Přejít na obsah


Fotka

Jaky geofotoaparat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#41 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 20:13

sám vím jak je optravné se vláčet se zrcadlem (NikonD50) na zádech a dost dlouho jsem hledal aspoň trochu kvalitně fotící mejdlovku (zlatý starý mejdlovky od Canonu A75, 85 apod s redukcemi na polarizáky a přechoďáky) kolem a kolem, nejvíc mě přesvědčilo FujiFinepix F31 http://www.dpreview....31fd/page17.asp
  • 0

#42 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 22:17

Řeším taky problém, čím fotit při GC a došel jsem k Olympusu 850 SW - jde sehnat už za 3,5tis jako výběhový model, je odolný, i pod vodu, někdy je dokonce v balení redukce na mikroSD. Chci lepší foťák než mam v mobilu (E50 - tzn chci téměř cokoliv co fotí) a chci ho tahat pořád v batohu a nic neřešit (OK, baterku budu muset :o)), zároveň nechci moc investovat.
  • 0
Hczech

#43 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 0:06

kapsa napsal/a:
Nejen ze oba znam ale i oba mam. ;)
Jinak je to ale dost tezka otazka - ano, sirsi ale i delsi konec se hodi a VR je opravdu kvalitni, takze z toho pohledu se upgrade urcite vyplati. Na druhou stranu mechanicky jsou prakticky stejne a opticky velmi podobne - 16-85 je sice o trosku lepsi ale zadny zasadni rozdil to neni.
Takze ti nakonec asi moc nepomuzu - pokud ti to penezenka umoznuje, tak vymen ale pokud je to pro tebe uz na hrane, tak radeji zustan u 18-70, protoze i to je velmi dobry sklo (co by za to konkurence dala, kdyby dokazala takove vyrobit). ;)
P.S. - Pokud nevymenis, tak zkus za ten cenovy rozdil pouvazovat treba o novem 35/1,8 DX, je to za ty penize fakt paradni kousek ....


Přesně jak psal Michal... 18-70 teď má dcera s mou starou D70, já v Kantonu koupil za super cenu 16-85 a zamiloval jsem se do ní. Jestliže 18-70 je velmi povedený sklo, tak 16-85 je mimořádně povedenej kousek... Ty dva milimetry dole jsou setsakra znát, VR je vynikající a po optické stránce si nemám na co stěžovat. I po mechanické stránce jde o velmi dobře udělané sklíčko. Jsem taky spíš šupináč, teď čekám na novou verzi Sigmy 10-20 HSM, protože Tokina 12-24 o prázdninách v Pyrenejích těžce zklamala - kousek, který jsem měl půjčený byl v levém horním rohu pěkně neostrej - pravděpodobně jeden optický člen byl špatně vycentrovaný :(. Takže zkaženejch cca 500 fotek z ledovců... Tu 1.8/35 mám objednanou z venku a docela se těším… 
  • 0

#44 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 0:46

jj ty 2 mm mi jsou jasný a líbily by se mi, jen se mi nelíbí cena toho skla. Kdybych se dostal k nějaký výhodný koupi případně našel kupce na 18-70 tak bych do něj šel. Jinak s tou 18-70 jsem vydržel přez dva roky a celkem jsem neměl potřebu shánět další sklo /snad s výjimkou tý Sigmy 10-20, o tý jsem uvažoval/. Tele mě nezajímá a navíc mám odpor k tahání a měnění skel - na to jsem moc línej. Dokonce jsem línej sundat i pol. filtr a měl jsem ho nasazenej asi 8 měsíců. :) Takže kdyby někdo chtěl spolehlivej a málo používanej 18-70, tak se může ozvat.
  • 0

#45 stemberovi

stemberovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 4:22

Zvláštní je, že tu dosud nepadlo, že geofotoaparát by měl umět taky geotagovat, což asi v současné době za nejlepší peníze splňuje kompakt Nikon Coolpix P6000. Ale osobní zkušenost s ním nemáme, jen jako námět k dalším úvahám...
  • 0

#46 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 8:09

Hlavně levný. Ten první, Minoltu jsem přibouchl mezi dveře na Dutém kameni. Druhý Canon jsem nechal na odpočívce, kduž jsem ukrýval svou vlastní cache Jeseniky. Potkáte-li legendu Maroše, tak mu řekněte, at vám ukáže geofotoaparát. Je to taky už troska slepená hlínou a převázaná kapradím. Ted používám Samsung D60, který jsem koupil levně v akci foták za vysvedcení (podfukem, jsem kantor) a nemohu si ho vynachválit. Při té příležitost baterky Recyko jsou do fotáku vynikající, neztrácí kapacitu a nevybíjí se samy. takže tak
  • 0

#47 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 9:51

ku8az: díky za odkaz na CHDK, přes noc jsem se s tím trochu trápil, když jsem to cpal do své A610, ale teď to vypadá už v pohodě, tak vyrážím kešovat a zkusím nafotit nějaké RAWy:)
  • 0

#48 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 9:59

Leroj napsal/a:
2 kapsa: /trochu OT/
přemýšlim o výměně objektivu Nikkor 18-70 za N16-85, je to rozumný nápad? Jak to vidí praktik, který určitě zná oba? VR vidím jako velký plus, širší ohnisko taky, ale ten cenový rozdíl není malý...


Pokud ty penize mas, tak upgraduj. Me osobne mechanicky ta 16-85 prijde o kousek solidnejsi nez 18-70, stabilizace se rozhodne uzije, jen ji nezapominat vypnout na stativu. :( Ovsem pocitej s tim ze to sklo je o kus tezsi, moje D70 s tim ziskala velmi solidni hmotnost ;) Mam i Sigmu 10-20 a uprime receno kdyz bych si mohl tu 16-85 vyzkouset pred nakupem Sigmy tak bych ji asi nemel.

Proste 16-85 je moje cvakani skoro idealni vse v jednom objektiv. Sigmu nasazuju jenom pro extremne sirokuhle zabery, takze velmi zridka a "dlouhej" zoom 70-210 pouzivam vpodstate exkluzivne pro foceni zapadu slunce.
  • 0

#49 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 13:22

no jako takoví "zapisníček" na dokumentaci popř splnění úkolů nějaký earth, mysteri a pod mám k těmto účelům bohatě dostačující fotomobil... ( 3.2 MP), ale jinak když foťák tak radši větší a kvalitnější, rád fotím... občas se i pokouším o nějaké umělěcké fotky a pod... a to by s kompaktem moc nešlo zatím fotím s rodiným plně manuálně nastavitelným Canonem power shot S2 IS, ale rad bych si v létě vydělal a pořídil vlastní foťák zdrcadlovku Nikon D80
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 13:45

LudaL napsal/a:
ku8az: díky za odkaz na CHDK, přes noc jsem se s tím trochu trápil, když jsem to cpal do své A610, ale teď to vypadá už v pohodě, tak vyrážím kešovat a zkusím nafotit nějaké RAWy:)


Já mám A620, copak se Ti tam objevilo za další zajímavé volby ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 *beran*

*beran*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 14:03

Já nosim s sebou Panasonic FZ-18, a ten neni tak malej jak bych si představoval (ale pěkně fotí). Tak si asi do léta doplnim výbavičku o Panasonic DMC-FT1. Původně jsem chtěl Pentax W60. Láká mě ta vodotěsnost, budu to mít jednodužší až budu fotit v létě na řece. :-)
  • 0
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to. :-)

#52 hovip

hovip

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 16:39

Já můžu doporučit Panasonic DMC-FS5 malinkatej hooodně chytrej a za dobrý peníze.
  • 0

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 18:32

stemberovi napsal/a:
Zvláštní je, že tu dosud nepadlo, že geofotoaparát by měl umět taky geotagovat, což asi v současné době za nejlepší peníze splňuje kompakt Nikon Coolpix P6000. Ale osobní zkušenost s ním nemáme, jen jako námět k dalším úvahám...


Mel jsem pujcenej sice jen predprodukcni vzorek tohohle GPS Nikonu P6000 ale je fakt peknej. Mechanicky velmi festovni, obrazova kvalita super a i GPS slape uplne na pohodu. Snad jen ze je lehce pomalejsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 19:32

kolombo napsal/a:
Já mám A620, copak se Ti tam objevilo za další zajímavé volby ???

Stačí se mrknout na ten "stručný" přehled na jejich stránkách. Z těch využitelných je to třeba:
* RAW/DNG formát
* bracketing (automatická změna expozice/iso/uzávěrky při sériovém snímání - třeba pro HDR fotky)
* možnost přenastavení maximálních hodnot expozice, uzávěrky, iso...
* optický zoom během video režimu
* možnost skriptování (např. intervalometr)
* detektor pohybu (třeba pro focení předmětů co se pohnou jen občas)
* živý histogram
* detekce okrajů (např.. při panoramatu)
* zebra (zobrazení pod- pře- exponovaných oblastí před vyfocením)
* nastavení mřížek displeje pro různé expoziční režimy
* výpočet DOF
* nastavení všech těchhle ptákovin na displej :)
* ... a je to v češtině :D
Z těch méně podstatných je to třeba:
* podpora pro USB spoušť
* čtečka textových souborů
* souborový manažer
* hry :)
* ... a spousta dalších

Navíc to funguje tak, že se nijak nezasahuje do firmware, ale stáhne se obraz CHDK na kartu, ta se fyzicky zamkne a foťák ten software automaticky nahraje. Takže pokud člověk nechce CHDK využívat, stačí ho smazat z karty nebo odemmknout kartu a foťák je v původním režimu.

Celkem se fantazii meze nekladou. Samozřejmě ne všechny foťáky to zatím podporuje, ale pro áčkovou řadu je ta podpora víc než slušná. Rozhodně doporučuju minimálně vyzkoušet, je to silně návykové ;)
  • 0

#55 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 19:54

:) hezký, než jsem se prokousal až sem, připadal jsem si jako na nějakým foru o digitálech. Z sebe mohu říct, že používám 5 let starej Canon A400, fotim na 2Mp a stejně ty fotky ještě většinou upravim na 640x480 pixelů než je na GC.com uploudnu.
  • 0

#56 pugzleys_hunters

pugzleys_hunters

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 20:11

Este do nedavna (do straty) som aktivne vyuzival Ricoh R6, velmi maly, skladny, lahky, 28-200 ekv35mm, casto som nabijal raz za mesiac a to len preventivne... Pokial sa zamkol na 100ISO, robil na kompakt s takym rozsahom skvele fotky, vlacil som ho nonstop so sebou, nafotenych par tisic fotiek, mam aj zrkadlo 450D, ale to beriem len ked ideme na riadny vylet / udalost... Jedina nevyhoda R6 bol blesk, casto prepaloval a nedal sa kompenzovat, ale dalo sa to "osalit", ked clovek vedel ako... Teraz tiez riesim, aku nahradu za R6, ktora sa uz nevyraba :( . R8 / R10 uz ma zbytocne vela pix a su o kusok vacsie a tazsie, cakam co sa vykluje z Fujiny F200... Panaka TZ4 som mal jeden den na skusku, ale na kazdodenne nonstop nosenie v kapsicke, ako som bol zvyknuty je uz velky a tazky a fotky z neho ma prilis neoslovili. Geotaging vo fotaku neriesim, ked keskujem, mam zapnute GPS co loguje do suboru a v PC to je otazka minuty dat dokopy, ak su spravne nastavene casy :) .
  • 0

#57 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 7:05

Když už se tu tato diskuze rozjela, zeptám se: jak se díváte na ultrazoomy? Konkrétně tento?
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#58 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 8:17

Tak abych se vratil k puvodnimu tematu - takze pro kaote: jsem rad, ze se to tu hodne mota okolo Panasonicu.Ja osobne (se zamerenim na tve pozadavky) bych volil Panasonic Lumix DMC-TZ5 - kompakt se snadnym ovladanim, stabilizator a 10x optickym zoomem.
Idealni pro univerzalni pouziti.Pokud by jsi ale spise chtel odolnejsi, tak asi jak psal rypadlo - Panasonic DMC-FT1.
Ja mam Panasonica DMC-FZ28 a jsem s nim maximalne spokojeny.Je to sice trochu vetsi kompakt, ale porad mensi nez zrcadlo s objektivama.Splnuje pozadavky, ktere jsem mel na fotak ja.
Tim se dostavam i k vyse polozene otazce na Ultrazoomy. Je to vzdy na kazdem z nas, jake mame pozadavky.
Ja nejsem ve foceni uplny laik, ale zrcadlum preci jen moc nerozumim a tak pri koupi noveho fotaku jsem dal prednost kompaktu.Chtel jsem ale neco lepsiho, kvalitni optiku a velky zoom.
Tento model splnoval moje pozadavky a navic ma nahravani videa v HD kvalite, ale to uz je spise pro me takovy bonus, i kdyz musim rict, ze velmi prijemny.Video je opravdu pekne.
Jo a na zaver jeste jedna vec, mel jsem porad takovy vselijaky postoj k akublokum a vzdy jsem chtel radsi fotak do ktereho jdou narvat tuzkovky.Ted uz vim, ze to nebyl uplne nejlepsi nazor.mam ted akublok a nemenil bych.

Jeste odkaz na muj geofotacek.
http://www.digimanie...DE00473CD7.html
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#59 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 8:47

Na geovýlety beru starší Canon A630. Je menší ( ale vyloženě kapesní teda není ), fotí dobře, SD karta, je na "tužkovky" a plus je výklopný display. S CHDK jsem také experimentoval, přidá compaktům od Canona zajímavé možnosti. Na "pořádné" focení mám Pentax K10D. Pravda, plná fotovýbava se na zádech pronese, ale v zajímavých lokalitách se to vyplatí ;-) Ale poslední dobou fotím geovýlety na geokole jen na MT (SE C702). Je malý, lehký, na takové to info focení fotí dostatečně a stejnak ho mám sebou ;-) Jako malý odolný fotoaparát by šel nějaký z "nerozbitných" a voděodolných Olympusů. Kolega ho má a je spokojený. Jsou malé, odolné a fotí slušně. Ale bohužel není na SD kartu a není na tužkovky.
  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 8:55

ku8az napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já mám A620, copak se Ti tam objevilo za další zajímavé volby ???

Stačí se mrknout na ten "stručný" přehled na jejich stránkách. Z těch využitelných je to třeba:
......


Tam já jsem právě koukal a zjistil jsem, že změn je opravdu mnoho.

Dost mne zaujala automatická možnost sekvencí s různou expozicí.

Proto se ptám, co z toho opravdu používáte, protože možností má A620 rozhodně víc, než používám, už dnes.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama