Přejít na obsah


Fotka

Žijící archivované kešky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
530 odpovědí na toto téma

#61 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:27

To je zase diskuse... přitom hlavní věcí je to, že archivovaná cache by fyzicky neměla v terénu co dělat - buď je archivovaná z toho důvodu že ji někdo ukradl (a tudíž tam není) nebo ji archivoval sám autor a ten by měl cache zase odstranit (nějak mi připadá normální po sobě nenechávat smetí). Bohužel jsou případy kdy owner po sérii needs maintenance logů cache s uraženým komentářem zruší a ta tam zůstane. Myslím si, že dokud tam cache je, je možné ji logovat, pokud se to ownerovi nelíbí tak ať ji po sobě uklidí, to je nejlepší způsob jak "nežádoucím" logům zabránit. Ta archivovaná webcam cache je jiná věc, to že ji owner archivoval bych v každém případě respektoval, webcam nejde odstranit a po důvodech proč ji archivoval je celkem zbytečné pátrat. Owner má právo cache archivovat, tak ji archivoval.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#62 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:35

Jelikož jsem byl jistým kačerem upozorněn, že jsem hluboce svým příspěvkem urazil BxHome, tímto se mu veřejně omlouvám a mohu ho ujistit, že v použitém výrazu nebyl sebemenší úmysl.
  • 0

#63 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:54

Ach jo... 1. Systém GC.com neumožňuje vymazat záznam o kešce, kterou jsem se rozhodl zrušit. Proto by kačeři měli respektovat archivaci a nesnažit se to klasicky česky obechcávat. 2. Na svých archivovaných keších mám taky pár logů po archivaci, ale jejich důvod je to, že kačeři neměli aktualizovanou databázi a nevidím důvod, proč jim logy smazat. 3. Nechápu, proč se někdo rozhodl archivovat bezúdrždovou webku, když kamery ještě fungují. Nicméně je to rozhodnutí ownera a mělo by se respektovat. 4. Když zkusím zalogovat archivovanou keš a owner mi dá najevo, že si to nepřeje, tak sklapnu krovky a jsem prostě bez toho jednoho ušmudlanýho bodu. No a co, přece se z toho nepo*eru, ne? Domáhání se logu přes reviewera je v tomto případě arogance k zblití. 5. Reviewer se musí držet daných pravidel, což TTR zjevně udělal (snad možná kromě toho zamčení) a nic na tom nemění fakt, že v době založení kešky ještě kadil do plínek nebo tak něco.
  • 0

#64 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 9:24

abakus napsal/a:
5. Reviewer se musí držet daných pravidel, což TTR zjevně udělal (snad možná kromě toho zamčení) a nic na tom nemění fakt, že v době založení kešky ještě kadil do plínek nebo tak něco.

Ať se jich drží, ale ať si hlavně konečně odpustí velice "svérázné" prosazování už tak dost svérázného vlastního výkladu.

To tahání kačera byla nicméně naprosto konkrétní reakce na něco jiného... Na příspěvek stanny_Tiga: "Myslím že TTR docela jasně, tak aby to pochopil každý, kdo pochopit chce, vysvětlil situaci. To, že ty chápeš archivaci jinak neznamená, že máš pravdu, notabene když se tvůj výklad liší od výkladu reviewera, že ano." + nějaké to válení se v hov... to už citovat nebudu.
a chtěl jsem tím říct, že ani reviewer nemusí mít absolutní patent na pravdu a právo na jiné chápání toho, co v pravidlech není přímo napsáno, má každý... zvlášť když to není úplný nováček a geocachingu se mimo jiné věnuje déle než sám reviewer.

Ještě raděj přímo dodám, že proti minarjovi fakt nemám nic osobního, jenom mě prostě vždycky vytočí tenhle způsob jednání.
  • 0

#65 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 9:38

alkes napsal/a:
geocachingu se mimo jiné věnuje déle než sám reviewer.


To je právě ten problém. Pravidla se mění, takže, to že někdo znal pravidla před 4 lety je v současné době (téměř) k ničemu. Důležitý je aktuální výklad pravidel - o tom se snad nemusíme přít. A tady vidím naprostou jaksi legislativní :) převahu současného reviewera nad zasloužilým geocaherem.
  • 0

#66 tomas

tomas

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 12:47

Dovolim si to shrnout:

- pro vetsinu zde pritomnych vcetne reviewra, je status kes podradny. Kdyz je kes smazana, ale jde ji najit a splnit "podminku", tak to je impuls tam vyrazit. Pripomina to situaci, kdyz vlastnik odhlasi auto, ale ostatni v nem vesele jezdi dale, protoze to proste jde. Kdyz si to vlastnik nepreje a chce tomuto jednani zabranit, tak je mu to mistnim policajtem nalezite vysvetleno.

- mozna by stalo za zvazeni jestli by mel v teto hre vystupavat reviewer jako soudce a zaroven "vymahac prava". Je to jen blba hra, pritom by stacilo chvili pockat a az opadnou emoce, za pomoci reviewra najit reseni schudne pro vsechny zucastnene strany..

- ty zaarchivovane kese to byla nase investice do teto hry. To bylo v dobe, kdy tato hra byla pro nas hratelna. Mimochodem, bylo jich jeste vice, ale ty adoptovane tam nejsou videt. Je evidentni, ze tady se clovek vsem nezvdeci, at se snazi sebevic, jednomu vadi 30 archivovanych kesek, dalsimu by vadilo ze nejsou podle jeho osobni predstavy, dalsimu zese smazany log na archivovane kesi..

Jeste jednou gratulace Mildovi k logu cislo #1318.

Ja osobne definitivne menim konicka.

Tomas

P.S.: http://www.geocachin...47-af363909a5e7 tak koukam, ze jsme se s Tomem nakonec shodli :)
  • 0

#67 tajnik

tajnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 14:48


To je právě ten problém. Pravidla se mění, takže, to že někdo znal pravidla před 4 lety je v současné době (téměř) k ničemu. Důležitý je aktuální výklad pravidel - o tom se snad nemusíme přít. A tady vidím naprostou jaksi legislativní :) převahu současného reviewera nad zasloužilým geocaherem.


No dobry, takze podle dnesnich pravidel bych si mohl zpetne logovat vsechny mysterky, kde jsem byl, ale podminku logovani nesplnil?
Dneska by mi to teda Minarjo moh protlacit, protoze na stary pravidla prece prdime :-).
A jeste Tomovi z Bxhome - log bych sice hned nemazal, ale presvedcil bych ho na note. Nehazej hned pro jedno nastvani flintu, treba si matadori vzpomenou, co jste s tatou pro GC na Morave i v Cechach delali, zvednou hlas a trosku te proti krivde podrzej. Ted asi chrapou pod Blanikem :-). No, asi nepodrzej, ale aspon si vzpomenou :-). Mej se.
  • 0

#68 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 15:09

Smutné... Tom a Zdeněk z BxHome, Tom Klíčník, neznámý mne dobře známý Tajnik. Vzpomínám na první česko-moravský "outdoor" event v květnu 2004 a staré kamárady. Ti, na které tady třeba Ketums plive (nebo spíš píše nesmysly) totiž ten "náš" nebo "váš?" gaocaching pomáhali v téhle zemi plné divných lidí rozeběhnout. Výklad pravidel geocachingu a la TTR mne občas děsí. Už se vůbec nedivím silné "odúmrti" těch, kteří se geocachingu věnovali od jeho začátků a dnes již nemají sílu bojovat s hloupostí a buranstvím.... PS: čím dál tím více mám pocit že "popularita" geocachingu a jeho masovost bude poměrně brzo i jeho hrobem...
  • 0

#69 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 15:09

Podle plamenné diskuze jsem usoudil že jste našli způsob jak body za nálezy někde zpeněžit. Mohu se přidat?
  • 0

#70 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 16:45

A mi zase došlo, proč jsou starý psi tak negativistický: von ten mladej proletariát je neuznává, sere jim na jejich věkovitý šlechtictví a neklaní se dostatečně hluboko před každým... no co z nich vypadne, tudíž když už tu nejni žádná oucta, proč by nám tu měli nadále poskytovat zář svého bytí? teda kua, chlapi, že rači nechlastáte...B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#71 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 17:01

Jojo, hádat se, to je ono... Jen já mám pravdu, ostatní jsou pitomci, honí se za body (a možná by mne dokonce mohli předhonit!!! Ó hrůzo, takový zločin!) a jen já vím, jaké kdo má motivy, on lže, když tvrdí něco jiného. A přitom, kdyby se opravdu striktně dodržovalo nelovení archivovaných keší, některé zajímavé by už neexistovaly. Hezky to ilustruje třeba GCX2NG "sysel cache/suslik cache". Ta byla 8.10.2007 archivována, protože nebyla k nalezení. Přesto ji někdo po čase nelezl a k radosti autory mohla být odarchivována. Kým? TTR, už si nevzpomínáš? A jak má kačer předem poznat, jestli owner archivoval, nevěda, že keš stále existuje (webkam je možná jen v rekonstrukci,...) a zda informací o funkčnosti keše ownera potěší, nebo rozčílí? To by vás všechny opravdu moc rozčílilo, zjistit, že vaše dávno oplakaná keš stále kupodivu žije? A pokud ano, nebylo by vhodnější při archivaci jasně napsat, že sice webkamera funguje, keš je na svém místě (v tom případě snad raději ten bordel uklidím, ne?), ale nechci logy? A pokud s GC skončím a nechci maily, není lepší zrušit si jejich posílání?
  • 0

#72 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 19:18

Já nevím, asi jsem na špatném fóru nebo co... tady se očividně hraje nějaká hra, ve které mají lidi nárok nebo dokonce právo na logy i přes vůli ownera, ten, kdo zajišťuje dodržování pravidel, je prý debil, na počtu logů asi závisí něčí život a tak vůbec... :(:(:(
  • 0

#73 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 19:55

To co tu jste schopni předvádět a nejen v tomto vlákně je mimo mé chápání. Navíc je vlákno dávno OT. Takže zamykam.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#74 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 21:00

Pramen Labe - proběhla na ní i generální údržba GCZ1C9
  • 0
VSA

#75 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 21:23

Zamčeno? A přece funguje! Takové nosné vlákno, skutečně jsem se s chutí začetl.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#76 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 6:10

Lidé dobří, já to vlákno založil za konkrétním účelem...teď koukám, že tu není funkce mazat OT příspěvky, to by bylo užitečné. Trhačovi dík, že sem musel zase připsat OT a tedy zamykám a pokud na něco narazím jen to budu připisovat.
  • 0
VSA

#77 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 18:12

Myslenkove pochody nekterych jedincu jsou zdibec mimo me.... Tak diky nim tu mame hezkou GC1EXGN a jako bonus v ni je druha putovni GC87F9! Tedy nevahejte. Archivovana kes je prece za x bodu a pokud najdete dve na jednom miste, tak je to krat 10 !!! :D
  • 0
VSA

#78 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 12:16

vsa napsal/a:
Myslenkove pochody nekterych jedincu jsou zdibec mimo me....

Tak diky nim tu mame hezkou GC1EXGN a jako bonus v ni je druha putovni GC87F9!

Tedy nevahejte. Archivovana kes je prece za x bodu a pokud najdete dve na jednom miste, tak je to krat 10 !!! :D


chjo :(
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#79 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:52

Já jsem včera využil příležitosti a zalogoval se do GC1BWHP :)
  • 0

#80 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 15:56

Tiskar94 napsal/a:
Já jsem včera využil příležitosti a zalogoval se do GC1BWHP :)

Díky za tip do sbírky … ;)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama