V předchozím vlákně padlo, že daleko jednodušší než všechno logovat, je použít program jako je GSAK, který samozřejmě používáme. Ono to ale zdá se bohužel není pravda, resp. není to tak jednoduché, jak by se zdálo. GSAK si bere pro statistiku nálezů logy určitého nicku a tyto logy se opravdu dají nejjednodušeji získat tak, že je máte dlouhodobě uchovány (zalogovány) na serveru gc.com a prostě si jen stáhnete MyFinds GPX soubor, nahrnete ho do GSAKu a statistiky si příslušným makrem (FSG) vytvoříte.

Já jsem se pokusil o to, že jsem stáhnul MyFinds jednotlivých členů Brno Mafia a pak je zkombinoval do jedné databáze. Dostal jsem tak sice počet keší, které našel minimálně jeden z nás (tak jak to udělali Hexenschuss), ale už například bez toho, abych byl schopný rozlišit, KDY proběhl první nález dané keše někým z Mafie. No a hlavně: Získal jsem jen jedno jediné číslo, ale kvůli tomu jsem to nedělal, já chci obvyklé GSAK statistiky (makro FSG - FindStatGen), které se dají porovnávat s ostatními a zobrazovat v profilu.

Problém je tudíž jasný: Potřebuju makro, které zkombinuje více MyFinds tím způsobem, že najde nejstarší log někoho ze členů a přepíše tento log logem nové identity (v našem případě Brno Mafia).

Otázka 1: Víte o existenci takového makra ? Dokážete ho vytvořit ? Znáte jiný technický způsob, jak dostat tyto statistiky do GSAKu ?

2.

Jsem zvědavý a předpokládám, že někdo v minulosti měl stejnou ideu jako my nebo Hexenschuss a vytvořil si týmový nick pro více samostatně lovících nicků.

Otázka 2: Máte podobný tým ? Od jakého data je založený ? Kolik má členů ?

Tady ještě jednou důrazně žádám, že očekávám pouze odpovědi, které budou začínat "Ano,...". Opravdu mě nezajímají názory typu "Ne, nejsem takový kokot jako ty a nikdy by mě taková blbost nenapadla". Vlákno bude případně moderováno, abysme se drželi tématu.
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:34

1. no tak tohle makro by me taky zajimalo. (asi by stacilo ten log s nazvem tymu pridat, nemsel by se prepisovat.) 2. jo mame :D taky bych chtel vedet, k jakemu cislu ses dostal. ja jsem si před casem rikal, ze byste mohli mit vic - nejspis mate vic nalezu z novejsi doby.
  • 0

#3 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:36

Nevim jestli ti pomuzu ale napsal jsem si vlastni DB nalezu a datumem a statusem FTF. Kterou si udrzuji a do GSAku jsem napsal easy macro ktere mrkne do DB a zaloguje kesky podle kodu, datumu a FTF v GSAKu. Takze vas pripad by byl podobny akorat do DB by zapisovalo vice lidi. Snad jsem te pochopil pripadne mi napis pres profil :)
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#4 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:48

1. Ne. Ne. Teoreticky mě napadlo zhola nepraktický řešení - např. jednorázové vygenerování všech PQ v oblastech, kde jste lovili (ČR, Holandsko apod.), všemi členy mafie. (možná se mýlím, ale vygeneruje to PQ s 5 recentními logy + vlastní, pokud byla keše odlovena). Frknout to do jedný databáze, odfiltrovat unfound keše - zůstanou nalezené, kde by měly být i tudíž i vaše logy chronologicky. Neřeší to archived, ale to se taky dá pořešit databází archived keší. Ale možná je celá takhle konstrukce blbost, vzhledem k mým pár nalezenejm statistiku v GSAKU moc neřeším. 2. Ano. 8.2.2007. 5 až 9 členů. Zatím jsme logovali stejně duplicitně jako Hexenšus. Ovšem vzhledem k nicotnému počtu (17) se nikdo neozval ;) Používáme víceméně pouze jako zavodní eventový team.
  • 0
Retired slowcacher

#5 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 10:58

mitak napsal/a:
Otázka 1: Víte o existenci takového makra ? Dokážete ho vytvořit ? Znáte jiný technický způsob, jak dostat tyto statistiky do GSAKu ?

Ne, ne, ano.

Jestli to dobře chápu, tak by úplně stačilo:
- vzít My Finds PQ jednotlivých členů
- sloučit je (úplně mimo GSAK/GG/..) do jednoho virtuálního My Finds PQ, ve kterém by byl jen jeden (nejstarší) nález od každé cache a s nickem "Brno Mafia"
- tenhle PQ naimportovat do GSAKu, a existujícími makry z něj generovat běžné statistiky

Je to tak? To sloučení by nemělo být nijak složité. Teda, ne že bych neměl co dělat, ale pokud by nikdo nepřišel s lepším nápadem, tak bych něco takového klidně vyrobil.
  • 0

#6 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 11:23

Dain a Olik napsal/a:
taky bych chtel vedet, k jakemu cislu ses dostal. ja jsem si před casem rikal, ze byste mohli mit vic - nejspis mate vic nalezu z novejsi
doby.


Zatím bohužel nemám všechny naše MyFinds, ale věřím, že to dáme nějak v brzké době dohromady.

Jakým způsobem zpracovávala svoje nálezy Hexenschuss brigade ?
  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 11:29

Mimon_team napsal/a:

mitak napsal/a:
Otázka 1: Víte o existenci takového makra ? Dokážete ho vytvořit ? Znáte jiný technický způsob, jak dostat tyto statistiky do GSAKu ?

Ne, ne, ano.

Jestli to dobře chápu, tak by úplně stačilo:
- vzít My Finds PQ jednotlivých členů
- sloučit je (úplně mimo GSAK/GG/..) do jednoho virtuálního My Finds PQ, ve kterém by byl jen jeden (nejstarší) nález od každé cache a s nickem "Brno Mafia"
- tenhle PQ naimportovat do GSAKu, a existujícími makry z něj generovat běžné statistiky

Je to tak? To sloučení by nemělo být nijak složité. Teda, ne že bych neměl co dělat, ale pokud by nikdo nepřišel s lepším nápadem, tak bych něco takového klidně vyrobil.

Nad tímto už jsme s klukama TEORETICKY přemýšleli, protože GPX má jednoduchou strukturu a náš požadavek na sloučení je vesměs primitivní, takže by bylo asi jednodušší to provést mimo GSAK a sloučený GPX pak už bez problémů používat obvyklým způsobem. Bohužel jsme se nedostali k praktické stránce (minimálně já to vytvořit určitě nedokážu), takže jestli si najdeš někdy chvilku, tak by nám to moc pomohlo.

Hlavní bod jsem už psal: Pro rozumné časosběrné statistiky je důležité, aby byl vybrán první log někoho z nás.
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 11:34

wmh napsal/a:
1. Ne. Ne. Teoreticky mě napadlo zhola nepraktický řešení - např. jednorázové vygenerování všech PQ v oblastech, kde jste lovili (ČR, Holandsko apod.), všemi členy mafie. (možná se mýlím, ale vygeneruje to PQ s 5 recentními logy + vlastní, pokud byla keše odlovena). Frknout to do jedný databáze, odfiltrovat unfound keše - zůstanou nalezené, kde by měly být i tudíž i vaše logy chronologicky. Neřeší to archived, ale to se taky dá pořešit databází archived keší. Ale možná je celá takhle konstrukce blbost, vzhledem k mým pár nalezenejm statistiku v GSAKU moc neřeším.
2. Ano. 8.2.2007. 5 až 9 členů. Zatím jsme logovali stejně duplicitně jako Hexenšus. Ovšem vzhledem k nicotnému počtu (17) se nikdo neozval ;) Používáme víceméně pouze jako zavodní eventový team.

Ad 1. :) Promiň, ale to jsem nejen dostatečně nepochopil, ale navíc to vypadá opravdu nepoužitelně.

Ad 2. Název týmu a odkaz na profil, prosím ? Díky.
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 11:54

gsak: normalne jsem vzal vsechny mfpq, kazdemu zvlast smazal nalezy před 16.9.06 (chtel jsem mit jistotu, ze při kompilaci dohromady budou korektne smazany) a nahral to pak do jedne databaze. no a logy to pak obsahuje všech clenu, co to nasli po zalozeni tymu. ted si to mozna predstavuju spatne, ale myslim, ze je opravdu potreba pridat v gsaku jeden tymovy log u kazde kese, aby FSG byl schopny udelat statistiku ze všech zaznamu. nebo si to myslim blbe? zatím jsem nemel cas si s tim vic hrat a zkouset. co se tyce logovani, nedelalo to zadny makro, robot atd, ale proste každý logoval nalezy svého nicku. takze krome letmeho cisla, kolik by to mělo finalne byt jsem toho zatím vic nezpracovaval, chtel jsem si pak stahnout hexenschussi mfpq. jinak bylo to bez jednoho pq 6700 (odhadem to bude cca 7300) - v praze se hodne prekryvame.
  • 0

#10 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:16

Dain a Olik napsal/a:
...no a logy to pak obsahuje všech clenu, co to nasli po zalozeni tymu...

Opravdu je to pravda ? Zkus to zkontrolovat v GSAKu, prosím. Já jsem to dělal stejnou cestou - několik databází MFPQ jednotlivých členů, z nichž jsem kešky kopíroval do nové databáze. Jenže když dáváš kopírovat do databáze, tak ti to nabídne pouze přepsat/ignorovat kešky, které už v databázi jsou (už byly jiným členem týmu nalezeny). Tím pádem buď necháš starý waypoint s logem člena A anebo ho přemažeš waypointem s logem člena B, ale sloučené s logy obou členů A i B určitě nejsou (teď se nato dívám). Nebo to jde udělat i jinak než v záložce "Databse" vybrat "Move/Copy Waypoints" ?

My jsme se zatím bez dvou členů dostali na číslo cca 6200 (po 28.1.2007, kdy byla Mafia oficiálně na gc.com založena), ale nemáme zatím odfiltrovány kešky, kdy jeden ze členů BM našel keš jiného člena BM, což může být nakonec asi jen 6000. Nicméně i tak si myslím, že máme asi větší diverzifikaci a lovíme asi víc na vlastní pěst a na více místech, než DHB.

Toto je jeden z důvodů, proč si myslím, že statistiky budou zajímavé.

Nakonec by to chtělo ještě nějakou překrývací statistiku jednotlivých členů, ale to až nakonec po vyřešení našeho současného problému.
  • 0

#11 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:23

Pokud vim, tak GSAK opravdu potrebuje pro statistiky logy uzivatele, pro ktereho je generuje (bez nich to bude hazet chybove hlasky...). Myslim si, ze tohle tema je natolik zajimave, ze by stalo za to hodit dotaz do fora GSAKu. Tam by mohli prijit s nejakym elegantnim resenim...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#12 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:27

mitak napsal/a:

wmh napsal/a:
...

Ad 1. :) Promiň, ale to jsem nejen dostatečně nepochopil, ale navíc to vypadá opravdu nepoužitelně.

Ad 2. Název týmu a odkaz na profil, prosím ? Díky.


1. Jsem to taky napsal narychlo a dostatečně blbě ;) - tak jinak. Každý z teamu si vygeneruje x PQ (ne Myfinds, ale klasický PQ, s filtrem nalezeno), pak se to sloučí do jedné databáze - měly by tam být všechny logy od členů teamu.
2. Paradiser. Info i tady.
  • 0
Retired slowcacher

#13 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:39

wmh napsal/a:
1. Jsem to taky napsal narychlo a dostatečně blbě ;) - tak jinak. Každý z teamu si vygeneruje x PQ (ne Myfinds, ale klasický PQ, s filtrem nalezeno), pak se to sloučí do jedné databáze - měly by tam být všechny logy od členů teamu.

Aha, bohužel ale to generování mnoha a mnoha PQ je nezopakovatelné pro pravidelné aktualizace takového profilu, vždyť máme dohromady zalogovány kešky z asi 40 zemí světa, tohle fakt neklapne :-/
  • 0

#14 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:42

mitak napsal/a:
Bohužel jsme se nedostali k praktické stránce (minimálně já to vytvořit určitě nedokážu), takže jestli si najdeš někdy chvilku, tak by nám to moc pomohlo.

Hlavní bod jsem už psal: Pro rozumné časosběrné statistiky je důležité, aby byl vybrán první log někoho z nás.

OK, jdu na to ...
  • 0

#15 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 12:44

:) Díky Michale.
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 13:05

mitak napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
...no a logy to pak obsahuje všech clenu, co to nasli po zalozeni tymu...

Opravdu je to pravda ? Zkus to zkontrolovat v GSAKu, prosím. Já jsem to dělal stejnou cestou - několik databází MFPQ jednotlivých členů, z nichž jsem kešky kopíroval do nové databáze. Jenže když dáváš kopírovat do databáze, tak ti to nabídne pouze přepsat/ignorovat kešky, které už v databázi jsou (už byly jiným členem týmu nalezeny). Tím pádem buď necháš starý waypoint s logem člena A anebo ho přemažeš waypointem s logem člena B, ale sloučené s logy obou členů A i B určitě nejsou (teď se nato dívám). Nebo to jde udělat i jinak než v záložce "Databse" vybrat "Move/Copy Waypoints" ?


jo, to bude tim poslednim - kdyz jsem si pro kazdeho udelal databazi a smazal logy pred datem, ulozil jsem si je jako gpx (s nazvem wapointu %code) a spolecnou databazi jsem pak delal otevrenim vsech techle gpxek. nedelal jsem to pres move/copy. pak tam budes mit vsechny logy.
  • 0

#17 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 13:09

A co nejdřív upravit samostatně jednotlivá PQ, kde nějakým makrem přidat Found logy Mafie ke stejnému datu, kde už nějaký Found log je? Pokud by se pak takto upravené PQ nahrály do Gsaku, tak by u keše bylo víc Found logů víc, ale FoundStatsGen by použil jen ten nejstarší. Co? Šlo by to?
  • 0

#18 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 13:23

mitak napsal/a:

wmh napsal/a:
1. Jsem to taky napsal narychlo a dostatečně blbě ;) - tak jinak. Každý z teamu si vygeneruje x PQ (ne Myfinds, ale klasický PQ, s filtrem nalezeno), pak se to sloučí do jedné databáze - měly by tam být všechny logy od členů teamu.

Aha, bohužel ale to generování mnoha a mnoha PQ je nezopakovatelné pro pravidelné aktualizace takového profilu, vždyť máme dohromady zalogovány kešky z asi 40 zemí světa, tohle fakt neklapne :-/


Ono po tom prvotním retrospektivním naládování by ty aktualizace nebyly velkej problém - nezapoměň, že do PQ filtruješ jen nalezené (od generování posledního PQ) a vejde se jich tam 500. Čili stačí si cca řekněme po týdnu vygenerovat toto PQ (nebo dřív, zaleží za jak dlouho uděláš 500 ;) ) a připojit do stávající databáze. Problém je pouze geografický - týden kešování v Ugandě vyžaduje samozřejmě vlastní PQ.
Je to bez diskuse kostrbatý, ale výsledek je bohatší na data, než klasický Myfinds PQ.
  • 0
Retired slowcacher

#19 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 13:48

Tak jsem vam narychlo splacal jedno makro :D:

Predpoklada to samostatnou databazi, ve ktere jsou nacteny MyFinds PQ jednotlivych clenu, zadne jine Found logy. Projede to vsechny kesky, zjisti, zda logy u kesky uz obsahuji jmeno tymu, pokud ne, tak najde nestarsi log a ten preplacne jmenem a ID tymu. Pri dalsim prubehu tedy predelava jen ty, ktere log tymu neobsahuji. Nove nacteni PQ by melo vratit posledni log danemu uzivateli (tj. jmeno tymu z logu zmizi, je tam to puvodni), ale nove spusteni makra by to melo zase nastavit.

Je potreba na zacatku makra spravne vyplnit jmeno tymu a jeho ID. Da se to pak dal rozvijet (kontrola nicku - clenu tymu atd), ale na prvni pokusy by to melo stacit :D

$GroupID=1111
$GroupName="Huhu"
$ThisRecord = 0
$show = 0
$changed = 0
Goto position=top
WHILE NOT($_EOL)
	$ThisRecord = $ThisRecord + 1
	$show = $show + 1
	If $show = 10
		$status = "Cache #: $ThisRecord of $_Count, changed: $changed"
		ShowStatus msg=$status
		$show = 0
	Endif
	TABLE Active=logs Scope=Parent
	$Count = $_Count 
	Goto position=top
	$AlreadySet=0
        WHILE NOT($_EOL)
		IF $d_lType = "Found it" .and. $d_lBy=$GroupName
			$AlreadySet=1
		endif
		goto position=next
	ENDWHILE
	IF $AlreadySet=0
		Goto position=bottom
	        WHILE $Count > 0
		IF $d_lType = "Found it" .and. $AlreadySet=0
			$d_lOwnerid=$GroupID
			$d_lBy=$GroupName
			$AlreadySet=1
			$changed = $changed + 1
		endif
		goto position=previous
		$Count=$Count-1
		ENDWHILE
	ENDIF
        TABLE Active=caches
goto position=next
endwhile

  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#20 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 13:57

Už mám i něco od Mimon Teamu, tak porovnám, co je praktičtější, do té doby se na nějakou dobu odmlčím. Všem díky moc ! Nejvíc samozřejmě Michalovi a Pavlovi za splněný domácí úkol ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama