Přejít na obsah


Fotka

Diskuse: nove pravidla - guidelines od 4.4.2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#101 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:26

A on snad nekdo nekoho nutil chodit na ty dosavadni kesky s 'nesmyslnymi' podminkami?
  • 0

#102 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:40

HaLuMa napsal/a:
A on snad nekdo nekoho nutil chodit na ty dosavadni kesky s 'nesmyslnymi' podminkami?

No jak se to vezme, uz nekolikrat se tu resilo ze kazdeho na GC bavi neco jineho, nekdo to ma jako cil vyletu, jiny si rad potrapi hlavu doma u lusteni mysterek, jiny sbira co nejvice bodu a nekdo treba luxuje mapu. V pripade toho luxovani se da pochopit ze dotycny musi splnit i nesmyslny ukol aby nemel v mape smeti.
  • 0

#103 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:49

JarMar napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A on snad nekdo nekoho nutil chodit na ty dosavadni kesky s 'nesmyslnymi' podminkami?

No jak se to vezme, uz nekolikrat se tu resilo ze kazdeho na GC bavi neco jineho, nekdo to ma jako cil vyletu, jiny si rad potrapi hlavu doma u lusteni mysterek, jiny sbira co nejvice bodu a nekdo treba luxuje mapu. V pripade toho luxovani se da pochopit ze dotycny musi splnit i nesmyslny ukol aby nemel v mape smeti.

a\ souhlas s Halumou.. Nikdo nemusí mít všechno a asi to ani reálně nejde
b\ když luxuješ mapu a chceš mít stálo čisto, pak je tu ignorelist ;)
  • 0

#104 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:56

sobikovi napsal/a:
b\ když luxuješ mapu a chceš mít stálo čisto, pak je tu ignorelist ;)

Ty si myslíš že by mu tedy stačilo hodit všechny keše na ignore list a bude spokojený že má čisto? :) Já nevím, ale podle mě když někdo luxuje tak chce mít čisto a ne zamést smetí pod koberec.
  • 0

#105 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 9:59

Já říkám naopak bohudík. Kdyby se to dalo obejít posíláním souřadnic finálky přes mail, byl by to pěkný opruz pro ty, co nemají mobilní net. Chodit 2x na každou takovou "mysterku".
Jinak nerozumím, proč tu všichni naříkáte. Vždyť se nic měnit nemusí, jen podmínky se stanou dobrovolné. A pokud to jsou zábavné podmínky, budou se plnit. Pokud ne, ať si každý sám rozhodne. Snad jde o zábavu, ne o to někoho do něčeho proti jeho chuti nutit.

Asi je nás menšina, kdo to chápe takhle, ale přesně tohle je i můj výklad těch pravidel.

Ja myslim, ze to mensina urcite neni. Rekl bych, ze naopak velka vetsina (ktera vetsinou ani nechodi na gc.cz) bude mile prekvapena, ze podobne podminky z kesi mizi. Jinak uz jsem to tu psal, ze lovim prevazne v Nemecku a tech kesi s dodatecnou podminkou tu zdaleka neni tolik jako v Cechach.

A on snad nekdo nekoho nutil chodit na ty dosavadni kesky s 'nesmyslnymi' podminkami?

Pokud se pohybujes v urcitem prostoru, danem treba rodinnymi pomery, a jine kese v dosahu nemas, tak ti vlastne ani nic jineho nezbyva.
Jinak by melo zajimalo, kolik z tech ohnivych zastancu dodatecnych podminek treba zanechava dobrovolne fotky na kesich.
Svoboda jednoho cloveka konci tam, kde zacina svoboda druheho. Takze omezenim svobody owneru se zvetsi svoboda hledacu.

Porad nechapu, proc by zruseni podminky u Jana Tleskace melo vest ke zruseni kese. Vetsina lidi si to stejne zkusi, uz jen proto, ze ten ??? jen tak nekdo v ruce nemel. Takze jediny rozdil je, ze Ruvit nebude mit doma sbirku fotek. Ale kes urcite smysl ma, protoze je umistena v krasne prirode, kam ma smysl zajit i bez nejakych podminek.
  • 0
MaFa

#106 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:04

Pokud jedeme někam dál od HC a nemáme moc času na přípravu, často vynecháváme mysterky a mnohdy je to škoda.

To je pravda. Pokud jedeme někam dál, tak tradičních cache jsme si vybírali většinou podle mapy a umístění (něco jako "je to u lesa? super!"), ale u mysterek by to znamenalo otevírat a číst 50 listingů, což není zrovna velká zábava. Pokud se některé takové pseudomysterky změní na tradiční, budu jen rád.

A jak zařídit, aby se o dobrovolné podmínce kačeři dozvěděli? Těch možností je víc:
- Podmínku dát do keše (NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ).

No, když si přestavím kolikrát jsem nechal v keši nepovšimnuté bonusové číslo nebo něco podobného (a to i když jsem věděl že tam má být), tak by ta podmínka asi musela být napsaná reflexní barvou po celé keši i širém okolí, aby ji každý zaregistroval :).
  • 0

#107 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:07

Změna pravidel ji mi jasná (dokonce je vítám), ale co třeba cache jako tato http://www.geocachin...14-16fb988f83dd. Pro neznalé malé shrnutí: je to bonus cache, celá sérii je 5/5. Pro uznání logu je potřeba poslat foto ze všech stage, aby bylo jasné že tam kačer doopravdy osobně byl. Všechny stage jsou samozřejmě trošku drsnější.

Takže teď si budu moct stoupnout pod strom a počkat až tam nahoru někdo vyleze za mě?


  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:14

Pitrus napsal/a:
Ale alespon si musel precist listing.


ja nevim, co "vsichni" delate s tim prectenim listingu. to je nejaka manie, nebo co?
no tak ho nekdo necte, boooooze, mam se kvuli nemu postavit na hlavu? (kvuli tomu, ze si treba na nasi kesi v prichovicich neprecte, ze staleta lipa i kaple byly zasazeny/postaveny na pamatku pobitych francouzu za tricetilete valky a stavba financovana z truhly minci, ktera byla nalezena zakopana a jez nejspis francouzi ukryli, nez je jizda prevalcovala? ze si neprecte kratkou historii hrebcina v kladrubech a ze belous je jako jediny zivy tvor statni kulturni pamatkou, ze ve vedlejsich recanech se nedozvi, ze vysveceni kostela byl pritomen kral vladislavII s manzelkou jitkou durynskou? ze na prazskych strasidlech si neprecte povesti u mist, ale jen vyhleda klice?) tak to nebude vedet, no a? treba se pokocha jen pohledem na kone, posezenim pod lipou s vyhledem, rekne si jen, hm zajimavy kostelik s doskovou strechou, fajna prochazka prazdnym "podhradim" nebo jen sebere bod a pujde dal..... takovehle pseudoproblemy fakt neresim.
potesi me, kdyz se nekomu listing a info zalibi. ale abych nutil nekoho k povinnemu precteni a ohrnoval nad nim nos - podivejte, to je ten co si neprecetl listing ... proboha proc?
cerpani informaci z listingu je jeho vec a problem - asi s jedinou vyjimkou, kdy je v listingu upozorneni na nejaka specifika odlovu, co muzou pri "neodbornem" zasahu ponicit kes. pak tomu muze owner predejit jedine umistenim potrebneho textu do hintu.

jinak co se tyce prubehu akce "co s temi stavajici aneb jejich premena", jak tady kolombo nebo autacek uvazuji, to bude dle me asi chaos :) uz vidim, jak se dohaduji emailem autor, nechtici uznat zruseni podminky a kacer, chtici zalogovat :) taky asi ne vsichni o zruseni podminek nyni vedi atd.... meli to nechat dozit a byl by klid.

edit: jeeezis, to je zase vyplod :D
  • 0

#109 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:22

les-coccinelles: nee. Nečteš. Bonusové keše zůstávají s podmínkou, vždyť jsou bonusové... reviewer to o dvě (tuším) stránky výš vysvětluje.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#110 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:22

Kua! O čem to je zase debata :D Řeknu to takhle: I kdyby jste se tady všichni postavili na hlavu a vyfotili se u toho, tak stejně nic nezměníte. GS rozhodl a pokud nebude vy, kterým se to nelíbí, urgovat na GSku tak stejně nezměníte nic. A i když budete, pochybuju, že něco změníte :D Takže to můžete zvesela tady celé smazat krom snad úvodního příspěvku....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#111 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:28

les-coccinelles napsal/a:
Takže teď si budu moct stoupnout pod strom a počkat až tam nahoru někdo vyleze za mě?

Bohužel, je to tak. Ale věřím, že většina kešerů si tento bonus stejně projde poctivě a fotky pošle ...

Citecka: předchozí musí mít zalogované, ale fotky posílat nemusí.

Autacek: je to zřejmě "challenge" keš, takže podmínka 3 předchozích je platná
  • 0

#112 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:29

Citecka napsal/a:
les-coccinelles: nee. Nečteš. Bonusové keše zůstávají s podmínkou, vždyť jsou bonusové... reviewer to o dvě (tuším) stránky výš vysvětluje.


Ctu. Podminka bonus cache ve smyslu "odlovit cache ABC a DEF" je jasna. Ale foceni?
  • 0

#113 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:29

Citecka napsal/a:
les-coccinelles: nee. Nečteš. Bonusové keše zůstávají s podmínkou, vždyť jsou bonusové... reviewer to o dvě (tuším) stránky výš vysvětluje.


Ano, čteš !!! Dle nových pravidel jakékoliv dodatečné podmínky po odlovu se nepřipouští, tedy pokud jsi zapsaný fyzicky v logbooku, už ti nic nebrání zalogovat found.
  • 0

#114 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:36

Jo, to focení :( Pravda, nečtu já - tu keš, teda. Hele, jejich škoda. Švindlík musí sám se sebou žít nafurt, ty ho potkáš jen u logu v keši. Ať si trhne. Jinak díky, zabookmarkoval jsem si tu sérku na nějakej delší vejlet :) - prosím nerušit :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#115 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:40

MaFa napsal/a:
... Porad nechapu, proc by zruseni podminky u Jana Tleskace melo vest ke zruseni kese. Vetsina lidi si to stejne zkusi, uz jen proto, ze ten ??? jen tak nekdo v ruce nemel. Takze jediny rozdil je, ze Ruvit nebude mit doma sbirku fotek. Ale kes urcite smysl ma, protoze je umistena v krasne prirode, kam ma smysl zajit i bez nejakych podminek.


K této keši jsem se už nechtěl vyjadřovat, zvlášť když už je archivovaná, ale stejně mi to nedá. Sbírku fotek doma nemám, protože po ověření jsem je mazal. Vlastně ještě jednu z posledního nálezu mám a přikládám, ať si ji užijí i ostatní, protože tato fotka vám o daném kačerovi prozradí úplně vše. ;):D

BOHUŽEL, FOTCE SE SEM NĚJAK NECHCE.
  • 0

#116 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:43

Jak to teď bude u bonusových keší?

Příklad: série 4 + 1, v každé keši jedno bonusové číslo: A, B, C, D.
Souřadnice bonusovky: 49°33,AB3 16°21,CD2.
Mám odloveny tři keše a bonusová čísla A, B, D. Z mapy vyloučím některé hodnoty C a zbylé dvě nebo tři obejdu a bonusovku najdu.

Smím tuto bonusovku podle nových pravidel zalogovat?
  • 0

#117 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:48

GC1JXVK Kdo se boji nesmi do lesa aneb GEODRSNACKY

Takže teď si budu moct stoupnout pod strom a počkat až tam nahoru někdo vyleze za mě?

Ale panove, zrovna tohle je prece velice snadno resitelne. Muzete pridat dobrovolnou podminku a kdo ji splni, tak se objevi v listingu jako certifikovany borec, kdo ji nesplni, tak bude mit jenom log. Zatim je tam 8 logu, takze davovka to urcite nebude a ten seznam certifikovanych nalezcu se tam snadno vejde. Jde to vicemene aplikovat na vsechny podminene kese.
  • 0
MaFa

#118 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 10:58

Bonus cache a Challenge cache neni uplne totez. Jeden druh bonusovek, asi castejsi - priklad GC1FJ2K nebo GCQXXT - je, ze v nekolika cachich jsou kousky souradnic, a abys nasel zaverecnou, tak potrebujes najit vsechny cache serie. Kdyz jednu vynechas a pomuzes si hrubou silou nebo odhadem, tak to asi zadny prohresek neni, neco jako kdyz vypustis jednu stage multi. Priklad Challenge cache je GCYG49 nebo GC117VQ - sama o sobe je to obycejna multi nebo tradicka, k jejimu nalezeni nepotrebujes zadne informace z predchozich cachi, ale vlastnik si preje, abys ji odlovil pote, co najdes vsechny cache v serii. Kdyz si ji zalogujes bez splneni podminky, tak je to svindl.
  • 0

#119 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:00

rodinka veverek napsal/a:
Jak to teď bude u bonusových keší?

Příklad: série 4 + 1, v každé keši jedno bonusové číslo: A, B, C, D.
Souřadnice bonusovky: 49°33,AB3 16°21,CD2.
Mám odloveny tři keše a bonusová čísla A, B, D. Z mapy vyloučím některé hodnoty C a zbylé dvě nebo tři obejdu a bonusovku najdu.

Smím tuto bonusovku podle nových pravidel zalogovat?

No to teda už řešíme blbosti... A proč by jsi nemohl. Já tam žádnou podmínku po nálezu a zalogování nevidím. Ty bonusový čísla jsou hodnoty do mystery, tedy díky nim dojdeš k finálním souřadnicím... A to že některá dohledáš a získáš bonus jako BF je tvoje věc.

Lidi, přestaňte z toho bláznit.
  • 0

#120 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2009 - 11:02

Kdyz uz jsme u toho, GS by mohl upravit u ty multiny - bud tak, ze souradnice finalky musi byt uvedena v listingu (proc by mela byt nejaka podminka obchazet stage, zejo) a nebo ze by se z kazde stage stala tradicka. Alespon by se nemusel cist listing (taky proc, vzdyt tam byva jen nejaky zkopirovany text) a geosvet by byl krasnejsi, jednodussi, proste plny rychle luxovatelnych bodu. Z toho co tu ctu by spousta keseru byla jiste pro.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama