Přejít na obsah


Fotka

Jaky geofotoaparat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#1 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:20

V rubrice HW na to neni vhodny chlivek, tak do poradny... Geofotoaparat - jaky mate, jaky doporucite, o jakem uvazujete? Mam totiz zrcadlovku, ale ta je pro geocaching nevhodna - je moc tezka, krehka, neskladna, narocna na obsluhu... skvela pro skutecne foceni, kdyz chce clovek primarne fotit, ale tahat ji po kesich neni nic moc... Mam take fotomobil, ale to jsou jen takove srandafotky, staci na splneni podminky mysterky, ale jinak je to bes... Od geofotaku bych chtel nasledujici vlastnosti: 1) skladnost (neco co muzu mit temer neustale v kapse, nic co mi bude prekazet na krku ci co budu tahat ve specialni brasne) 2) odolnost, cesta ke kesim byva obcas trnita (ci mokra atd...) 3) snadne ovladani (abych se foceni nemusel plne venovat, a aby fotku umel udelat i kolemjdouci, ktereho poprosim at me cvakne) - na hratky s manualnim nastavovanim. pokusy o umeni atd. mam zrcadlovku 4) no a konecne aby delal hezky fotky - idealne predevsim zanry, ktere se pri geocachingu uplatni - krajiny, architektura, portrety, nejake ty divocejsi akce pri odlovu :) a to vse idealne i v noci :) Napadl me treba Olympus 1030SW, ten by vyhovovat snad mohl - ale o kompaktech uz davno bohuzel nemam prehled. Jake jsou vase zkusenosti? kapso? :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#2 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:24

V tuto chvili pouzivam Canon 300D a sony P200 ani jedno co do odolnosti neni OK takze take hledam kandidata na tento post a muj favorit? http://www.fotoradce...nic-dmc-ft1.php
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:32

Kapsa nejsem, jsem jen amatér, ale už dva roky co tahám zrcadlovku, tak přemýšlím o nějakém bájném kompaktu - asi jako ty. Byl jsem rozhodnut pro Panasonic LX3 - sice malý zoom, ale to mě netrápí...jenže si tak říkám - nejsou to vyhozený peníze? Je pravda, že na cyklokešoakcích neudělám skoro žádnou pořádnou fotku a po návratu si nadávám proč jsem ten batoh tahal, ale má cenu kvůli tomu kupovat kompakt? :| No zatím to nechám plavat a budu tahat zrcadlo, nebo pojedu prostě nalehko bez aparátu. Za ušetřený peníz si mohu koupit slušný sklo pro Nikona, nebo blesk, nebo Oregona... :P jak to vidíš, Kapso?
  • 0

#4 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:55

Nejsem profik, ale tahám zrcadlovku. V autě vozím komplet geobatoh (viz jiná diskuze). Ale ke kešce vyrážíme s foťákem kde v postranní kapse je razítko, dvě tužky, kousek papíru, CWG na výměnu, baterie do GPS a bankovka kdyby náhodou měli pivo. Už několikrát nás fotil pocestný. ( tudle to zmáčkněte). A když se stmívá, tak do kapsy čelovku. Ale bez foťáku nikdy.
  • 0

#5 uran_family_team

uran_family_team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:57

K naproste spokojenosti uz rok pouzivam Fujifilm FinePix F100FD
je maly,lehky a dela opravdu velmi pekne fotecky.
Cena je po roce vydani na trh vic nez prizniva (cca 5500.-)
http://www.fotoexper...CFRYTzAodAzXEjw
  • 0

#6 uran_family_team

uran_family_team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 0:05

Jinak jsem koukal ze F100FD uz ma sveho nastupce FinePix F200EXR a ten vypada velmi slibne ;)
http://www.digineff....ji_f200exr.html nebo
http://www.fotografo...ji-F200EXR.html
  • 0

#7 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 7:55

Stále nosím u sebe Olympus 770SW, už dva roky. Je to outdoorový foťák, pro zkoušku :o jsem ho i přejel autem, spadl mi z 10m na skálu (malý škrábanec na displeji) a používám ho i pod vodou. Absolutní spokojenost a odolnost. Nyní má vyšší typy Olympus - všechny musí být označeny SW. Pak mám zrcadlovku Oly E3, ale tu beru sebou jen na lehčí keše, na nějakou brutalitu bych se neodvážil se sto tisícema na krku.
  • 0
Galdra

#8 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 7:59

Taky záleží kolik by jsi chtěl investovat, já osobně tahám zrcadlovku a taky mě to moc neba. Jelikož mámi kvalitní fotomobil tak se to dá zkloubit.
Myslím že tvoje potřeby by naprosto uspokojil Panasonic DMC-FT1. Je to velice malý, vodotěsný, nárazuvzdorný foťák takže se dáříct, že outdoorový. Avšak je to první takhle odolný model, který díky své odolnosti nepřišel o schkvělé fotografické schopnosti - objektiv Leica je jednou ze záruk.
Na některých servrech už se prodává ale to je spíše ojedinělost, oficiálně se začne prodávat až v dubnu.

doufám že to nebude bráno jako reklama, ale tady máš dva odkazy

http://www.pixmania....-ft1-modry.html

http://www.megapixel...nasonic-dmc-ft1

A ještě odkaz na stránku s podrobnými informacemi.

http://www.fotografo...asonic-FT1.html

Já osobně kdybych neměl fotomobil s kvalitním 5Mpx fotoaparátem tak by tenhle panasonic byl mým velkým favoritem.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#9 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 8:29

Zrovna řeším stejný problém jako ty... canon 30D a objektiv průměru 77 mm s čočkama ze skla je smrtelná zátěž... asi skončím u nějakého pidistroje co se vejde i do kapsy (výběr podle karty, světelnosti a hlavně aby byl na tužkovky) nebo o trošku větší panasonic série FZ... rád si tu ale poslechnu názory dalších lidí... jinak P FT1 bych taky nezavrhoval, ale série FZ je lepší...
  • 0

#10 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 8:35

OT: [tb]TB29FP0[/tb]

Jinak já nosim Panasonic FZ-30 a pokud chci něco skladnýho a a odolnýho, používám Panasonic SDR-SW20. Fotky má ta kamera samozřejmě šílený, ale videa jsou slušný a hlavně je fakt nezničitelná (pády na beton, plavání pod vodou).
Z tohoto hlediska myslim že ten Panasonic DMC-FT1 je na fotky pro geocaching úžasná volba.
  • 0

#11 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 9:25

Je zábavné kolik lidí řeší stejný problém jako já. Zrovna přemýšlím co koupit. Zrcadlo je na prd, když lezu někde po skalách apod. Zas ale udělá podstatně hezčí fotku. Ale vzhledem k tomu, že nejsem nějakej extra fotograf tak to vyhraje malej outdoor kompakt a byť se mi hrozně líbí ten Panasonic, tak asi dostane přednost Olympus, neboť na něj mám nějaké slevové kupóny.
  • 0

#12 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 10:00

To je neřešitelné :)... Když jedu někam, kde očekávám "krásu" nebo na geoexpedici, tak tahám fotobatoh, v nem D90 + 3-4 objektivy + systémový blesk + makroblesky + filtry + další hromadu krávovin a občas i velký stativ... Takže až 15 kg :@. Na normální kešování šílenost, takže to sebou mám vždy malého Paňáka Lumix FX3. Samozřejmě, že se pak objeví něco, co by zasloužilo pořádný foťák - prostě ty kompakty šumí, produkují jen jpegy (některé mají i RAW) a celkově to je tak akorát na webovou prezentaci... :) Bohužel, jakmile si člověk zvykne na zrcadlo, a já jsem začínal před 25 lety právě se zrcadly, tak je kompakt jen berlička. Existují vyjímky, ale ty jsou drahé - pokud nejsi limitován zdroji, doporučuju:

Panasonic Lumix DMC-LX3 http://www.dpreview....anasonicdmclx3/

Panasonic Lumix DMC-TZ5 http://www.dpreview....s/panasonictz5/

pro fajnšmekry nová Sigma DP2 s Foveonem http://www.ifotovide...nek.php?id=1881

špatné nejsou ani nové Canony, ale cpou do toho zbytečně moc megapixelů na úkor kvality obrazu...
  • 0

#13 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 10:19

Nosím Sony H7 ;) a když tak Olympus C520 :o Proč / Důvod? Protože jsou doma ve skříni a nevidím důvod kupovat zase další foťák. Olík už nefotil tři roky a myslím, že je mi vděčný, že si může zase cvaknout. Má výhodu ve zdrojové kompatibilitě s Oregonem.
  • 0

#14 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 10:19

ano, s tím co píše Dorcadion se dá naprosto souhlasit. Jen ta plná výbava se dá zredukovat na aparát + 1slušný sklo /případně blesk/ a stačí to skoro na vše a do batohu se to vejde. Panasonic LX3 jak už jsem psal, je určitě výbornej, nicméně ani on nedělá zázraky. Takže bude dělat slušný fotky za dobrých světelných podmínek a rychlost taky nic moc /oproti zrcadlu/ Člověk prostě nikdy není spokojen a řešení to nemá: pokud vezmu zrcadlo, tak si nadávám proč tu krávu tahám. pokud vezmu kompakt, tak nadávám proč jsem nevzal zrcadlo no a když nevezmu nic, tak nadávám tuplem. :) jo a ještě bych vzal do úvahy RICOH CAPLIO GX 200 - taky široký ohnisko, parametry hodně blízko tomu Panasoniku, ale u nás nemá zastoupení.
  • 0

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 11:02

Tohle je tak trosku muj obor a otazka zda skladny kompakt nebo kvalitni zrcadlo je dost casta. Musim souhlasit s Dorcadion, Panasonic Lumix DMC-TZ4 nebo novejsi TZ5 jsou opravdu hodne univerzalni kompakty, pritom jsou porad jeste male, lehke i relativne levne a pritom soucasne maji velmi slusnou obrazovou kvalitu. V kategorii kompaktu podle me nejlepsi a nejuniverzalnejsi volba v tento okamzik, navic TZ4 se da poridit uz za cenu kolem 5.000,- Kc. Jinak samozrejme zrcadlo je zrcadlo ale je nutno pocitat s tim, ze pro stejny rozsah zoomu jsou potreba nejmin dva objektivy, cimz uz celkove naroste nejen objem, vaha ale i cena. Nicmene kvalita je nesrovnatelna. Velmi slusne jsou dnes i ty nejlevnejsi zrcadlovky, treba Nikon D40 se zakladnim objektivem lze poridit uz za cca 8.000,- Kc.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 chalma

chalma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 11:08

my máme kodak z650 už asi tři roky, fotí super.
  • 0
Víte co je největší šílenost? Dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek. :-)

#17 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 11:38

Právě s Nikonem D40 chodíme. Má menší tělo, slušnou optiku a hlavě větší čip než kompakty ( na velikosti záleží!! ). Měl jsem kompakt, ale nevyhovoval mi. Někdy špatně zaostřil, pomalý. Ale každý má jiné priority. Já nelezu po skalách nepotápím se, jen někdy zmoknu. Na běžné procházce D40 unesu.
  • 0

#18 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:07

2 kapsa: /trochu OT/ přemýšlim o výměně objektivu Nikkor 18-70 za N16-85, je to rozumný nápad? Jak to vidí praktik, který určitě zná oba? VR vidím jako velký plus, širší ohnisko taky, ale ten cenový rozdíl není malý... Honza - to já s D70s po těch skalách občas lezu, a taky to jde, akorát ho strčim do baťohu. Potápění jsem naštěstí ještě nezkoušel :)
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:17

I jako echtovní zrcadlovkář jsem naznal, že existují akce, kde je potřeba kompakt. Tak jsem si koupil (za 1400 z druhé ruky) Minoltu G530, malý kovový rychlý strojek. Na běžnou dokumentaci keškování stačí, velikost má jako krabka cigaret. Nastaví-li se manuálně ISO 50, foťák se položí na kámen nebo na stativ a exponuje s 3" samospouští, zvládá i noční fotky, expozici lze nastavit asi do 15". Synek používá G500 ze zastávárny za litr... ;) máme společnou nabíječku, stejné baterky...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:20

Osobně si myslím, že otázka je položena příliš obecně. Když chodím sám, můžu se zdržet u kešek i prací se zrcadlovkou a stativem... V partě budu za brzdu, s rodinou, kočárkem nebo děckem na zádech to nepoberu, při plazení v jeskyni budu fotobrašnu koulet hlavou před sebou (nedávno vyzkoušeno) a budu se ostýchat do zabahněných rukou vzít drahý aparát... Tam bych doporučil vodotěsný kompakt (něco jako Olympus) do kapsičky u vesty.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama