Přejít na obsah


Fotka

určení souřadnic cache s přesností 3 cm


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#41 Vojtik

Vojtik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 13:04

Ahoj, na overovani polohy nasich kesi pouzivame zapujcenou geodetickou GPS Promark3, ta je fakt presna na centimetry. Chyba vznikne az pri zaokrouhleni souradnic do formatu, pouzitelneho pro GC. Zakladatel ma jistotu presnosti ulozeni. Chapu ale, ze se s tim do terenu nekomu tahat nechce. Taky to stoji furu penez. A vzdycky je samozrejme chyba na strane hledace. Ale kdyby mi to piplo 3 cm od kese, asi by me to ani nebavilo. Jeden zkusenejsi hledac mi kdysi rekl, ze to neni o souboji meho etrex vista a vlady usa, ale o souboji mezi myslenim zakladatele a myslenim hledace pokladu. V tom je myslim to kouzlo. Uz nekolikrat jsem takhle nalezl poklad, ktery nebyl peclive pripraven a autor v nem opominul malickost, prestoze se asi jinak s pripravou dost nadrel.
  • 0

#42 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2009 - 10:11

no ono by to nebylo od věci,mít něco přesnějšího na zaměřování keší... hledal jsem večer mikro v lese,cca 20od ní byla louka..signál přesnost 5m...nakonec jsem ji našel pomocí hintu,ale minimálně 15m od předpokládaného místa-zjištoval jsem ho příchodem z různých stran,pořád mě to ukazovalo na jeden strom,ale byl to ten o 15m dále... nějakou přesnot měla ownerova GPS,nějakou moje a sečetly se a byl jsem mimo.. ale zaměřování na 3cm je asi fakt zbytečný....
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama