Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#21 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 21:36

Po Dandrově upozornění jsem upravil TYPky (pro Oregon/Colorado) tak, aby byla vidět na letišti "přistávací dráha" ...u Autoatlasů jsem změnil lesní a jiné zelené plochy tak jako u TOPO Czech (ne barvu, ale piktogramy stromečků v ploše) ...

=> Stáhněte si verzi #2 !

Děkuji všem dosavadním cca 170 betatesterům a doufám, že důvěru ve mne vloženou i nadále nezklamete ;)
  • 0

#22 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2009 - 22:55

HuntBehind napsal/a:
... jsem změnil lesní a jiné zelené plochy tak jako u TOPO Czech (ne barvu, ale piktogramy stromečků v ploše) ...

Na stromečky jsem náležitě hrdej B) Tu železnici zase kdysi dávno dělal Nilgiri a parkový keříky jsou ©2007 by Doktor. Sem jen zvědav, jak se chytnou nákupní vozejky a kdy tu kreativitu potkáme v oficiálních verzích map ;)
  • 0

#23 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 9:40

Díky pěkná práce. Jak je to se zobrazováním km na dálnici? U ATLAS 7 NT mám přeházený půl kilometry na dálnicích 52,0 km - 53,5 km - 53,0 km - 54,5 km To je asi chyba už v mapovejch podkladech a ne v TYP souboru. Díky
  • 0

#24 adamos

adamos

    adamos

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 17:06

bossno napsal/a:
Díky pěkná práce.

Jak je to se zobrazováním km na dálnici?
U ATLAS 7 NT mám přeházený půl kilometry na dálnicích
52,0 km - 53,5 km - 53,0 km - 54,5 km
To je asi chyba už v mapovejch podkladech a ne v TYP souboru.
Díky

Ano, v mapovém podkladu je chyba, sám jsem na ní Picodas upozorňoval. V nové Atlas Czech 8 je to prý již opravené :-) A.
  • 0

#25 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 21:07

Dnes jsem vyzkoušel upravené vzhledy na Oregonu v mapách TOPO 2 PRO a Atlas 7 NT. Je to mooc pěkný a přehlednější - pěkná práce. Akorát jsem nepřišel na to jak zvětšit velikost písma u názvu sídel. Když dám velikost textu ulic na střední což mi připadá jako ideální tak jsou názvy měst jako blechy. Za boha nemůžu přijít na to jak to zvětšit. Jde to vůbec?
  • 0

#26 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 6:26

Chtěl byl se zeptat zda TYPky pro Topo Czech 2 Pro jsou stejne jako pro verzi Topo Czech 2 ?
  • 0

#27 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 6:43

john111 napsal/a:
Chtěl byl se zeptat zda TYPky pro Topo Czech 2 Pro jsou stejne jako pro verzi Topo Czech 2 ?

Ne. Z pohledu TYPku jsou to 2 ruzne mapy. Kdysi jsem si ji predelaval taky. Podivam se po stare verzi, trochu ji obcerstvim a dodam ;)
  • 0

#28 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 11:16

Díky všem týpkům za skvělé TÝPky! Nejvíc mě dostal dandrův TÝPek pro Topo Austria - to je pak úplně jiná mapa! A ještě malá poznámka na okraj: pokud chcete zkoušet různé TYP soubory, osvědčil se mi tento postup: 1) Otevřu Mapsource, nastavím výřez, polohu apod a zavřu (tím se uloží poslední stav) 2) Otevřu Mapsource 3) Nahradím TYP soubory (i pro více map), které chci zkusit (nejsou drženy Mapsourcem) 4) Otevřu druhý Mapsource (ten načte jiné TYP soubory) Teď mám dvě mapy, které mohu snadno porovnávat. Můžu poté i zvolit jiné mapy na porovnání. Lze to provést i pro více TYP souborů u jedné mapy (prostě nahradím a otevřu nový Mapsource)
  • 0

#29 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 23:52

dandra napsal/a:

john111 napsal/a:
Chtěl byl se zeptat zda TYPky pro Topo Czech 2 Pro jsou stejne jako pro verzi Topo Czech 2 ?

Ne. Z pohledu TYPku jsou to 2 ruzne mapy. Kdysi jsem si ji predelaval taky. Podivam se po stare verzi, trochu ji obcerstvim a dodam ;)

Hotovo. Je tam ;)
Oproti originálnímu TYPu najdete i celé letiště a další plochy. Jediné, co ve V2 (nePRO) opravdu chybí, jsou hřbitovy. Ty zobrazit nelze, protože mapa prostě datovou vrstvu neobsahuje.
  • 0

#30 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 5:01

Kde tam? :)

dandra napsal/a:
Hotovo. Je tam ;)


  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 5:39

v podpisu ma dan odkaz sosej typky
  • 0

#32 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 6:03

njn,.. podpisy mám totiž kvůli přehlednosti vypnuté a v RSS taky nejsou vidět ;)

Dain a Olik napsal/a:
v podpisu ma dan odkaz sosej typky


  • 0

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 10:44

tak ja ti to napisu sem ;)
http://www.dandra.ic.cz/gps/typ.html
  • 0

#34 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 11:34

dandra napsal/a:
... jediné, co chybí, jsou hřbitovy. Ty zobrazit nelze, protože mapa prostě datovou vrstvu neobsahuje.


na POI.CZ http://www.poi.cz/in...&nazev=Hrbitovy má user "neuzil" databázi hřbitovů. K dnešku je tam 5430 kousků. To by se Ti nehodilo ;)
  • 0

#35 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 14:49

Ahoj, nemel by nekdo TYPka pro Topo Czech 2 Pro, kde by byly zvyrazneny cyklotrasy tak jako byly v TOPO 50 v3 ?
  • 0

#36 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 20:06

zdf napsal/a:
Ahoj, nemel by nekdo TYPka pro Topo Czech 2 Pro, kde by byly zvyrazneny cyklotrasy tak jako byly v TOPO 50 v3 ?

Jak hodne zvyrazneny, jakou barvu by mely mit a jakym vzorem by sis je pral? ;)
  • 0

#37 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 20:31

dandra napsal/a:

zdf napsal/a:
Ahoj, nemel by nekdo TYPka pro Topo Czech 2 Pro, kde by byly zvyrazneny cyklotrasy tak jako byly v TOPO 50 v3 ?

Jak hodne zvyrazneny, jakou barvu by mely mit a jakym vzorem by sis je pral? ;)

červený kolečka B)
  • 0
Kolo jede

#38 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 7:40

CykloDav napsal/a:

dandra napsal/a:

zdf napsal/a:
Ahoj, nemel by nekdo TYPka pro Topo Czech 2 Pro, kde by byly zvyrazneny cyklotrasy tak jako byly v TOPO 50 v3 ?

Jak hodne zvyrazneny, jakou barvu by mely mit a jakym vzorem by sis je pral? ;)

červený kolečka B)

Máš je mít. Tumáš kolečka :D
Všichni týpci jsou pak zde.
  • 0

#39 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 9:01

dandra napsal/a:

CykloDav napsal/a:

dandra napsal/a:

zdf napsal/a:
Ahoj, nemel by nekdo TYPka pro Topo Czech 2 Pro, kde by byly zvyrazneny cyklotrasy tak jako byly v TOPO 50 v3 ?

Jak hodne zvyrazneny, jakou barvu by mely mit a jakym vzorem by sis je pral? ;)

červený kolečka B)

Máš je mít. Tumáš kolečka :D
Všichni týpci jsou pak zde.

Tak už jsem si to udělal sám, nemám tam kolečka, ale kroužky. Jinak je to supr program a konečně mám mapu jakou chci já. Zvýraznil jsem si i polní a lesní cesty. Dík za supr odkaz. :)
  • 0
Kolo jede

#40 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 9:37

dandra napsal/a:
Jak hodne zvyrazneny, jakou barvu by mely mit a jakym vzorem by sis je pral? ;)

Omlouvám se, že reaguji až dnes, ale včera večr jsem měl nějaký výpadek netu a koukám, že jsi pro CykloDava udělal kolečka.

Na barvě ani tak nezáleží, nechal bych fialovou, jde mi spíše o viditelnost při oddálení. Tvůj TYPek jsem zkoušel upravit, dát plnou silnou čáru, ale po oddálení cyklotrasy se ztrácí. To právě bylo v mapě TOPO 50 v3, která byla dělaná pro Mountfield a on ji dával ke kolům a byla zaměřena na cyklistiku. Zde je detail mapy TOPO 50 v3 Vložený obrázek

a tady

Vložený obrázek

pohled v měřítku 5km. Jde mi právě o tu viditelnost při větším oddálení.
Ted mě napadá, že v té mapě TYP není, jestli to není už tak v té mapě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama