Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#61 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 19:33

MapSource 6.15 je zmetek s mnoha neduhy, ale bez něj bohužel novější mapy nejdou ani mě zobrazit. Kdo poradí, jak je rozchodit v 6.13 má bod ;)
  • 0

#62 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 20:27

Na prevod novych map do starsich MapSource existuje utilitka a ta je zde: http://members.ziggo..._multilang.html
  • 0

#63 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 21:30

Na prevod novych map do starsich MapSource existuje utilitka a ta je zde: http://members.ziggo...g.htmlstatusbar

Tak tohle je SUPER to je to co jsem potřeboval. Trochu mě potrápila němčina, ale 2010 už na MS 6.13 FUNGUJE. Pokud se někdy v budoucnu potkáme, máš u mě rezervovaného "tupláka", nebo jinou tekutinu. Díky:)
  • 0

#64 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 9:25

to XiXi_team: Díky, pěkný...ani mě teď nenapadá, jak jsi to udělal...;)
  • 0

#65 romix

romix

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 10:39

Hanysek & Hanculka napsal/a:
Na prevod novych map do starsich MapSource existuje utilitka a ta je zde: http://members.ziggo..._multilang.html


a dokonce kdyz v MapReverseConverterENU.exe zadas ve zdroji map adresar z instalacky napr. \Garmin.City.Navigator.Europe.NT.v2010.1.Update\IMG\City Navigator Europe NT 2010.gmap
nemusi se ani instalovat nova verze MapSourcu
  • 0
romix's gc profile

#66 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 19:00

a dokonce kdyz v MapReverseConverterENU.exe zadas ve zdroji map adresar z instalacky napr. \Garmin.City.Navigator.Europe.NT.v2010.1.Update\IMG\City Navigator Europe NT 2010.gmap
nemusi se ani instalovat nova verze MapSourcu

Příjemná doplňující informace ....... díky ;)
  • 0

#67 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 19:26

A abych jenom nečerpal od druhých, tak zkusím uvést jednu "fičurku". Nainstaluje se MS např. 6.13 a obsah adresáře \Garmin\MapSource se překopíruje do lib. adresáře (např. Zal_MS613). Nainstaluje se upgrade na MS v 6.15 a opět se udělá kopie adresáře MapSource (např. Zal_MS615). Potom už stačí kdykoliv vymazat obsah adresáře \Garmin\mapsource a nakopírovat do něj obsah libovolné zálohy a "pojede MS 6.13 nebo 6.15 podle toho co jsme do adresáře nakopírovali, bez jakéhokoliv zásahu do registrů apod. Mapy se dají používat v obou verzích (pouze "nové" nejsou vidět v 6.13). Zní to divoce, vypadá to neuvěřitelně, ale je to prakticky ověřené na WinXP (Visty nevím).
  • 0

#68 Blackp

Blackp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2009 - 6:07

Tento postup lze ještě zjednodušit. Stačí mít ve zvláštních podadresářích adresáře Garmin zkopírované pouze soubory MapSource.exe a MapSourceCSY.dll starších (nebo i novějších- jde to i obráceně) verzí MapSource. Když si z každého souboru MapSource.exe uděláme na ploše zástupce, můžeme rovnou spouštět libovolnou verzi MapSource bez nějakého přepisování souborů. Funguje to i na stařičké verze 5.3 a 6.5, které sice nevidí mapy NT, ale mají ještě záložku GPS, kterou já využívám.
  • 0

#69 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 26 duben 2009 - 7:11

To HuntBehind: To je jednoduche. Ziskal z editoru GIFy. A pak už jen napsal skript, který vytvoří příslušné názvy, připojí k obrázku a pak to vše poslepí do sloupců a řad :)
Takže jsem teď z fleku schopen udělat jakoukoliv legendu, pokud dostanu grafické podklady ... :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#70 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 10:42

V týpku na City Navigator 2010 jsem měl chybku, takže vám možná trochu koktal Mapsource. Opraveno zde. Díky HuntBehindovi za upozornění ;)
  • 0

#71 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 21:23

Dovolil jsem si opravdu jen lehce upravit Dandrův výborný TYP soubor pro TOPO CZECH 2 PRO. Turistické značky jsou zobrazené jako delší barevné čáry méně přerušované a tím pádem možná výraznější, zastavěné plochy měst a obcí jsou vykresleny světle šedou barvou. Možná se někomu bude hodit.

http://www.uloz.to/1...czech-2-pro.zip
;)
  • 0

#72 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 0:24

Verze #3 mých TYPků pro Oregon a Colorado

Přidané TYPky pro další mapy (upravené většinou z těch od dandry), přidané piktogramy některých ploch, pokud možno sjednocené barvy silnic a ploch ve všech mapách, zvýrazněné turistické značky v TOPO Czech, atd.)
  • 0

#73 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 0:41

Děkuji, určitě stáhnu a nahraji do navigace. Opravdu dobrá práce. Mapy jsou lepší než originál.
  • 0

#74 luke11

luke11

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2009 - 6:05

Zdovna jsem dal do GPS ty typky od dandry, v domnění, že nic dalšího nebude a ejhle - všechno předělané do oregona. Teď abych to zas dělal celé znova, protože turistické značky se mi zdají lepší.;)
  • 0

#75 Kened

Kened

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 17:04

Prosim o radu jak přepišu v Oregonu typky? (gmapsupp.img) mam na kartě. Díky.
  • 0

#76 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 21:50

Zaměníš TYP v adresáři mapy v MS a potom znovu vygeneruješ .img a zkompiluješ pomocí GmapTools do svého souboru map gmapsupp.img Tak to dělám já - možná to jde i jinak, ale já jsem samouk :(
  • 0

#77 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 10:43

Jinak to už z podstaty nepůjde. Protože mapy se do Garminů musí komplilovat v počítači v MapSource takže po jakékoli změně souboru musíte provést znova nahrátí map (při tom se provádí kompilace) přes MapSource.
  • 0

#78 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 13:17

hrasek napsal/a:
Jinak to už z podstaty nepůjde. Protože mapy se do Garminů musí komplilovat v počítači v MapSource takže po jakékoli změně souboru musíte provést znova nahrátí map (při tom se provádí kompilace) přes MapSource.


Jde to i jinak, ale nenašel jsem na to nástroj. Může se vyměnit binární obraz toho TYP souboru + změnit délku na začátku v tabulce. Musí se ovšem vejít do původního místa. IMG formát je popsaný. Možná existuje nástroj, který by IMG rozebral a zase složil (je to jen jednoduchý filesystem).
  • 0

#79 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 13:53

Jo tak takto by to asi taky šlo. Bral jsem co je vyloženě dostupné a zvládne to i laik. Ale vnuknuls mi myšlenku, bylo by hodně dobré naprogramovat plugin pro TotalCommander který by umožňoval prohlížet si a editovat Garminí *.img soubory. Pro *.img jako obraz CD/DVD už to exituje tak by to snad neměl být moc problém. Neví někdo jak na to?
  • 0

#80 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 14:21

Tak jsem si vcera stahl TYPy pro Oregon, vypada to paradne. Bohuzel to trosku odhaluje chyby v Topo 2 Pro - a nebo je to chyba zavinena tim typem? Napriklad kolem ulice Hrncirska v Brne je najednou spousta zelene jak kdyby tam byly cely bloky parku. A ono sou tam klasika baraky akorat se stromama podel silnic.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama