Přejít na obsah


Fotka

Jak vytvořit vlaství cache???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 divocak

divocak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 15:14

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak si mohu zaregistrovat na geocaching.com svou vlastní keš?
  • 0

#2 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 15:23

http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana všechno najdeš tady
  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 15:23

Začni tady :).

Edit: Kolega byl rychlejší :)
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 18:49

Zvládl jsi zaregistrovat se na geocaching.com? Step by step to tam máš popsaný a tady na wiki taky.. :@:@:@
  • 0

#5 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 10:59

divocak napsal/a:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak si mohu zaregistrovat na geocaching.com svou vlastní keš?


Pokud s tím máš nějaký problém, ozvi se mi přes profil, nebo mail, nepočítám se sice mezi experty, ale pokud můžu, tak pomůžu. :D
  • 0

#6 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 21:35

Zkus to tady: http://navigovat.mob....asp?ARI=113220 Je to krok za krokem, jak na to ... dělala sem svou podle toho a bylo to bez problému ... kdyby přesto něco, klidně piš.
  • 0

#7 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 22:16

Krok 1: Ziskej dostatek zkusenosti s geocachingem, aby ses nemusel tak hloupe ptat. Je pak sance ze ta cache nebude typicky zacatecnicky spatna. Krok 2: ...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 9:47

Zkus si nejdřív najít tak stovku keší. Neříkám, že pak budeš expert, ale aspoň budeš vědět, jak taková keš má a nemá vypadat. A zkus vyrazit mimo město - tam jsou obecně kešky lepší a přínosnější. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 12:46

Už aby byla zavedena podmínka dejme tomu pod 100 nalezených keší nebo méně než rok aktivity na Geocaching.com nebude možno zakládat kešky. To by odradilo lidi co chcou zakládat po 3 nálezech a já bych nemusel byt znechucený klesající úrovní kešek. I když už i na to mám recept - nelovit městské keše.
  • 0

#10 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 16:18

divocak napsal/a:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak si mohu zaregistrovat na geocaching.com svou vlastní keš?

Pokud musíš pokládat takovou otázku, nemáš na založení dostatek zkušeností. Hledej, čti, a jednou to přijde.
  • 0

#11 wrana123

wrana123

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 18:14

Připádá mi to, že se tady člověk nemůže ani na nic zeptat. Tak ho snad neukamenujte...
  • 0

#12 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 18:41

Proč pořád otravujete s tou stovkou??? Nestačila by třeba jen 10-ka s hodnocením nad 75%??? Ani 1000 městských mikrošek s průměrným hodnocením 25% a méně z nikoho experta neudělá!
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 19:41

mauricie napsal/a:
Proč pořád otravujete s tou stovkou???

Nestačila by třeba jen 10-ka s hodnocením nad 75%???

Ani 1000 městských mikrošek s průměrným hodnocením 25% a méně z nikoho experta neudělá!

Keš není o velikosti, ale o místě a nápadu. Takže i když je městská mikro na dobrém místě, dá za vesnickou regularku u hospody... Na velikosti nezáleží B)

wrana123 napsal/a:
Připádá mi to, že se tady člověk nemůže ani na nic zeptat. Tak ho snad neukamenujte...

Může, ale rozumně. Ptát se na něco, co je tady polopatě popsáno a je to i steb by step popsáno na GC.com, je Hujeřina... Ono opakovat pořád do kola jedno a to stejný... Znáš to přísloví o Perlách nebo Hrachu..
  • 0

#14 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 19:57

Prvni kes jsem zakladal asi po 10-ti nalezech. Keska funguje pres rok a je tam jen jedno zacatecnicke DNF. Je fakt, ze staci zadat do vyhledavace "zalozeni kese" a hned vypadne navod. Tak jsem to taky tenkrat delal. Znam kacery, ktery ani nebavi hledat-jen zakladat. A taky kacery, ktery maji 1000 nalezu a kdyz kesku zalozi, tak mikrosku na smetisti ;) O mnozstvi nalezu to vzdycky neni.
  • 0

#15 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 19:58

Tak tu máme prodloužený a víkend a koukám zase dobré téma na hádky. Myslím, že je úplně jedno kolik kdo má kešek a jak je a není dlouho na GC, důležité je aby komunikoval a popřípadě byl ochoten reagovat na invektivy. Pro Divočáka, možná nejlepší je navštívit nějaký event.B)
  • 0
Kolo jede

#16 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 20:40

sobikovi napsal/a:
Keš není o velikosti, ale o místě a nápadu. Takže i když je městská mikro na dobrém místě, dá za vesnickou regularku u hospody... Na velikosti nezáleží B)


To je snad jasný. Jde o to, že převážná většina městských keší je velikosti mikro. B) Já měla na mysli spíš kvalitu keší na základě hodnocení. Podle mě není důležitý ani počet ani velikost nalezených keší, ale jejich celková kvalita. Pokud někdo najde jen pár kvalitních kešek, tak má větší šanci založit dobrou keš, než někdo kdo má na kontě stovku, či tisícovku braků.;)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#17 Petules

Petules

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 21:32

hrasek napsal/a:
Už aby byla zavedena podmínka dejme tomu pod 100 nalezených keší nebo méně než rok aktivity na Geocaching.com ...

A tož to jsem zase rozhodně pro. Kus vedle se řeší otázka nových reviewerů, tohle by ale bylo daleko lepší řešení. Když jsem s GC začínal, tak jsem byl nadšenej, že ČR patří se svou velikostí k tak aktivním zemím a je tu tolik pokladů. No po roce a půl, když vidím, že je filmovka pomalu na každým patníku, v každé dutině a u každé popelnice (nj, vždyť i ta popelnice má svůj příběh), tak jsem docela změnil názor. Opravdu to není jen o množství krabiček na km2...
  • 0

#18 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 23:20

Petules napsal/a:

hrasek napsal/a:
Už aby byla zavedena podmínka dejme tomu pod 100 nalezených keší nebo méně než rok aktivity na Geocaching.com ...

A tož to jsem zase rozhodně pro. Kus vedle se řeší otázka nových reviewerů, tohle by ale bylo daleko lepší řešení. Když jsem s GC začínal, tak jsem byl nadšenej, že ČR patří se svou velikostí k tak aktivním zemím a je tu tolik pokladů. No po roce a půl, když vidím, že je filmovka pomalu na každým patníku, v každé dutině a u každé popelnice (nj, vždyť i ta popelnice má svůj příběh), tak jsem docela změnil názor. Opravdu to není jen o množství krabiček na km2...


Jsou extrémně "překeškovaný" místa /třeba Praha/, ale není to všude zase tak strašný. Tady kolem nás zatím vylejzají jen kvalitní keše, kde je vždycky poblíž nějaká zajímavost, výhled, strom, zábava atd...a ono se to zase vytříbí. Když se majitel o keš přestane z nějakého důvodu starat, tak se za čas archivuje a zase se místo uvolní ;)
Spíš bych nováčkovi poradil, aby nedělal svojí keš moc daleko. Potom je problém se o ní starat. Tak optimální vzdálenost je do 15-ti km.
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 8:14

Petules napsal/a:

hrasek napsal/a:
Už aby byla zavedena podmínka dejme tomu pod 100 nalezených keší nebo méně než rok aktivity na Geocaching.com ...

A tož to jsem zase rozhodně pro. Kus vedle se řeší otázka nových reviewerů, tohle by ale bylo daleko lepší řešení.
.......


Tohle se tu řešilo snad 100x a už je to tu zase :-(

1. To pravidlo by musel zavést Groundspeak.
2. Kvalita založené keše nezáleží na počtu nalezených.

Mimochodem, tu radu "nejdříve pár týdnů hledej, vybírej si co se Ti líbilo a hodnoť to, co se Ti nelíbilo, a pak teprve něco založ", tak tu stačí napsat jednou a není nutné ji několikrát zopakovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2009 - 10:05

wrana123 napsal/a:
Připádá mi to, že se tady člověk nemůže ani na nic zeptat. Tak ho snad neukamenujte...



No jo jenže tahle otázka tu zazněla už mnohokrát. Pokud někdo neví jak založit keš a nedokáže si o tom ani nic zjistit (stačí použít funkci hledat na tomto serveru nebo google který vyhodí o tomto článek na navigovat.cz) tak takový člověk prostě není vyzrálý na založení keše! Howgh

A nebo možnost b: Divocak presně ví jak založit keš, a tyky věděl co bude následovat když tu ve fóru po x-té zazní tato otázka. No a teď se u sledování tohoto vlákna dobře baví jak se někteří rozčilujeme ;).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama