Přejít na obsah


Fotka

Jaky geofotoaparat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#61 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 9:17

K otázce výběru fotoaparátu dle požadavků autora bych řekl jedno, a) na vystavování na stránkách GC.com je úplně jedno čím fotíš b) málokterý foťák je tak odolný, aby ses s ním mohl brodit, potápět, či koupat, odolost a zacházení je povětšinou podobná jako u mobilního telefonu, ale najdou se i vyjímky, nicméně setkal jsem se i s tím, že byť je produk deklarovaný jako vodotěsný do x metrů, na déšť se to při reklamaci nevztahovalo... c) pokud nejsi vyloženě fajnšpekr a chceš zkombinovat velikost a odolnost, myslím že takřka všechny dnešní kompakty - foťáky fotí na rozumné úrovni. Tedy je asi hodně důležité jakou vlastnost preferuješ především, buď si kup něco za pár kaček, co ti nebude líto, když to utopíš, nebo si kup zrcadlovku či jiný dělo, s kterým uděláš krásný profifotky s možností manuálního nastavení všeho, včetně výměnných objektivů, speciálních čoček a filtrů, atd... ale dle mě fotku dělá taky hodně fotograf, nejen přístorj... Jde o to, jestli chceš v terénu hledat kešky, nebo štelovat 20 a více minut foťák, či zkoušet která expozice bude nejlepší... atd..
  • 0

#62 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 9:41

kolombo napsal/a:

ku8az napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já mám A620, copak se Ti tam objevilo za další zajímavé volby ???

Stačí se mrknout na ten "stručný" přehled na jejich stránkách. Z těch využitelných je to třeba:
......


Tam já jsem právě koukal a zjistil jsem, že změn je opravdu mnoho.

Dost mne zaujala automatická možnost sekvencí s různou expozicí.

Proto se ptám, co z toho opravdu používáte, protože možností má A620 rozhodně víc, než používám, už dnes.


CHDK jsem testoval na Canonu A630, počáteční nadšení s přidaných funkcí vyprchalo a já si koupil DF, který většinu vše umí v základu (zrcadlovku). Problematické je využití formátu RAW, protože nejde použít přímo jak vypadne z DF. Prostě CHDK jednou nahraješ, chvíli zkoušíš co to umí a pak při obyčejném focení si ani nevzpomeneš, že ho tam máš.
  • 0

#63 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 9:49

Autacek napsal/a:
K otázce výběru fotoaparátu dle požadavků autora bych řekl jedno,

a) na vystavování na stránkách GC.com je úplně jedno čím fotíš
B) málokterý foťák je tak odolný, aby ses s ním mohl brodit, potápět, či koupat,
odolost a zacházení je povětšinou podobná jako u mobilního telefonu, ale najdou se i vyjímky, nicméně setkal jsem se i s tím, že byť je produk deklarovaný jako vodotěsný do x metrů, na déšť se to při reklamaci nevztahovalo...
c) pokud nejsi vyloženě fajnšpekr a chceš zkombinovat velikost a odolnost, myslím že takřka všechny dnešní kompakty - foťáky fotí na rozumné úrovni.

Tedy je asi hodně důležité jakou vlastnost preferuješ především, buď si kup něco za pár kaček, co ti nebude líto, když to utopíš, nebo si kup zrcadlovku či jiný dělo, s kterým uděláš krásný profifotky s možností manuálního nastavení všeho, včetně výměnných objektivů, speciálních čoček a filtrů, atd... ale dle mě fotku dělá taky hodně fotograf, nejen přístorj... Jde o to, jestli chceš v terénu hledat kešky, nebo štelovat 20 a více minut foťák, či zkoušet která expozice bude nejlepší... atd..


ad a) ano, ale malokdo chce fotky pouzivat jen na gc.com. Kdyz uz udelam zajimave fotky, chci aby mely urcitou kvalitu

ad B) neni pravda, delaji se fotaky vodotesne, narazuvzdorne atd...

ad c) vetsina kompaktu foti strasne, predevsim mivaji priserny sum

Zaujala me ta LX3 od Panasonicu... ta dela nadherne fotky i ve tme, o tridu vys nez bezne kompakty (stahnul jsem si hromadu fotek z flickru). Navic ma genialni rozsah zoomu, s 24mm se uz da rozume fotit krajina ci architektura nebo naopak interier. Bohuzel ale nepatri mezi ty vodotesne. Mozna by to ale slo resit pouzdrem.

Zrcadlovka pro me neni reseni - mam ji doma, jenze kdyz lezi doma, dela fotky horsi nez libovolny kompakt, totiz fotky zadne. A zrcadlovka proste neni vec na kazdodenni noseni. Kdybych byl milionar koupim si dalkomernou Leicu :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#64 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 10:05

Problém DF od Panasonicu je, že vynikající objektivy zabijí příšerným zpracováním obrazu. Vyšší šum na ISO vyšší než 200 a procesor dost něšetrně "dolaďuje" fotky.
  • 0

#65 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:12

Sakra kde ma ta LX3 blesk???? Nikde ho tam nevidim a jelikoz jsou tam sanky na externi, tak jsem myslel, ze to blesk nema (cimz by to bylo mene univerzalni a tak jsem ho ani nedoporucoval), ale v popisu blesk je :o:o takze je tam nekde hezky zkovanej :-)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#66 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:26

LX3 ma blesk vysouvaci. A co se tyce sumu, zkoumal jsem ho na fotkach (v plnem rozliseni) a vzhledem ke kompaktni kategorii je myslim v zcela pohode. Problem je, ze nikde neni k mani :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#67 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:42

kaote napsal/a:
V rubrice HW na to neni vhodny chlivek, tak do poradny...
.......

V poradně to také není zrovna ono. Diskuse zde není povolena. Otázka a stručná odpověď. Diskuse se rozběhla a abych nemusel promazávat přesouvám.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#68 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:46

kaote napsal/a:
LX3 ma blesk vysouvaci. A co se tyce sumu, zkoumal jsem ho na fotkach (v plnem rozliseni) a vzhledem ke kompaktni kategorii je myslim v zcela pohode. Problem je, ze nikde neni k mani :(


Ahoj, měl jsem možnost si s LX-3 pohrát, nemít svuj starý Šumix :) a mít nadbytek volných prostředků, tak ho okamžitě beru... fakt je šum na velmi slušné úrovni a na tu velikost je to skora jako ta Leica :).

LX-3 by měl být skladem zde:
http://eshop.fotolab...c-lx3e-k-cerna/

PS: teď mne napadá že by se nám hodil v práci :)
  • 0

#69 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 14:03

Tak jeste pridavam odkaz na jeden fotacek, ktery me zaujal a sice Fuji FinePix F200EXR, ktery ma Super CCD EXR snímač.
Recenze tady: http://www.fotografo...ji-F200EXR.html
Zatim ale asi u nas nejni k mani, ale ocekava se uz kazdym dnem.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#70 albatros

albatros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 15:11

jednoznačně doporučujií jakékoliv mju SW od Olympusu prakticky nezničitelná záležitost
  • 0

#71 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 15:28

ALBATROS498022 napsal/a:
jednoznačně doporučujií jakékoliv mju SW od Olympusu prakticky nezničitelná záležitost


z hlediska odolnosti fakt paráda, co se týče kvality zobrazení díky periskopové konstrukci objektivu nic moc...
  • 0

#72 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 16:54

Dorcadion napsal/a:

kaote napsal/a:
LX3 ma blesk vysouvaci. A co se tyce sumu, zkoumal jsem ho na fotkach (v plnem rozliseni) a vzhledem ke kompaktni kategorii je myslim v zcela pohode. Problem je, ze nikde neni k mani :(


Ahoj, měl jsem možnost si s LX-3 pohrát, nemít svuj starý Šumix :) a mít nadbytek volných prostředků, tak ho okamžitě beru... fakt je šum na velmi slušné úrovni a na tu velikost je to skora jako ta Leica :).

LX-3 by měl být skladem zde:
http://eshop.fotolab...c-lx3e-k-cerna/

PS: teď mne napadá že by se nám hodil v práci :)


zbozi nenalezeno :) :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#73 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 19:55

kaote napsal/a:
zbozi nenalezeno :) :(


To sou mrchy.. :)
No, byli i levní - Magapixel stále má v nabídce ale o 2 litry dražší...

http://www.megapixel...ampaign=Vlastni

...nabízej i jinde (Arcifoto atd.), ale kdoví jak je to ve skutečnosti. Když si uvědomím že před vánoci v Číně byl za 6000,- tak lituju že jsem nekoupil :)
  • 0

#74 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 20:02

Jestli mohu se svoji troškou do mlýna, synovi jsem pořídil Rollei X-8 SPORTS. Ale praktické zkušenosti až v květnu, dostane ho teprve k narozkám na čarodějnice :-) Tak spíš jenom jako tip na další kousek do porovnávání při výběru. Není to tak profláknutá značka, ale rozhodně žádný noname. Za cca 4.500,- mi to připadá slušná mašinka, pravda, vybíral jsem jen podle parametrů a značky. Němci snad nebudou vyrábět úplný šmejdy.
  • 0

#75 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 20:20

RoKro napsal/a:
Jestli mohu se svoji troškou do mlýna, synovi jsem pořídil Rollei X-8 SPORTS. Ale praktické zkušenosti až v květnu, dostane ho teprve k narozkám na čarodějnice :-) Tak spíš jenom jako tip na další kousek do porovnávání při výběru. Není to tak profláknutá značka, ale rozhodně žádný noname.
Za cca 4.500,- mi to připadá slušná mašinka, pravda, vybíral jsem jen podle parametrů a značky. Němci snad nebudou vyrábět úplný šmejdy.


...jo jo, byly doby kdy Rollei i Rolleiflex psaly dějiny fotografie. Ale jen té analogové, v digitálu bohužel nic moc nedokázali a dnes dokáže držet krok s velkými výrobci s backgroundem dlouhého vývoje elektroniky málokdo. Nakonec slavná Milolta-Konica skončila, patenty a bajonet koupil SONY, většina "starých" evropských značek (např. Voigtlander) jsou montované v Asii a mají velké problémy. Zeiss a Leitz žijí především z dodávek optiky pro Sony a Panasonic. I Nikon díky svému zaměření na optiku (včetně špičkových mikroskopů, litografů a speciální optoelektroniky) není v jednoduché situaci. SONY, Panasonic či Samsung nejsou sice přeborníky v optice ale mají zázemí obrovských firem na spotřební elektroniku a drtí mnohdy kvalitnějsí výrobce.

Bez jakýchkoliv známek pohrdání slavným jménem Rollei bych do digitálu této značky dnes neinvestoval... Kromě toho že se nikterak svými výrobky v této oblasti neproslavil, tak už pro jednu tiskovou zprávu z února 2009:


Braunschweig, Germany, 27 February 2009

Franke & Heidecke Gmbh (formerly known as Rollei Production Gmbh) has declared itself insolvent.

Despite cash infusions in the tens of millions of dollars by new majority partner Hans R. Schmid GmbH since taking over in September 2008, F&H's problems continued and the company saw no other option but to declare insolvency.

  • 0

#76 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 21:19

Dorcadion napsal/a:


To sou mrchy.. :)
No, byli i levní - Magapixel stále má v nabídce ale o 2 litry dražší...


Ted jsem na nej narazil za peknou cenu v sade s 2GB SD kartou za cenu 10 399,- ale nevim, jestli je tam skladem, nikde jsem to tam nenasel.

http://www.oehling.c...25&Rnd=12337458
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#77 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 7:41

I Nikon díky svému zaměření na optiku (včetně špičkových mikroskopů, litografů a speciální optoelektroniky) není v jednoduché situaci. SONY, Panasonic či Samsung nejsou sice přeborníky v optice ale mají zázemí obrovských firem na spotřební elektroniku a drtí mnohdy kvalitnějsí výrobce.


Vicemene souhlas s tim, co jsi celkove napsal ale s timto uryvkem nemohu souhlasit - tedy pokud budeme mluvit o zrcadlovkach. V tech ma Nikon cca 30% trhu a rozhodne nema nejmensi problem a to prave hlavne proto, ze vsadil na kvalitu optiky. Nikonu D70 se prodalo pres milion (!!) kusu a je to myslim porad jeste neprekonany rekord ....
Nejvetsi mamut Canon, ma pak zhruba 50% trhu, coz znamena, ze na vsechny ostatni vyrobce zrcadlovek dohromady zbyva pouhych 20% trhu, coz z dlouhodobejsiho hlediska asi tezko vydrzi. Dotovat vyrobu z jineho druhu zbozi si sice muze leckdo (treba Sony) dovolit ale ne donekonecna a obzvlast v soucasne financni krizi. Nemluve o tom, ze trendem ve velkych firmach je deleni na divize, ktere hospodari vice mene samostatne. Je jen otazkou casu, ktera znacka pujde "do kopru" ale Canon ani Nikon rozhodne problem nemaji ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#78 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 8:33

Neřekl bych, že Canon problém nemá ... mají ho všichni, tak proč ne Canon?
http://www.ephotozin...ic-crisis-11052
  • 0

#79 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 8:35

DUsoft napsal/a:
Neřekl bych, že Canon problém nemá ... mají ho všichni, tak proč ne Canon?
http://www.ephotozin...ic-crisis-11052


Jasan, problem maji vsichni ale ne existencni.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#80 venomacek

venomacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 21:43

nosím kompakty SONY nebo starý HP, výhoda je použití tužkovek, které jsem už hodněkrát ocenil. Oly E-520 DZ kit fotí fajn, ale kdo to má ssebou pořád tahat, že áno :). Ale hlavně nezapomeňte na videosekvence - jinak je třeba u GC12CR5 problém ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama