Přejít na obsah


Fotka

Žijící archivované kešky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
530 odpovědí na toto téma

#41 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:32

Dain a Olik napsal/a:

ketums napsal/a:

taky Bxhome se ohání nadávaním se honení se za body.
Jako nezlobte se, na mne ale jeho 28 keší, z toho 26 archivivaných zavání honením bodú víc...

Založit keš a pak ji zarchivovat? Nač jí zakládal? Jiste ne pro bod...
Tak já nevím ale nekdo by si mel vše spočítat a zamést nejdrív pred vlastním prahem


tak kese slouzily rok/y a byly zruseny, protoze jaksi bx prestali vicemene s kesovanim. proc? nevim, mozna i kvuli tomu, ze se nehodlaji dohadovat s lidmi, kteri jsou schopni napsat zvasty citovane vyse.

jinak ja tam zameteno vidim docela dobre - nekdo neni schopen a ochoten se o kese starat, protoze uz neni po 3 letech tak nadseny do kesovani, tak je zrusil. v opacnem pripade by tu pro zmenu vznikly pindy, ze nekdo si je zalozil a nestara se o ne. tak co vlastne chces? :D


Nechci nic:D
jen sem napsala jak na mne púsobí vyhlášení o nahánení bodú za každou cenu, když práve tady to tak vypadá...

Bavil ho geokešing, založil keše, pťestal ho bavit, archivoval je...
Baví mne lovení keší, odlovím, zaloguji... proč je problém jednomu uznat a druhýmu ne a nadávat mu za honení bodu sem jen nepochopila

ale nevysvetluj, jak tak tady koukám, je to tím, že nejsem letitej kačer a když minarjo ješt delal kačera, tak já o geokešingu neslyšela... co mám co otevírat zobák že ano? :o
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#42 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:36

hreg napsal/a:
Nechápu co sem pořád taháte nějakou senioritu a zasloužilost. To má být jako nějaká přednost a záruka neomylosti (nebo menší omylnosti) popř. morální síly (já jsem tu byl dřív a i když pravidla nic takového explicitně neříkají, tak moje pozice to z morálního hlediska převálcuje).

Ne, tím jsem chtěl jenom říct, že ani s reviewerstvím automaticky nepadá člověku na hlavu šalamounovo... bohužel.:(
Ani ta autorita moc často nepřichází jenom s titulem.
edit:
Hehe, jak si z tohohle vždycky každej vezme jenom nováčkovskou křivdu, mě fakt baví.
  • 0

#43 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:42

mitak napsal/a:

ketums napsal/a:
taky Bxhome se ohání nadávaním se honení se za body.
Jako nezlobte se, na mne ale jeho 28 keší, z toho 26 archivivaných zavání honením bodú víc...

Založit keš a pak ji zarchivovat? Nač jí zakládal? Jiste ne pro bod...
Tak já nevím ale nekdo by si mel vše spočítat a zamést nejdrív pred vlastním prahem

Přestaň kecat o zametání před prahem, když mluvíš o věcech, o kterých nic nevíš. BxHome zakládali keše mezi naprosto prvními geocachery v ČR, což jak jistě chápeš, bylo hodně dávno. Dokonce je to tak dávno, že si mezitím člověk může najít jiné zájmy a na geocaching ztratit náladu, obvykle kvůli vtipným výstupům lidí jako ty. Pak samozřejmě přichází na řadu archivace.


Múžeš mne shazovat kolik chceš ale ne mne to púsobí porád tak jak sem napsala. A zvlášte když se pak chová takhle a nadáva do honení se bodu za každou cenu... vypadá, že ví vo čem mluví ;)

jo že byl tady pťede mnou je proste zasloužilost, to už nebudu ani komentovat.
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#44 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:48

ketums napsal/a:

ale nevysvetluj, jak tak tady koukám, je to tím, že nejsem letitej kačer a když minarjo ješt delal kačera, tak já o geokešingu neslyšela... co mám co otevírat zobák že ano? :o


ne, je to tim, ze pises blbosti. vek, barva pleti, pocet nalezenych kesi, pocet zalozenych kesi, pohlavi, datum zahajeni kesovani, PM, BM, reviewer, vyska, vaha, svaly .... s tim nema nic spolecneho.

ale muzes si to myslet - to je obvykly utek hodit to na vymyslene utlacovani misto zapremyslet nad tim, co tu pises.



no ty svaly...... mozna .... s mitakem radsi nepolemizuju :D
  • 0

#45 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:49

Honění bodů v době, kdy tady bylo procento keší, co dnes, je prostě a jednoduše nesmysl. Naopak jsme BxHomákům v duchu líbali ruce za to, že někdo aktivně zakládá.
  • 0

#46 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:54

Dain a Olik napsal/a:

ketums napsal/a:

ale nevysvetluj, jak tak tady koukám, je to tím, že nejsem letitej kačer a když minarjo ješt delal kačera, tak já o geokešingu neslyšela... co mám co otevírat zobák že ano? :o


ne, je to tim, ze pises blbosti. vek, barva pleti, pocet nalezenych kesi, pocet zalozenych kesi, pohlavi, datum zahajeni kesovani, PM, BM, reviewer, vyska, vaha, svaly .... s tim nema nic spolecneho.

ale muzes si to myslet - to je obvykly utek hodit to na vymyslene utlacovani misto zapremyslet nad tim, co tu pises.



no ty svaly...... mozna .... s mitakem radsi nepolemizuju :D


Píšem blbosti?
Napsala sem jak to vypadá z pohledu nezaujatého... tak to proste vypadá.
Nedals jeden argument proč je to blbost, jen že je to blbost a že kdysi kešoval


co nevyvrací skutečnost, že když kešeoval že honil taky body
nj nemusí to bejt pravda... ale já verím, že to je tak, protože nejvíc vyčítame druhým své chyby, proste zlodej kričí chytte zlodeje...

Jasne plácam blbosti, protože .. jeho geokešing bavil, on byl jedním z prvích kačerú, a ty keše splnili tehdy svúj účel... porád dokolečka... já jen ríkam, že když mluví vo honení bodú jakoby vedel vo čem...

hezký den
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#47 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:21

PK500 napsal/a:
MAGIC CRYSTAL CACHE (GC1BC0V)
V cesku se daji porad odlovit dva klice ze tri. Jedet zije ale mota se v anglii. Kes je disablovana, ale s trochou duvtipu jde odlovit i s tema dvema klici. Dokonce jde i s jednim. ;-) Krabka tam je. A stoji za to.

Sice se jeden z krystalů ztratil, ale příslušný Buddha stále cestuje. Dokonce v době, kdy jsem jej našel (u někoho), byl v Praze. Tak tu neulovitelnost bych zase až tak moc neviděl. Tuto keš archivoval TTR pro nezájem ownera, který už zřejmě nekešuje, tak asi ownerovi nebude vadit, když si ji kdokoli zaloguje. A nebo, že by časem někdo udělal REMAKE? ;)
  • 0

#48 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:24

ketums napsal/a:

Nedals jeden argument proč je to blbost, jen že je to blbost a že kdysi kešoval

jak to? vysvetlil jsem, ze kesoval par let, staral se o ne a kese pak archivoval, protoze prestal kesovat. nearchivoval je, protoze zakladal jen na body.

ale já verím, že to je tak....

v tom pripade je ztrata casu, aby ti kdokoliv cokoliv vysvetloval.

Jasne plácam blbosti, protože .. jeho geokešing bavil, on byl jedním z prvích kačerú, a ty keše splnili tehdy svúj účel... porád dokolečka...


ano, je to porad dokolecka... s tebou :D oni par let kesovali, zakladali kese, starali se par let o ne, pak toho nechali, archivovali je. co je na tom porad k nepochopeni? :D

jinak pokud oznacujes bx jako lovce bodu, vis o cem mluvis, jelikoz jsi lovec bodu. :D
  • 0

#49 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:36

Dain a Olik napsal/a:
jinak pokud oznacujes bx jako lovce bodu, vis o cem mluvis, jelikoz jsi lovec bodu. :D


jo jsem jako sme všichni... :D a nebojím se to priznat... vadí ti to?
a co má bejt? Já nikomu logy nemažu... :P
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#50 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:39

ketums napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
jinak pokud oznacujes bx jako lovce bodu, vis o cem mluvis, jelikoz jsi lovec bodu. :D


jo jsem jako sme všichni... :D a nebojím se to priznat... vadí ti to?
a co má bejt? Já nikomu logy nemažu... :P


ne, je mi to uplne volny :D

co mi neni volny je vykladani nesmyslu o nekom o kom ses doslechla pred 10ti minutama.
  • 0

#51 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:42

Dain a Olik napsal/a:

ketums napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
jinak pokud oznacujes bx jako lovce bodu, vis o cem mluvis, jelikoz jsi lovec bodu. :D


jo jsem jako sme všichni... :D a nebojím se to priznat... vadí ti to?
a co má bejt? Já nikomu logy nemažu... :P


ne, je mi to uplne volny :D

co mi neni volny je vykladani nesmyslu o nekom o kom ses doslechla pred 10ti minutama.


Nevykládam nesmysli, si to prečti konečne. Psala sem jak to vypadá z mého pohledu coby nezaujatého. Neznám ani pajdu ani Bxhome, jen jak to vidím. Nebo nemám právo ríct jakej to na mne delá dojem?
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#52 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:45

ketums napsal/a:


Nevykládam nesmysli, si to prečti konečne. Psala sem jak to vypadá z mého pohledu coby nezaujatého. Neznám ani pajdu ani Bxhome, jen jak to vidím. Nebo nemám právo ríct jakej to na mne delá dojem?


no a my ti porad dokola vysvetlujeme, ze ti to pripada spatne a pises nesmysly o zametani pred vlastnim prahem atd...

kaslu na to, to ti vysvetlit proste nejde. ti rozumnejsi uz toho nechali davno.
  • 0

#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:49

ketums napsal/a:
Nebo nemám právo ríct jakej to na mne delá dojem?

No jasně, že máš.:) A další zas maj právo říct, jaký dojem na ně dělá tvůj dojem a tak pořád dokolečka.:D
  • 0

#54 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:33

Jen bych doplnil... na Karlove moste je archivovana WebCam (kdo chce si ji muze najit) - nedavno ji jeste nekdo logoval... mel jsem na ni taky zalusk, ale link z listingu asi mesic proste nefunguje = nemuzu logovat... Sjezdovka je ale jiny pripad! Jakmile jsem zjistil, ze je link z listingu STALE aktivni, rekl jsem si, ze az budu mit cestu kolem, ze se tam proste zastavim... Mel jsem z toho opravdu radost! Takze stacilo vyhodit z listingu link na kamery... ;)
  • 0

#55 tajnik

tajnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:51

Takze stacilo vyhodit z listingu link na kamery... ;)


Proc by nekdo vyhazoval linky? Kdo na kesi byl, rad se podiva jak to tam vypadalo a zavzpomina. To, ze ses tam s logem nechal chucpe procpat a ze navic ten zrzavej pacholek kes zamknul uplne, aniz Tom souhlasil a aniz mel moznost se vyjadrit, to je fakt hnusna arogance. Driv jsem se divil, ale v tomhle pripade uz bych se ani nedivil, ze by nekdo reviewerum obcas zatouzil nakopat mezi palce u nohou.
  • 0

#56 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:52

MildaPajda napsal/a:
Jen bych doplnil... na Karlove moste je archivovana WebCam (kdo chce si ji muze najit) - nedavno ji jeste nekdo logoval... mel jsem na ni taky zalusk, ale link z listingu asi mesic proste nefunguje = nemuzu logovat...
Sjezdovka je ale jiny pripad! Jakmile jsem zjistil, ze je link z listingu STALE aktivni, rekl jsem si, ze az budu mit cestu kolem, ze se tam proste zastavim... Mel jsem z toho opravdu radost!

Takze stacilo vyhodit z listingu link na kamery... ;)

Tu na Karlově mostě si evidentně může zalogovat kdokoli a odkudkoli, stačí fotka davu a v ní ukázat na svou hlavu o velikosti 2x2 pixely :-D
  • 0

#57 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:25

Ty vole to je husty. Ja jdu do ulic s transparentem ZRUSTE STRANKY GEOCACHING.CZ!!! Fakt jste jak stado! Nebylo by lepsi misto tech uplne pitomejch kecu, jit radsi lovit? Fakt je to parada si tady cist vo kravinach. Zase jsem tu ja debil ztratil pul hodiny myho casu.... A mimochodem, pro body to delame vsichni. A kdo rika ze ne, tak keca. Kdyby neslo o body tak si to nikdo neloguje a jen pise write noty. Ale bohuzel stale vice se presvedcuji o tom, ze geocacheri jsou jenom uplne normalni lidi a na GC.CZ uplne normalni cechacci. Je mi z toho na bliti kvuli jakejm kravinam tu vznikaj vlakna. Davam si s konecnou platnosti tyhle stupidni stranky do ignorovanejch, aby me to uz nelakalo! Fakt se nad sebou vsichni zamyslete. Nenasel jsem tu skoro zadny vlakno, ve kterym by se nekdo s nekym nehadal. A proc? Odpovezte si sami, mate vsichni hubu plnou kecu ze jen VY mate tu jedinou pravdu, ale ono to taky nekdy muze bejt jinak, ale to ve svy pitomy jesitnosti asi nikdo neuzna, ze? Takze svym prispevkem cislo:124 se loucim s temito strankami a je mi lito adminu, ze se delali s necim takovym, co bych s klidem prirovnal k Blesku, Nove a podobnejm zumpam. Ale ono je to tak, ze proti bulvaru nadavaj vsichni ale metro je plny ctenaru Blesku...Tak ctete....
  • 0

#58 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 23:41

hradnik napsal/a:
Ty vole to je husty. Ja jdu do ulic s transparentem ZRUSTE STRANKY GEOCACHING.CZ!!! Fakt jste jak stado!


Honzo, teď nikam nechoď, venku je tma... cinki ráno, vyrazíme spolu!

Po čtyřech dnech offline (Salzburg) koukám na toto vážené fórum, odepisuju na dva věcné dotazy na vláknech, kde se někdo ptá na konkrétní problém (ačkoli je to možná něco, co se tu řešilo ještě v době, kdy jsme tahali kačera - v tom případě si sypu popel na hlavu, jen jsem chtěl pomoct), pak sleduju, jak se vlákno o díře ve stromě stává referendem o vylízanosti člověka, který řekl svůj názor, a nakonec tohle...

Podívejte, každou keš hledáte na vlastní riziko. Ještě ráno byla aktivní a mezitím ji někdo šlohnul - smůla. Jestli je disablovaná a autor napsal, že ji zkontroluje, až se vrátí z dovolené - riziko DNF vzrůstá. Jestli si troufnete na archivovanou (tedy jestli ji vůbec najdete, když už na mapě není), která vypadá, jako by tam ještě mohla být - jste blázni, promarníte spoustu času, a pokud uspějete, váš pocit z nálezu bude o to krásnější!

Koukněte na revewer noty německých reviewerů. Místo "jdu-vám-na-ruku" povídání o tom, že keš, kterou ti TTR archivoval, ti může odarchivovat, kdybys v budoucnu projevil zájem, strohá výzva: Nezapomeň odstranit geo-odpad, tj. krabici na konci + případné stage! Prostě jestli ses sám rozhodl zavřít krám, případně nereagoval tak dlouho, až ti ho zavřel reviewer, koukej si tu pikslu odnést domů.

V případě webky to samozřejmě nejde (nebo by to "odnesení piksly" mohlo být hodnoceno jako krádež :)), ale pokud si owner tolik zakládá na tom, že už žádné další logy nechce, tak ať po tom prvním "poarchivačním" prostě smaže link na kameru nebo celý listing - ostatně je to jeho vůle, že už nechce keš ani další logy. Jak říkají angloamerické národy: "Shame on you if you fool me once, shame on me if you fool me twice." Když dáte kolegovi všechny potřebné předpoklady k tomu, aby splnil podmínky pro uznání logu, uznejte mu log. Když další logy nechcete, nedávejte dalším lidem všechny potřebné předpoklady k tomu, aby splnili podmínky pro uznání logu.

Nezní to logicky? A nemá logika věci přednost před tím, kdo kdy přestal tahat kačera a začal hledat keše? Protože jestli nemá, tak na mě, Hradníku, fakt počkej a půjdem spolu...
  • 0

#59 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 0:11

Hmm koukám, že jsem si zas jednou nedal pozor na formulaci a na dostatečné zvýraznění, na co navazuje, ale pro mě za mě, kdo se chce urážet, ať se uráží... třeba i za to, co mu nepatří.:(
  • 0

#60 tajnik

tajnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 6:08

Nezní to logicky? A nemá logika věci přednost před tím, kdo kdy přestal tahat kačera a začal hledat keše? Protože jestli nemá, tak na mě, Hradníku, fakt počkej a půjdem spolu...


Logicky to zni - tobe a ted. Jinym treba ne. Tenkrat byla logika archivace jina. Logovani archivovane kese s datumem navstevy PO datu archivace bez souhlasu ownera se bralo jako neeticke, jako vloupani. Vetsina z nas to tak myslim bere dodnes. Zadne upravy listingu nejsou nutne, z duvodu viz muj predchozi prispevek dokonce ani zadouci.

Ja jako asi vetsina z nas by takovy log nemazala. Ale neni to nase kes, mohli jsme mu to akorat doporucit, pokusit se presvedcit ho. Misto toho hned nadavky a urazky, buldozer moci. Mozna nekdo mohl zapusobit PRIROZENOU autoritou. Prilezitost ke smirnemu reseni nikdo nedostal. Tak co uz? Nadavat z frustrace taky. Logicky :-).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama