Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#201 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 12:44

mudlodcera napsal/a:
Jen me mrzi, ze diky temto novym pravidlum byly zruseny nektere primove kese, jako treba http://www.geocachin...90-a3c7e3f8acbc, ktera byla na podmince postavena, ale byla suprova.


No nevím, úžasné mi to nepřijde. Podobně jako např. Valentýnská v Plzni, kdy je potřeba se s někým na fotce ocicmávat. Manželka doma, s Mitákem se maximálně políbíme na řiť...
  • 0

#202 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 13:33

prostě jsou podmínky pěkný /koupání, skok z mostu.../ a pak ty debilní / stojka, fotka v červeným triku.../ zrušeny musí být logicky všechny, protože kdo rozhodne která je která? :P navíc ty pro mě debilní jsou pro někoho supr a obráceně...
  • 0

#203 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 13:39

les-coccinelles napsal/a:

mudlodcera napsal/a:
Jen me mrzi, ze diky temto novym pravidlum byly zruseny nektere primove kese, jako treba http://www.geocachin...90-a3c7e3f8acbc, ktera byla na podmince postavena, ale byla suprova.


No nevím, úžasné mi to nepřijde. Podobně jako např. Valentýnská v Plzni, kdy je potřeba se s někým na fotce ocicmávat. Manželka doma, s Mitákem se maximálně políbíme na řiť...


On taky každý tu super podmínku vidí v něčem jiném.
Mě se líbily podmínky, kdy vlastně vznikala nějaká tematická sbírka. A je jedno, jestli to byly průkazový fotky, vtipy, originální cedule, recept, i ty ksichty nebo dodat nějaké rozšiřující info k tématu....
Co mě vytáčelo, byly podmínky typu "vyfoťte všichni to stejné místo (příp. tu samou věc, činnost...) a přiložte k logu". To fakt nevím k čemu to je jinému, než k buzeraci ostatních. Chápu to akorát u eartek, kde je fotka jediným dokladem toho, že jsme to místo skutečně navštívili (ale ani tady se mi nelíbí plná galerie stejných fotek).

Jsem ráda, že byly podobný kraviny oficiálně zrušený. Doufám, že nejsem jediná, která bude dobrovolný podmínky, který se mi líbí plnit. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, ty co považuju za hloupý můžu konečně ignorovat.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#204 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 13:39

Zustava jen otazkou, jestli je lepsi takhle kese rusit z "natlaku ala uprava pravidel".. nebo nerusit. Spousta podminek je debilnich a kese se bez nich obejdou. Spousta podminek je zajimavych a bez nich ztraci kes smysl.. Je otazka o co prijdeme.. Ja se bojim, ze spis o ty lepsi kese..
  • 0

#205 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 13:46

Add SCHODY: Pokud vím, tak schod je výškový rozdíl mezi dvěma sousedními rovinami. Takže se počítá i ten poslední po němž následuje plošina. Kdo to má jinak, tak by se měl vrátit na základku a doplnit si vzdělání.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#206 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 13:58

mauricie napsal/a:
Jsem ráda, že byly podobný kraviny oficiálně zrušený. Doufám, že nejsem jediná, která bude dobrovolný podmínky, který se mi líbí plnit. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, ty co považuju za hloupý můžu konečně ignorovat.


Mauricie, ignorovat jsi je mohla vzdycky - nikdo te preci nenutil na kesky s podminkami chodit. ;)
Ja osobne povazuju zruseni podminek za vyrazne minus.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#207 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:15

kapsa napsal/a:

mauricie napsal/a:
Jsem ráda, že byly podobný kraviny oficiálně zrušený. Doufám, že nejsem jediná, která bude dobrovolný podmínky, který se mi líbí plnit. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, ty co považuju za hloupý můžu konečně ignorovat.


Mauricie, ignorovat jsi je mohla vzdycky - nikdo te preci nenutil na kesky s podminkami chodit. ;)
Ja osobne povazuju zruseni podminek za vyrazne minus.


O tom jsem nepsala. Spíš jsem měla na mysli, že je spousta docela pěknejch kešek, ale ta podmínka je tak stupidní, že tu keš v mých očích degraduje. A nemám problém s tím, že musím mít odlovený všecko, co vyleze do světa.

Teprve to, že ty podmínky budou dobrovolný přinese (dle mého názoru) to, že se pozná, který jsou dobrý a který stojí za houby. Budou se dobrovolně plnit = líbí se.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#208 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:20

kapsa napsal/a:
Ja osobne povazuju zruseni podminek za vyrazne minus.

To je vtipné, vždyť jsi ještě žádnou podmínkovou krabku nenašel ? :|
  • 0

#209 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:26

mauricie napsal/a:
Teprve to, že ty podmínky budou dobrovolný přinese (dle mého názoru) to, že se pozná, který jsou dobrý a který stojí za houby. Budou se dobrovolně plnit = líbí se.

Ja porad jenom nechapu, proc nekdo ty podminky nemohl dobrovolne neplnit i predtim?:)
  • 0

#210 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:27

mauricie napsal/a:
Teprve to, že ty podmínky budou dobrovolný přinese (dle mého názoru) to, že se pozná, který jsou dobrý a který stojí za houby. Budou se dobrovolně plnit = líbí se.


To si nemyslim, spis to z tech zajimavych udela nudne, protoze budou snadnejsi.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#211 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:36

mitak napsal/a:

kapsa napsal/a:
Ja osobne povazuju zruseni podminek za vyrazne minus.

To je vtipné, vždyť jsi ještě žádnou podmínkovou krabku nenašel ? :|


Ano, nasel jsem jen jednu takovou ale o to tu nejde, myslim ze jde spise o princip. Jasan, jsem zacatecnik ale snad mam taky pravo na nazor a ten je, ze kazde usnadnovani (cehokoli) snizuje atraktivitu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#212 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 14:49

kapsa napsal/a:
Ano, nasel jsem jen jednu takovou ale o to tu nejde, myslim ze jde spise o princip. Jasan, jsem zacatecnik ale snad mam taky pravo na nazor a ten je, ze kazde usnadnovani (cehokoli) snizuje atraktivitu ....


no ja myslim, ze atraktivitu hlavne snizuje xté opakovani neoriginalni zapletky. tj. vidis tady ten pomnik, vilu, strom, xylofon, kostelik, kaplicku...., tak krome toho, ze u toho je pixla, tak se u toho i vyfot, jinak smazu log. to tu atraktivitu fakt nezvysi :) atraktivitu zvysuje napad a to s usnadnovanim nema nic spolecneho ;) ano, byly podminky, ktere byly prima a delaly tu kes. ale vzdycky slo o napad, zajimavost, ne o cim slozitejsi, tim zajimavejsi. spis naopak.
  • 0

#213 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 16:16

malcor napsal/a:
Kurna, tak bud v listingu u GC117VQ doslo od vcerejska ke zmene a misto fotek jsou tam ted logy v kesich a nebo sem byl vcer tak mimo (coz je klidne mozny), ze sem to blbe precetl. :)
Nicmene i tak me odlov jinych kesi pred touto prijde jako ALR. Nerikam, ze je to spatne. Jenom proste nevidim rozdil mezi tim pozadovat jako ALR napr. fotku a nebo pozadovat jako ALR log v jine kesi.

Druha moznost bude spravne, viz dosavadni logy.
Ano, jsou to ALR, a podle vseho jedine, ktere nadale povolene, protoze najit mnozinu jinych cachi je ukol souvisejici s geocachingem - takze se tato cache da prohlasit za "Challenge cache".
Hm, ale obavam se, ze stejne se daji interpretovat i nucene milnikove cache "tuhle cache si muzes zalogovat, kdyz ji najdes jako svou n-tisicou", tyhle podminky mi prisly jako jedny z nejhloupejsich, ze bych mel jubilejni nalez zalogovat ne na cachi, kterou si vyberu a tesim se na ni, ale na takovehle, ktera se mi vnucuje..
Ale koukam ze uz mam v tomhle vlaknu pomalu vic prispevku nez nalezenych podminenych mysterek :)
  • 0

#214 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 16:48

Zní to tady pořád. Když budou keše kvalitní, tak jim nesplnění nějaké té podmínky neublíží. To, že si někdo vynucuje podmínku, která je nesmyslná, se mi zdá nefér. Krásným příkladem budiž GC1AFN4, což je vlastně multina a tou se stala po změně pro mě nesmyslné podmínky, že musím na uznání logu mít auto a ještě k sobě dva lidi.Tuto podmínku autor zrušil, je na bázi dobrovolnosti a myslím, že to kešce vůbec neublížilo. (hned v sobotu na ni jdu :D )
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#215 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 17:08

sowda napsal/a:
To, že si někdo vynucuje podmínku, která je nesmyslná, se mi zdá nefér. Krásným příkladem budiž GC1AFN4, což je vlastně multina a tou se stala po změně pro mě nesmyslné podmínky, že musím na uznání logu mít auto a ještě k sobě dva lidi.Tuto podmínku autor zrušil, je na bázi dobrovolnosti a myslím, že to kešce vůbec neublížilo. (hned v sobotu na ni jdu :D )


No jo, ale tim přijdeš o adrenalin z té chvíle, kdy se s autem přehoupneš přes horizont na protipovodňové hráze - právě tahle blbinka byla očividně tím, nač chtěl autor keše nálezce upozornit.
  • 0

#216 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 17:24

PaWcz napsal/a:

No jo, ale tim přijdeš o adrenalin z té chvíle, kdy se s autem přehoupneš přes horizont na protipovodňové hráze - právě tahle blbinka byla očividně tím, nač chtěl autor keše nálezce upozornit.


Upozornění tam zůstalo, ten andrealin si klidně můžeš zkusit, ale už to není povinné a o tom to je.
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#217 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 17:44

sowda napsal/a:
Upozornění tam zůstalo, ten andrealin si klidně můžeš zkusit, ale už to není povinné a o tom to je.


Tím ta keš, která byla zamýšlená pro motoristy, ztrácí poněkud smysl, ne? Podobně jako kdyby jsi pro cyklistickou GC1C1EQ dojel na čtyřkolce nebo pěšky.

Na jiném serveru o geocachingu owner populárních jihočeských keší psal (v souvislosti s kešemi a jejich podmínkami) o svobodné volbě autora, pro jaký "okruh" konzumentů bude tvořit.
Myslím, že tato svoboda je nyní silně omezena.

Rozdíly v pohledu na tento problém těžko odstarníme, protože podle někoho jsou hlavními tvůrci geocachingu owneři, podle jiného správci serverů a pro další jsou to zase hledači (čili přenesený klasický rozpor, zda mají média a umění formovat své publikum, nebo se naopak vkusu většinového publika přizpůsobovat). Ti první však teď mají smůlu...
  • 0

#218 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 18:12

PaWcz: Ale pořád si nechceš uvědomit, že nucení do něčeho je mně (a určitě nejenom mně) krapítko proti srsti. Keš, která je zajímavě udělaná, NEPOTŘEBUJE berličky podmínek a bude mít i tak dobrou návštěvnost. Pokud se mi "podmínka" bude líbit, tak ji splním, ale těžko můžu plnit např. podmínku vyfocení v jízdě, když chodím na keše sám. Pak je to nesmyslné otravování. Máš asi pravdu, že "Rozdíly v pohledu na tento problém těžko odstraníme", ale názor si snad mohu ponechat, že? :D:D
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#219 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:00

sowda napsal/a:
PaWcz: Ale pořád si nechceš uvědomit, že nucení do něčeho je mně (a určitě nejenom mně) krapítko proti srsti.

A on ti někdo drží u hlavy pistoli a vyhrožuje stylem "Jdi na tuhle cache, nebo tě zabiju?" :D:D:D
  • 0

#220 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:06

Ano, je to nesmyslne otravovani a taky je mi to proti srsti. Co takhle zrusit i logovaniv terenu na miste? Proste se bude logovat jen tak od stolu to, co se kazdemu libi. No a pokud se to nekomu zalibi hodne, tak si tam preci muze dojet ale nutit do toho nekoho, to je preci prilis .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama