Přejít na obsah


Fotka

Cache jako mapa do Garmina (IMG)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2005 - 21:04

Jen takový experiment - na http://umbra.wz.cz/geocaching.img je mapa geokeší v ČR jako img soubor do Garmin GPS. Vyzkoušeno, funguje. Možná se to bude někomu k něčemu hodit. Má to jen 48 kB.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 11:31

Mohl bys sem dát stručný postup jak takovou věc vyrobit. Při paměti na 500 waypointů, je to zajímavá věcička. Díky za ochotu. Mimochodem koukal jsem na Tvé zajímavé fotky na stránkách a zajímalo by mne, čím je to focené?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2005 - 19:15

Dnes jsem nalezl cache ZVON jen za pomoci teto(puvodni-48kB) mapy od Q.Je to pekne udelana mapa!Privedla mne primo az k cache.Nemel jsem nic.Ani vytisteny papir,ani souradnice v GPS[:o] Je dost presna!A nemusim tahat sebou spoustu papiru(jen k multicache jsou papiry,asi nezbytne) Dik!!!!
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 11:31

Položím možná hloupý dotaz... dá se v této mapě na GPS nějak rozlišit o jaký druh cache se jedná? Bylo by fajn kdyby šlo rozeznat např. normální a multi...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 12:32

Mohl bys sem dát stručný postup jak takovou věc vyrobit. Při paměti na 500 waypointů, je to zajímavá věcička. Díky za ochotu. Mimochodem koukal jsem na Tvé zajímavé fotky na stránkách a zajímalo by mne, čím je to focené?

Určitě něčím hodně širokoúhlým :-)
Je to zajímavé :-)

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 16:39

Mohl bys sem dát stručný postup jak takovou věc vyrobit. Při paměti na 500 waypointů, je to zajímavá věcička. Díky za ochotu. Mimochodem koukal jsem na Tvé zajímavé fotky na stránkách a zajímalo by mne, čím je to focené?


Ve stručnosti: stáhneš GPX, vložíš do MapEditu, GpsMapperem převedeš na IMG. Mapy v IMG mají omezenou přesnost, může vzniknout odchylka, neměla by ale překročit cca 1,2 metru. Je vidět změna na třetím desetinném místě v minutách.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 11:49

Položím možná hloupý dotaz... dá se v této mapě na GPS nějak rozlišit o jaký druh cache se jedná? Bylo by fajn kdyby šlo rozeznat např. normální a multi...

Na adresu kterou uvadi Stauf : mapcenter.cgpsmapper.com do rubriky "Ceska republika" "pois only" jsem asi pred tydnem umistil mapu kesi kde se na displeji zobrazuje typ, obtiznos a teren, jmeno kese a autor (napr. M45-Super kes by Velvyslanec). Neni tam nazev dle GC.COM (tj. napr. GCFT2O). Vsichni prede mnou zatim uvadeji prave jen GCFT2O a to mi nevyhovuje.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 13:28

Určitě něčím hodně širokoúhlým :-)
Je to zajímavé :-)

nektere pusobi spis dojmem, ze jsou poslepovane (ala panorama porizene klasickym fotakem) z vice snimku... pripadne z vice snimku porizenych sirokouhlym (ale ne zas tak moc) objektivem..?? k tomu nam asi vic povi jedine autor. zajimave fotky..
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 17:34

Ve stručnosti: stáhneš GPX, vložíš do MapEditu, GpsMapperem převedeš na IMG. Mapy v IMG mají omezenou přesnost, může vzniknout odchylka, neměla by ale překročit cca 1,2 metru. Je vidět změna na třetím desetinném místě v minutách.

Pekne udelane fotky, a mapka taky. Zda se mi jen, ze presnost pri tvorbe mapy zavisi na velikosti plochy kterou mapa zabira. Pri mych pokusech s CR v jednom img odhaduji rozptyl na 3 - 6m, pri rozdeleni CR na 8 samostatnych img vidim nepresnost asi tak 1 - 2m. Ale je to mnohem pracnejsi.
Na hledani jsem to jeste nepouzil, mam to v GPS k vybranym waypointum jako doplnek pro orientaci ktere mnou uz nalezene/nenalezene kese lezi pobliz. Pokud s tim nekdo zkusi lovit, dejte vedet.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 12:03

Na adresu kterou uvadi Stauf : mapcenter.cgpsmapper.com do rubriky "Ceska republika" "pois only" jsem asi pred tydnem umistil mapu kesi kde se na displeji zobrazuje typ, obtiznos a teren, jmeno kese a autor (napr. M45-Super kes by Velvyslanec). Neni tam nazev dle GC.COM (tj. napr. GCFT2O). Vsichni prede mnou zatim uvadeji prave jen GCFT2O a to mi nevyhovuje.

Aha, jeste jsem zapomel, je tam i velikost kese, takze multi small 2 1 rock by nekdo vypada "MS21-rock by nekdo"
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 21:03

Pekne udelane fotky, a mapka taky. Zda se mi jen, ze presnost pri tvorbe mapy zavisi na velikosti plochy kterou mapa zabira. Pri mych pokusech s CR v jednom img odhaduji rozptyl na 3 - 6m, pri rozdeleni CR na 8 samostatnych img vidim nepresnost asi tak 1 - 2m. Ale je to mnohem pracnejsi.
Na hledani jsem to jeste nepouzil, mam to v GPS k vybranym waypointum jako doplnek pro orientaci ktere mnou uz nalezene/nenalezene kese lezi pobliz. Pokud s tim nekdo zkusi lovit, dejte vedet.

Mám dojem, že je to spíš věcí nastavení v MP souboru. Ještě s tím provedu pár experimentů.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2005 - 22:17

Mám dojem, že je to spíš věcí nastavení v MP souboru. Ještě s tím provedu pár experimentů.

Pokud tu mapu otevřeš MapEditem, zjistíš, že ve File-Map properties se pro jednotlivé levely nastavuje _počet bitů přesnosti_, tak tam pro level, ve kterém máš cache, nastav 24 bitů.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 10:05

Pokud tu mapu otevřeš MapEditem, zjistíš, že ve File-Map properties se pro jednotlivé levely nastavuje _počet bitů přesnosti_, tak tam pro level, ve kterém máš cache, nastav 24 bitů.


Je to tak. Vygeneroval jsem mapu znovu z dnešního GPX s nastavenou přesnousí 24 bitů. cGpsMapper tvrdí, že

Maximum error: 1.40614 meter
Mean error: 0.76062 meter

U namátkou zkontrolovaných míst to představuje změnu nejvýš na třetím desetinném místě v minutách. Opravená mapa je k dispozici na původní adrese, velikost vzrostla na 67.5 kB.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2005 - 10:10

Ještě otázka - jaký symbol přiřadit skrýši? Zatím mne nenapadlo nic lepšího než Land feature (0x6600, point).
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2005 - 19:56

Ještě otázka - jaký symbol přiřadit skrýši? Zatím mne nenapadlo nic lepšího než Land feature (0x6600, point).

Ted tam vidim verzi s modrymi ATTRACTION symboly, 27 polygonu pozadi. Presnost tak jak ja ji zjistuji (pri soucasnem otevreni gpx souboru a teto mapy v MapEditu s maximalnim priblizenim na nektery bod) je velmi vysoka. Ma na to pocet polygonu background vliv nebo ne? Nebo proc tam neni jen jeden background pro celou plochu?
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2005 - 0:44

Ted tam vidim verzi s modrymi ATTRACTION symboly, 27 polygonu pozadi. Presnost tak jak ja ji zjistuji (pri soucasnem otevreni gpx souboru a teto mapy v MapEditu s maximalnim priblizenim na nektery bod) je velmi vysoka. Ma na to pocet polygonu background vliv nebo ne? Nebo proc tam neni jen jeden background pro celou plochu?


Změnil jsem to na atraction. O polygonech nevím nic, netuším, kde se vzaly. to je asi chyba. Měly by tam být jen POI a mapa by měla být průhledná. Vygeneroval jsem ji znovu, snad už to bude OK. Přesnost - Maximum error: 0.935795 meter Mean error: 0.381001 meter.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2005 - 10:00

Změnil jsem to na atraction. O polygonech nevím nic, netuším, kde se vzaly. to je asi chyba. Měly by tam být jen POI a mapa by měla být průhledná. Vygeneroval jsem ji znovu, snad už to bude OK. Přesnost - Maximum error: 0.935795 meter Mean error: 0.381001 meter.

To se omlouvam, nemyslel jsem to tak ze je to chyba, background musi byt vzdycky, ale ja ho mivam jeden pro celou mapu a tady jich je tolik. Ta presnost je uzasna :-).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2005 - 17:41

To se omlouvam, nemyslel jsem to tak ze je to chyba, background musi byt vzdycky, ale ja ho mivam jeden pro celou mapu a tady jich je tolik. Ta presnost je uzasna :-).



ja pouzivam mapy uz pekne dlouho,
jak pro vsechny geocache, tak pro nalezene.
pokud si stahnete/vytvorite mapy z mapcenter.cgpsmapper.com,
muzete vyhledavat i podle jmena... muzete se tam podivat na tu moji.
ted je tam trochu zastarala, zitra tam bude "aktualni" dnesni.

symbol attraction ale ani jine zajimavosti mi dost nevyhovuje,
je moc veliky, a hlavne ho pouzivam pro hrady a zamky, takze pak hned
nevidim o co jde. mozna to mate lepsi s jinym pristrojem.
takze jsem celkem netypicky zvolil symbol golfove hriste...
pro nalezene pouziva symbol ski centrum :-) pekne doplnuje hriste,
a hned vidim ktera cache je nalezena a nemusim odebirat ze vsech dosutpnych
mnou nalezene, delat to nejakym programkem by akorat byl dalsi krok, a zdrzovalo to.

automaticky to teda udelane nemam. ale i tak je to rychlejsi nez si stahovat
jenom nektere body, i 1000 bodu uz je dneska malo...

vubec ale nepouzivam pozadi, a nijak se to negativne neprojevilo...

s.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama