Přejít na obsah


Fotka

Jaky geofotoaparat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#21 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:22

... a pokud chci dát jen fotky na web, mám možnost použít jednodušší techniku, než když z nich budu tisknout panorama 1x3 m ...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:37

Leroj napsal/a:
2 kapsa: /trochu OT/
přemýšlim o výměně objektivu Nikkor 18-70 za N16-85, je to rozumný nápad? Jak to vidí praktik, který určitě zná oba? VR vidím jako velký plus, širší ohnisko taky, ale ten cenový rozdíl není malý...

Honza - to já s D70s po těch skalách občas lezu, a taky to jde, akorát ho strčim do baťohu. Potápění jsem naštěstí ještě nezkoušel :)


Nejen ze oba znam ale i oba mam. ;)
Jinak je to ale dost tezka otazka - ano, sirsi ale i delsi konec se hodi a VR je opravdu kvalitni, takze z toho pohledu se upgrade urcite vyplati. Na druhou stranu mechanicky jsou prakticky stejne a opticky velmi podobne - 16-85 je sice o trosku lepsi ale zadny zasadni rozdil to neni.
Takze ti nakonec asi moc nepomuzu - pokud ti to penezenka umoznuje, tak vymen ale pokud je to pro tebe uz na hrane, tak radeji zustan u 18-70, protoze i to je velmi dobry sklo (co by za to konkurence dala, kdyby dokazala takove vyrobit). ;)
P.S. - Pokud nevymenis, tak zkus za ten cenovy rozdil pouvazovat treba o novem 35/1,8 DX, je to za ty penize fakt paradni kousek ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:48

to kapsa:

tak jsem se trošku víc podíval po webech a nakonec mi zůstalo do druhého kola toto (jako podmínku výběru jsem dal aby se krmilo tužkovkama a karta CF nebo SD, protože se mi nechce dokupovat další vybavení když mám dost doma):

http://www.megapixel...klicenka-zdarma
http://www.megapixel...nasonic-dmc-lz8
http://www.megapixel...ershot-sx110-is
http://www.megapixel...asonic-dmc-lz10

A470 leká cenou a velikostí, panasonic má stabilizaci a powershot makro a ohnisko... co bys vybral ty?
  • 0

#24 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 12:57

Kapsa: dík, je jasný že to je těžký, no ještě rozmyslím - láká mě to VR, dost toho rozmažu protože fotím hned jak slezu z kola nebo vylezu na kopec a nechci zdržovat ostatní /ani sebe/ a pak to podle toho vypadá. ta 35ka je pro mě dlouhá - po přepočtu to je párádní záklaďák, jenže já jsem vysazenej na šířku. Trhac: hlavní problém je v tom, že nevíš kdy potkáš něco zajímavýho - pokud máš smůlu, tak máš v ruce kompakt nebo mobil a nadáváš si ještě týden že si mohl mít parádní fotky. No a vzít zrcadlo a vyrazit dělat "umění" se mi moc neosvědčilo, kolikrát se vrátim bez fotky...:( -jo a s fotobatohem jsem prolejzal Styx a taky to šlo /ale ztuha/ :P
  • 0

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 13:11

mirotiro: Z uvedenych bych bral to posledni, tedy Panasonic LZ-10. Ma stabilizaci, makro i dostatecne siroky uhlel zaberu - coz je podstatnejsi, nez delsi ohnisko. Tvoje uvaha o kartach SD (nebo CF) je velmi rozumna, protoze je to standard a treba karty od Sony jsou na (cenzurovano), protoze jsou nepouzitelne na cokoli jineho. S tema tuzkovkama bych ale polemizoval - to by ale bylo na delsi debatu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 13:15

Leroj napsal/a:
Kapsa:
dík, je jasný že to je těžký, no ještě rozmyslím - láká mě to VR, dost toho rozmažu protože fotím hned jak slezu z kola nebo vylezu na kopec a nechci zdržovat ostatní /ani sebe/ a pak to podle toho vypadá.
ta 35ka je pro mě dlouhá - po přepočtu to je párádní záklaďák, jenže já jsem vysazenej na šířku.


Tak to mame stejny nemoci - ja jsem taky vysazenej na sirokace. ;)
Pokud ale jezdis na kole a podobne, tak bych do toho 16-85 asi fakt sel - po slezeni s kola se klepou ruce kazdemu a VR toho opravdu hodne zachani ....
Muzes pripadne jeste zkusit pouvazovat nad 18-105 VR. Je sice mechanicky trosku slabsi jak 18-70 ale opticky je taky cca na stejno a ma stabilizaci, vyhodny dlouhy konec a hlavne stoji tretinu toho, co 16-85 VR ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 13:49

kapsa napsal/a:
mirotiro: Z uvedenych bych bral to posledni, tedy Panasonic LZ-10. Ma stabilizaci, makro i dostatecne siroky uhlel zaberu - coz je podstatnejsi, nez delsi ohnisko.
Tvoje uvaha o kartach SD (nebo CF) je velmi rozumna, protoze je to standard a treba karty od Sony jsou na (cenzurovano), protoze jsou nepouzitelne na cokoli jineho.
S tema tuzkovkama bych ale polemizoval - to by ale bylo na delsi debatu.

JJ ten úhel je dobrej... tužkovky volím proto, že jich mám doma hafo a nemusím tahat náhradní aku pro foťák, nebo šetřit extrémně baterky... ono když v manuálnch dobách jsem měl gripy u zrcadlel po 4 kusech, další 4 do blesku a náhradní, v GPS taky tužkovky... jinak karty jsou myslím bez diskuze... CF mám na zrcadlu SD v MP3 a taky kolouš ji obsahuje :-) Zkus mi ale kdyžtak nahodit nějakej další stroj s akumulátorem... třeba zaujme víc...
  • 0

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:02

Canon EOS 450D, když vím, že se nemůže nic stát, a Panasonic DMC FZ-10 na cyklo a podobné riskantní akce... Nějakej vyloženekompakt nemám a neplánuju... Těch 300g navíc mi neublíží.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:19

mirotiro: Jak uz jsem psal vyse, podle me nejuniverzalnejsi a pritom se slousnou cenou je ted Panasonic DMC-TZ4 nebo TZ5 :

http://clanky.katalo...mc-tz5-recenze/
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:24

honny napsal/a:
Canon EOS 450D, když vím, že se nemůže nic stát, a Panasonic DMC FZ-10 na cyklo a podobné riskantní akce... Nějakej vyloženekompakt nemám a neplánuju... Těch 300g navíc mi neublíží.

nejde o váhu, ale o rozměr, jinak mám skušenosti s FZ 5 a nestěžoval sjem si... ale chci něco malého rozměrem do kapsy... až budu chtít vysloveně fotit, tak vezmu fotobrašnu a 2 výměnná skla, blesk a další vybavení... bratru 12 kg
  • 0

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:25

mirotiro napsal/a:

honny napsal/a:
Canon EOS 450D, když vím, že se nemůže nic stát, a Panasonic DMC FZ-10 na cyklo a podobné riskantní akce... Nějakej vyloženekompakt nemám a neplánuju... Těch 300g navíc mi neublíží.

nejde o váhu, ale o rozměr, jinak mám skušenosti s FZ 5 a nestěžoval sjem si... ale chci něco malého rozměrem do kapsy... až budu chtít vysloveně fotit, tak vezmu fotobrašnu a 2 výměnná skla, blesk a další vybavení... bratru 12 kg


Ani nemluv, to me uz se to do brasny ani nevejde a musim rovnou s batohem .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:40

kapsa napsal/a:

mirotiro napsal/a:

honny napsal/a:
Canon EOS 450D, když vím, že se nemůže nic stát, a Panasonic DMC FZ-10 na cyklo a podobné riskantní akce... Nějakej vyloženekompakt nemám a neplánuju... Těch 300g navíc mi neublíží.

nejde o váhu, ale o rozměr, jinak mám skušenosti s FZ 5 a nestěžoval sjem si... ale chci něco malého rozměrem do kapsy... až budu chtít vysloveně fotit, tak vezmu fotobrašnu a 2 výměnná skla, blesk a další vybavení... bratru 12 kg


Ani nemluv, to me uz se to do brasny ani nevejde a musim rovnou s batohem .... :)

já to ještě poberu... tamrac pro 8... ale až našetřím na dlouhé sklo, tak už to taky bude problém...
  • 0

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 14:46

mirotiro: Ja uz (bohuzel ;) ) nasetril .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 15:27

kapsa napsal/a:
mirotiro: Ja uz (bohuzel ;) ) nasetril .... :)

no zastavíme flame.... začínalo to jinde... docela jsi mne na ten TZ5 nalomil... mrknu někde do kamenného shopu jak bude sedět v ruce...
  • 0

#35 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 16:16

Používám EVF Fuji s6500fd. Sice není nejmenší, ale zatím mi to nikdy nevadilo. Umožňuje kreativní focení a neváží tolik co DSLR.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#36 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 16:36

Já osobně vlastním Canon Powershot a710is...fotky dělá na kompakt podle mě vážně moc krásný a má 6x optický zoom, takže jsem s ním jako s foťákem spokojená, ale není úplně nejmenší a ani nemá žádnou odolnost vůči vodě a nárazu... Doma máme ještě Nikon D70s, který na keše prakticky nevozíme. Jako nejideálnější se mi zdá být přítelův Olympus 850 SW...prakticky nezničitelný a pro potřeby GC naprosto ideální...:)
  • 0

#37 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 17:17

Vidím že všichni doporučujou Panasonic. Jo, dražší kousky už jsou celkem slušný, ale ty levnější bohužel příšerně šumí (teda aspoň ty se kterýma jsem přišel do styku) :( Já osobně jsem měnil dosluhující Kodak 4530DX za něco lepšího, ale pořád kompaktního, aby to dělalo hezký fotky a umělo to trošku víc funkcí než "focus & shot". Sáhnul jsem po Canon A590IS a to z následujících důvodů:
* 8MPx - stačí už snad každému
* dělá hezký fotky
* možnost použití software CHDK, který foťáku zmnohonásobí poměr výkon/cena (přidává i RAW, skripty, hry :D, pokročilé režimy... viz http://chdk.wikia.com)
* cena (dal jsem za něj 3000)
* optický (ne digitální!) stabilizátor
* snadné ovládání
* předsádka na další objektivy (na ebayi se dají sehnat celkem levně)
* relativně robustní tělo (Kodak jsem párkrát shodil ze skály a funguje do teď, tak to bude snad to samé)
* ohromná výdrž na baterky (na 1 sadu Ansmann 2700 jsem nafotil kolem 400-500 fotek)
Má i nějaké nevýhody jako hrubý displej (ale zas nepotřebuje tolik energie), nemá digitální hledáček a dlouho se nabíjí blesk, ale já jsem s ním maximálně spokojenej, hlavně právě díky CHDK.
  • 0

#38 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 17:58

Tak co míníte odborníci? :) Počkat na outdoorový Panasonic a nebo jít do Olympusu Tough 6000 (případně 8000) ???
  • 0

#39 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 18:40

chemic77 napsal/a:
Tak co míníte odborníci? :) Počkat na outdoorový Panasonic a nebo jít do Olympusu Tough 6000 (případně 8000) ???

Nosiče a zrcadlovku B)
  • 0

#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 19:33

chemic77 napsal/a:
Tak co míníte odborníci? :) Počkat na outdoorový Panasonic a nebo jít do Olympusu Tough 6000 (případně 8000) ???


To bych ti tedy nedoporucoval, z toho Olympusu 8000 jsem videl fotky a bylo to fakt dooooost slaby. Kde jsou ty casy, kdy Olympus delal slusny kompakty ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama