Přejít na obsah


Fotka

Poraďte s vícefunkčním mobil/GPS zařízením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 15 květen 2009 - 7:22

Ja bych jeste jednou reagoval na WM zarizeni. jak jsem psal, mel jsem dlouho WM. Ta neuveritalna pomalost a nespolehlivost (znate windows, ne?) me proste odradila (nemluvim o hrzone wifi, spatne baterce,...). A nevyvazi to ani hodne (vetsinou spatne napsaneho) softu. A to rikam jako uzivatel, ktery flashoval romky, sam sestavoval romky, byl velmi aktivnim poradcem na ce4you.cz, to HTC zarizeni trapil a ladil horem spodem. A nikdy nevyladil tak, aby bylo rychle a spolehlive. Vsichni maji HTC a samozrejme musi ho uctivat. Ja mel tri a uz se k nim nevratim. Takze moje doporuceni: pokud chces mit mobil, jdi do cehokoliv jineho, nez WM. Casteji budes volat, nez GPSkovat, takze bych primarne volil zarizeni pro telefonovani, nez hybrid, kterej zvlada vse jen napul. Uz vidim ten flame tady. :) Takze pro vsechny: vyjadruju svuj nazor pro cloveka, ktery si o radu rekl, neprete se se mnou, stejne me nepresvedcite. Vyjadrete v klidu svuj nazor. :))
  • 0

#22 huncut

huncut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 8:07

Betax: hrozne wifi, baterka atd nejsou primarne zalezitosti operacniho sytemu. Windows Mobile s Windows na desktopu ma spolecneho asi jen jmeno, to je tak vse (ano, zname Windows). Pokud jse o pomalost, zalezi hodne na HW. Takovy HTC Artemis je opravdu pomaly hodne naopak Touch Pro nebo i starsi Kaiser jsou rychlejsi nez vsechny Symbiany co jsem mel dohromady. I kdyz priznavam, ze posledni verze Symbianu 9.2+ jsem dlouhodobe nikdy nepouzival, takze tam uz muze byt situace jina. Kolega si E51 docela pochvaluje. Ale treba u E61 s 9.1 si muze clovek po kliknuti na "menu" jit dat kaficko. Ono vetsinou flashovani podivne zbastlenych ROMek a "tuning" kde ceho prinasi vic problemu nez uzitku. Mozna zvysis rychlost ale snizis stabilitu, protoze kombinujes veci, ktere byly programovany uplne jinak a pro neco jineho. V tomto je potreba byt velmi opatrny. Staci se podivat na diskuse na xda-developers.com. Za sebe muzu rict, ze treba u dnes jiz stareho Kaisera nemam se stabilitou problemy, tlacitko reset jsem za posledniho pul roku pouzil asi jednou, kdyz se mi kousla nejaka testovaci aplikace, ktera nebyla uplne kompatibilni. Wifi pouzivam denne a opet nemam nejmensi problem. Citlivost GPS je spickova, jen sem tam je potreba si par minut pockat na fix, ale to lepsi asi nebude nikde. Aplikace, ktere jsem jmenoval na Geocaching jsou napsane velice dobre a nikdy jsem s nima nemel zadny problem. Wherigo jsem zatim nezkousel, tam to bohuzel takova slava podle vseho nebude. Nevyhoda Symbianu je v tom, ze je to oproti WM velice uzavreny system. Na WM si jednoduse muzete nahrat treba komplet jine GUI, ktere vam bude vyhovovat, coz u Symbianu nikdy takovymhle zpusobem nepujde. Jinak se pridavam k Jephymu a take bych hlasoval pro zarizeni z dilen HTC, ktere dal na vyber. Pokud clovek nespecha, muze si jeste pockat, podle vseho uz letos by se mely zacit delat i PDAcka s 1GHz procesory a to muze byt velice zajimave :)
  • 0

#23 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 20 květen 2009 - 12:20

Nechtel jsem uz reagovat, ale v minulem prispevku jsou vyslovene nepravdy, takze musim. :) Wifi, GPS, baterka,... jsou URCITE!! zalezitosti SW (operacniho systemu). Treba u wifi je HW vsude stejnej (Atheros, nebo Broadcom). Co se na nich postavi je jen a pouze SW. Odzkouseno s pda zapnutum na stole a s dvema ruznyma ROMkama. Rozdil ve vydrzi baterky tretina. At si autor minuelho prispevku precte neco na zminovanych strankach xda-dev. Rychlos resit vyssim taktem procesoru je hruza. To nebudu komentovat. Bastleni ROMek me umoznilo pouzivat PDA ty roky. HTC zarizeni v zakladu je dle meho nazoru nepouzitelne pro normalni praci. Wifi: mam v ruce na stejnem miste Nokii E71, Nokii E66, HTC Artemis, HTC TouchHD a HTC Wizard. pripoji se na vysilac pouze obe nokie. Ani jedno HTC (stavim bezdratove site, takze vim, o cem mluvim). Odzkouseno mnohokrat: Wifi v HTC (obecne ve WM) je strasne spatna (ano, na wifi v pokojicku to staci). Provozuji WiFiCaChE a 90procent lidi, co me kontaktuji s problemem: nelze se pripojit maji HTC. WinMobile neni rozhodne otevreny operacni system. Zmena skinu na HTC neni dukaz otevrenoho OS. ad 1GHz: <vydrz, >cena
  • 0

#24 huncut

huncut

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2009 - 13:37

Betax: Kdybys radeji cetl poradne, ze se zacnes rozcilovat. Psal jsem, ze uvedene veci nejsou PRIMARNE veci OS. Samozrejme ze tam jsou rozdily v ovladacich a ve zpusobu zpracovani, ale jestli ma baterka o 10% vetsi nebo mensi vydrz ve vysledku nic moc neresi. Bud mas vadne pristroje nebo stavis blbe wifi site. Ja jsem jeste nenarazil na zadnou, ke ktere bych se nemohl pripojit. A to cestuju pomerne dost a wifi pouzivam v kdejakem hotelu. Citlivost na signal jsem mel vzdy jen o neco malo horsi nez na notebooku, coz vzhledem k velikosti anten je skvely vysledek. A to vcetne ruznych metod sifrovani. Mas tam vubec spravne nastaveny power management? Jak vubec ty bezdratove site stavis? Mozna tam nekde najdem chybu a vyresime problem. "Rychlos resit vyssim taktem procesoru je hruza. To nebudu komentovat." :-) Smesne. Predpokladam, ze tedy jako pocitac pouzivas 386 33 MHz, protoze vyssi takty jsou hruza. Bastleni ROMek je urcite dobra vec, ale jak jsem psal (staci cist poradne), je potreba byt v tomto smeru opatrny. Protoze to dneska dela kazde male decko a ne kazdy vysledek takoveho bastleni je lepsi nez original od vyrobce. Tech opravdu stabilnich zbastlenych romek je podle meho odhadu, alespon u Kaisera kde muzu porovnavat, tak 10%, coz byvaji ty co jsou "zbastlene" jen decentne. Vsichni tam cpou oficialne nevydane vyvojove verze operacniho systemu, nehotove betaverze GUI, vypreparovane ovladace z nekompatibilnich zarizeni a pak se divi, ze maji problemy. Znovu opakuji, chce to byt opatrny. Vyssi takt nemusi vzdy znamenat vetsi spotrebu. Zalezi na MNOHA dalsich parametrech, ale od toho tu mame vyvoj zejo. Mnoho novych procesorovych cipu ma pri vyssim taktu a vyssim vykonu nizsi spotrebu. A to je vec, za kterou si rad priplatim (i kdyz ony ceny novych PDA nerostou, takze argument s vyssi cenou je take zcestny). WinMobile rozhodne JE otevreny operacni system (neplest s Open Source). To je proste fakt. Je k nemu volne dostupne SDK, API, dokumentace, vyvojove nastroje a splnuje standardy. Takze tady neplet lidem hlavu. Dik.
  • 0

#25 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 20 květen 2009 - 16:34

Ani jeden z argumentu me nepresvedcil. Pokracovat nebudu, nebo budu pres PM. Sorry za flame..
  • 0

#26 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 8:04

Jsem skoro rozhodlý mezi Touch Diamond 2 anebo Samsung Omnia, každopádně teď jsem se dočetl že s přístroji HTC se musí občas popoběhnout aby se signál chytil, jinak že stagnuje na místě. HTC by nemělo mít statickou navigaci (není přítomen Sirf), ale beztak je potřeba asi hledat svižněji....což je ve městě asi problém. Nebo se to dá nějak hardwarově pořešit ? A co výdrž se zaplou GPS a podsvícením displaye ?
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 9:19

Trauma_Zero napsal/a:
HTC by nemělo mít statickou navigaci (není přítomen Sirf), ale beztak je potřeba asi hledat svižněji....

No ona statická navigace nemusí být pouze záležitostí Sirfu3.
Je to spíš obecná funkce nebo nástroj, který můžou GPSky používat. Sirf má naopak tu výhodu, že když už ji má zaplou, tak jde uživatelsky relativně jednoduševypnout.
Nemám s HTC osobní zkušenosti, ale co jsem slyšel a četl, tak nějakou formu statické navigace má.
  • 0

#28 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 9:48

vypnuti jak u ktereho htc, treba artemis pred casem nevypnul snad nikdo.
  • 0

#29 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 10:34

Trauma_Zero napsal/a:
(...) HTC by nemělo mít statickou navigaci (není přítomen Sirf) (...)


Ja mam iPaq hw6915. Jsem s nim spokojen az prave na to, ze ma u nej NEJDE vypnout stat. navigace - ma cip od Global Locate, kde to nejde.. Takze hledam neco jineho. Neco, kde bude prave Sirf, kde je moznost prave tu stat. navi vypnout.

Co se tyce spotreby baterky pri GPS/podsviceni ... S iGO muj ipaq vydrzi nonstop navigovat asi 3hod, pak mu dojde stava...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#30 RouLovci

RouLovci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 11:03

Kdo chce u svého PDA větší výdrž, doporučuji USB Power Pack. Je to malá krabička za pásek, do které dáte 4 AA betraie a pomocí USB propojíte s PDA. Při dostatku baterií, je to téměř neomezený zdroj energie. Výhodou je taky přenosnost. Používám dobíjecí baterie, které mi PDA dobijí zhruba 1,5 krát.
  • 0

#31 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 11:24

rou_ovi napsal/a:
Kdo chce u svého PDA větší výdrž, doporučuji USB Power Pack. Je to malá krabička za pásek, do které dáte 4 AA betraie a pomocí USB propojíte s PDA. Při dostatku baterií, je to téměř neomezený zdroj energie. Výhodou je taky přenosnost. Používám dobíjecí baterie, které mi PDA dobijí zhruba 1,5 krát.

muzes nejaky konkretni doporucit? neco podobneho jsem shanel, ale bud to bylo prilis drahe, nebo zase nevalna cinska kvalita ke ktere bych se bal neco pripojit.

Zatim jsem vyresil dve mouchy jednou ranou nakupem BT modulu. Ma podstatne vyssi citlivost, vyplou statickou navigaci a nevysavam cennou energii z baterie PDA. Nicmene na vicedenni vylety by se stejne nejaka dodatecna zasoba energie hodila :)
  • 0

#32 RouLovci

RouLovci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 11:48

Parkis napsal/a:

rou_ovi napsal/a:
Kdo chce u svého PDA větší výdrž, doporučuji USB Power Pack. Je to malá krabička za pásek, do které dáte 4 AA betraie a pomocí USB propojíte s PDA. Při dostatku baterií, je to téměř neomezený zdroj energie. Výhodou je taky přenosnost. Používám dobíjecí baterie, které mi PDA dobijí zhruba 1,5 krát.

muzes nejaky konkretni doporucit? neco podobneho jsem shanel, ale bud to bylo prilis drahe, nebo zase nevalna cinska kvalita ke ktere bych se bal neco pripojit.

Zatim jsem vyresil dve mouchy jednou ranou nakupem BT modulu. Ma podstatne vyssi citlivost, vyplou statickou navigaci a nevysavam cennou energii z baterie PDA. Nicmene na vicedenni vylety by se stejne nejaka dodatecna zasoba energie hodila :)

Koupil jsem v geoshopu za 99,- ale teď koukam, že už tam nic takového nemají. Co jsem našel teď (nevím, jestli tady můžu dělat reklamu) tak je dražší, ale je to to samé co mám. http://www.mnshop.cz...sb_vystupem.htm POZOR! Pouze na dobijecí beterie.
  • 0

#33 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 12:06

V kdejakým amatéru si koupíš garáž na 4 AA baterie (bývá s výstupem na kontakt jako je na 9V bateriích) a kousek USB kabelu si už k tomu připojíš... který drát je který si zase snadno změříš, když ten USB kablík zastrčíš do PC :) Nevím přesně, jak je to s hodnotami, ale fungovat to funguje. A nabíjecí baterie zase na delší nebo vícedenn túře můžeš zkusit dobíjet solárním panýlkem umístěným na batohu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 12:08

...jinak, záložní malé zdroje vyrábí např. APC, seženeš je kolem 1000,- Kč (např. v nejmenovaném M*kru) - jeden mám, je to placička do kapsy a nabiju s ní PDA 3x. Mám ji už dva nebo tři roky a pořád slouží dobře.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 13:03

Trauma_Zero napsal/a:
Jsem skoro rozhodlý mezi Touch Diamond 2 anebo Samsung Omnia, každopádně teď jsem se dočetl že s přístroji HTC se musí občas popoběhnout aby se signál chytil, jinak že stagnuje na místě. HTC by nemělo mít statickou navigaci (není přítomen Sirf), ale beztak je potřeba asi hledat svižněji....což je ve městě asi problém. Nebo se to dá nějak hardwarově pořešit ? A co výdrž se zaplou GPS a podsvícením displaye ?

Omnii neber, kamarád jí má a na geocaching je nevhodná - hlavně citlivost čipu. Dočteš se o tom i ntady na foru.
  • 0
Garmin Vista HCX + GT Avalanche 2.0 2008

#36 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 13:16

Ja pokukuji po nokii E71,ele nema dotykovy disp. Ma nekdo nejake spatne zkusenosti s touto masinkou ? Cena do 10000 by mela klapnout také ...
  • 0

#37 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 14:21

Citecka napsal/a:
V kdejakým amatéru si koupíš garáž na 4 AA baterie (bývá s výstupem na kontakt jako je na 9V bateriích) a kousek USB kabelu si už k tomu připojíš... který drát je který si zase snadno změříš, když ten USB kablík zastrčíš do PC :)

Nevím přesně, jak je to s hodnotami, ale fungovat to funguje. A nabíjecí baterie zase na delší nebo vícedenn túře můžeš zkusit dobíjet solárním panýlkem umístěným na batohu.


Tohle uz me taky napadlo, postavil bych to i ze suplikovych zasob, ale nejak jsem porad zil v presvedceni ze by to na vystupu melo mit nejaky regulator. Ale kdyz tak nad tim ted premyslim, mel by si s tim poradit samotny nabijeci obvod v PDA. Ostatne v tom zdroji za 99 o kterem pise rou_ovi asi taky moc elektroniky nebude :)

Tak to mozna zkusim zbastlit a uvidime jestli to k necemu bude.
  • 0

#38 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 15:30

Určitě je E71 dobrá investice,slušná výdrž,slušný foťák,integrovaná klávesnice,operační systém symbian s mnoho doinstalovatelnými aplikacemi(navigace na tom displeji je také ok-např.sygic) a cena pod 10000 Kč určitě udělá radost..takže doporučuji i z hlediska výkon/cena a konstrukce je také betelná a jediná špatná zkušenost může být certifikace některých aplikací (nesmyslná ochrana)..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#39 RouLovci

RouLovci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 17:01

Parkis napsal/a:

Citecka napsal/a:
V kdejakým amatéru si koupíš garáž na 4 AA baterie (bývá s výstupem na kontakt jako je na 9V bateriích) a kousek USB kabelu si už k tomu připojíš... který drát je který si zase snadno změříš, když ten USB kablík zastrčíš do PC :)

Nevím přesně, jak je to s hodnotami, ale fungovat to funguje. A nabíjecí baterie zase na delší nebo vícedenn túře můžeš zkusit dobíjet solárním panýlkem umístěným na batohu.


Tohle uz me taky napadlo, postavil bych to i ze suplikovych zasob, ale nejak jsem porad zil v presvedceni ze by to na vystupu melo mit nejaky regulator. Ale kdyz tak nad tim ted premyslim, mel by si s tim poradit samotny nabijeci obvod v PDA. Ostatne v tom zdroji za 99 o kterem pise rou_ovi asi taky moc elektroniky nebude :)

Tak to mozna zkusim zbastlit a uvidime jestli to k necemu bude.

Potvrzuji, že to je jen krabička na baterky s vypínačem On/Off a výstupem na USB. Nic jinýho to neni. Při používání dobijecích beterií, které mají menší napětí by mělo být vše v pořádku (4x 1,2V až 1,3 V = 5V)
viz fotka: http://www.rou-ovi.t...z/nabijecka.jpg
  • 0

#40 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:42

Trauma_Zero napsal/a:
Protože mi odešel mobilní telefon, a Béďův Legend, ač „držák“, má taky své mouchy, poraďte mi prosím nějaké multifunkční zařízení (all in wonder).

Měl bych takovou nějakou představu:

1.) Dají se na tom rozjet všechny aplikace pro GC, hlavně pro Wherigo, dané programy nevykváknou na nedostatečném rozlišení displaye, či paměti. Prostě pojedou bez problémů, a s rozumnou rychlostí, nemíním čekat než se na mapě vykreslí tohleto, zobrazí támhleto.
2.) Možnost vložit memory kartu jakékoliv kapacity.
3.) Dá se z toho telefonovat a provádět běžné operace jako s mob. telefony
4.) Má to výborný interní (!) citlivý GPS chip a pochopitelně dynamickou navigaci (popř odblokovatelnou statickou)
5.) Mimořádně dobře čitelný display (nemusí být velký, hlavně musí být jasný a hodně kontrastní, bez zbytečných odlesků) ve slunci, v autě (jako suplement za palubního TomToma)
6.) Má wifi, výhledově může mít bluetooth.
7.) Dotykový display + stylus
8.) Lze dokoupit držák na kolo, do auta.
9.) Má fotoaparát, který dokáže vyloudit dokumentační foto a sejmout videosekvenci ve 25fps (320*200)
10.) Konstrukce je dostatečně robustní, nečekám v tomto směru zázraky ála outdoorová GPS, ale ať to zase není samý odlehčený plast, který se člověk bojí zmáčknout.
11.) Možnost dokoupit kvalitní akumulátor (rozumná spotřeba kolem se zapnutou GPS 5-6 hodin)
12.) Zvukový výstup přes jack nebo mini usb
13.) Cena takového přístroje kolem 10 000kč


Díky za návrhy, odkazy...

Libore někdy mi přijdeš fakt jako blázen a snílek :) Perpetuum mobile nechceš ?

Žádné takové zařízení samozřejmě neexistuje. Vždycky jě něco za něco a některé vlastnosti při dnešních technologiích a cenách přímo potírají možnost nasazení jiných jmenovaných vlastností. Je to jako boj PDA versus outdoor GPS. Vlastně se divím, že se na to vůbec ptáš, předpokládám, že sám znáš odpověď, že je to v roce 2009 utopie.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama