Přejít na obsah


Fotka

Lov s magnetem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 0:55

Ahoj,magnet mám,ale ještě jsem jej nevyzkoušel v praxi, a tak by mě zajímalo,jak na to,prostě přiložím k železné tyčce a tahem vytáhnu? Přes hledat jsem našel pouze rady jaký magnet kouupit,můj má asi 6 cm na vysku a průměr asi 55 mm
  • 0
Cogito ergo sun ...

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 9:32

Tak pořád přemýšlím o tom, co tím chtěl autor říct? :o a) potřebuješ magnet na odlov nějaké keše? B) potřebuješ magnet na výrobu nějaké keše? c) narazil jsi na nápovědu "Magnet" a nevíš co s tím?
  • 0

#3 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 9:57

Že by nápověda magnet? Jak říkám magnet mám a zajímá mě,jak s magnetem zacházím při odlovu,jestli jen přiložím magnet např.k železné tyčce a táhnu,tak o to se mi jedná.Dík,omlouvám se za zmatený dotaz,ale položil jsem to snad pochopitelně
  • 0
Cogito ergo sun ...

#4 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 10:07

myslim ze napoveda magnet znamena ze keska je magneticka a je k necemu tim magnetem pripevnena;) ikdyz uz jsem videl i kes kde musis magnet aktivne pouzit abys dostal souradnice;)
  • 0

#5 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 10:37

Napoveda "MAGNET" v 99.9 % opravdu znamena, ze dana kes, nejcasteji mikrovka znacky Tic Tac, je prichycena magnetem at k dopravni znacce, parapetu ci Skodovce 120 -> pokud nemas potrebu, nemusis si zadny magnet porizovat a nosit jej s sebou. V Olomouci potrebujes magnet na Pripady detektiva Kamila Broucka III, ale jak s nim nalozit, to uz si zjistis sam ;)
  • 0

Vojcek 1986


#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 10:43

Tak to je opravdu na 99.99999% nápověda ve smyslu, že krabička je připevněna magnetem k nějakému předmětu, dutiny atd.... Pokud by šlo případ, kdy je magnet potřebný k odlovu keše, určitě by to vyplynulo z listingu nebo ta nápověda byla trochu jinačí..
  • 0

#7 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:07

Ještě jednou,chápu,co znamená nápověda magnet,ale více pro mě důležitý je odlov,zatím se magnetickým vyhýbám,protože teoreticky jsem nevzdělán,takže ještě jednou,je to tak,že přiložím k železnému předmětu magnet a tahem vytáhnu kešuli,o tohle se mi jedná,dík
  • 0
Cogito ergo sun ...

#8 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:15

Jeste jednou, magnet znamena, ze krabicka drzi magneticky. Odlov probiha tak, ze natahnes ruku, chytnes do ni krabicku a primerenym tahem prekonas magnetickou silu, ktera pridrzuje krabicku pomoci magnetu ke kovovemu povrchu :)
  • 2
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:22

malcor napsal/a:
Jeste jednou, magnet znamena, ze krabicka drzi magneticky. Odlov probiha tak, ze natahnes ruku, chytnes do ni krabicku a primerenym tahem prekonas magnetickou silu, ktera pridrzuje krabicku pomoci magnetu ke kovovemu povrchu :)

Krásně řečeno. Analogicky: když bude hint okap, budeš s sebou na odlov keše nosit kus okapu? :o
  • 2

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:27

Mam takovy pocit, ze tady nikdo nechape o co ti vlastne jde :D
  • 0

#11 geminior

geminior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:29

hauskaa napsal/a:

malcor napsal/a:
Jeste jednou, magnet znamena, ze krabicka drzi magneticky. Odlov probiha tak, ze natahnes ruku, chytnes do ni krabicku a primerenym tahem prekonas magnetickou silu, ktera pridrzuje krabicku pomoci magnetu ke kovovemu povrchu :)

Krásně řečeno. Analogicky: když bude hint okap, budeš s sebou na odlov keše nosit kus okapu? :o


:D ..kus okapu, to je dobrý :D
Jinak je to přesně jak už je psáno, jednoduše je krabička přichycena magnetem a Ty ji musíš jen najít a vzít. ;)
  • 0

#12 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:30

malcor napsal/a:
Jeste jednou, magnet znamena, ze krabicka drzi magneticky. Odlov probiha tak, ze natahnes ruku, chytnes do ni krabicku a primerenym tahem prekonas magnetickou silu, ktera pridrzuje krabicku pomoci magnetu ke kovovemu povrchu :)


Já bych možná ještě doplnil, že kešky s nápovědou "magnet" se hledají na ocelových předmětech, zejména na jejich zadních nebo spodních stranách nebo v jejich nějakých škvírách a skulinách.
  • 0

#13 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:32

Díky konečně mi někdo poradil,na hint okap si vážně okap nevezmu :-D
  • 0
Cogito ergo sun ...

#14 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:34

hauskaa napsal/a:

malcor napsal/a:
Jeste jednou, magnet znamena, ze krabicka drzi magneticky. Odlov probiha tak, ze natahnes ruku, chytnes do ni krabicku a primerenym tahem prekonas magnetickou silu, ktera pridrzuje krabicku pomoci magnetu ke kovovemu povrchu :)

Krásně řečeno. Analogicky: když bude hint okap, budeš s sebou na odlov keše nosit kus okapu? :o

Nedejboze aby byl hint pako :D:D:D
  • 0

#15 geminior

geminior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:43

Jenže u některých magnetových keší bývá poté problém, aby krabička při vrácení zpět držela.. někdy prostě ne a ne držet. To se mi stalo u jedné pražské, kdy jsem ji našel po cca 2 mituchách, ale kvůli trucování magnetů (kdy se popřely všechny fyzikální zákony) a množství kolemjdoucích mudlů, jsem ji vracel alespon minut 15.:D
  • 0

#16 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 11:51

maaaca napsal/a:
Nedejboze aby byl hint pako :D:D:D

To je v pohodě, ten je se mnou vždycky ... :D
  • 1

#17 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 12:05

Osik napsal/a:

maaaca napsal/a:
Nedejboze aby byl hint pako :D:D:D

To je v pohodě, ten je se mnou vždycky ... :D


Kdo z nás, kteří s tebou občas lovíme, na mysli ti tane?
Vyslov se jasně, Osíku. B)
  • 0

#18 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 12:38

Tak tuto doporučuji, když už ho taháš s sebou: GC14YZC http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=1a2a8d3a-86ce-4896-ac6f-76589eaf7797
  • 0

#19 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 14:17

MArtinPP69cz napsal/a:
Já bych možná ještě doplnil, že kešky s nápovědou "magnet" se hledají na ocelových předmětech, zejména na jejich zadních nebo spodních stranách nebo v jejich nějakých škvírách a skulinách.

Dovolím si tak úplně nesouhlasit. Kešku s hintem magnet jsem našel přichycenu k betonovému nosníku. Ten magnet byl tak silný, že ji udržel na těch armaturách uvnitř. Zíral jsem na to jak jelen.
Ale v 99,99% případů máš samozřejmě pravdu. :P
  • 0

#20 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2009 - 23:28

mtauf napsal/a:

MArtinPP69cz napsal/a:
Já bych možná ještě doplnil, že kešky s nápovědou "magnet" se hledají na ocelových předmětech, zejména na jejich zadních nebo spodních stranách nebo v jejich nějakých škvírách a skulinách.

Dovolím si tak úplně nesouhlasit. Kešku s hintem magnet jsem našel přichycenu k betonovému nosníku. Ten magnet byl tak silný, že ji udržel na těch armaturách uvnitř. Zíral jsem na to jak jelen.
Ale v 99,99% případů máš samozřejmě pravdu. :P


Zajímavé, člověk se pořád dozvídá něco nového... Ono si dokážu představit, že keška bude na plastu, uvnitř kterého bude nějaký kov nebo magnet
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama