Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#621 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 11:40

Dej ho sem jako "přílohu" ;) (Max. velikost souboru: 146.48Kb / Povolené typy souborů: .gif .jpg .png .zip .rar .tar .txt .gpx .loc .gsk .pas .gip .ggt) Ale nepoužívej pro odpověď volbu "rychlá odpověď", v ní se to udělat nedá...
  • 0

#622 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 14:35

O.K....tak tedy ten můj návrh-postřeh. Bylo by možné změnit barvu ikony (truhličku-cache) na výraznější a pozadí názvu cache z bílé na průhlednou a trošku zmenšit písmo? Jedná se o soubor GPX (pocket query), který při vložení do mapy v prg.MapSource dělá dost nepřehledný chaos v mapě viz.přiložený obr.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#623 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 13 červen 2012 - 14:52

dá se nějak změnit barva popisku města v typku? Jde o to, že v mapsource sice pěkný, ale v GarminMobile na N5230 mi topo 2012 ukazuje města takovou tmavě modrou kontrastní barvou. Takže ani nevím, kde vlastně jsem. na netu je najaký typ měnič a dají se tu změnit barvy různých vrstev, ale změnu popisku čehokoliv jsem tu neviděl. poradí někdo?díky
  • 0

#624 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 7:47

Tak když se k tomu nikdo nemá - ano barva popisku se změnit dá, dokonce se popisek dá úplně vypnout stejně jako ikona POI bodu. Postup je takovej, že v TYP editoru si najedeš na část věnovanou POI. V origo TYPku jsou ikony měst hned na začátku (zelený puntíky) dáš editovat, v řádku upravené popisky necháš zatrženo, vlastní barvy dáš podle toho jestli chceš popisky i pro noční barvy, nebo jen pro denní, jakmile tam necháš třeba denní přibude ti políčko s HEX kódem barvy - zadáš kterou barvu chceš aby se to zobrazovalo. Ve velikosti písma si můžeš popisek zvětšit, zmenšit nebo rovnou vypnout. pokud bys chtěl vypnout ikonu POI, tak tam nahraješ transparentní PNG (stačí třeba jen 1x1 pix.)a velikost popisku dáš nulovou. Pokud bys jen vymázl vrstvu, tak se ti bude v mapě zobrazovat defaultní modrej čtvereček s default popisem, což nedoporučuju, protože dohledat pak některý vrstvy může být velkej problém.
  • 0

#625 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:18

To : REVIZ 7.6 jsi psal, že děláš vlastní úpravu TYPku pro Topo Czech 2012 Pro, dáš jej potom k dispozici? Díky za odpověď.
  • 0

#626 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:32

2 kapitola: Pokud bude zájem, tak určitě. Zbývají mě (aspoň doufám) odlišit 3 typy budov a celý to překontrolovat. Ještě přemýšlím nad změnou barvy popisek, kterých jsem si doposud nějak nevšiml, že jsou v modré. Taky uvažuju, že udělám ještě další verzi bez všech ikon pošt, správních budov, obchodů, bankomatů a pod. který mají vlastní vrstvy, takže ikona poi je podle mě zbytečná. Bohužel na to nemám tolik času, kolik bych potřeboval, takže to ještě chvíli bude trvat. Počítám, že příští týden by to už konečně mohlo jít do světa.
  • 0

#627 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 16:53

Parkis napsal/a:
až se někdo budete nudit, tak udělejte stránku se srovnávacíma screenshotama stejné oblasti s různými TÝPky :) Tohle vlákno začíná být značně nepřehledné

Kolegové a kolegyně (sorry za pořadí, ale vás dam je zatím asi méně). V jednom vláknu jsem navrhoval toto téma, dnes jsem se ponořil do historie a zjistil jsem, že zdaleka nejsem originální. Oživuji to. Pro mě jsou průkopníky v této oblasti dandra a Huntbehind. Obrovské díky patří zejména Mischovi a jeho editoru týpků.
V současnosti se všichni prcasíme s editací týpků od Garminu, které byly v minulosti skoro nepoužitelné. Je to možná jen můj dojem, ale zdá se, že Garmin (Picodas) se nějakými soukromými týpky inspiroval.
Těch, kteří nyní týpky editují, jsou jednotky (možná desítky, ale někteří se s nimi nechlubí).
Byl by někdo ochoten vytvořit stránky, kde by si bylo možné porovnat jednotlivé týpky od tvůrců, kteří to dělají zejména pro sebe, ale jsou ochotni je poskytnout i ostatním?
Role správce stránek by spočívala v uveřejnění ukázky týpku na daných souřadnicích od různých tvůrců. Samozřejmě by se mělo jednat o stejnou lokalitu. Jak bude stanovena, bych nechal na diskusi.
Například pro TOPO Slovakia mě napadá oblast Starého Smokovce - dostatek turistických bodů, obec (město) má zároveň dost zajímavých POI.
V Čechách? Jsem odtamtud, takže třeba Liberec, který již považuji za město, ale je to v turisticky zajímavé oblasti. Ale to je jen příklad ;).
Předpokládám, že ideální způsob, jak v základu třídit jednotlivé týpky by bylo FAM dané mapy.
Děkuji za náměty, pokud by se někdo zhostil role správce daných stránek, má můj dík a obdiv.
  • 0

#628 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 18:35

kdyz budou typky a tipy na lokace tak to muzu klidne hodit k sobe typci.mikrom.cz, whatever :)
  • 0

#629 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 22:52

mikrom napsal/a:
kdyz budou typky a tipy na lokace tak to muzu klidne hodit k sobe typci.mikrom.cz, whatever :)

Díky moc, ozvu se.
  • 0

#630 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 8:47

ja jsem nasel peknej letosni typek tady...

http://www.geool.cz/...id=472&pid=7733

hned 3. prispevek od MisutkaCZ
  • 0

#631 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 11:02

tak pro zacatek za 5min spichnuty rozcestnik: http://typci.mikrom.cz/ :D
  • 0

#632 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 21:25

Tak konečně mám snad upravený všechno co jsem upravit chtěl, takže moji podobu TYPku pro TOPO Czech Pro 2012 dávám k dispozici. Je pouze v denních barvách, protože v lese mě to v noci nevadí a na noční navigování po silnici mám TomTom. Základ pro bitmapy je z nějaké staré verze od HuntBehinda (první který jsem měnil byly snad na topo 3.1) a něco od dandry. Zbytek OSM a něco moje. Od začátku je to tvořený na originálním původním týpku, takže by měly vrstvy sedět. Ikony POI jsou zmenšený, tak aby nezakrývaly půlku mapy, jak je tomu u originálu, některý jsou dokonce transparentní (většina úředních budov). Ne všechny se mě ale podařilo najít, resp. naeditovat. Někdy to bylo logicky pokračování, někdy jsem to musel i několikrát vyzkoušet, než jsem se trefil. Doufám, že se bude líbit.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#633 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 21:44

to Reviz, tak to je velmi zdařilý typek. Díky, už jsem si to hodil do GPS. :)
  • 0

#634 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2012 - 18:43

2 mbenik: Díky, uznání vždycky potěší...;)
  • 0

#635 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 7:06

mikrom napsal/a:
tak pro zacatek za 5min spichnuty rozcestnik: http://typci.mikrom.cz/ :D

Ahoj,
díky za snahu. Měl jsem ale na mysli to, že bychom někde měli možnost si porovnat přímo obrázky týpku - asi z Mapsource. Samotný týpky se tu dají vyhledat. Pak je to trochu opruz stáhnout si týpek, přehodit, vymazat tile cache atd. Navíc v tu chvíli si samozřejmě nemůžeš porovnat jeden týpek s druhým. Ano, lze si udělat printscreeny (to ale musí udělat každý zvlášť).
Takže zkusím příklad:
Dám sem dva obrázky, jeden je z mého MS, druhý jsem stáhnul ze stránek olomouckého geokačerstva a je od VasaM.
Jde o to, že právě tímhle srovnáním nejjednodušeji zjistíš, že Ti chybí vrstva (nebo má nežádoucí pořadí vykreslování), chybí ikona atd.

Přiložené miniatury

  • topo_pro_2012.jpg

  • 0

#636 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 7:15

A týpek od Vasi. Problem je v tom, že mi to pobere takovou velikost obrázku, že detail už stojí za houby :(

Přiložené miniatury

  • topo_pro_2012_vasam.jpg

  • 0

#637 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 7:28

tak udělej rozcestník a srovnávací stránku na wiki, tam to můžeš udělat sám a nikoho k tomu nepotřebuješ, případně tam další může dodat kdokoliv
  • 0

#638 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 7:35

pepa.z.pocernic napsal/a:
tak udělej rozcestník a srovnávací stránku na wiki, tam to můžeš udělat sám a nikoho k tomu nepotřebuješ, případně tam další může dodat kdokoliv

Díky za námět, zkusím :)
  • 0

#639 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 9:12

pes13 napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
tak udělej rozcestník a srovnávací stránku na wiki, tam to můžeš udělat sám a nikoho k tomu nepotřebuješ, případně tam další může dodat kdokoliv

Díky za námět, zkusím :)

To by bylo super, doporučuji hned zkraje definovat nějakou oblast a zoom pro srovnávání, aby každý obrázek nebyl z jiného místa. Např. jednu oblast někde ve městě a druhou v přírodě v horách. Pak se to bude porovnávat jedna báseň.
  • 0

#640 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2012 - 9:36

jj ted jsem si stahl typek od REVIZ a hned u kolodeji je videt, ze REVIZ tam ma na rozdil od MisutkaCZ jinak nadefinovany nektery vrstvy, takze zemedelsky podnik uz neni sedivej jako tovarna, ale je takovej pekne zlutej se zelenejma housenkama ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama