Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#221 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:22

Ano, je to nesmyslne otravovani a taky je mi to proti srsti. Co takhle zrusit i logovaniv terenu na miste? Proste se bude logovat jen tak od stolu to, co se kazdemu libi. No a pokud se to nekomu zalibi hodne, tak si tam preci muze dojet ale nutit do toho nekoho, to je preci prilis ....

Ale vzdyt takovou moznost mas, jmenuje se waymarking. Geocaching je o loveni krabicek, waymarking o loveni mist - a podminky na zalogovani si tam klast muzes.
  • 0
MaFa

#222 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:27

alkes napsal/a:

sowda napsal/a:
PaWcz: Ale pořád si nechceš uvědomit, že nucení do něčeho je mně (a určitě nejenom mně) krapítko proti srsti.

A on ti někdo drží u hlavy pistoli a vyhrožuje stylem "Jdi na tuhle cache, nebo tě zabiju?" :D:D:D

NENUTÍ! Ale pokud si ji chci udělat a nesmím, tak mi to vadí.
(Když se nechce pochopit, tak je to horší, než když se nemůže, pravda?)
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#223 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:33

Geocaching je o hledání pokladů dle souřadnic. Někdy musíš něco vyluštit, někdy posbírat indicie po cestě. A srovnejme to s opravdovým hledáním pokladů. Je úplně jedno, jakým způsobem poklad najdu. Když najdu skutečný poklad, mám ho. Když najdu keš, mohu logovat. Jediný rozdíl je v tom, že skutečný poklad si FTFkař odnese a na další nic nezbude, v GC si kešky neodnášíme a mají možné poklad najít i ostatní. Proto je nefér ve velké míře využívat znalostí získaných dřívějšími hledači. Takže podmínky plněné po nálezu logicky do GC nepatří. A pokud chci, aby podmínka byla splněna, měl bych to zařídit tak, aby keš nešla bezu jejího splnění odlovit. Jsem přesvědčen, že dobré podmínky budou plněny i když budou dobrovolné. Dnes jsem jednu splnil a jdu to lognout.
  • 0

#224 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:33

sowda napsal/a:

alkes napsal/a:

sowda napsal/a:
PaWcz: Ale pořád si nechceš uvědomit, že nucení do něčeho je mně (a určitě nejenom mně) krapítko proti srsti.

A on ti někdo drží u hlavy pistoli a vyhrožuje stylem "Jdi na tuhle cache, nebo tě zabiju?" :D:D:D

NENUTÍ! Ale pokud si ji chci udělat a nesmím, tak mi to vadí.
(Když se nechce pochopit, tak je to horší, než když se nemůže, pravda?)


Nebylo by lepsi misto "nesmim" dosadit "nejsem schopen" pripadne "nejsem ochoten" splnit podminku ?? Je to totiz podstatny rozdil ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#225 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:39

PaWcz napsal/a:

Podobně jako kdyby jsi pro cyklistickou GC1C1EQ dojel na čtyřkolce nebo pěšky.

Na jiném serveru o geocachingu owner populárních jihočeských keší psal (v souvislosti s kešemi a jejich podmínkami) o svobodné volbě autora, pro jaký "okruh" konzumentů bude tvořit.
Myslím, že tato svoboda je nyní silně omezena.


Dle meho mineni je okruh konzumentu jasny: vsichni hledaci, lovci, kaceri ... Proc jen uzky okruh? Je nekdo vyvolenejsi?

Tim, ze nemam vlastni kolo, jsem ochuzen o log na urcite peknem miste? Musel bych cekat jestli se neobjevi cyklista a uz vidim jak mi nekdo kolo pujci. Treba by bylo zajimave absolvovat trasu na trikolce nebo kolobezce, jenomze tim vlastne nesplnim podminku. Legraci si ale uziji, krabku najdu, navstivim spravna mista, jen ten log mi bude smazan. Neni to skoda? Nova pravidla mi takovou vec umozni, mozna tim inspiruji dalsi blazny a dockame se zajimavych fotografii. A treba i owner nakomec uzna, ze orientace pouze na cyklo neni vsechno.
  • 0

#226 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:41

kapsa napsal/a:

Nebylo by lepsi misto "nesmim" dosadit "nejsem schopen" pripadne "nejsem ochoten" splnit podminku ?? Je to totiz podstatny rozdil ....

Nezdá se Ti, že je to pouze hraní se slovíčky, které zastírá fakt, že podmínka je daná?
(a už jsem to napsal před tím, že přesun na dobrovolnost té keši neublížil!!)
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#227 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 19:42

To je počteníčko, jen tak dál, všude krize nezaměstnanost a tady je supr zábava.
  • 0

#228 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:03

Přesně tak, co kdybysme zase rozjeli vlákno za zrušení těchto stránek ? :D Posledně to mělo velký úspěch ;)
  • 0

#229 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:04

sowda napsal/a:
NENUTÍ! Ale pokud si ji chci udělat a nesmím, tak mi to vadí.
(Když se nechce pochopit, tak je to horší, než když se nemůže, pravda?)

Nene já se právě pochopit snažím, jenže zatím to chápu jenom tak, že se teď vyrojilo spoustu lidí, kteří mají potřebu říkat ostatním, o čem je geocaching.
Před pár dny byl pro mnoho lidí i o krabičkách s podmínkou, před pár lety třeba o virtuálkách a locationless.
Nerad bych se dočkal toho, že za pár let kvůli lidem, kteří nejsou schopni překousnout, že některé cache holt nejsou pro ně, najednou nebude třeba o mysterkách, multi, pětkových horolezeckých, trackovacích předmětech apod. Teda o to poslední se nebojím, protože na zisk si Groundspeak šahat určitě nenechá.:)
Pokud se vám cache nelíbí už z listingu, prostě ji nehledejte. Pokud se vám nelíbí dokonce určitý typ keší, tak je nehledejte. Když je nebude hledat nikdo, autoři sami pochopí, že tudy cesta nevede a nedojde k obtížnému přemnožení, potřebě dalších pravidel atd.
Dokud se ale budou líbit aspoň nějaké skupině lidí, tak ty cache smysl mají a podle mého názoru druhá skupina nemusí být nijak moc omezena.
Pokud jo, tak mi prosím už konečně někdo vysvětlete, čím vás omezuje samotná existence nějaké cache. Je to vlastně podobné jako s Premium Member Only.
Ještě raděj dodám, že mi to nové pravidlo ani moc nevadí, jenom je potřeba koukat na obě strany mince.
  • 0

#230 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:19

Unkas napsal/a:

PaWcz napsal/a:

Podobně jako kdyby jsi pro cyklistickou GC1C1EQ dojel na čtyřkolce nebo pěšky.

Na jiném serveru o geocachingu owner populárních jihočeských keší psal (v souvislosti s kešemi a jejich podmínkami) o svobodné volbě autora, pro jaký "okruh" konzumentů bude tvořit.
Myslím, že tato svoboda je nyní silně omezena.


Dle meho mineni je okruh konzumentu jasny: vsichni hledaci, lovci, kaceri ... Proc jen uzky okruh? Je nekdo vyvolenejsi?

Tim, ze nemam vlastni kolo, jsem ochuzen o log na urcite peknem miste? Musel bych cekat jestli se neobjevi cyklista a uz vidim jak mi nekdo kolo pujci. Treba by bylo zajimave absolvovat trasu na trikolce nebo kolobezce, jenomze tim vlastne nesplnim podminku. Legraci si ale uziji, krabku najdu, navstivim spravna mista, jen ten log mi bude smazan. Neni to skoda? Nova pravidla mi takovou vec umozni, mozna tim inspiruji dalsi blazny a dockame se zajimavych fotografii. A treba i owner nakomec uzna, ze orientace pouze na cyklo neni vsechno.


No, já doufám, že by se tam čtyřkolka nevešla, ono je to dost klikaté a zvlněné. I pro kolo je tam pár míst, kde to chce trochu umět :-)

Myslím, že prostý nález krabičky, bez testu kolem, lovce připraví o zajímavý zážitek, získá jen bod, který bude stejný, jako z jakékoliv mikrošky na smeťáku.

Navíc vím o několika lidech, co nelogovali, protože tam neměli kolo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#231 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:29

alkes:"..kvůli lidem, kteří nejsou schopni překousnout, že některé cache holt nejsou pro ně.." A pro koho tedy jsou? Pro vyvolené, které blahosklonně určí owner podle nálady ? Jde pořád o to, že tu keš bych mohl udělat, ale NESMÍM ji zalogovat. To je to, co mě zlobí, ne to, že si nemohu odlovit keš, pokud nemám horolezecké zkušenosti a vybavení. Na takovou keš opravdu nepůjdu.
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#232 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:31

PaWcz napsal/a:

Podobně jako kdyby jsi pro cyklistickou GC1C1EQ dojel na čtyřkolce nebo pěšky.

Já většinou ze své povahy zastávám smířlivý postoj, ale jsem velmi rád, že z listingů zmizí věty jako "...logy bez fotky budou bez milosti smazány...".

Nevím jak ostatní, ale já si takovou formulaci překládám jako: "... opovaž se ty líný kačere zalogovat moji keš např. bez kola! Stejně vím, že se to chystáš nějak ošidit , ale já tě donutím..."

No a změna podmínky na dobrovolnou při současném upozornění na okamžitou archivaci po třech "nepodmínkových" keší je normální obcházení pravidel a výhrůžka sociálním lynčováním ;)
Ešivá by nebyla lepší obyčejná prosba ??? B)
  • 0

#233 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:45

sowda napsal/a:
alkes:"..kvůli lidem, kteří nejsou schopni překousnout, že některé cache holt nejsou pro ně.."

A pro koho tedy jsou? Pro vyvolené, které blahosklonně určí owner podle nálady ?
Jde pořád o to, že tu keš bych mohl udělat, ale NESMÍM ji zalogovat.
To je to, co mě zlobí, ne to, že si nemohu odlovit keš, pokud nemám horolezecké zkušenosti a vybavení. Na takovou keš opravdu nepůjdu.

Na jasně danou podmínku existuje jasné řešení. Jestli jsi měl někde pocit, že tvůj log byl smazán i přes splnění podmínky, měl jsi upozornit reviewera. Mimochodem neprávem smazat log ti může autor kdykoliv na jakékoliv cachi. Tolik k prvnímu odstavci.
K druhému: Zalogovat jsi mohl, pokud jsi cache udělal celou včetně splnění podmínky, o které jsi věděl předem. "Nesmím" podle mě není výstižné slovo.
Ale jasně, celkem chápu, jak to myslíš. Opravdu ale fakt, že něco vadí tobě, stačí k tomu, aby to teď bylo zapovězeno úplně všem?
Od "vadí" k "omezuje" je pořád docela dlouhá cesta.

edit: Ještě odpověď na první otázku:
Pro cachery, které podmínka bude bavit, nebo je alespoň nebude obtěžovat. Pro ostatní je spousta jiných keší.
  • 0

#234 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 20:56

Tak nevím, ale mně se tedy ty mysterky s podmínkami líbily určitě daleko víc, než některé těžké mysterky, kde je bez příběhu kus textu a z toho si nějak vytáhni souřadnice, když případných kombinací mohou být miliony, či kešky, kde občas má problém je vyluštit i odborník na dané téma... Sezení u počítače přece taky není o hledání kešky ;-) A např. díky podmínce u kešky "Černožice JUMP-IN" jsem si zkusil něco, co bych jindy asi nikdy nezkusil a určitě to bylo skvělé... Mimochodem, když se tady hádáte o to, že některé kešky by v případě nutnosti zaslání úkolu na email a potom teprve zaslání souřadnic, nebyly nalezitelné na Internetu, tak co jsou PM keše pro BM uživatele? Taky je na Internetu nenajdou!
  • 0

#235 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:11

[quote]alkes napsal/a:
[quote]sowda napsal/a:
Ale jasně, celkem chápu, jak to myslíš. Opravdu ale fakt, že něco vadí tobě, stačí k tomu, aby to teď bylo zapovězeno úplně všem?[/quote]
Opravdu nová pravidla zakazují PLNĚNÍ dobrovolných podmínek?
  • 0

#236 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:15

Stále to nechápu ... nebo "nejsem ochoten pochopit" ... ??? :( Ale pokračujte.
  • 0

#237 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:19

ProKesTom napsal/a:
Opravdu nová pravidla zakazují PLNĚNÍ dobrovolných podmínek?

Ne. Zakazují cache s povinnými podmínkami a jak jsem psal, ani mi to až tak nevadí.
Spíš nechápu, proč hodně lidí používá argument "Konečně si můžu vybírat, předtím jsem nemohl" a "O tomhle přeci geocaching není."
Vadit a omezovat mě bude, až na základě podobných argumentů dojde na něco, co v rámci geocachingu baví mě.
  • 0

#238 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:20

DUsoft napsal/a:
Stále to nechápu ... nebo "nejsem ochoten pochopit" ... ??? :(
Ale pokračujte.


Co nechápeš?
Kecko...
Ty se jen chceš na nás a našich hádkach bavit, ty beťár :D ;)
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#239 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:25

JarMar napsal/a:
To je počteníčko, jen tak dál, všude krize nezaměstnanost a tady je supr zábava.


Tady je houby zábava, v diskusích Groundspeaku někteří jedinci kvůli změně pravidel zakládají nová vlákna aby všem dali najevo že s TAKOVÝM geocachingem končí. Na to my Čecháčci ještě nemáme... ;)

I když i v téhle diskusi začíná pěkně bujet demagogie ve snaze přesvědčit oponenta že je pomýlený, teď ještě nějaké to srovnání s komunisty nebo s Hitlerem a můžeme to zamknout.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#240 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:25

:D:D:D Ne ne, ale přijde mi to pinožení za slovíčky nepochopitelné. Vždyť mě ty kešky neživí a tak si můžu chdit na co chci, ne? Taky podmínka nepodmínka - už to tu padlo a pro půlku to bylo špatně - kdo chce plní, kdo nechce neplní. Najdu kešku, zaloguju do sešitku, zaloguju na web, owner škrtne, no co ... jeho věc. Vygumuje i sešitek? Mě to baví, byl jsem tam, našel jsem to a ten pomyslný patník počůral ... je mi dobře. Bod sem bod tam - hlavně zdraví, to je potřeba nejvíc. Dyť je to jak u Paroubků ... Ale pokračujte.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama