Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#281 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 19:49

Nicméně, možnost jak výrazně eliminovat riziko BF odlovu, tu "naštěstí" stále je: jen je potřeba na kešku přidat číselný zámek a řešení multiny či mysterky rozšířit o kód k zámku ;-) A navíc to odradí některé autory se spontánní ideou udělat zákeřnou mysterku, protože se buďto budou muset smířit s BF, nebo investovat peníze a kutilské umění do uzamčení ;-)
  • 0

#282 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 19:53

Ne, už nemá. Nyní už autor nemá právo cokoli chtít po zalogování v logbooku. Žádná dodatečná podmínka. Takže ani poslání souřadnic.

jizersky_drak napsal/a:
V této otázce bych opravdu raději počkal na jasnou odpověď reviewera.



reviewer se už k tomu několikrát jasně vyjádřil, tak ještě po stopadesáté..?:D:D:D
Pro velký úspěch opakovat?:D:D:D
Chce to jen nalistovat si to na začátek , nebo jeho profilek a přečíst si co o tomhle přesně řekl, před dvěma nebo třema dny...B)

nj jen to bolí co? Snažší je žádat tu samou odpověď po někom ještě 10x :)
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#283 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 20:08

Owner podle mě stále může chtít cokoliv, při nesplnění nemá pouze právo na výmaz logu z tohoto důvodu. Nic mu ale nebrání udělat třeba v listingu keše jednoduchý seznam "zasloužilých" a "nezasloužilých" lovců. Jestli bude podmínka zalogování zajímavá, věřím tomu, že většina lovců bude "zasloužilých".
Být ownerem takové kešky, rozhodne bych ji nerušil, ale počkal co přinese čas - a pak bych třeba byl přijemně překvapený, že i když to k bodu není nutný, spousta kešerů rádi podmínku splní.
  • 0

#284 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 21:16

S Pitrusem naprosto souhlasím. Archivovat mysterky, které jsou mystery jen kvůli podmínce nesouvisející s nalezením samotné keše mi přijde předčasné a neuvážené. Taky máme pocit, že se poslední dobou objevuje čím dál tím víc "pseudomysterek" s pikslou na zveřejněných souřadnicích, kterou autor cítil potřebu nějak "ozvláštnit" - někdy mi to trochu připomíná díkybohu již archivované Výhybky na koleji života, které autor "zpestřil" tím, že do keše vložil sešitek na hraní piškvorek - zřejmě nechytil tu moderní "vlnu", dnes by to mohla být mysterka s povinností ten jeden tah zaznamenat :D Myslím, že ponechání stávajících "podmínkových" mysterek a zároveň respektování nových pravidel (tj. nemazat log tomu, kdo podmínku nesplní) by autorům těchto záležitostí poskytlo cennou zpětnou vazbu - poměr "dobrovolně plnících" a "neplnících" lovců by jim jasně ukázal, zda jejich úkol "navíc" je jejich kolegům pro radost nebo naopak "na truc". Těm, kteří chtějí za každou cenu ihned vyhovět novým pravidlům a převést ryze "podmínkovou" mysterku na tradiční keš, doporučujeme na podmínku poukázat v hintu, případně klidně i v názvu - proč ne? Věci se mění, tak to berme jako experiment, nehledejme rovnou modus vivendi, který by fungoval "na věky". Třeba v případě Adrebovy mysterky "Potkali se u Kolína", jež už se bohužel lovena jen na věčných lovištích, by bylo zajímavé nechat ji dál fungovat a zjistit, jak se návštěvnost / plnění podmínky bude dál vyvíjet. Naopak jedna nedávná (změno pravidel podmíněná) archivace mysterky v okolí Plzně s vysvětlením, že "bez podmínky je to takové nanicovaté", nás přivedla k domnění, že keš byla vlastně už založena jako nanicovatá (nemůžeme soudit, nebyli jsme tam) a právě podmínka z ní měla udělat keš "naněcovatou". Takže všem ownerům "podmínkových" mysterek nezbývá než připomenout citát z jednoho českého filmu: "Já přijdu, až nastavěj zrcadlo..."
  • 0

#285 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 21:50

Pitrus napsal/a:
Owner podle mě stále může chtít cokoliv, při nesplnění nemá pouze právo na výmaz logu z tohoto důvodu. Nic mu ale nebrání udělat třeba v listingu keše jednoduchý seznam "zasloužilých" a "nezasloužilých" lovců.


Celkem dobrý nápad, v horolezectví se také kouká na to jakým stylem ten který horolezec vrchol zdolal (třeba kolik vybavení a pomůcek při tom použil). Klidně budu ten "nezasloužilý" když si budu myslet že se owner snaží udělat z geocachingu vadí-nevadí.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#286 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 22:37

ketums napsal/a:

Ne, už nemá. Nyní už autor nemá právo cokoli chtít po zalogování v logbooku. Žádná dodatečná podmínka. Takže ani poslání souřadnic.

jizersky_drak napsal/a:
V této otázce bych opravdu raději počkal na jasnou odpověď reviewera.



reviewer se už k tomu několikrát jasně vyjádřil, tak ještě po stopadesáté..?:D:D:D
Pro velký úspěch opakovat?:D:D:D
Chce to jen nalistovat si to na začátek , nebo jeho profilek a přečíst si co o tomhle přesně řekl, před dvěma nebo třema dny...B)

nj jen to bolí co? Snažší je žádat tu samou odpověď po někom ještě 10x :)


Tohle vlákno jsem přečetl prakticky celé. To jen tak naokraj.

A pořád mám pocit, že něco jiného je dodatečná podmínka logu nikterak s keškou nesouvisející (vyfoť se u skrýše jak děláš stojku držíc pixlu), a důkaz že jsem se ke kešce dostal poctivě. O.k., foto, byť jen důkazní, je taky zakázané, vždyť "kdo s sebou má furt tahat foťák a číst ty podmínky dopředu" (co si budem povídat, nejsou-li dostatečně zdůrazněny, tim spíš v osmistránkovym textu, lze si jich nevšimnout dost snadno).
Ale proč by proboha mělo být zakázané chtít po nálezci jeho řešení, které je "jediným poctivým klíčem k pixle"?
  • 0

#287 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2009 - 23:01

jizersky_drak napsal/a:

Ale proč by proboha mělo být zakázané chtít po nálezci jeho řešení, které je "jediným poctivým klíčem k pixle"?



Třeba protože řešení není jediným "poctivým" klíčem k šifře? Na poslední dvou keších od Dp.mana jsme dali FTF, protože nám z listingu, reviewerovy poznámky či hintu vyšlo jasné umístění - máme tedy příště sedět doma s tím, že víme, kam ji dal, ale nevíme proč? U první jsme se zpětně dobrali i jeho metody (připadala nám poněkud zvláštní), u druhé stále tápeme, ale právě proto vítáme "back to basics" přístup GSku s tím, že jde o nalezení piksly, nikoli o jakési cosi okolo, které si autor na lovce vymyslel...
  • 0

#288 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 4:56

jizersky_drak napsal/a:
Ale proč by proboha mělo být zakázané chtít po nálezci jeho řešení, které je "jediným poctivým klíčem k pixle"?

Protože je to zbytečné, protože to nic nezmění na faktu, že keška již nalezena byla a nález byl zapsán v papírovém logbooku a na gc.com jde o pouze jen o typ logu "found".
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#289 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 7:42

jizersky_drak napsal/a:
Ale proč by proboha mělo být zakázané chtít po nálezci jeho řešení, které je "jediným poctivým klíčem k pixle"?


Zakazane to neni, ale pokud to hledac neposle, tak autor NEMA pravo mu smazat log, protoze uz to je podminky po nalezeni a ty jsou od 4.4 nepovinne.
  • 0

#290 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 8:32

Mne se tedy nechce zpetne procitat tech cca 290 prispevku, pac ted uz je to spis diskuze o "howne". Zajimave to bylo do 2-3 strany. Kazdopadne ted nevim, jestli uz podobna myslenka nepadla. Jestli ani, povazujte nasledujici za bezpredmetne.
Polozim si tedy znovu otazku "Proc byl upraveny pravidla a jaky je pravy duvod odstraneni podminek k uznani logu?". Ted o tom budu uvazovat v trochu jine rovine. Neni pravou pricinou umoznit kacerum z nejruznejsich podminenych pricin dosud nedostupne kese => z toho muzu vytusit snahu zvysit masovost kesovani => to by mohlo mit velmi pravdepodobny narust PM uctu a odsud je jen krucek k otazce "Nejde tedy chlapcum z GS predevsim o prachy..?" Tak.., a cistota myslenky geocachingu je v hajzlu.. mnohym se borti dosavadni chapani sveta, psychologove maji plne ruce prace, psychiatri taky, cvokarny praskaji ve svech, pocty sebevrazd zaznamenavaji hromadny narust, pod nuselakem musela byt zrizena pobocka patologie s nepretzitou sluzbou, hned vedle trvale vartuje nekolik cernych vozu... Jeste poznamenam ze ve svetle novych skutecnosti by byla o howne i diskuze, co tu probehla pred nejakou dobou v souvislosti s jistym kurzem.
  • 0

#291 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 8:53

Tak toto je neotřelý a nový pohled na věc - konečným důsledkem (sebevražd) pak zase bude umenšení počtu kačerů, PM účtů a GS pak na to de facto doplatí - když se správná myšlenka dotáhne do konce, tak to stojí za to :D
  • 0
Don't panic!

#292 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 9:04

sHpy00n napsal/a:
...

To jsou zase teorie:-). IMHO se ruší jen jistá nelogičnost, že bylo možné nalézt kešku, bylo možné zapsat nález do papírového logbooku, ale nebylo možné zapsat nález do logu na internetu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#293 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 9:23

Pitrus napsal/a:
Owner podle mě stále může chtít cokoliv, při nesplnění nemá pouze právo na výmaz logu z tohoto důvodu. Nic mu ale nebrání udělat třeba v listingu keše jednoduchý seznam "zasloužilých" a "nezasloužilých" lovců. Jestli bude podmínka zalogování zajímavá, věřím tomu, že většina lovců bude "zasloužilých".
Být ownerem takové kešky, rozhodne bych ji nerušil, ale počkal co přinese čas - a pak bych třeba byl přijemně překvapený, že i když to k bodu není nutný, spousta kešerů rádi podmínku splní.


Pěkné, ale kdo si to přečte, když všichni víme, že se listingy nečtou. Leda to napsat do nápovědy.:D
  • 0

#294 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 9:59

pepa.z.pocernic> ja vim. kdyz se na to budu divat ciste pragmaticky pak je to jasne a neni co resit. pak je ale zase cela tahle diskuze o "howne". napsal jsem to spis jako velikonocni odlehceni :), i kdyz bych se ani nedivil tomu, kdyby z toho melo byt i jen jedno slovo pravdive. za sebe muzu rict, ze pokud mi podminka prijde smysluplna, rad ji splnim. brzo se chystam na me rodne Labe a pri te prilezitosti si s chuti skocim z mostu u Neratovic pokud budu mit prilezitost. Neodpustim si ale rypnuti do pohnutek GS. a opet, pokud uz to zanelo, omlouvam se ale fakt nehodlam procitat cele vlakno od zacatku. takze, pokud vedlo GS k uprave pravidel odstraneni nejakych podminek, vezmu-li to ad absurdum, proc taky nezrusit podvodni, stromove a skalolezecke kesky, ze? tam je preci take podminka - vlastnit nejake specialni vybaveni, skoleni, vycvik. jak ja k tomu chudak prijdu, coby pesak, ze si je taky nemuzu odlovit?? ted slibuju ze uz fakt zavru zobak.
  • 0

#295 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 9:59

Hickos> chichi.. vidim ze jsi naladen na stejny vlne.. :-)
  • 0

#296 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 10:14

sHpy00n napsal/a:
vezmu-li to ad absurdum, proc taky nezrusit podvodni, stromove a skalolezecke kesky, ze? tam je preci take podminka - vlastnit nejake specialni vybaveni, skoleni, vycvik. jak ja k tomu chudak prijdu, coby pesak, ze si je taky nemuzu odlovit?? ted slibuju ze uz fakt zavru zobak.


Asi je vidět rozdíl
Splnit úkol -> nalézt krabku -> zalogovat na papír -> zalogovat na gc.com
(Splnit úkol -> ) naléz krabku -> zalogovat na papír -> Splnit úkol -> zalogovat na gc.com

podle nových pravidel to chápu tak, že z pohledu GS je pro GC podstatné to co končí tím nalézt krabku a úkoly, které tomu předchází, ničemu nevadí a právě ty by kdyžtak měly zpestřovat hru a zbytek je jen evidence a je nelogické jí podmínkovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#297 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 10:14

sHpy00n napsal/a:
....z toho muzu vytusit snahu zvysit masovost kesovani => to by mohlo mit velmi pravdepodobny narust PM uctu a odsud je jen krucek k otazce "Nejde tedy chlapcum z GS predevsim o prachy..?"


Kdyby tohle byl duvod, tak by se asi nerusili virtualky, webcamy, locationlessky atd. a nepresouvaly se na waymarking.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#298 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 10:24

Mě dodatečné podmínky nevadily, většinou pobavily a zpříjemnily odlov. A když se mi nějaká nezamlouvala, prostě jsem na cache nešel. Asi chápu důvody GS na jejich zrušení, u některých keší mě to mrzí - ale pravidla jsou pravidla a je potřeba je dodržovat.
Nechtěl bych ale, aby cache s dodatečnými dobrovolnými podmínkami postupně zanikly a nové se nezakládaly - ať existují a nové vznikají stejně jako před úpravou pravidel. Myslím si, že pokud nebude podmínka úplný nesmysl, většina kačerů ji bude plnit. Má to ale jednu podmínku - musí se o ní dozvědět. Kdo čte před odlovem podrobně listingy tradicionálek ... - když bude v listingu dodatečná podmínka, dozvíme se o ní nejspíše až při logování na netu (pokud vůbec).

Líbilo by se mi nějaké jednotné řešení jak cache s dodatečnými dobrovolnými podmínkami zvýraznit z upozornit tak na pořebu přečtení dobrovolné podmínky v listingu před odlovem - může to být třeba něco v názvu (například přidat na konec názvu [ALR]), může být něco podobného v hintu, třeba by mohl GS přidat atribut, který by takové cache označoval ...
  • 0

#299 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 12:41

GS mohl udelat pro tyto kese specialni ikonu a byl pokoj. Moznost volby jit ci nejit na takovou kes by zustala. Ja se taky citim handykepovany kdyz nemam lano (fotak) a chce se po me plneni i nesmyslnych ukolu jako tezkych sifer, gogleni blbosti ktere hned zapomenu, nabourani se do vzdalenych servru, atd atd... Vetsina kesi s podminkou byla zpestrenim a moznosti mit odloveny otaznicek aniz bych travil hodiny a hodiny u PC lustenim neceho, co mnohdy s geocachingem nema spolecneho uz vubec nic. No co, mysterky co se daj odlovit i jinym zpusobem zjisteni souradnic zustali, ty s podminkou co ojebat nesly holt nebudou. Zivot jde dal.
  • 0

#300 wingshawk

wingshawk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2009 - 12:56

Pročítám tohle vlákno a mám pocit, že chceme být zase jednou v něčem „lepší“ než ti, kteří stanovují pravidla. Napadá mne, že je to skoro stejné jako na našich, českých silnicích: „proč bych měl dodržovat vyhlášku, když moje vozidlo (auto, motorka) má na víc než na šupáckých devadesát či stotřicet…“ GS prostě stanovil pravidla a my (ne)máme o čem debatit. Domnívám se, že je to asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Ale co mne zaráží nejvíc, to je to, co mnozí, tímhle pravidlem postižení owneři najednou dělají. Někteří dávají ostentativně najevo, že počkají ještě tři dobrovolné logy a poté krabici archivují. Další krabici na prostest jednoduše "vypnou", popíší write note polovinu logbooku a přemýšlejí raději o nabídce k adopci a ti poslední jen pustě klejí… Proč ale? Vždyť tahle zábava byla od počátku koncipována jako prosté hledání a já pevně doufám, že to tak i do budoucna zůstane… Všem pěkný den!
  • 0
Dakota 10 + HTC Touch HD + Mio560 + Mio510





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama