Přejít na obsah


Fotka

Keškoměrka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
93 odpovědí na toto téma

#21 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 7:45

Dá, moje keš čeká na kontrolu reviewera od 22. března.


Tak koukám, že "Konzumenti..." jsou už venku. Po 18 dnech. Škoda, že je to pro mně tak z ruky. B)
  • 0

#22 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 8:39

Dneska jsem se podíval na keškoměrku a nestačil jsem se divit. Přetížení se nedá přehlédnout. Chtělo by to nějakého dalšího dobrovolníka...
  • 0

#23 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 8:59

Momentálně má fronta přes 175 nezpracovaných keší :o
  • 0

#24 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 11:18

Pe_Bo napsal/a:
Chtělo by to nějakého dalšího dobrovolníka...


Jj, jak léto nastupuje, bude se kešek nejspíše rodit víc a víc..
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#25 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 21:25

TrainTour Reviewer napsal/a:
Jo a délkou fronty se samosebou není možné nechat ovlivňovat, to bych nmohl chodit do práce, spát a musel bych teď 25h denně schvalovat :)

Trochu mimo,ale když máme v ČR zhruba 10000 kačerů,každej pošle měsíčně 10 Kč,tak že by se minarjo na práci vy...cokoliv a 25 hodin denně schvaloval :D
  • 0

#26 tocra

tocra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2009 - 21:31

A co ostatni reviewri??? Ti si jako podle tebe nic nezaslouzi???
  • 0

#27 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 10:40

Tak to néé, takovou dobu u PC, to by mě z toho jeblo. Nic proti práci u PC, ale trávit u něj denně více jak 10 hodin (v práci a pak ještě doma) je dle mého zvrhlost - i proto jsem si práci u PC (byť PC byly oborem mého studia) záměrně nevybral, to je dle mého na mozek (kdo v kanclu u PC dělá, asi potvrdí - ale ne zde, to je off topic). No chci tím ale říci, že dělat reviewera na "plný úvazek" ;) by asi pro nikoho nebylo příjemné, věnovat tomu řádově průměrně 1-3 hodinky denně (průměrem je myšleno, že někdy se den. 2 k tomu nedostanu, jiný den pak ale třeba 6 hodin "úřaduji", což si celkově myslím že je logický průměr většiny reviewerů) to jó, ale dobu odpovídající běžné pracovní době fakt ne, to by jistě kolegové potvrdili :) Jo a jen tak mimochodem, pokud to někoho zajímá - stav CZ fronty je 206 nezpracovaných keší, což je další rekord, který já pamatuji - no je to logické, když denně např. já prověřím průměrně 25 keší (odhad z průměru, z toho se dá navíc hned publikovat rozhodně míň než polovina) a do druhého dne jich tam dalších třeba 70 přibude (za víkend i přes 100 denně), je logické, že v současném stavu fronta růst musí, no :)
  • 0

#28 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 11:41

Mám drobný dotaz...to slovo fronta opravdu platí? Čekáme na publikování keše od 28.3. a přitom některé později založené jsou už dávno schválené... reviewera opravdu nikdo nechce dělat, nebo ho nechce groudspeak povolit?? (vzhledem k přibívání českých kačerů geometrickou řadou bude počet keší ve frontě ještě větší)
  • 0

#29 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 11:53

DA+RA - už se to tu několikrát řešilo, ale takto: Nejde tolik o to, kdy byla keš založena, ale o to, jaký má waypoint. Takže pokud si nyní pouze založíš nový listing, aniž bys ho odeslal ke schválení a odešleš ho až třeba za 5 dní, bude jeho waypoint nižší, než wpt. toho člověka, který založil, ale ihned odeslal listing za 3 dny po tobě. Takže tento člověk sice odeslal listing k publikaci o 2 dny dříve, než ty, ale protože je tvůj wpt. nižší, jsi ve frontě výše - toť vysvětlení, proč některé později založené keše jsou publikovány dříve. Dalším důvodem je také např. odložení publikace z důvodu řešení nedostatků v listingu, kolize atd. K reviewerovi - sice se najde jen málo lidí, kteří by tuto nevděčnou práci dělali, ale přesto jsou. Problém je jinde a to na straně Groundspeaku, kterému všechno hrozně dlouho trvá. Takže než se s nimi vůbec dohodne, že se tu zřídí další reviewer, potom než se dohodne, kdo to má být a konečně, než jsou mu přidělena administrátorská práva, dost to trvá...
  • 0

#30 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 12:26

No - Sutech má skoro pravdu, ale na druhou stranu v současné době, kdy je keší hodně, opravdu upřednostňujeme (aspoň já a pokud vím tak kolega Geolens taky) ty, které na první pohled jsou schválitelné, tj. projdou tzv. litmus testem, což je nástroj kontrolující některé věci jako kolize, zadání domov.souřadnic atd.-zkrátka snaha je schválit to co schválit jde rychle, čili u keší s OK litmus testem je naděje na dřívější schválení než u těch, kde to hází nějaký error či warning, k těm se ohledně připomínkování autorů pak vracíme, no. Další výjimkou jsou eventy a CITA, které bez ohledu na pořadí ve frontě schvaluji přednostně a je to logické - je to jediný typ keše, kde opravdu termín schválení hraje roli (vzhledem k termínu eventu a včasnému přihlašování), u jiných keší upřímně řečeno je termín publikace šumák (nekamenujte mě :D)
  • 0

#31 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 12:34

no jo jo...takže typicky česká fronta, je jedno kdo kdy příjde :D...ale spíš nám šlo o brouka, který tam už fyzicky leží přes 14 dní...jestli se někdy dočká přestěhování...když jsme ho tam dávali, fakt nás vzhledem s nekolidací s jinou keší a po splnění snad všech podmínek pro založení nové keše nenapadlo, že tam bude tak dlouho...ale možná to majiteli brouka bude šumák B)
  • 0

#32 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 12:45

to je blbý:( ale mám pocit, že se někde přesně píše, že do neschválené cache by se TB a GC dávat neměly...
  • 0

#33 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 12:56

těch 10kč od každého je zajímavý nápad, ale nic by neřešil...:| Kdyby sem ovšem dal RainTourRetrívr číslo svého účtu, tak by mohl každý owner nové keše poslat symbolickou částku -tak pár set až tisíc, podle toho, kam se chce ve frontě zařadit a bylo by vystaráno. B) Tímto způsobem by odpadlo veškeré dohadování a nastal by klid. Navíc by se tak daly protlačit keše zajímavé, nicméně nepovolované /např. reklamní, v národních parcích a rezervacích apod/
  • 0

#34 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 19:43

Sutech napsal/a:
K reviewerovi - sice se najde jen málo lidí, kteří by tuto nevděčnou práci dělali, ale přesto jsou. Problém je jinde a to na straně Groundspeaku, kterému všechno hrozně dlouho trvá.
Takže než se s nimi vůbec dohodne, že se tu zřídí další reviewer, potom než se dohodne, kdo to má být a konečně, než jsou mu přidělena administrátorská práva, dost to trvá...


..a řeší se vůbec něká posila? Ví někdo?
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#35 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 19:45

Řeší ;)
  • 0

#36 tocra

tocra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 19:47

Sutech: A je mi naprosto jasny, kdo to podle tebe ma byt...
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 20:03

Pokudmožno Sinuhet, ať už neloví FTFka. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#38 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2009 - 20:49

tocra: Ano? Tak to mně vysvětli mé údajné vlastní myšlenky, protože já o tom vím pouze to, že to má na starosti Igi, který to s Groundspeakem už půl roku řeší, a že snad do léta by mohl být nový retrívr. Ale v jaké fázi to je, jestli jsou už dokonce nějací kandidáti apod., to nemám nejmenší tušení. A popravdě, ani mě to nezajímá, protože stejně vím, že od povolaných se nic nedozvím - a tak je to jedině dobře. Takže mně stačí, že se to řeší, protože situace je už dost neúnosná, více ale po tom nepátrám. A tobě doporučuji totéž ;)
  • 0

#39 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 7:02

Prosím žádné spekulace na dané téma, proces "prijímání" případných nových reviewerů vždy byl a je tajný bez účasti kačerů dané oblati (ti se dozví až konečný stav, ale nemusí se dozvědět, kdo novým reviewerem je-to je na něm, může i zůstat v utajení, v některých zemích běžné). čili zde neřešit, byly by to spekulace, ani já sám mnoho nevím (a i kdybych věděl, tak nepovím, viz výše :))
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2009 - 8:31

Johule napsal/a:
to je blbý:( ale mám pocit, že se někde přesně píše, že do neschválené cache by se TB a GC dávat neměly...

Ano, to se obecně nedoporučuje. Zakázáno to není, ale dělá to neplechu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama