Přejít na obsah


Fotka

DarkLord Reviewer nerozumí wherigo


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
20 odpovědí na toto téma

#21 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 19:54

Jsem sice v Jizerských horách na dovolené (moc pěkné túry, včera i dnes přes 30km, keší na vrcholcích tu mají dost), ale na toto MUSÍM reagovat a vlákno jsem proto na tento příspěvek odemkl (hned zas zamknu). WIG je hra, která je na www.wherigo.com a spočívá v tom, že někdo naprogramuje hru, umístí ji tam a kačeři si ji pak stahují a hrají. Dodatečně bylo udělané rozšíření na gc.com spočívající v tom, že pokud daná WIG hra končí keší, tak pak na GC.com může vzniknou keš nového typu "WIG keš", která je přímo závislá (odkazuje na ni) na existující nahrané hře na WIG.com. Čili Maxinohův nápad by byl zásadně proti tomu, tj. WIG keše jsou "podmnožinou" WIG her a tedy jedna WIG keš ukazuje zcela jednoznačně na jednu WIG hru. Nějaké dotvořování her (kódu pro WIG.com) nemá s GC.com nic společného, to je přeci jasné. Nějaké excesy v Německu nás moc zajímat nemusí, jednoznačně jde o "ohýbání" pravidel pro WIG proti smyslu, proč byl typ WIG keše udělán. Čili - vytvoření hry na WIG.com a pak případné WIG keše na GC.com, pokud hra keš obsahuje, to je jasně daný postup pro WIG keše v Guidelines i dle logiky. Když někdo má hru tvořit, tak jde pak už o autorství, ne o hru. Závěrem - nepřátelé WIG opravdu nejsme, i já se chystám v Praze jednu WIG na téma tramvají udělat, těšte se :). Ale nenapadlo by mě nechat kačery hru "dodělávat" apod., zkrátka listing na GC.com má jasný link na hotovou hru, kterou maximálně sám autor hry občas aktualizuje. Tak konec, zamykám, zkrátka mě tento přístup změny přímého jednosměrného přístupu WIG keš -> WIG hra na GC.com celkem nelibě překvapil. Když někdo ve WIG programovat bude chtít, udělá to opravdu z pozice coby autor hry, ne hráč GC či WIG ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama