Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#241 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:34

DUsoft napsal/a:
:D:D:D
Ne ne, ale přijde mi to pinožení za slovíčky nepochopitelné. Vždyť mě ty kešky neživí a tak si můžu chdit na co chci, ne? Taky podmínka nepodmínka - už to tu padlo a pro půlku to bylo špatně - kdo chce plní, kdo nechce neplní. Najdu kešku, zaloguju do sešitku, zaloguju na web, owner škrtne, no co ... jeho věc. Vygumuje i sešitek? Mě to baví, byl jsem tam, našel jsem to a ten pomyslný patník počůral ... je mi dobře. Bod sem bod tam - hlavně zdraví, to je potřeba nejvíc.
Dyť je to jak u Paroubků ...

Ale pokračujte.


jj s tím zdravím, s tím se dá jen souhlasit B)
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#242 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 21:56

Mě například šachy či karty taktéž neživí, tak si mohu táhnou jakou figurkou chvi a vynést kartu, jakou zrovna chci. Vždyť je to jen hra. ;) Ale bude nás taková hra bavit? Nebude, bude to o ničem. Každá hra potřebuje pravidla a pravidla v hrách jsou obvykle jasněji formulována a přísnější než v životě. Lidé tato pravidla dobrovolně dodržují, protože jen tak je může hra bavit. Vyvážená pravidla dělají hru zajímavou a zábavnou. Ale někdy se ukáže, že pravidla úplně vyvážená nejsou a musí se změnit, aby hra zůstala i nadále zajímavá. A jak psal TTR, změna přišla po zralém uvážení a debatě. Tak ta pravidla přijměme. I my museli dvě keše změnit a myšlenku na dvě další keše přehodnotit. Argument, že keš nemusíš lovit, když se ti podmínka nelíbí, je zcestný. Všichni moc dobře víme, že většina kačerů keš odloví a se zaťatými zuby podmínku splní. A my ostatní vynecháváme keše s blbými podmínkami jen proto, že je v okolí ještě co lovit. Hra má bavit a ne opruzovat. Vyvrcholením má být nalezení krabky a ne, že si pak říkám: "to zajímavé mám za sebou, ještě musím ..."
  • 0

#243 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 22:02

DUsoft napsal/a:
Najdu kešku, zaloguju do sešitku, zaloguju na web, owner škrtne, no co ... jeho věc.

To mi připomělo, jednu drajvku kterou jsme hledali třikrát. Poprvé jsem ji zapomněl zalogovat na netu, takže se mi po půl roce znovu objevila v GPSce když jsem stáhl PQ z té oblasti a až na místě mi došlo co se stalo. Provedl jsem tedy log na netu a v keši nechal jen ten původní zápis. Na to mi owner log smazal že ho v logbooku nenašel, ale to jsem v tu dobu nevěděl, protože to skončilo ve spamovém koši. Tak se stalo, že po nějakém čase jsme zase jeli okolo a GPSka opět začala nadávat že zde máme neodlovenou keš. :D
Z toho plyne ponaučení, že mazání logů může způsobit pořádný zmatek v palici zapomětlivých kačerů. :D:D
  • 0

#244 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 22:10

Patrime mezi ty co meli mysteku s podminkou a jiz je z ni tradicionalka. Rad bych poprosil ostatni ownery, aby informaci o existenci volitelne podminky dali do listingu hned z kraje. Radi plnime vetsinu podminek, ale pokud by doslo k odlovu takove tradicionalky pri kombajnu nebo na dovolene a podminka by se tykala primo mista u kesky, bylo by pozdejsi splneni nemozne.
  • 0

#245 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 22:25

rodinka veverek napsal/a:
Argument, že keš nemusíš lovit, když se ti podmínka nelíbí, je zcestný. Všichni moc dobře víme, že většina kačerů keš odloví a se zaťatými zuby podmínku splní. A my ostatní vynecháváme keše s blbými podmínkami jen proto, že je v okolí ještě co lovit.

Mně zcestný nepřijde a řídím se podle něj.
Ale Ok.Zkus si představit následující dvě situace:
a ) Na místě bude cache s podmínkou, která se ti nelíbí a nebudeš ji proto hledat. Někomu jinému se ale třeba líbí a najde si ji rád.
b ) Nebude tam žádná cache. Nebudeš mít co hledat ty, ani ostatní.
Co se ti zdá lepší?
Samozřejmě je skrytě počítáno s tím, že se autor rozhodoval mezi keší, která by měla na tom místě smysl právě díky podmínce, a žádnou keší, protože nechce od většiny lidí číst logy "TNLN. Díky za bod, proč tu ta krabička vůbec je?". Příklad je to ale reálný, takové cache existují.

Hra má bavit a ne opruzovat. Vyvrcholením má být nalezení krabky a ne, že si pak říkám: "to zajímavé mám za sebou, ještě musím ..."

S tím samozřejmě souhlasím. Jenže co nebaví tebe, může bavit někoho jiného. Co když někoho baví i ta podmínka? Pak ho možná opruzuje, že některé cache teď skončí.
  • 0

#246 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 22:38

[quote]haggaeus napsal/a:
Bonus cache a Challenge cache neni uplne totez.

Jeden druh bonusovek, asi castejsi - priklad GC1FJ2K nebo GCQXXT - je, ze v nekolika cachich jsou kousky souradnic, a abys nasel zaverecnou, tak potrebujes najit vsechny cache serie. Kdyz jednu vynechas a pomuzes si hrubou silou nebo odhadem, tak to asi zadny prohresek neni, neco jako kdyz vypustis jednu stage multi.

Priklad Challenge cache je GCYG49 nebo GC117VQ - sama o sobe je to obycejna multi nebo tradicka, k jejimu nalezeni nepotrebujes zadne informace z predchozich cachi, ale vlastnik si preje, abys ji odlovil pote, co najdes vsechny cache v serii. Kdyz si ji zalogujes bez splneni podminky, tak je to svindl.[/quote][/quote][/quote]

Pravidlo pro chalenge cache je primo v rozporu s novym pravidlem "Logging of All Physical Caches - Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed."

Z toho tez plyne, ze druhy foundit jako bonus za splneni ukolu je take proti pravidlum tak jak jsou ted napsane.
  • 0

#247 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 22:48

RaptorTeam napsal/a:
Pravidlo pro chalenge cache je primo v rozporu s novym pravidlem "Logging of All Physical Caches - Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed."

Explicitne to tam zmineno neni, challenge caches jsou popsany vyse v oddile Mystery or Puzzle caches.

Z toho tez plyne, ze druhy foundit jako bonus za splneni ukolu je take proti pravidlum tak jak jsou ted napsane.

Body a statistiky guidelines neresi, zabyvaji se tim, co ma cache splnovat, aby byla publikovatelna: napr. jak ma byt umistena a jaky ma byt listing.
  • 0

#248 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 23:22

haggaeus napsal/a:

RaptorTeam napsal/a:
Pravidlo pro chalenge cache je primo v rozporu s novym pravidlem "Logging of All Physical Caches - Geocaches can be logged online as Found once the physical log has been signed."

Explicitne to tam zmineno neni, challenge caches jsou popsany vyse v oddile Mystery or Puzzle caches.

Challange kes je mysterka a mam za to, ze jde o logovani fyzicke pixle. Ja jsem jen upozornil, ze nove pravidlo se tyka logovani vsech fyzickych kesi. Jasne je napsano, ze kdyz mas log v logbooku kesi pak si mas zalogovat found it. A u challenge je, ze to tak neni takze tu vidim rozpor.

haggaeus napsal/a:

RaptorTeam napsal/a:
Z toho tez plyne, ze druhy foundit jako bonus za splneni ukolu je take proti pravidlum tak jak jsou ted napsane.

Body a statistiky guidelines neresi, zabyvaji se tim, co ma cache splnovat, aby byla publikovatelna: napr. jak ma byt umistena a jaky ma byt listing.

Ja si myslim, ze "Logging of All Physical Caches" se tyka logovani a "special logging requirements" u challenge kesi take. Ale ty jsi tu sef :P
  • 0

#249 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 23:32

Jéje - geolens Reviewer zde v pátek ve skupině Reviewer oznámil kačerům změnu pravidel a ono se hned pod jeho oznámením STÁLE VE SKUPINĚ REVIEWER spustila diskuse, všichni nějak zapomněli, že to už nemá se sdělením reviewerů či kačerů reviewerům nic společného. No a např. mě (skupinu Reviewer mám na sledování) tato diskuse už vygenerovala přes 100 emailů :). Čili činím tato opatření v souladu s logikou fóra GC.cz: 1) toto diskusní vlákno přesouvám do skupiny Oznámení, kde se v diskusi o této oznámené změně pravidel může vesele diskutovat mezi kačery dále do alelujá :) 2) do skupiny Reviewew vyčlením jen původní Geolensovu informaci o změně pravidel s odakzem na tuto probíhající diskusi ve skup.Oznámení Čili diskuse budou dále v Oznámení, ale moc smysl nemají, jak jsem to zběžně četl, tak jsou kačeři změny v ALR vítající a tí, kterým se nelíbí, cože je logické. Těm co se nelíbí malý vzkaz - oparvdu se nepokoušejte v rozporu s pravidly mazat logy kačerů nesplňující ALR (jinou než zmíněnou pro challenge cache)! Reviewer může na žádost takového kačera (klidně se ozvěte, pokud vám bude log smazán neoprávněně) log obnovit (případně i se zákazem smazat jej autorem), autorovi vysvětlit změnu pravidel a pokud by to neakceptoval a mazal logy i jiným dál, posunout to výše Groundspeaku, ale věřím, že žádný autor nebude jednat proti pravidlům, která jsou logická, ač se některým nelíbí...
  • 0

#250 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 23:34

[quote]haggaeus napsal/a:
[quote]RaptorTeam napsal/a:
Z toho tez plyne, ze druhy foundit jako bonus za splneni ukolu je take proti pravidlum tak jak jsou ted napsane.[/quote]
Body a statistiky guidelines neresi, zabyvaji se tim, co ma cache splnovat, aby byla publikovatelna: napr. jak ma byt umistena a jaky ma byt listing.[/quote]
Ja si myslim, ze "Logging of All Physical Caches" se tyka logovani a "special logging requirements" u challenge kesi take. Ale ty jsi tu sef :P[/quote]


V tom případě zapomeňte na Wherigo a hledejte rovnou BF krabičky, neb i Wherigo hra je zakončená fyzickou pixlou.

Já bych řek, že je to prostě nešťastně formulovaný... na jednom místě je, že "challenge caches" (bonusovky apod.) jsou nadále povolené, a že se to nevztahuje na speciální typy (resp. že Wherigo je challenge), jinde je napsaný, že dobrovolnost podmínky se vztahuje na všechny fyzické cache... U soudu by s tím GS dost možná neuspěl, ale ty podle mě už jen rýpeš do toho, jak je to formulované...
  • 0

#251 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 23:42

kolombo napsal/a:
Já s archivací stávající mysterky čekám na chování "dobrovolníků".

3 logy bez fotky, keš budu archivovat a zřídím novou tradičku, už bez podmínky.



Souhlas. Totéž se týká mojí takřkasousedky GC12DWW. Fotopodmínka bude ASAP zdobrovolněna (zatím jsem na úpravu listingu neměl čas...), cache změněna na multi. Pokud bude většina lovců podmínku plnit, cache bude fungovat dál, pokud většina začne lovit bez fotek z auta nebo BF, pujde do archivu (bez náhrady).

Když jdu kolem Singltreku pěšky, dost možná si té pěšinky ani nevšimnu - odlov kešky bez projetí "pěšinky" je díkzabodovkou o ničem, stejně jako odlov Lesní tramvaje bez svezení domem hrůzy po horské dráze...
  • 0

#252 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2009 - 23:42

Ano presne tak. Nova pravdla vitam a respektuji. Jen upozornuji na nestasne napsana pravidla ktere umoznuji tuto silenou debatu. Stejne tak upozornuji na to, ze na misto mystrek s podminkou asi zacnou vznikat tradicni kesky s druhym foundit za splneni ukolu. Coz povazuji za peknou pitomost. Cemuz bych se radeji vyhnul.
  • 0

#253 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 0:11

Ad Raptor: NIKOLIV, ani první, druhý, xtý found it není možný jako "odměna" za splnění úkolu. Prostě povinný ALR úkol pro umožnění foundu kromě challenge s GC souvisejících (u nás typicky bonus s podmínkou odlovu jiných keší či WIG cache s podmínkou odehrání, odemčení cartridge) se nesmí v listingu vyskytnout, je fuk zda jde o první či desáté logování found it, zkrátka podmiňovat jakýkoliv found úkolem nee, jak je v sekci Logování fyzických keší jasně stanoveno (vyjímka pro challenge v pravidlech výše). Proto debaty nechápu, vždyť je to jasné B)
  • 0

#254 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 5:36

Takže od teď lze zapsat platný log na jakékoliv geocachi a je jedno, jak získám (u mysterek, wherigovek, multin) jejich finální souřadnice. Jakmile je můj zápis v logbooku cache, nesmí mi owner smazat můj log na gc.com, i kdyz se v logu klidně prásknu, že jsem stáhl finální souřadnice z nějakého nejmenovaného souboru na inetu, nebo z přiopitého cachera na nějakém eventu.. :D ;)

...a si myslim, ze "Logging of All Physical Caches" se tyka logovani a "special logging requirements" u challenge kesi take. ...


V tom případě zapomeňte na Wherigo a hledejte rovnou BF krabičky, neb i Wherigo hra je zakončená fyzickou pixlou.


  • 0

#255 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 5:57

Mion napsal/a:
Takže od teď lze zapsat platný log na jakékoliv geocachi a je jedno, jak získám (u mysterek, wherigovek, multin) jejich finální souřadnice. Jakmile je můj zápis v logbooku cache, nesmí mi owner smazat můj log na gc.com, i kdyz se v logu klidně prásknu, že jsem stáhl finální souřadnice z nějakého nejmenovaného souboru na inetu, nebo z přiopitého cachera na nějakém eventu.. :D ;)

...a si myslim, ze "Logging of All Physical Caches" se tyka logovani a "special logging requirements" u challenge kesi take. ...


V tom případě zapomeňte na Wherigo a hledejte rovnou BF krabičky, neb i Wherigo hra je zakončená fyzickou pixlou.

Abys mohl smazat něco na gc.com, musel bys zaběhnout do kešky a příslušný log vygumovat a pak smazat log na gc.com s poukazem na to, že při kontrole papírového logbooku tam zápis nebyl :-)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#256 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 6:19

pepa.z.pocernic napsal/a:
Abys mohl smazat něco na gc.com, musel bys zaběhnout do kešky a příslušný log vygumovat a pak smazat log na gc.com s poukazem na to, že při kontrole papírového logbooku tam zápis nebyl :-)


Proto radeji nez tuzkou, pisu propiskou. Ta se hure maze. :D
  • 0

#257 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 7:12

Mion napsal/a:
Takže od teď lze zapsat platný log na jakékoliv geocachi a je jedno, jak získám (u mysterek, wherigovek, multin) jejich finální souřadnice. Jakmile je můj zápis v logbooku cache, nesmí mi owner smazat můj log na gc.com, i kdyz se v logu klidně prásknu, že jsem stáhl finální souřadnice z nějakého nejmenovaného souboru na inetu, nebo z přiopitého cachera na nějakém eventu.. :D ;)

Když se v logu práskneš, tak ti log nesmažu. Když ti udělalo takto odlovit keš radost, tak co. Na naší GC1H8Y6 dost kačerů podmínky nesplnilo a žádný z logů jsem nesmazal a byl rozhodnut, že ani budoucí logy mazat nebudu.
Ale pokud zjistím, že jsi podváděl a v logu se nepřiznal, to bude něco jiného! Také nebudu log mazat. Naopak! Požádám reviwera, aby log zamknul a do listingu tě napíšu jako podvodníka, ať všichni vidí. :|
Takže mazání logů si necháme na logy urážlivé či protizákonné a logy nepodpořené zápisem v logbůku v keši. A jednou jsem mazal logovou diskuzi po té, co jsem její obsah přesunul do gc.cz.
  • 0

#258 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 7:40

alkes napsal/a:
Zkus si představit následující dvě situace:
a ) Na místě bude cache s podmínkou, která se ti nelíbí a nebudeš ji proto hledat. Někomu jinému se ale třeba líbí a najde si ji rád.
b ) Nebude tam žádná cache. Nebudeš mít co hledat ty, ani ostatní.
Co se ti zdá lepší?

Pokud se nelíbí JENOM mně, tak je lepší a), ale pokud se nelíbí většině, tak b). Lepší nic, než paskvil.
Máme s tím své zkušenosti. Udělli jsme v dobré víře mysterku, kterou jsme několik kačerů potěšili, ale z logů a diskuze vyplývá, že daleko víc jsme jich nas***i. Tak takhle přeci ne! GC je zábava člověk by měl ostatní vytvořením keše snažit zabavit, ne je otravovat. A je jasné, že to vlastník někdy neodhadne. A možná, že někteří vlastníci rádi dělají ostatním naschvály. Tak proto existují pravidla a proto se pravidla mění, když se gc žene někam, kam nemá.
  • 0

#259 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 7:43

TrainTour Reviewer napsal/a:
Ad Raptor: NIKOLIV, ani první, druhý, xtý found it není možný jako "odměna" za splnění úkolu. Prostě povinný ALR úkol pro umožnění foundu kromě challenge s GC souvisejících (u nás typicky bonus s podmínkou odlovu jiných keší či WIG cache s podmínkou odehrání, odemčení cartridge) se nesmí v listingu vyskytnout, je fuk zda jde o první či desáté logování found it, zkrátka podmiňovat jakýkoliv found úkolem nee, jak je v sekci Logování fyzických keší jasně stanoveno (vyjímka pro challenge v pravidlech výše). Proto debaty nechápu, vždyť je to jasné B)

haggaeus napsal/a:
...Jeste tip - jako idealni reseni jeste pred zmenou pravidel mi prisla GC14AQ7 - pri splneni ukolu se da zalogovat druhy bod. Neblokuje pekne misto, neprekazi tem, co chteji mit cistou mapu, a kdo mermomoci chce bod navic, nebo ho bavi plneni ukolu, ma taky prostor.

Jen pro upresneni, takze takoveto kesky se budou menit nebo je to stale platne doporuceni?
  • 0

#260 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2009 - 7:49

Raděj Censored. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama