Přejít na obsah


Fotka

Vysílačky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 22:31

Už delší dobu se chystám pořídit vysílačky ale nevím přesně jaké,čtu tady občas že se mezi kačery používají určitě kanály PMR-toto má i klasická vysílačka levná nebo to chce dražší?prosím napište někdo k tomu něco
  • 0

#2 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 0:02

V podstate to je jedno, jde spis o to, jak moc je budes pouzivat a k cemu. Na popovidani s rodinou pri lovu, kdy od sebe nejste vic, nez par set metru Ti staci jakekoliv levne, treba Sencor, kdyz budes chtit neco lepsiho, odolnejsiho, s vice funkcema, tak osvedcena znacka je treba Cobra, Motorola, spicka mezi cenove prijatelnymy PMR je asi Intek. Cobry muzu doporucit, z vlastni zkusenosti bych se vyhnul v PMR znacce Alan. Vykonem se nijak ty stanice nelisi, vsechny vysilaji jen 500mW, ale rozdily v kvalite preci jen mohou byt, v presnosti naladeni jednotlivych kanalu, citlivosti squelche. Obecne vsechny PMR vysilacky pouzivaji 8 kanalu plus nejake subkanaly.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#3 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 1:00

Základní info o technice máš zde: http://www.cbradio.c...r/indexpmr.php3

Základní info o používání máš zde: http://www.dusoft.cz...ice_default.htm

Ber jako fakt, že frekvence PMR (446MHz) se šíří nejraději přímou cestou, téměř se neohýbá, ale ráda se odráží. Co to znamená? Že "za kopec" a "za roh" se nedovoláš. Z kopce na kopec klidně na desítky km, ale ve městě na 500m. V lese je vlna PMR frekvence tlumena porostem ještě víc, takže se může stát, že budete v hustém lese od sebe 200m a neuslyšíte se. Popojdeš 2 - 3 m a uslyšíte se perfektně.
Pokud bys měl nějaké konkrétnější dotazy, klidně napiš SZ.
Franta - OK1FCV


  • 0

#4 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 10:42

V čem je vlastně rozdíl mezi kvalitnějšími a lacinými PMR, co se týče vlastního spojení, tedy bez přihlédnutí třeba k odolnosti a tak podobně? Vysílací výkon je omezen ze zákona, takže podle mého laického odhadu bych očekával, že ani s kvalitnější vysílačkou nebudu slyšet dál než s levnou, ne? A jak je to s příjmem - uslyším snad s kvalitní i toho kdo neslyší mne? Mám TOPCOM TwinTalker 3600, ale zatím jsem neměl možnost to pořádně vyzkoušet ani to nemám s čím srovnat - máte někdo s tímto typem nějaké zkušenosti? Je kanál 5 subtón 5 používán jen jako "plzeňský geokanál", nebo to můžeme považovat za celostátní konvenci pro kontakt mezi geocachery?
  • 0

#5 meeda86

meeda86

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 10:58

mě se docela líbívysílačky Vysílačka Cobra MT800C .nemá s nimi někdo zkušenost?Jinak kaná který by využivali kačeri pri lovu apod by bylo dobrý:)
  • 0

#6 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 11:26

Jinak kanál který by využivali kačeri pri lovu apod by byl dobrý:)

A po každém nálezu by se vysílalo "Tady GC##### "Pařez na vyhlídce", mám tu počkat na minievent?" :)
  • 0

#7 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 14:04

A. da Mek napsal/a:
V čem je vlastně rozdíl mezi kvalitnějšími a lacinými PMR, co se týče vlastního spojení, tedy bez přihlédnutí třeba k odolnosti a tak podobně? Vysílací výkon je omezen ze zákona, takže podle mého laického odhadu bych očekával, že ani s kvalitnější vysílačkou nebudu slyšet dál než s levnou, ne? A jak je to s příjmem - uslyším snad s kvalitní i toho kdo neslyší mne?

Maximalni vyzareny vykon je povolen 0.5W, ale mnohe levne PMRky s kratickou antenkou nevyzari ani to. Pak byva rozdil v citlivosti, u lepsich modelu si taky muzes plynule nastavit squelch (prah, pri kterem se otevira sumova brana).
Taky v odolnosti proti elektromagnetickemu smogu nebo v modulaci (nektere treba osekavaji vysky a pak jsi slyset jak ze sklepa) - ale to neni ani tak problem levne vs. drahe, spis jak se povedl konkretni model.

Je kanál 5 subtón 5 používán jen jako "plzeňský geokanál", nebo to můžeme považovat za celostátní konvenci pro kontakt mezi geocachery?

5/5 se pouziva na plzenskych geoakcich, ale rek bych ze vzhledem k typickemu dosahu PMR nebude Plzenakum vadit, kdyz se bude pouzivat i jinde :)
O vikendu jsme v jiznich Brdech kolem Tremsina, tak zkusim obcas zahulakat na 5/5 "vyzvu pro geocachery", kdyz si vzpomenu.
  • 0

#8 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 14:51

Takhle jsem se kdysi taky rozhodoval. Nakonec padla volba na profi vysilacku ALINCO DJ- V446E. Je outdoorova coz uz jsem nekolikrat vyzkousel ( upadnuti do bahna, v zime valeni se ve snehu, upadnuti na kameny, vykoupani se v mori kdyz sme byli na jachte, ... ) proste drzi a zvuk z ni je naprosto perfektni. Po mensi uprave jsem si rozsiril pasmo a je naprosto perfektni. Cena je trozku vyssi, ale dle meho se to vyplati a ja osobne bych nemenil.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#9 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 14:39

co si myslite o motorolach?resp. o modelu TLKR T3 a TLKR T5? uz douho premejslime o nejake vysilacce, a ne a ne si nejakou vybrat...(obcas les, obcas u kesky, treba v salzburku, a sem tam nejake ty stoly, opusteny bunkry a tak...;)) poradite?diky...
  • 0
Garmin 60 CSx, Nokia 6120i Clasic, BT GPS Nokia a iphone s netem...;)

#10 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 16:48

dovolil bych si přihodit link na podobné vlákno na plzeňském webu... sice to začalo u jednoho čínského stroje, ale pak se bavilo o všem možném... sám také zvažuji nákup nějaké mašinky... asi zainvestji do motorolky... ale do které ještě nevím...

http://www.gc-plzen....0&thread_id=392
  • 0

#11 deathman

deathman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 13:53

Kdo je z Brna a má CB vysílačku, koukněte a zapište se do seznamu volaček. www.cb-gc.webnode.cz Fungujeme na kanále 7 v Brně a okolí,ale záleží na čem se dohodnem. Přeji příjemnou zábavu. B)
  • 0

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:06

deathman napsal/a:
Kdo je z Brna a má CB vysílačku, koukněte a zapište se do seznamu volaček.
www.cb-gc.webnode.cz
Fungujeme na kanále 7 v Brně a okolí,ale záleží na čem se dohodnem. Přeji příjemnou zábavu.
B)


Ha! Tak mě napadá, že mi v Praze (čirou náhodou ve Zličíně, na naprosto skoro nejvyšším bodě Prahy), zarůstá pavučinou CB anténa na střeše. Dosah široko daleko. Tak s kým si asi popovídám o GC?
  • 0

#13 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 19:03

Ja mam od vanoc dvojici vysilacek Intek MT-3030, a za tu cenu (2500 za obe dve) si rozhodne nemuzu stezovat. Problemy s prijmem nejsou, a kdyz si clovek trochu zvykne, ze kvalita prijmu neni tak dobra jako treba z telefonu (coz treba ja trochu necekal), tak neni problem rozumet dobre cemukoliv, dokud je dost signalu. Jinak v Brne jsem obvykle na kanalu 6 bez subkanalu, ale pokud i tady se treba pouziva nejaky klasicky geo-kanal, rad se preladim :)
  • 0

#14 deathman

deathman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 8:36

Tak ze jinak kdo ma CB tak se zapiste do seznamu volacek,at mame prehled koho mame volat. Jinak dnes 28.4.2009 ve 20:00 hod. probehne zkouska signalu po Brne na kanale 7 (frekvence 27,035). Tak kdo bude na CB urcite se ozvete,nejen Brnaci,treba se spojime. Preji krasny den a vecer signalu zdar. ;)
  • 0

#15 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 8:48

zlicinaci napsal/a:
Ha! Tak mě napadá, že mi v Praze (čirou náhodou ve Zličíně, na naprosto skoro nejvyšším bodě Prahy), zarůstá pavučinou CB anténa na střeše. Dosah široko daleko. Tak s kým si asi popovídám o GC?

Dam vedet, az zas pojedu na Vysoky Vrch, na Zlicin to odtud bude chodit krasne :)
  • 0

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 9:16

zlicinaci napsal/a:
Ha! Tak mě napadá, že mi v Praze (čirou náhodou ve Zličíně, na naprosto skoro nejvyšším bodě Prahy), zarůstá pavučinou CB anténa na střeše. Dosah široko daleko. Tak s kým si asi popovídám o GC?


Ty máš ještě CB? Já jsem anténu "půlku" nastrčenou na 4 m duralové trubce, s níž vypadal náš údolní domeček jako jednohubka, již demontoval.
:|
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 11:46

Ja mel puvodne pulku na balkone v rodinnem domku, jelikoz jsem byl ale celkove v doliku, tak jsem tam dal petiosminu na 6timetrovou lesenarskou trubku, takze celkem to melo skoro 12m, docela mazec kdyz byl vitr i kdyz jsem to mel pomerne dobre zakotveny.Dneska uz tam antenu nemam i kdyz CB stanicku mam, dokonce dve, obcas si jeste zapnu jen tak na zkousku CB rucku Allamat 27, ale o GC jsem tam zatim nic nezaslech. O tech PMR take uvazuji, v praci mame Motoroly a chodi velmi pekne.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#18 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 15:37

PMRko je sikovna pomucka, kdyz se lidi potrebujou rozdelit a nelze pouzit mobily (signal, cizina, ..) Jen prosim zkuste myslet na to, ze kanalu je v podstate jen 8 a nejste sami, nejhorsi co existuje jsou dve baby, co se vykecavaji hodinu z okna na 300 metru, protoze tim usetri za telefon. To ze zaberou 1/8 vsech frekvenci v okruhu 5km je absolutne netlaci... V neposledni rade - cokoli do toho zvatlate, slysi spousta dalsich lidi :) Kvalitnejsi znacky jako Motorola apod se lisi zejmena kvalitou zpracovani, vykon by opravdu mel byt +/- stejny (i kdyz treba posledni generace cinskych PMR na nejaky omezeni vykonu zvysoka, cpou do toho 1W, 2W, 4W...) Kvalitnejsi vysilacku poznate v zime, ve vedru, ocenite mensi sum a lepsi prijem apod. V neposledni rade by mela i vic a dyl vydrzet (vlhko, prach atd.), ale i Motorola dela vysilacky pro "civily" a pak profivysilacky pro policii, armadu, dulni spolecnosti apod., a to je trochu jina liga, ovsem taky za jiny penize... K puvodnimu dotazu - VSECHNY na ceskem trhu prodavane PMR vysilacky maji 8 zakladnich kanalu na frekvenci tusim kolem 448 MHz, ty jsou tam pevne nastaveny, kanal 1 na Motorole je kanal 1 na Inteku, Woxounu, proste cemkoli, takze at koupite jakoukoli, uslysite ostatni. Pak vetsina ma podkanaly (na kazdym z tech 8 kanalu je tusim 34 nebo 38 "podkanalu"), ale v zasade to neni skoro k nicemu
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:37

Proč myslíš, že sub kanály jsou k ničemu...?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:49

Trhac napsal/a:
Proč myslíš, že sub kanály jsou k ničemu...?

Mozno tym myslel fakt, ze ked je 8 kanalov obsadenych, tak ti tonovy filter (sub kanaly) nepomoze, lebo nemas kde vysielat :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama