Přejít na obsah


Fotka

Liberec - novinky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#61 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2010 - 20:11

jessie.r napsal/a:
Tak koukám do Kalendáře Liberecka, že ve Větrníku "zkušená kačerka Renata Havlová" (konec citátu) zakládá pro děti kroužek geocachingu. Doufám, že to bude bezpečné pro naše keše, a doufám, že děti dostanou dobrou průpravu slušných kačerů, kteří po sobě keše maskují apod. ;)! Přeji hodně zábavy!


Jeden z mladších členů našeho týmu na tom kroužku (spíš letním táboře) minulý týden byl. A vracel se každý den naprosto nadšený. Lovili i jednu noční keš, na které jsme dělali doprovod a musím říct, že kdyby se všichni kačeři chovali jako tyhle děti, bylo by to super. I výměny u nalezené finálky probíhaly naprosto v duchu fair trade, bylo vidět, že ta dobrá průprava tam opravdu je a Renatě (i ostatním) moc děkujeme za synův bezva prázdninový týden.
  • 0

#62 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 21:59

Takže to vypadá, že se začne opravovat Liberecká Výšina. No snad to dopadne dobře.
http://zpravy.idnes....ech&idc=1504707
  • 0

#63 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 22:06

LudaL napsal/a:
Takže to vypadá, že se začne opravovat Liberecká Výšina. No snad to dopadne dobře.
http://zpravy.idnes....ech&idc=1504707

Bylo by to fajn. Zažil jsem tam spoustu odpolední, maturitní večírek či maturitní setkání a oblíbené diskošky... no a taky vzal nějakou tu holku na pohár ;)
  • 0

#64 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 22:13

Zvu vás na přednášku o tom, jak se dostat ke keši GC2DZE6 - Grumm-Grzhimaylo Glacier :-)
  • 0

#65 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 23:18

_Tom napsal/a:
Zvu vás na přednášku o tom, jak se dostat ke keši GC2DZE6 - Grumm-Grzhimaylo Glacier :-)


Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)
  • 0

#66 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 7:10

Tiskar94 napsal/a:

_Tom napsal/a:
Zvu vás na přednášku o tom, jak se dostat ke keši GC2DZE6 - Grumm-Grzhimaylo Glacier :-)


Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)


To je přece úplně jednoduché ;)
http://cs.wikipedia....užnice_připsaná
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#67 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 7:52

LudekV napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:

_Tom napsal/a:
Zvu vás na přednášku o tom, jak se dostat ke keši GC2DZE6 - Grumm-Grzhimaylo Glacier :-)


Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)


To je přece úplně jednoduché ;)
http://cs.wikipedia....užnice_připsaná


Asi je nejlepší zeptat se autora, popsat co jsi už vyzkoušel a nechat se nasměrovat ke správnému řešení.

Na fórech řešení mysterek zásadně neprobíráme. Ale ten odkaz na to, jak se to kreslí, ten je správně. Najdi si kružítko ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#68 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 8:05

kolombo napsal/a:
Asi je nejlepší zeptat se autora, popsat co jsi už vyzkoušel a nechat se nasměrovat ke správnému řešení.

Na fórech řešení mysterek zásadně neprobíráme. Ale ten odkaz na to, jak se to kreslí, ten je správně. Najdi si kružítko ....


No zatím jsem zkoušel jako všechny předchozí komínovky to narýsovat v Corelu, ale zjistil jsem, že mi noťas neutáhne tak velký obrázek :)
  • 0

#69 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 8:26

Tiskar94 napsal/a:
No zatím jsem zkoušel jako všechny předchozí komínovky to narýsovat v Corelu, ale zjistil jsem, že mi noťas neutáhne tak velký obrázek :)


Doporučuju převést do (ortogonálního) systému UTM a nasadit vektorový počet, máš na cca na deset až patnáct řádků.. :-)
  • 0

#70 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 8:36

Tiskar94 napsal/a:

kolombo napsal/a:
Asi je nejlepší zeptat se autora, popsat co jsi už vyzkoušel a nechat se nasměrovat ke správnému řešení.

Na fórech řešení mysterek zásadně neprobíráme. Ale ten odkaz na to, jak se to kreslí, ten je správně. Najdi si kružítko ....


No zatím jsem zkoušel jako všechny předchozí komínovky to narýsovat v Corelu, ale zjistil jsem, že mi noťas neutáhne tak velký obrázek :)


No nevím, nevím, jak budeš dělat betatest u 7.komínovky.B)
  • 0

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 8:43

_Tom napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
No zatím jsem zkoušel jako všechny předchozí komínovky to narýsovat v Corelu, ale zjistil jsem, že mi noťas neutáhne tak velký obrázek :)


Doporučuju převést do (ortogonálního) systému UTM a nasadit vektorový počet, máš na cca na deset až patnáct řádků.. :-)


To bych si raději obtáhnul pětikorunu :-D

Je fakt, že tady papír, tužka a kružítko vnáší docela velkou chybu, byl jsem 60 metrů vedle ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 10:16

On Jablonec není zas tak velký, aby se projevilo zakřivení země a různá nadmořská výška natolik, aby při analytickém výpočtu byla chyba významná. Osobně jsem nejprve postupoval graficky a chyba byla kolem 40 metrů, po úspěšném FTF jsem si to ze zvědavosti přepočítal analyticky (to bylo mnohem víc práce) a chyba od skutečnosti byla asi 7 metrů, takže zanedbatelná. Místo je ovšem voleno tak, že ani těch 40 až 60 nepředstavuje velký problém :) Pro přespolní - bavíme se o GC1PP4G
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#73 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 15:00

Tiskar94 napsal/a:
Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)

Napiš mi cos udělal a proč jsi nepokračoval a uvidíme ...
  • 0

#74 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:31

Osik napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)

Napiš mi cos udělal a proč jsi nepokračoval a uvidíme ...

To už jsem tu psal, chtěl jsem nascreenovat větší oblast mapy abych na tom mohl kreslit, ale počítač mi vrátil chybovou hlášku "Nedostatek paměti" :D Buď bych musel v menším přiblížení což se mi nechce (větší šance se netrefit + znovu vše překreslovat) nebo se dostat k někomu jehož počítač to zvládne.
  • 0

#75 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:35

Smogeo napsal/a:
Ok, tak už nemám připomínek, snad ještě kdyby jsi mi mohl přeložit z libereckýho nářečí "Pobliz stredu najdete vzdalenosti pod finalni cache"

Poblíž středů najdete vzdálenosti pod finální cache.
  • 0

#76 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 23:03

Smogeo napsal/a:

LudekV napsal/a:
Osobně jsem nejprve postupoval graficky a chyba byla kolem 40 metrů, po úspěšném FTF jsem si to ze zvědavosti přepočítal analyticky (to bylo mnohem víc práce) a chyba od skutečnosti byla asi 7 metrů, takže zanedbatelná.

Ok, tak už nemám připomínek, snad ještě kdyby jsi mi mohl přeložit z liereckýho nářečí "Pobliz stredu najdete vzdalenosti pod finalni cache" Buď to znamená jakože u středu kružnice dané středy kružnic připsanými leží krabka finálky a pod ní ještě nějaký bonusový metry, nebo jakože Poblíž středů najdete vzdálenosti od finálky.


No, to se tam dojdeš podívat a chodíš a hledáš a hledáš a chodíš, až něco najdeš. A pak nad tím zase mudruješ a přemýšlíš, co to asi znamená.

Už je Ti to jasné ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#77 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 23:17

Tiskar94 napsal/a:

Osik napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Spíš bych v současnosti uvítal přednášku o šesté jablonecké komínovce :)

Napiš mi cos udělal a proč jsi nepokračoval a uvidíme ...

To už jsem tu psal, chtěl jsem nascreenovat větší oblast mapy abych na tom mohl kreslit, ale počítač mi vrátil chybovou hlášku "Nedostatek paměti" :D Buď bych musel v menším přiblížení což se mi nechce (větší šance se netrefit + znovu vše překreslovat) nebo se dostat k někomu jehož počítač to zvládne.

Proto jsem si vyjel ortofoto na pár A4, poskládal to v obýváku na stůl, sehnal si dost dlouhý pravítko a hurá na věc. Ve finále mi to vyšlo na nějakejch 30m mimo, což nebyl problém. U přechozích komínovek mi to za použití softu házelo větší chybu..
  • 0

#78 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:08

Můj postup byl následující: převést souřadnice do rozumného systému, a Autocadu nakreslit (myslím že jsou i free alternativy, důležité je aby v něm fungovali uchopové body), výsledky převést zpět do "kačerského" systému. S prvním a posledním bodem skvěle pomůže geoget.
  • 0

#79 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 16:12

Já to nechápu, to to fakt nikdo nepočítá??? :o
  • 0

#80 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 17:14

Jo žena to počítala, ale já to měl rychleji:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama