Přejít na obsah


Fotka

Demonstrace za zachování Klánovického Lesa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 15:30

Souhlas ! Vykácet fungující les a pak tomu říkat "zkulturnění krajiny" mi přijde jako totální hovadina...
  • 0

#22 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 15:53

nemusim miit vsude golfove hriste, alee v klanovicich by se mi liiibilo, protoze tam jednou uz bylo a cele to misto ma proste jisty golfovy smrnc, historii a peknou patinu. kazdopaadne tam budu chodit na treninkove odpaliste. ted pri matrix kesce jsem si to radne prohleeedl a zamiloval. klubovna je taky moc pekna. trosku to pripomina hriste na lisnici. no jak by neee, podobna doba vzniku
  • 0

#23 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 15:56

Jdu.
  • 0

#24 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 15:58

Golfový trávník má toho s přírodou společného tolik asi jako tartan. Sice je to zelené, ale kromě povolených druhů trávy tam nežije nic - brouci, myši... Ale možná že to chtějí dělat v Klánovicích jinak.
  • 0

#25 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:05

hihi, koukam ze tu mamee odborniky na zvirectvo, snad i dokonce etology. chodim po hristich celkem dost a wselikaaa havet tam zije, clovek si musi naopak davat pozor. golfu zdar.
  • 0

#26 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:10

djw napsal/a:
chodim po hristich celkem dost a wselikaaa havet tam zije, clovek si musi naopak davat pozor. golfu zdar.


Týjo,to vypadá nebezpečně,ten golf,tolik havěti. Dovedu si představit,co všechno takový správce golfového hřiště použije za sajrajt,aby se zbavil všeho živého,co by mohlo narušit trávníček B)
  • 0

#27 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:21

Týjo,to vypadá nebezpečně,ten golf,tolik havěti. Dovedu si představit,co všechno takový správce golfového hřiště použije za sajrajt,aby se zbavil všeho živého,co by mohlo narušit trávníček B)


Konkrétně by mě zajímalo co používá proti kačerům... :o ;)
  • 0

#28 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:31

nesnasim golf:@:@:@
  • 0

#29 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:31

Viburnus napsal/a:

Týjo,to vypadá nebezpečně,ten golf,tolik havěti. Dovedu si představit,co všechno takový správce golfového hřiště použije za sajrajt,aby se zbavil všeho živého,co by mohlo narušit trávníček B)


Konkrétně by mě zajímalo co používá proti kačerům... :o ;)


To nevím,ale vím co jinde používají proti golfistům ;)
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 16:46

Viburnus napsal/a:

Konkrétně by mě zajímalo co používá proti kačerům... :o ;)


rusicku gps? ;)

BTW:
jinak krtek a spol jako nejvetsi nepratele golfistu? kdepak - je to totiz kacer.

kacer - zalozivsi tradicku na kraji golfoveho hriste na dosah prahy, brna.... s "vtipnym" hintem smudlo hledej, souradnice krapet sejdrem na green.
do dvou dnu spolehlive preorano v okruhu 10 metru :P
  • 0

#31 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 17:00

Ti, co tvrdí, že golf v Klánovicích má nějakou historickou tradici, tak lže. Golf klub byl zde založen v roce 1938, kdy se započalo se stavbou. V roce 1939 byla s příchodem války stavba zastavena. Stihlo se postavit pouze klubovnu a 1 jamku. Jenže to bylo v době, kdy les se táhl skoro až od Radonic až ke Kolodějům a od Běchovic až k Úvalům... Dnes je les sotva třetinový...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#32 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 21:40

Na golfovém hřišti žijí běžně třeba sysli. Můj kamarád jednou míčkem sysla zabil, takže nejde o fámu :) Situaci neznám, nebudu se vyjadřovat, jen tři poznámky - snad by mohli zahrabat aspoň tu tlící svini u jedné stage Matrixu... A druhá - dnes je v módě zvát si pro nebo proti nějakou tu ekologistickou nátlakovou skupinu a ta vždycky dodá žádané argumenty. Třetí - u Klánovic jde o kulturní krajinu, lesopark a tu je třeba kultivovat, nejde přeci o původní jedlobukový prales české kotliny z doby před 2 tisíci roky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#33 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 22:59

Trhac napsal/a:
Na golfovém hřišti žijí běžně třeba sysli. Můj kamarád jednou míčkem sysla zabil, takže nejde o fámu :)


Chran golfovou krajinu, zabij sysla na greenu,
odpal micek nebo dva, at zhyne, sysli rodina!!

dobra kachna s tim syslem :):):)
  • 0

#34 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 1:33

Jen tak jako mimochodem o tomto tematu je zajimavy tento clanek: http://cestovani.idn...611_igcechy_tom

Zde se treba pise, ze hriste by zabralo asi 1,3% cele plochy lesa a ze stromy se v Klanovicich porazeji tak jako tak kazdorocne (stavba hriste by byla asi 60% kazdorocni tezby).

Jako nejsem uplne pro aby se zde neco stavelo, ale stve me ekologicke burcovani, typu ze cely les lehne popelem a vsichni tady zemreme B)
  • 0

#35 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 5:57

No nevim, kde přišli ny číslo 1,3% lesa, to je blábol... Já mám jiné číslo a to odpovídá velikosti 20 fotbalových hřišť(neboli zánik celého lesa od Klánovic směrem na Horní Počernice...)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 7:55

Tohle mi jako jedno procento také nepřipadá...

http://www.forestgol...lat_bar_web.jpg
  • 0

#37 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 8:57

martman napsal/a:
Reakce typu:
-coze? oni chteji vykacet les? a je v nem keska? no to je spatne, tak ja jdu demonstrovat!

me fakt dojimaji. Nejdriv by to asi chtelo vedet poradne o co jde (a nejen z tendencnich stranek odpurcu) a pouzit vlastni mozek. Proste nebyt jen clenem tupeho stada...

Pohled z druhe strany: http://www.forestgolf.cz/


Tady někdo nepochopil nadsázku, že;)

O Klánovickém lese a golfu v něm vím i bez tohoto vlákna dost na to ,abych přišla podpořit ty, co brání výstavbě golfového hřiště.
  • 0
Sylvia999

#38 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 11:03

Jarous1 napsal/a:
Tohle mi jako jedno procento také nepřipadá...

http://www.forestgol...lat_bar_web.jpg


Hm tak to bude asi trochu vic nez 1,3% :) Ale zase klanovicky les je vetsi, toto je jenom cast.(http://www.mapy.cz/#...1104@z=12@mm=TP)
  • 0

#39 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 12:10

tak jsem si procetla celou diskuzi a zase me to utvrdilo v tom, ze golf nemam rada. Pro me je to sport pro "chude nicky" co se snazi vyrovnat "bohatym a slavnym". Myslenka udelat z golfu sport pro vsechny mi prijde nesmyslna. A golfove hriste misto lesa? Kde je vam v lete lip? na otevrenem prostoru, kde prazi slunko (byt mate pod nohama perfektni travnik) a nebo v lese? kde rvou ptaci a kde je prijemny chladek? Fakt nevim na co potrebuje Praha dalsi golfove hriste. Ve zbytku republiky skoro nejsou a predstavte si, ze ti lidi porad zijou... Prosim vsimejte si uvozovek a neskocte na me, ze prehanim. Ja obecne nemam rada tyhle aktivity - golf, tenis a podobne zabavy. Kdyby si radeji vsichni ti golfisti poridili gps, opustili auto a sli se do toho lesa projit na matrix.
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 12:52

ZuZu napsal/a:
tak jsem si procetla celou diskuzi a zase me to utvrdilo v tom, ze golf nemam rada. Pro me je to sport pro "chude nicky" co se snazi vyrovnat "bohatym a slavnym"...

Ale no tak. Tohle extremizování nikam nepovede. Dokonce ani s uvozovkama. :) Ti kterým to patří, mají hroší kůži a takhle jenom nas...eš ty rozumné.
Každého baví něco jiného, každému vadí něco jiného, ale za sebe si taky myslím, že uzavřené golfové hřiště by opravdu nemělo být na úkor dost velké části (U 1,3% asi někomu ujela desetinná čárka, ne?:o) jedné z mála velkých volných přírodních lokalit v Praze.
Jasně plánovalo se už před šedesáti lety, ale dnes už je doba bohužel úplně jinde a navíc hřiště se dá postavit i na nezalesněné ploše. Okolo Prahy je jich dost.
Jenom doufám, že ten les ve finále někdo nevykácí třeba kvůli nákupnímu centru.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama