Ozi-kalibrace map
#1
Publikováno 23 listopad 2005 - 18:06
Zatím to dělám tak že v programu Mapsource otevřu free mapu ČR vyberu si křižovatku která je jak v kalibrované mapě tak i na free mapě. V Mapsource na tuto křižovatku umístím waypoint,následně mi vyskočí okno s editací bodu,poté zkopíruji souřadnice do kalibrace v Ozim a je to.
Mám zkušenost že bohatě stačí 3 body umístěné v co největším trojuhelníku na mapě.Zkoušel jsem mapu zkalibrovat na plný počet bodů,ale přesnost zůstala stejná,takže pokud se ty 3 body zkalibrují opravdu pečlivě tak je přesnost cca na 5-10m což je dostačující. A jak kalibrujete vy?
#2
Publikováno 23 listopad 2005 - 22:23
Mapy, ktere nejsou poskladane z dilu (popripade jsou poskladane presne), kalibruju na ctyri body, ale asi by stacili i tri. Kdyz skladam naskenovane mapove dily, tak pouzivam nejvic bodu, co jde.
Presnost jsem zatim nikdy moc nezkoumal.
Michal
#4
Publikováno 24 listopad 2005 - 14:45
A co mapy kde je sice síť S-42,ale nikde není žádná souřadnice. Na nových mapách KČT jsou souřadnice na okraji mapy,ale na těch starších je pouze síť bez souřadnic,dají se tyto souřadnice nějak zjistit ? K čemu tam ta síť potom je ?
#5
Publikováno 25 listopad 2005 - 21:42
Nevíte někdo, kde se dá Ozi Exp. koupit?
Třeba tady: http://www.gpsweb.cz ,ale proč tak zbytečně utrácet ? )
#6
Publikováno 24 listopad 2005 - 14:55
Podle odpovedi výrobce map KCT je na tech starsich mapach pouze kilometrova sit a ne souradnicova sit (ac jsou rozmerem totozne). Bylo to tistene v dobach kdy byl uvolnem vojensky podklad, ktery tuto sit tez neobsahoval. Tehda byla kilometrova sit pro turisty velmi dobre voditko pro odecitani kilometru a ne pro vlastni navigaci, o GPS pristrojich pro turisty tehda jeste nikdo nevedel.A co mapy kde je sice síť S-42,ale nikde není žádná souřadnice. Na nových mapách KČT jsou souřadnice na okraji mapy,ale na těch starších je pouze síť bez souřadnic,dají se tyto souřadnice nějak zjistit ? K čemu tam ta síť potom je ?
#7
Publikováno 24 listopad 2005 - 15:01
#8
Publikováno 07 únor 2006 - 23:45
A víš jak ušetřit? Poraď.Třeba tady: http://www.gpsweb.cz ,ale proč tak zbytečně utrácet ? )
#9
Publikováno 24 listopad 2005 - 15:04
Ted jsem si precet prispevek od Solima. Tak to co jsem napsal asi neni pravda. Nicmene ja to tak udelal a neprisel jsem na to, ze bych to mel nejak ujete.Taky mam takovy mapy. Souradnice jsem si doplnil tuzkou na okraje. A ty ziskas treba tady: http://tms.iriscrr.c...ent_lang=cz_win ve stavovem radku mas S42 souradnice, ale jen v IE ve FF mi to neukazuje :-(
#10
Publikováno 24 listopad 2005 - 16:09
Jeste doplnuji, ta kilometrova sit starsich map KCT je rovnobezna s pozdejsi souradnicovou siti jen je nahodne posunuta vuci te souradnicove siti, tak by se pro kazdou mapu musel zjistit ten posun.Ted jsem si precet prispevek od Solima. Tak to co jsem napsal asi neni pravda. Nicmene ja to tak udelal a neprisel jsem na to, ze bych to mel nejak ujete.
#11
Publikováno 24 listopad 2005 - 17:59
#12
Publikováno 24 listopad 2005 - 23:33
A do jakeho roku vydani je to posunute? Ja mam treba jednu mapu 1:50k z roku 1992 a ta je uz v pohode, akorat po stranach nema tu sit okotovanou. Pak mam taky nejake digitalni SHOCartovske mapy bez kot, a ty jsou taky v pohode. Tak mozna u vetsiny map, ktere se ti v dnesni dobe dostanou do ruky, uz to jde klidne udelat podle te S42 site.Tak to vypadá že to budu dělat pořád po starým )
#13
Publikováno 25 listopad 2005 - 14:06
A do jakeho roku vydani je to posunute? Ja mam treba jednu mapu 1:50k z roku 1992 a ta je uz v pohode, akorat po stranach nema tu sit okotovanou. Pak mam taky nejake digitalni SHOCartovske mapy bez kot, a ty jsou taky v pohode. Tak mozna u vetsiny map, ktere se ti v dnesni dobe dostanou do ruky, uz to jde klidne udelat podle te S42 site.
No a v tom je právě právě ten vtip,že má síť a není okótovaná a takové mapy se stále prodávají,třeba zrovna moje teritorium - Velkomeziříčsko KCT 1:50000
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů