Přejít na obsah


Fotka

Jakej GPS modul?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 18:17

Zdravím. Hledám GPS modul k telefonu. Mam přístroj G700 a P1i. Chtěl bych aby to fungovalo na obou přístrojích a to jak na Javě (handygeocaching) tak na uiq 3 (TomTom 6). Využíval bych to i v autě i na kešing. Mohl by jste mi někdo něco doporičit?
  • 0

#2 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 19:02

Osobně používám 3/4 roku bluetooth modulek EVOLVE goTraxx a jsem spokojen. Pravda, nemám skoro s ničím srovnání. Ale s mobilem Nokia 6300 mi spolupracuje jak s HandyGeocachingem, tak s programem TrekBuddy. Vzhledem ke svym toulkam na kole bych priste zvolil podobny model, jen navrch se zaznamem trasy do interni pameti. Některé modely prodavane pod znackou EVOLVE se prodavaji take pod znackou Qstarz.
  • 0

#3 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 19:03

K SE G700 používám , stejně jako k jiným modrozubým telefonům Nokii LD3W . Více najdeš zde : http://www.geocachin...111#post_106111
  • 0

#4 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 22:22

Stejně jako cz.mikes, doporučuju Nokii LD-3W, sehnal jsem jí v obchodě v Praze za cenu pod 800 Kč, což mi spolu s telefonem SE G502 přijde jako jedna z nejlevnějších variant pro kešování.
Místo HandyGC doporučuju Trekbuddyho! zvlášť jestli kešuješ více ve stejné oblasti. viz návod :-)
  • 0

#5 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 23:06

Stejně jako RoKro mám Evolve GoTraxx (předtím jsem nic jiného neměl, takže taky nemůžu porovnávat), ale spokojenost je 100%
Možná by ti mohly pomoct nějaké ty recenze - tady se zrovna porovnává Nokie s Evolve http://navigovat.mob...D=2&EXPS=&EXPA=.
  • 0

Cache non verba


#6 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 23:41

ja mam nokii ld-4w na geocaching je lepsi nez ld-3w ,lip se sni dohledava . nemusi se nic slozite vypinat nebo zapinat (staticka navigace) a pak obycejnej telefon se 750i take si nestezuju a abych menil musel bych poznat neco lepsiho, ale nenuti me nic hledat .hlavne pokud dojde baterka da se pouzit jinej telefon :) staci vcas nahrat aplikaci HC . Horsi je to s modulem do nej si nahradni baterku proste vzit nejde . vtom je nokia ld4w horsi nez starsi 3 segra
  • 0

#7 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 13:47

Holux M-1000 koupený za pár dolarů na eBay. Podle recenzí dobrý, podle mých zkušeností dobrý.
  • 0

#8 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 15:24

GoTraxx je opravdu rozumný modul za pár korun, měl jsem ho a jak už jsem psal jinde, bojoval jsem trochu jen s vystouplým spouštěcím tlačítkem na "prsou" přístroje. Teď jsem si pořídil Holux M-241 a zatím jsem cca po týdnu vlažného testování poměrně zklamaný, protože i s 32 kanálovym MTK dává horší výsledky, než 20 kanálový NAVILOCK BT-338 GPS se Sirf III - a oba jsou méně přesné, než zmiňovaný GoTraxx. Navilock se občas hádá s Handy Geocachingem, ale jde to - je to tak na úrovni komplikací se "samovypínacím/zapínacím tlačítkem u GoTraxx. Tam mi ještě vadilo, že jsem nikdy nezaznamenal svítící diodu o skoro vybité baterii. Momentálně uvažuju, jak se nejlépe zbavit Holuxe (pokud mě nepřesvědčí při dalším testování) a zaujal mě Qstarz GPS přijímač BT-Q1000X. Samozřejmě, že tenhle Holux i Qstarz jsou zbytečné pro někoho, kdo nechce zapisovat trasu, respektive bude to dělat přes aplikaci v mobilu. Já po svých zkušenostech považuju za lepší zápis přímo na GPS. Qstarz teď koupil švagr, tak ho snad brzo přesvědčím, aby mi ho půjčil otestovat! :o) Možná taky dřív nebo později skončím u nějaké opravdu turistické navigace, ale zatím preferuju modul...
  • 0
Hczech

#9 NufNufTeam

NufNufTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 15:42

NAVILOCK BT-338 nedoporučuji (mám ho :) Ne, že by se jednalo o špatnou GPS, ale existují rozhodně lepší. Podle terénu mu chvíli trvá, než se chytne (jednou jsme čekali tuším 15 minut - ale to bylo jen jednou). Občas se chytne okamžitě, občas po nějaké době. Po chytnutí ovšem udává ukazuje fakt dobře. Dobré ohlasy od dalších kačerů jsou na Nokia BT; já na ně narazil ale vždy za výrazně vyšší cenu než zmiňovaných 800 Kc. Navilock jsem používal se Smartcom GPS, HandyGPS, Geocaching navigator, TomTom, OpenWig - vždy bez problémů.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 15:48

Ty evolvy - go Traxx a tak - mají ale statickou navigaci, jestlisenepletu. Mám ho taky a ve srovnáním s garminem H neobstojí :( - naštve právě a jenom to "koktání" šipky při pomaličkém dohledávání keše. Jinak super.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 16:11

Citecka: Myslím, že žádný moduly od Evolve statickou navigaci nemají. Alespoň GoTraxx jí nemá určitě.
viz http://navigovat.mob...D=1&EXPS=&EXPA=
  • 0

Cache non verba


#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 16:29

kamen napsal/a:
Citecka: Myslím, že žádný moduly od Evolve statickou navigaci nemají. Alespoň GoTraxx jí nemá určitě.
viz http://navigovat.mob...D=1&EXPS=&EXPA=

Ani iTraxx (solární) s tímhle nemá problémy.
  • 0

#13 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 16:53

nufnufteam napsal/a:
NAVILOCK BT-338 nedoporučuji (mám ho :) Ne, že by se jednalo o špatnou GPS, ale existují rozhodně lepší. Podle terénu mu chvíli trvá, než se chytne (jednou jsme čekali tuším 15 minut - ale to bylo jen jednou). Občas se chytne okamžitě, občas po nějaké době. Po chytnutí ovšem udává ukazuje fakt dobře.

Má blbě vyřešenou anténu :(. Je směrová, a nejlíp chytá signál když modul leží naplacato (třeba v autě na palubní desce). Je to hezky vidět třeba v Handy Geocachingu na obrazovce se stavem satelitů. V poloze "na výšku" (tzn. typicky v kapse bundy) je signál slabý ať se otáčím jak chci, ale stačí ten modul položit na placato, a kvalita signálu jde výrazně nahoru.

A největší problém mu to dělá právě po zapnutí.
  • 0

#14 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:07

2 týdny jsem zkoušel evolve gotraxx, potom vrátil a 2 týdny zkoušel ld-3w
-používal s handygeocaching + Nokia 6300

gotraxx versus ld-3w
(něco, co tu popisuju může být subjektivní a určitě do velké míry dáno použitým typem mobilu a aplikací, takže s jiným mobilem/aplikací by to třeba bylo jinak)

našel rychle satelity versus chycení signálu trvá déle

přesnost stejná

šipka, která se často otočila až třeba po 15 s chůze opačným směrem versus šipka reaguje o dost svižněji

hodně výrazně svítící diody (asi bych je přelepil páskou) versus decentně blikající diody

signál měl i na dost zakrytých místech: uvnitř budovy, ve vlaku, v hustém lese versus signál dost dobrý, ale přece jenom semtam v hodně zastíněných prostorech vypadaval na vteřinu nebo podobně chvilkově

(ale zase čipy by oba bt moduly měly mít obdobný, takže tohle bych jako kritérium nebral)

((a ještě: u evolvu jsem nenastavoval frekvenci posílání dat mobilu - defaultní je myslím 5Hz a možná to způsobuje problém při komunikaci s mobilem a pomalým refreshem šipky, u ld-3w jsem zase ještě nevypínal statickou navigaci - takže je potřeba po nějakém delším zastavení-třeba pochodování na 1m čtverečním a hledání kešky - ujít delší vzdálenost - třeba 5 až 10 m a až poté se refreshne poloha...ale ani evolve v tomhle nebyl o moc lepší - choval se dost podobně a v kombinaci s extremne pomalou šipkou s ním ve výsledku bylo ještě složitější dohledávání))

...takže teď mám ld-3w, hlavně proto, že sem ho nestihl vrátit v 14denní eshopové lhůtě pro vrácení zboží bez udání důvodu...ale jinak jsem celkem spokojen - ani výrazně lepší, ani výrazně horší než evolve gotraxx, pokud by se vypnutí statické navigace u ld-3w hodně pozitivně projevilo, byla by to paráda:)
  • 0

#15 jihecz

jihecz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 17:39

Zdravím, máte někdo zkušenost s Kouwell KW-9885, Bluetooth™, 44chan, chtěl bych ho používat s Nokia 6300. Díky
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 18:51

Takže jak koukám, problém s "lenivou" šipkou na goTraxxu při dohledávání stejně jako na jiných diskuzích zatím nikdo nevyřešil :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 18:58

citecka:

:) :(
co takhle trekbuddy? neni to v nem lepsi?
(nezkousel jsem, protze mam brand mobil od t-mobilu a je problem s certifikatem)
  • 0

#18 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 19:26

al-ash napsal/a:
..pokud by se vypnutí statické navigace u ld-3w hodně pozitivně projevilo, byla by to paráda:)

Jak jsem psal mam ld4-w coz je vlsten vicemene stejne , ale ma vestavenou baterku a vyplou statiku od vyrobce a pohodicka, takze az ji vypnes bues nadmiru spokojen
  • 0

#19 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 22:35

hczech napsal/a:
... a zaujal mě Qstarz GPS přijímač BT-Q1000X. Samozřejmě, že tenhle Holux i Qstarz jsou zbytečné pro někoho, kdo nechce zapisovat trasu, respektive bude to dělat přes aplikaci v mobilu.
Qstarz teď koupil švagr, tak ho snad brzo přesvědčím, aby mi ho půjčil otestovat! :o)...


Vymlať ho ze švagra :-) a hlavně pak někam prosím hoď info, jak na tom v porovnání s GoTraxxem je. Taky uvažuji o něčem, co má interní záznam trasy, abych nemusel mít celou dobu puštěnýho TrekBuddyho a zapnutej modrozub na telefonu, to je baterka za chvíli prázdná.
  • 0

#20 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 0:18

RoKro napsal/a:

Vymlať ho ze švagra :-) ...


Mam to slíbené na některý víkendový den, tak pak dám vědět!
  • 0
Hczech




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama