Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#61 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 16:54

Pokud jde o hlavolam tak proč by to nemělo zůstat aktivní jako mystery ;). Prostě musíš ho dát jinak papa. Je to stejné jako něco vyluštit. Navíc je to v přírodě a ne u kompu doma. Docela by mě na takovou keš zajímal názor od nějakého reviewera.
  • 0

#62 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 18:10

Jenomže tady se mýlíte, toho googlení bude dvakrát tolik, protože padly jednoduché podmínky stylu fotka. Takže počítám, že dost těchto jednoduchých mysterek bude převedeno na luštitelské, pár převedeno na tradiční či multi a zbytek, kde zrušení podmínky ruší i smysl kešky bude archivováno, jako i tato moje GC1D7J9

Neblázni Ruvite, tahle keška přeci neztratí smysl jenom proto, že to bude tradicionálka. Navíc bych se divil, kdyby si lidi závěrečný úkol alespoň nezkusili. To že ti to každý nepotvrdí fotkou snad taky přežiješ. Toho, že by na ní přitáhly davy bych se nebál, přeci jenom je trochu z ruky - vím o čem mluvím, protože už ji mám odlovenou.

Mě se zase podmínky logu typu vyfoťte se tak, aby vám bylo vidět do tváře hodně nelíbí. Považuju to za dost velký zásah do soukromí a nechci aby moje fotky putovaly po Internetu.

Je fakt, že první keše vznikly hlavně pro výměnu věcí na daných souřadnicích a městské mikro mysterky se spoustou dodatečných podmínek se této myšlence vzdálily opravdu hodně. Ostatně pokud se někomu nelíbí podmínky Grounspeaku, má možnost přesunout keš na opencaching.cz. Takže doufám že mystery horečka trochu opadne a začne vznikat spousta normálních keší, kde nemusím strávit hodiny luštením na internetu nebo nesmyslným počítáním čehokoliv.
  • 0
MaFa

#63 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 18:25

Ruvit napsal/a:
Jenomže tady se mýlíte, toho googlení bude dvakrát tolik, protože padly jednoduché podmínky stylu fotka. Takže počítám, že dost těchto jednoduchých mysterek bude převedeno na luštitelské, pár převedeno na tradiční či multi a zbytek, kde zrušení podmínky ruší i smysl kešky bude archivováno, jako i tato moje GC1D7J9


Safra, tak tuhle cache jsem stihl za minutu 12 a musim rict, ze mi byla prave pratelska tim, ze jsem nemusel lustit doma u pocitace ale hezky v terenu. Prave u teto cache byla ta dodatecna podminka velmi prinosna, ale podminka "zaskleb se do objektivu" mne moc velky prinos neprida, jak je u mnoha cache bezne a tam to rad ozelim. Myslim, ze predelani vetsiny tradicionalek na multiny by nemel byt problem, jelikoz stejne vetsinou slo o to aby se clovek dostavil na dane misto a to dokazal fotkou. Sam provozuji cache GCY4PR kde jsem jen pozadal o fotku s jizdnim kolem a velmi mne potesi, kdyz tuto nepovinou podminku nekdo splni, nez aby kazdy tu podminku nejak obchazet. Alespon vim, kdo se na cache pripravuje a snazi se, tech si pak vazim vic.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#64 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 18:39

Jéje, to jsou diskuse, přitom změna je jasná a pro mě osobně vítaná :). No nic, jdu překládat Guidelines na wiki a opravit článek o mystery - mystery tak teď konečně opravdu bude tím čím má být, tj. keškou s luštěním, googlením,... za účelem ZÍSKÁNÍ SOUŘADNIC kešky, ne kvůli podmínce (pseudo-"falešné" mystery)
  • 0

#65 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 18:50

MaFa napsal/a:

Ruvit napsal/a:Jenomže tady se mýlíte, toho googlení bude dvakrát tolik, protože padly jednoduché podmínky stylu fotka. Takže počítám, že dost těchto jednoduchých mysterek bude převedeno na luštitelské, pár převedeno na tradiční či multi a zbytek, kde zrušení podmínky ruší i smysl kešky bude archivováno, jako i tato moje GC1D7J9


Neblázni Ruvite, tahle keška přeci neztratí smysl jenom proto, že to bude tradicionálka. Navíc bych se divil, kdyby si lidi závěrečný úkol alespoň nezkusili. To že ti to každý nepotvrdí fotkou snad taky přežiješ. Toho, že by na ní přitáhly davy bych se nebál, přeci jenom je trochu z ruky - vím o čem mluvím, protože už ji mám odlovenou....


Ano, já to přežiju, ale ta keš asi ne, protože v okamžiku změny na tradičku ztrácí smysl listing a tím, aspoň podle mne vlastní keš. Protože dát do listingu jednu větu Tady jsem měl založenu svou první mysterku., no nevím, pro kombajnéry je trochu z ruky a ostatní, já bych na ni asi nešel, ale to už je věc názoru. A tím končím debatu o této keši.
  • 0

#66 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:00

Tak jestli jsem to dobre pochopil, tak cache Kinematografomanie #1 - Charlie Chaplin Cache (GC1DNPV) by ted podle novych pravidel mela byt tradicka s nepovinnou podminkou. Oproti tomu Ze Strmilova do Prahy (GC1G5D3) patri do kategorie Challenge cache? I kdyz tady je podminka zalogovat jednu urcitou cache. Je to pak Challenge cache? Co vy na to?
  • 0

#67 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:15

kolombo napsal/a:

mitak napsal/a:
Ano, toto nepochybně sníží počet splněných dobrovolných podmínek, na druhou sranu to zvýší návštěvnost na těchto keškách, protože byly dřív ignorovány kvůli nechuti číst listing. No a pokud jsou to keše opravdu dobré na pěkném nebo zajímavém místě, tak to určitě logující ocení při logování a owner bude mít radost. Na druhou stranu, pokud logy budou negativní a on bude mít akorát zvýšenou práci s výměnou logbooku, tak je to jeho blbost, že zakládá nezajímavou keš. Všechno se vyřešilo, halelujááá :D


Zásadně nesouhlasím !!!

Pokud je někdo takový, že nečte listing jen proto, že je keš mystery, tak z takového návštěvníka moc radosti nebude. V listingu u dvou traditionálek mám odkaz na nedaleký pomníček a jen málokdo si jich všimne.

Pokud bude keš traditionálka, tak si listingu nikdo ani nevšimne :-(

Několikrát se tu diskutovalo na téma nečtení listingu, několikrát se tu diskutovalo na téma krátké logy. Tohle je jen další krok k tomu, aby se z geocachingu stalo jen prosté honění nálezů, bez dalšího přemýšlení o místech a dalších souvislostech :-(

Pokud by se ty keše opravdu měly předělávat a podmínka logování nebude dodržována pro její dobrovolnost, budu keš rozhodně archivovat. Nehodlám míchat loviče bodů s lidmi, co používají hlavu a fantazii.

"Prosté honění nálezů, bez dalšího přemýšlení o místech a dalších souvislostech" ? Já a znám i mnoho dalších lidí, kteří to cítí podobně, hledám krabky kvůli samotnému prohledávání místa a dětské radosti z "hledání pokladu". Často ke štěstí nepotřebuju znát např. několikasetletou historii hradu, kde keš je.

"Nehodlám míchat loviče bodů s lidmi, co používají hlavu a fantazii." To je pouze ubohá urážka a věřím, žes to tak nemyslel a nechceš paušalizovat ve stylu "lovič bodů = nepoužívá hlavu a fantazii" :@
  • 0

#68 sberac

sberac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:24

Málokdy prudím, ale: 1/ jakákoli změna čehokoli se zpětnou platností, i kdyby to byl sebelepší nápad, je z principu věci totální nesmysl a vrchol blbosti i když to přijde z "USA" (až vám/nám všem zpětně upraví daně za rok 2008, 7, 6, 5 ... určitě to rádi doplatíme) - neberu a ignoruju!!! 2/ kdyby věnovali spíš úsilí na to, aby "Matrix" fungoval i v neděli odpoledne a v podvečer, udělali by mnohem líp a bylo by to k něčemu dobré. Tož tak.
  • 0

#69 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:30

Mimochodem: Před třemi roky, když nás ještě v Brně moc nekešovalo jsem založil "seznamovací" keš Passport Control GCW32E. Haggaeus mi to tenkrát nechtěl pustit jako mystery keš s povinnou fotkou, protože to posoudil jako zakázané sbírání soukromých údajů o jiných geocacherech. Se sevřenými zuby jsem to tenkrát pustil do světa jako tradiční keš, jednoduchý městský drive-in s bezproblémovým parkováním a heleme se: Ze zhruba 500 nálezů nahrálo fotku víc než 300 lidí.
  • 0

#70 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:33

Už někdo přemýšlel na tím jak zvýraznit "dobrovolnou podmínku" ,aby člověk opravdu nemusel pročítat všechny listingy u tradicionálek? Rád budu i nadále plnit "dobrovolné podmínky" ale musím se o nich nějak dovědět :( ,ale opravdu nechci trávit čas, místo hledání keší, pročítáním listingu jestli tam něco není.
  • 0

#71 awercz

awercz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:37

pezik1 napsal/a:
Oproti tomu Ze Strmilova do Prahy (GC1G5D3) patri do kategorie Challenge cache? I kdyz tady je podminka zalogovat jednu urcitou cache. Je to pak Challenge cache?
Co vy na to?


V pripade Strmilova bych to videl, ze plysa vlozi souradnice Prazske kese do Strmilovske a ma to poresene.
  • 0

#72 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:38

Lanc napsal/a:
Už někdo přemýšlel na tím jak zvýraznit "dobrovolnou podmínku" ,aby člověk opravdu nemusel pročítat všechny listingy u tradicionálek? Rád budu i nadále plnit "dobrovolné podmínky" ale musím se o nich nějak dovědět :( ,ale opravdu nechci trávit čas, místo hledání keší, pročítáním listingu jestli tam něco není.


Hodit to do nápovědy, tu si většina přešte. :D
  • 0

#73 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:46

Zdravim Tak teď konečně vím na co je listing!Patrně kdyby si někdo potřeboval odskočit a neměl nic jiného po ruce.Takový listing k popisující petisetletou historii by byl jistě vhodný.Krabka pod starym barákem.Já mám takovou radost. Já bych listing úplně zrušil.Nikoho zřejmě nezajímá.Jen jakési šílence kteří potřebují vědět proč tam vůbec jedou.Stačí jen souřadnice. Teda čím dneska votravujou lidi. Hergot,vo čem ten geocaching vlastně?Už jsem to skoto zapoměl.Aha,zbírám body.Ale proč?Něco dostanu až nasbírám 500?Berušku na klíček nebo poukázku na pročištění uší? Já fakt nevím!:o Holt mám takovej pohled na svět.Včíl mudruj!
  • 0

#74 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:47

Ad pezik1: ano, nyní je podmínka možná jen u "challenge", tj. zjednodušeně (v našich podmínkách a zvyklostech) doplňkových, tj.BONUS keších. Tj. podmínka jedině striktně související s Geocachingem, zejména s odlovem jiných keší pro možnost odlovit tu danou. Čili právě typicky dokončení série bonus keší. Jiné povinné podmínky, jako kamerování (Chaplin cache, ...), focení atd. už jedině dobrovolnost se změnou typu.

Ad Lanc: ale podmínka nemusí být nutně jen v listingu! I pravidla Guidelines, jejichž upravený CZ překlad jsem dokončil, mluví (o nyní dobrovolném) úkolu napsaném v listingu (online) či přímo v keši (na kartě, v logbooku,...) - čili psát volitelné podmínky do keše je dobrá cesta, jak zvýšit šanci, že se o ní kačer dozví.
  • 0

#75 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:00

mitak napsal/a:
......
"Prosté honění nálezů, bez dalšího přemýšlení o místech a dalších souvislostech" ? Já a znám i mnoho dalších lidí, kteří to cítí podobně, hledám krabky kvůli samotnému prohledávání místa a dětské radosti z "hledání pokladu". Často ke štěstí nepotřebuju znát např. několikasetletou historii hradu, kde keš je.

"Nehodlám míchat loviče bodů s lidmi, co používají hlavu a fantazii." To je pouze ubohá urážka a věřím, žes to tak nemyslel a nechceš paušalizovat ve stylu "lovič bodů = nepoužívá hlavu a fantazii" :@


Hledání pro pocit z hledání a nalezení, to znám, ale zvědavost proč právě tady, proč je tu to a tohle, Tebe to fakt nezajímá ???

A k bodu dvě:
Pro mne je opravdu rozdíl v tom, jestli si někdo dá tu práci s fotkou a nebo mezi tím, jestli někdo napíše:
12:15...THX
IN:-
OUT:TB
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#76 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:05

Tož děcka, neblbnite. Vo nic přece nende. Všechno důležitý už bylo napsaný. Tak napíšu už jen to nedůležitý - líbí se mi názor Citecky - každému co jeho jest. Každý to děláme kvůli něčemu jinému, tak proč mu to nedopřát? Jako ownera mně taky netěší logy typu TFTC, NT, ale prostě nejsme všichni stejní - tak si prostě počkám na hezčí log. Mám taky jednu PP (čti pitomě podmínkovou) keš s fotkama letadel - nemám problém s tím změnit ji na tradicionálku s dobrovolnou podmínkou. Jak psal Miták 300 lidí z 500 když mi tam dá letadlo, taky dobrý. A když se mi podaří sehnat Ferrari, udělám si i tu brněnskou (a když se mi to nepodaří, udělám si ji taky a zkusím fotku dodat později, no a?). Tak žijme a nechejme žít, necítili jste někdy dodatečnou podmínku logu jako buzeraci?
  • 0

#77 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:07

Myškin: Taky mám stejně jako Miták pocit, že se naopak občas soutěží v tom, kdo do listingu nacpe (tj. často zkopíruje) nejvíc textu. Tohle je docela naše specialita - čím je listing delší, tím je zřejmě lepší.

Garmin možná právě proto nechápe naše stálé volání o šipkách v listingu u Oregonů. Neví, k čemu by byly, vždyť většina keší v Kansasu má v listingu pár řádků.

Ber to prostě tak, že u tradicionálek se listing dnes už často čte až z displeje Colorada/Oregonu při cestě ke keši. A když se to s délkou přežene, pravděpodobnost dočtení do konce klesá. Pokud je na konci této "krátké knihy" zmíněna nějaká podmínka, dopadne to tak, že si jí lidé nevšimnou.

Nové pravidlo ale tento problém řeší. Mně se líbí.

Kolombo: zvědavost proč právě tady, proč je tu to a tohle, Tebe to fakt nezajímá ??


Našel jesm přesně 108 keší, které mají v názvu kostel, k tomu několik chrámů, katedrál a 40 kapliček. Fakt myslíš, že mě po sto padesáté zajímá, proč tady stojí ten další kostel? :)
  • 0

#78 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:12

A vida ho, člověk se po delší době náhodou podívá na fórum, a to jsou najednou věci ;-) Zrovna Ministerstvo švihlé chůze jsem 1.dubna po dvou letech odhodlávání konečně odlovil :) Asi se shodnem, že existovaly podmínky vyloženě blbé a zbytečné ("vyfoť se jak bušíš do toho dřeva a jseš přitom bosý") tak ty, kde se lovec aspoň pobavil (Ministerstvo...) Doufám, že kešky, které se tímto staly "díkzabodovkami o ničem" (viz to Ministerstvo...), budou archivovány. Moje GC12DWW se tímto stává multinou... v blízké době upravím listing...
  • 0

#79 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:16

Jo a mimochodem, co mysterky s podmínkou zaslat autorovi řešení? Pokud má autor podezření, že souřadnice mysterek visí kdesi na netu - čemuž bych se ani trochu nedivil, byť na vlastní oči jsem to neviděl??
  • 0

#80 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 21:17

TrainTour Reviewer napsal/a:
Ad pezik1: ano, nyní je podmínka možná jen u "challenge", tj. zjednodušeně (v našich podmínkách a zvyklostech) doplňkových, tj.BONUS keších. Tj. podmínka jedině striktně související s Geocachingem, zejména s odlovem jiných keší pro možnost odlovit tu danou. Čili právě typicky dokončení série bonus keší. Jiné povinné podmínky, jako kamerování (Chaplin cache, ...), focení atd. už jedině dobrovolnost se změnou typu.
....


Docela by mne zajímalo, jak tedy proběhne změna reálných keší, které jsou dnes podmínkové mysterky.

Předpokládám, že autor dostane na vybranou, jestli keš zruší, změní a nebo jestli založí novou tradičku a mysterku archivuje.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama