Přejít na obsah


Fotka

Vysílačky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 6:48

Tak nejak to bylo mysleno. Subkanály (alias subtony, tone squelch, CTCSS, ..) jsou spis jen takovej marketingovej podvod. PMR ma porad jen 8 kanalu. Kdyz utecete placnu na kanal 5, subkanal 34, tak ano, tam si popovidate a spamer na hlavnim kanale 5-0 vas neuslysi. Ale vy jeho plky uslysite. Takze kdyz 8 spameru obsadi vsech 8 hlavnich kanalu, jsou vsechny subkanaly k nicemu. A bohuzel vetsina prodejcu se vam snazi namluvit, ze vlastne mate 8 x 38 = 304 kanalu. Bohuzel s rozsirovanim PMR mezi siroke vrstvy je tato situace relativne casta. Ve meste to maji stavbari, ruzny ostrahy, spravci parkovist atd. (uz jsem zachytil i zlodeje aut :( ), a v lese zase kazdej druhej houbar, skauti, airsoftaci, ...
  • 0

#22 Jarda315

Jarda315

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 7:04

Byli jsme na 10 dní v Irsku a cestovali ve dvou autech. Od Dublinu na jih a pak dál po pobřeží na západ, a vše OK (nikde nic). Akorát když jsme se vraceli zase zpátky do Dublinu, tak jsme museli 2x přeladit, jinak naprostá pohoda -PMR fungovala velmi dobře, kor když jedna skupina byla na kopci, a druhá frčela autem a spojení se uskutečnilo za jízdy na vzdálenost 13km. Subtony ani jiný "vychytávky" jsme nepoužívali.
  • 0

#23 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 10:40

Trochu jsem se poohlizel take po PMRkach a rad bych nejakou co ma VOX, napadlo mi totiz, ze by se to dalo pouzivat i jako detska chuvicka, mate s tim nekdo zkusenost? Da se to takto používat?
Mam zalusk treba na tuto: http://www.topcom.ne...OCOMBIPACK.html
Ma tri urovne VOXu tak by to snad mohlo tak i chodit.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 10:49

CB jsem měl nejdřív jako hobby (výpravy po kopcích s drátovou anténou), pak jako skuteně fungující pojítko se selektivní volbou. Využití - i když bydlíme v ďolíku u Plzeňské - bylo téměř pro celou oblast Prahy. Po rozmachu levných mobilů (díky Paegasu) se užitečnost vytratila a trpělivost mojí ženy se staničkou zavěšenou pod kuchyňskou linkou taky. Dnes mám jen ručku ELIX DRAGON na památku a pro dětské výpravy a tábory používám PMR Cobbra. Ano, i pro hlídání spících děcek s voxem! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 22:36

lubik napsal/a:
Trochu jsem se poohlizel take po PMRkach a rad bych nejakou co ma VOX, napadlo mi totiz, ze by se to dalo pouzivat i jako detska chuvicka, mate s tim nekdo zkusenost? Da se to takto používat?


Motorola TLKR T5 funguje jako chůvička celkem bez problémů. Dá se zvolit buď režim na odposlouchávání místnosti nebo režim se zpětnou vazbou tak, že je možné na děcko i hovořit. Dosah je podle konfigurace terénu. Rozhodně mnohem větší než běžné dětské chůvičky. Stovky metrů, za dobrých podmínek několik kilometrů.;)
  • 0

#26 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 23:00

haggaeus napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Ha! Tak mě napadá, že mi v Praze (čirou náhodou ve Zličíně, na naprosto skoro nejvyšším bodě Prahy), zarůstá pavučinou CB anténa na střeše. Dosah široko daleko. Tak s kým si asi popovídám o GC?

Dam vedet, az zas pojedu na Vysoky Vrch, na Zlicin to odtud bude chodit krasne :)


Bezva, to je dobrý plán.
  • 0

#27 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 23:02

Trhac napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Ha! Tak mě napadá, že mi v Praze (čirou náhodou ve Zličíně, na naprosto skoro nejvyšším bodě Prahy), zarůstá pavučinou CB anténa na střeše. Dosah široko daleko. Tak s kým si asi popovídám o GC?


Ty máš ještě CB? Já jsem anténu "půlku" nastrčenou na 4 m duralové trubce, s níž vypadal náš údolní domeček jako jednohubka, již demontoval.
:|

No jasně, sice anténa lechtá na břiše letadla ;), ale vše je v provozu.
  • 0

#28 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 11:11

bertlak napsal/a:
...... je možné na děcko i hovořit.


Hihi, no klasicka situace, kocarek zaparkovany nedaleko kesky, ja zrovna loguju, v tom se v PMR ozve "bueee, bueeeeeee" ja zaklicuju a rikam "hned to bude Lubiku, jen co zaloguju jsem u tebe..." muhuahahaaaa :D:D:D:D:D:D

jinak o tech Motorolach to vim, taky jsem na ne na netu narazil, vypadaji zajimave ;) no nicmene jsem sehnal za opravdu zajimavou cenu TOPCOM Twintalker 3700 Duo Combi Pack tak jsem je koupil, tak az dorazi tak je testnu a dam report jak fungujou.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#29 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 15:05

4 lubik - jj, VOX se da pouzit jako chuvicka, u lepsich vysilacek se da nastavit i jeho citlivost. Ale opet, nezapomen ze to jako vsechno ma i druhou stranu mince - mimino KONECNE tise krasne spi, mas u nej zapnutou vysilacku jako chuvu, a najednou nekdo na stejnym kanalu zacne vysilat, prozvanet apod. A mimino ma budicek a dal uz to urcite znas :) Jeste me napada jedno hledisko pro vyber PMRky - cim je to napajeny. Originalni acupacky vetsinou jdou do pul roku do kose. A neco jede na 4x AAA, a neco na 3x AA - a on je to docela rozdil ve vydrzi, jestli neco krmim max. 1000mAh mikrotuzkou, nebo 2.800mAh tuzkou. Nemluve o rychlosti prochladnuti v zime apod. Ale zase ne kazda nabijecka umi nabijet lichej pocet baterii. (teda nejak automaticky predpokladam ze lidi uz dneska jedou vyhradne na nabijeci baterie)
  • 0

#30 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 16:18

No pokud budu mit na te vysilacce co dam k miminu stlumenej zvuk tak je to preci jedno, to si pak muze na tom kanale kdo chce klidne hulakat :-) Ten Topcom co jsem si objednal ma akupack, nebo se tam daji dat 3xAAA a na to co potrebuju mi to staci a mas pravdu v tom, ze nad obycejnyma baterkama se uz snad opravdu neda uvazovat ;)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#31 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:20

bertlak napsal/a:
Motorola TLKR T5 .................................... ;)


Ty jsou fakt dobrý. Pokud se vybijí (ACUpack), tak ho lze bez problému nahradit i 3xAAA bateriemi. Doporučuji. B)
  • 0

#32 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:41

oliver napsal/a:
ahoj, u některých vysílaček je uvedeno, že krom PMR=8 kanálů jedou také v pásmu LPD= 69 kanálů.
K čemu je pásmo LPD ?

V CR k nicemu, hlasova komunikace na LPD tu neni povolena, na Slovensku ano. Jsou to kanaly navic s mensim povolenym vykonem. U nekterych pristroju (Intek 4040D) to podstatne zdrzuje pri scanovani pasma, nez projede 69 kanalu, tak to chvili trva.
BAFTeam: u Motorol TLKR by mne odrazovala ta antena nekonvencniho obloukoveho tvaru, mas s ni nejake zkusenosti v porovnani s klasickymi vysilackami s "pendrekem"?
  • 0

#33 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 9:06

haggaeus napsal/a:
[BAFTeam: u Motorol TLKR by mne odrazovala ta antena nekonvencniho obloukoveho tvaru, mas s ni nejake zkusenosti v porovnani s klasickymi vysilackami s "pendrekem"?


Priznám se, že srovnání nemám. Zas takový odborník nejsem. Jde mi o to nahnat mou geokacenku, kdyz je mimo můj akční rádius.
Ale recenze jsem na ně četla velmi kladné, proto jsem do nich šla. A jsou pěkný. ;)
  • 0

#34 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:46

Kdyz utecete placnu na kanal 5, subkanal 34, tak ano, tam si popovidate a spamer na hlavnim kanale 5-0 vas neuslysi. Ale vy jeho plky uslysite.

Spíš naopak, ne? Ten kdo má nastavenej subkanál neslyší ty co maj jinej nebo žádnej, zatímco kdo má subkanál 0 tak slyší všechny subkanály na daném kanále.
  • 0

#35 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:59

U některých PMR se po menší úpravě zvýší rozsah ;) Rozsah je pak na celém radioamatérském pásmu 70cm (420-473,995 MHz), výkon 4W i na sdílených kmitočtech atd., včetně CTCSS a odskoků :)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#36 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:06

cztweety napsal/a:
U některých PMR se po menší úpravě zvýší rozsah ;)
Rozsah je pak na celém radioamatérském pásmu 70cm (420-473,995 MHz), výkon 4W...

A az si na teba doslapne ucho velkeho brata (AMSKS),
tak budes setrit na pokutu v hodnote exotickej dovolenky...
Myslim ze za taku cenu to nestoji. Podla jedneho z rocnych reportov to nieje ziadna sranda, v tom co som cital znelo nieco ako ze napriklad rusenie leteckej nudzovej frekvencie zamerane a eliminovane do 30 minut, vcetne vystavenia pokuty :)

http://www.kmitocty.cz/amks/amks.htm
  • 0

#37 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:12

cztweety napsal/a:
U některých PMR se po menší úpravě zvýší rozsah ;)
Rozsah je pak na celém radioamatérském pásmu 70cm (420-473,995 MHz), výkon 4W i na sdílených kmitočtech atd., včetně CTCSS a odskoků :)

A já se tuhle divil, odkud se berou na 70cm ty pubertální paka, co tam pořád křandaj...:@
  • 0

#38 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:19

;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#39 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:49

drobik napsal/a:

cztweety napsal/a:
U některých PMR se po menší úpravě zvýší rozsah ;)
Rozsah je pak na celém radioamatérském pásmu 70cm (420-473,995 MHz), výkon 4W...

A az si na teba doslapne ucho velkeho brata (AMSKS),
tak budes setrit na pokutu v hodnote exotickej dovolenky...
Myslim ze za taku cenu to nestoji. Podla jedneho z rocnych reportov to nieje ziadna sranda, v tom co som cital znelo nieco ako ze napriklad rusenie leteckej nudzovej frekvencie zamerane a eliminovane do 30 minut, vcetne vystavenia pokuty :)

http://www.kmitocty.cz/amks/amks.htm


Jedna stanice je tady GC1GEVR, nedaleko Liberce.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#40 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:56

drobik napsal/a:
A az si na teba doslapne ucho velkeho brata (AMSKS),
tak budes setrit na pokutu v hodnote exotickej dovolenky...
Myslim ze za taku cenu to nestoji. Podla jedneho z rocnych reportov to nieje ziadna sranda, v tom co som cital znelo nieco ako ze napriklad rusenie leteckej nudzovej frekvencie zamerane a eliminovane do 30 minut, vcetne vystavenia pokuty :)

http://www.kmitocty.cz/amks/amks.htm


To je spravne, pak takove mamlasy prestane bavit lezt na pasma, kde nemaji co delat a jeste se tim chlubit po forech :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama