Přejít na obsah


Fotka

Poraďte s vícefunkčním mobil/GPS zařízením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:51

P.S.: Abych jen blbě nekafral: Kromě Oregonu 300 mám i HTC Touch Pro, který splňuje mnohé z tvých požadavků, ale kvůli absolutně žalostné čitelnosti displeje na slunci bych s tím nikdy nechtěl kešovat jako s primárním zařízením. Oči bych si vyčuměl, ale stejně bych na displeji nic neviděl. Ale kromě outdoor geocachingu je to výborná autoGPSka.
  • 0

#42 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:59

Kolega si pořídil tuhle věcičku
http://www.palmpc.cz...r-hp-ipaq-614c/
celkem vyhovuje tvejm požadavkům GPS je dost citlivá, vydrží to jako mobil 3-4 dny. Když se tahá přes WiFi tak 7 hod v kuse, foťák sice ostří, ale jinak nic moc, na dokumentační foto stačí
Koupil to tady
http://www.palmpc.cz...#podrobny_popis
Jsou to předváděcí kusy z veletrhů, nebylo znát opotřebení.
Cena je velice rozumná
  • 0

#43 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 16:53

tak prvni verze hotova a funguje :) ted uz jen vyresit nejaky vnejsi obal pro zvyseni odolnosti omlouvam se za trosku offtopic v tomhle vlakne.
  • 0

#44 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 17:55

Supr, pěkný! Já to ještě doplním solárním panýlkem od GP na batoh a to by bylo, aby nebylo...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#45 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 19:27

mitak napsal/a:
Libore někdy mi přijdeš fakt jako blázen a snílek :) Perpetuum mobile nechceš ?

Žádné takové zařízení samozřejmě neexistuje. Vždycky jě něco za něco a některé vlastnosti při dnešních technologiích a cenách přímo potírají možnost nasazení jiných jmenovaných vlastností. Je to jako boj PDA versus outdoor GPS. Vlastně se divím, že se na to vůbec ptáš, předpokládám, že sám znáš odpověď, že je to v roce 2009 utopie.


Pořád věřím, když pročítám recenze, že takový přístroj buď skutečně existuje, nebo v recenze píšou podplacení žvanilové. U hromady HTC zařízení jsem se dočetl jak bezvadnou čitelnost displeje (s plným podsvícením) na slunci to dané zařízení má. Měl jsem možnost odzkoušet HTC Kaiser TyTN 2 a vzhledem k tomu že se jedná o starší přístroj, tak display jakž takž čitelný na slunci byl (ano, Legend HCX co jsem měl půjčený a jiná zařízení od Garminu (kromě Oregána, to mě nepřesvědčilo) mají display daleko kontrastnější a lépe čitelný). Wifi, modrozub, dokumentační fotovideo je snad dnes standardem. Svírací držák do auta od druhořadých výrobců není problém, držák na kolo pro PDA/MDA přístroje je taky. Mít možnost si vybrat mezi bitmapovými/vektorovými/ortofotomapami mapami jakéhokoliv měřítka se velmi hodí, stejně jako vybrat si mezi programy pro správu keší a navigaci. Baterky se dají přinejhorším pořešit USB backpackem.

Celý můj poslední problém je v tom, jestli podobné MDA je použitelné pro geocaching, Jak kvalitní je použitý chip ? Co udělá pomalá chůze, bude to blbnout nebo ne ? Co statická navigace, či co za čerta to má ? Jak se GPS chová v hlubokém lese, ve vysoké městské zástavbě ? Prostě nerad bych se s takovou věcičkou při lovení krabic v lese vztekal víc než s mým nynějším "zázrakem" od Bédy Trávníčka.

V technokratických recenzích si člověk přečte jak úžasné tyto high-end strojky jsou, ale tuším že realita bude jinde.

Věčná škoda že třeba na navigovat.cz se chlapci nevěnují moc testům těchto mobilních zařízení přímo při geocachingu. (vím že to není jejich primární obor ale Marek občas zkusí nějakou krabici s danou gps najít)
  • 0

#46 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 19:35

Mám PDA (HP iPAQ 614c) a musím říct, že je použitelný a jsem s tím spokojený, nicméně syn nosí Legenda a občas na dohledání se hodí, navíc při delším kešování ho nemusíme vypínat, baterky prostě vydrží, nebo se vymění. Takže doporučuju to co i ostatní, Garmina nezahazuj a měj ho pro jistoru s sebou v batohu...
  • 0

#47 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 19:49

miroslav_turek napsal/a:
Mám PDA (HP iPAQ 614c) a musím říct, že je použitelný a jsem s tím spokojený, nicméně syn nosí Legenda a občas na dohledání se hodí, navíc při delším kešování ho nemusíme vypínat, baterky prostě vydrží, nebo se vymění. Takže doporučuju to co i ostatní, Garmina nezahazuj a měj ho pro jistoru s sebou v batohu...



zrovna jsem chtěl bossnovi na jeho post napsat, že na první stránce mi tento přístroj doporučuješ ty.

V recenzích ho také chválí (ale oni pochválí cokoliv). Problém je, že bych musel překonat fobii k HP jako značce. Na jejich produkty mi zatím platil Murphyho zákon č.1.

Dokoupit pořádný aku lze.

SirfStar3 lze odemknout v jakémkoliv zařízení nebo nikoliv ?
  • 0

#48 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 20:01

iPAQ nemá Siraf, takže tam tu statickou navigaci vypnout nejde a pravděpodobě ji tam mám. Když zastavím, tak po chvíli se mi souřadnice často přestanou měnit, ale není to okamžitě, musím chvíli stát... Aku s dvojnásobnou kapacitou jsem si koupil, je to paráda. Samozřejmě, že i tento přístroj má své mouchy, stejně jako i HTC. Např: při navigaci se trochu hřeje, pokud zároveň dobíjíš, tak trochu víc. HTC to údajně nedělají, ale nedávno mi kamarád prozradil, že jeho Diamond to dělá taky... Dále jsem měl problém s vypínáním při pokesu stavu baterie, takže jsem ho třikrát reklamoval, pokaždé mi něco vyměnili (baterku/přístroj/přístroj) až konečně jsem měl kousek, který nezlobí. Reklamace ale trvala vždy jen tři dny. Prostě pokud máš mentální problém s HP, tak každý problém tě o to víc naštve, takže raději si zařízení od někoho chvíli půjč a vyzkoušej. Já volil iPAQa hlavně kvůli telefonní klávesnici, protože prostě moc telefonuju a to vytáčení na display mi nejde. Kdybych na tom nebazíroval asi bych šel do HTC Touch HD, protože má velký display, ale ta cena, ta je hrozná.
  • 0

#49 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 20:41

miroslav_turek napsal/a:
Když zastavím, tak po chvíli se mi souřadnice často přestanou měnit


Mam tiez HP 614c a toto nemozem potvrdit. Mozno je to vec SW, ktory pouzivas. Pouzivam OziExplorer a s prejavmi statickej navigacie som sa u tohoto PDA naozaj este nestretol. Cital som niekde, ze HP 614 pouziva starsiu verziu chipu gpsOne od Qualcomm a ze nieco ako obdoba statickej navigacie u SIRFov bolo zavedene az v novsich modeloch gpsOne, ktore su pouzite napr. v HTC PDA.
  • 0

#50 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 21:06

Je pravda, že když průměruju a tudíž stojím na místě, tak se mi součadnice mění pořád, tak fakt nevím, jestli to tu statickou navigaci má nebo nemá. V každém případě už jsem párkrát zažil, že jsem chodil v okruhu 20 metrů a souřadnice se ani nehly, nicméně pokud si to dobře pamatuju, bývá to hlavně v místech s mizerným signálem, např. hustý les.
  • 0

#51 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 10:40

Mam tu skusenost, ze HP 614c je skor nachylne na vypadok prijmu GPS signalu, nez Mio A701 so sirfSTARIII, ktore som pouzival predtym. Avsak Mio pri slabom signale malo o nieco vacsiu tendenciu si vymyslat polohu zrejme spracovanim slabsich odrazov GPS signalu. Vyssiu citlivost A701tky napriek tomu povazujem skor za vyhodu.
  • 0

#52 tatranka

tatranka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 15:24

Máte někdo zkušenosti s Nokií 5800?Je vhodná i na geocaching?díky
  • 0

#53 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 18:53

Ano je,HG funguje v pohodě a Locify by mělo jet taky..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#54 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 8:18

Díky všem za rady

Rozseknul jsem to, objednal jsem HP IPAQ 614C, zdál se mi takový nejuniverzalnější, robustní a bez zbytečných frikulínských funkcí.

Objednal jsem to z výše uvedeného bossnova linku, z palmpc.cz jsou to už 4 dny, zatím ticho po pěšině, tak jsem zvědav kdy to dorazí a v jakém stavu
  • 0

#55 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 8:57

Tak dej potom vědět, jesti ses zařadil mezi nás spokojené uživatele, nebo mezi ty nespokojené...
  • 0

#56 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 9:27

tatranka napsal/a:
Máte někdo zkušenosti s Nokií 5800?Je vhodná i na geocaching?

Pokud Nokii, zvolil bych spíše něco z klasických S60 r3 zařízení (E66 nebo tak něco).
5800 je první přístroj nové generace a je to tam _dost_ vidět, ovládání je neintuitivní a problematické.
Na spoustě míst je potřeba použít stylus, prstem se to ovládá blbě, prvky na obrazovce jsou moc malé. Navíc spousta aplikací čeká, že mají k dispozici fyzickou klávesnici, a tudíž se nedají ovládat. Část výrobců již zareagovala (např. Garmin Mobile XT už má novou 5800-enabled verzi).
Veselé je, že provázání s dotykovým displejem nemají pořádně ani originální Nokia Maps - např. pro zadání hledaného místa nelze použít "velkou" QWERTY klávesnici naležato (jedinou, na které se dobře píše prstem), ale jen "číselnou" klávesničku nebo klávesnici ovladatelnou jen stylusem.
  • 0

#57 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 10:05

Trauma_Zero napsal/a:
Protože mi odešel mobilní telefon, a Béďův Legend, ač „držák“, má taky své mouchy, poraďte mi prosím nějaké multifunkční zařízení (all in wonder).

Měl bych takovou nějakou představu:

1.) Dají se na tom rozjet všechny aplikace pro GC, hlavně pro Wherigo, dané programy nevykváknou na nedostatečném rozlišení displaye, či paměti. Prostě pojedou bez problémů, a s rozumnou rychlostí, nemíním čekat než se na mapě vykreslí tohleto, zobrazí támhleto.
2.) Možnost vložit memory kartu jakékoliv kapacity.
3.) Dá se z toho telefonovat a provádět běžné operace jako s mob. telefony
4.) Má to výborný interní (!) citlivý GPS chip a pochopitelně dynamickou navigaci (popř odblokovatelnou statickou)
5.) Mimořádně dobře čitelný display (nemusí být velký, hlavně musí být jasný a hodně kontrastní, bez zbytečných odlesků) ve slunci, v autě (jako suplement za palubního TomToma)
6.) Má wifi, výhledově může mít bluetooth.
7.) Dotykový display + stylus
8.) Lze dokoupit držák na kolo, do auta.
9.) Má fotoaparát, který dokáže vyloudit dokumentační foto a sejmout videosekvenci ve 25fps (320*200)
10.) Konstrukce je dostatečně robustní, nečekám v tomto směru zázraky ála outdoorová GPS, ale ať to zase není samý odlehčený plast, který se člověk bojí zmáčknout.
11.) Možnost dokoupit kvalitní akumulátor (rozumná spotřeba kolem se zapnutou GPS 5-6 hodin)
12.) Zvukový výstup přes jack nebo mini usb
13.) Cena takového přístroje kolem 10 000kč


Díky za návrhy, odkazy...


To si nejsem jista, jestli je vubec mozne a k tomu do 10k!!!

Nicmene ja pouzivam Mio A501, viz napr.:http://www.mobilmani...article=1115646

WG chodi paradne, myslim, ze zatim jsem s tim problem nikdy nemela, i kdyz ostatnim cartridge padala, me ne!
je to telefon, PDA, i auto GPS. Po vypnuti STAT NAV to pouzivam i na geocaching (Oziexplorer). Bat vydrzi bohuzel pouze 2-3h bez nabiti (pri kesovani), takze nahradni baterka nutna (nebo dobijet v aute-autonabijecka je soucasti baleni) Jinak kdyz to mas jen jako telefon a v pohotovostnim rezimu, tak vydrzi bat i skoro 2 tydny!!!Je to trochu krkolomne na pouzivani pro gc, ale da se!rozhodne to nenahradi plne funkci telefon+plnefunkcni outdoor navigaci!!! ale to nikdy zadny takovy nastroj nenahradi, proste kompromis, znamena, ze to ma od kazdeho kousek a neco holt se musi ozelet, tak tady to je proste stejne!!! Takze doporucuji MIO, kdyz nechces outdoorovou GPS a musis mit multifunkcni pristroj, tak MIO je dobra volba (aspon dle meho nazoru;))

tak snad ti to pomohla akdyztak dej vedet kdyz budes chtit vic info...
  • 0

#58 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 9:04

tak po pár dnech testování takový hrubý náhled na zakoupený HP IPAQ 614c a zodpovím si
na některé otázky:

1.) Dají se na tom rozjet všechny aplikace pro GC, hlavně pro Wherigo, dané programy nevykváknou na nedostatečném rozlišení displaye, či paměti. Prostě pojedou bez problémů, a s rozumnou rychlostí, nemíním čekat než se na mapě vykreslí tohleto, zobrazí támhleto.
Tak tady bez problémů, processor taktovaný na 520mhz bezvadně a plynule zvládá otáčení mapou v Tomtomu, Smartmaps, víceméně se nezadýchává u ničeho co jsem testoval (Přehrávání DivX apod ptákoviny)

2.) Možnost vložit memory kartu jakékoliv kapacity.
S defaultní 2GB kartou moc vylomenin dělat nelze. Avšak 8GB Sandisk Micro SD je objednán a za babku (Přístroj má údajně problémy s Kingston pamětmi, tak bacha na výběr). Karta je trochu nablble umístěná pod baterií ale výměna za jinou 8 (16) GB kartu nebude problém.

3.) Dá se z toho telefonovat a provádět běžné operace jako s mob. telefony
Wiindows mobile 6.0 je více funkční než hezký systém, kažodpádně nadstavby od PSB tomu dají vzhled Iphonovských graf pozlátek.
Výhrady mám k XT9 klávesnici s defaultním anglickým napovídacím slovníkem (chválím prodejce že přidal orig. soft klávesnici InterWrite).
Bezvadně řešený smartwheel tady HP opisuje od Apple a boduje.

4.) Má to výborný interní (!) citlivý GPS chip a pochopitelně dynamickou navigaci (popř odblokovatelnou statickou)
Nemá ! Interní chip Qualcomm 6820 je záludnost a prozatím jsem nepochytil všechny jeho vlastnosti. Vůbec netuším kolik vlastně má mít kanálů. Beeline ukazuje 10, RichesseGPS 8.
Celkově to trpí něčím podobným co by se dalo nazvat mírnou statickou navigací. Ze začátku má docela dlouhý fix (cca 2minuty) a pokud se GPS rozjede
(často mi RichesseGPS hlásí že GPS is not present) tak nachytá 6 - 7 satelitů na čisté obloze a jde se na to.
Ze začátku chvíle běhu, potom už klidné tempo, šipka se hýbe snesitelně a docela jemně. Každopádně nelze jít třeba hned zpět.
Kousne se to a zas je potřeba chvíli jít nějakým směrem. Potešilo mě že je chip daleko citlivější než starý Legend. V parku s hustým porostem
stále držel 4-5 satelitů bez výpadků signálu. Statická navigace jde u Qualcommu pořešit v registrech, zatím nezkoušeno.
Beeline GPS mi skoro nefunguje, "šipku" aktualizuje jednou za minutu, netuším kde je zakopán pes. RichesseGPS jede fajn
a práce s POI je rychlá a příjemná. Oziho jsem ještě nezkoušel

5.) Mimořádně dobře čitelný display (nemusí být velký, hlavně musí být jasný a hodně kontrastní, bez zbytečných odlesků) ve slunci, v autě (jako suplement za palubního TomToma)
Tady zcela bezvadně HP zvládlo display, sice je přítomen pouze QVGA nicméně na max jas je display dobře čitelný při poledním slunci i s ochrannou folií (odzkoušeno). Ve stínu, v budově musím jas stahovat,
display natolik svítí, že je to až nepříjemné na oči. Tady bych potřeboval nějakou aplikaci na ploše (today) kterou bych mohl zesvětlit, ztmavit disp. Díky předem za radu. Pokud mohu porovnat s Oregánem tak má Garmin smolíka. Problém ovšem bude asi docela velký odběr z baterie viz dále.

6.) Má wifi, výhledově může mít bluetooth.
Tož má, wifi docela hřeje a zdá se mi jeho funkce pěknou zátěží pro baterii.

7.) Dotykový display + stylus
Display s výbornou odezvou (ok, není to iphone) ale i tak s docela dobrou citlivostí, hliníkový teleskopický avšak pevný stylus je bezvadný.

8.) Lze dokoupit držák na kolo, do auta.
Přiložený Celly držák do auta s delším pružným krkem drží jak přibytý v rozumné vzdálenosti od řidičova oka.
Držák po smáčknutí nemačká žádná tlačítka na stranách telefonu, prodejce opět ví co prodává.

9.) Má fotoaparát, který dokáže vyloudit dokumentační foto a sejmout videosekvenci ve 25fps (320*200)
Nejslabší místo celého Ipaqu, kdejaká Nokie fotí a natáčí lépe, obraz je tonován do fialova, deformace nejsou vyjímkou.
Videosekvence ujdou. Holt budu dál muset vláčet s sebou zrcadlovku, nebo koupit nějakou slušně fotící mýdlovku (a že jich moc není)

10.) Konstrukce je dostatečně robustní, nečekám v tomto směru zázraky ála outdoorová GPS, ale ať to zase není samý odlehčený plast, který se člověk bojí zmáčknout.
Dobrý kompromis mezi váhou a robustnosti. Přístroj má kolem 140 gramů. Tlačítka mají pevný zdvih, display je zapuštěn 2 mm pod hranu telefonu. Celově to působí dojmem že se nejedná o plastovou hračku.
Ovšem zase to není těhotná cihla typu Oregon se kterou by snad šly zatloukat i skoby do skály.

11.) Možnost dokoupit kvalitní akumulátor (rozumná spotřeba kolem se zapnutou GPS 5-6 hodin)
Zcela nutnost koupit 3200mAh aku pro trochu rozumnou práci. S továrním akumulátorem 1500 mAh se nedá rozumně provozovat nic, telefon umírá po 4 hodinách navigace surfování po netu.
Netuším proč ale přes dodávanou autonabíječku do zapalovače se chová telefon v autě jako připíchnutý do sítě ale aku se nenabíjí.

12.) Zvukový výstup přes jack nebo mini usb
Dodávané čínské pecky se hodí tak děckám na hraní, redukce miniusb-3.5jack funguje bezvadně.

13.) Cena takového přístroje kolem 10 000kč
Strojek stál 7 tisíc kocourkovských v akci, vynikající cena cca o 3K slevněná, pokud připočtu 3200mAh aku za 1K +pouzdro za opasek za 400 jsem na moc příjemné ceně.




  • 0

#59 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 9:27

na tu regulaci podsviceni doporucim MVBKlight, mam ho nabindovany na HW tlacitko a funguje bezvadne.
  • 0

#60 GeraldVP

GeraldVP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 19:11

hrouda napsal/a:

tatranka napsal/a:
Máte někdo zkušenosti s Nokií 5800?Je vhodná i na geocaching?

Pokud Nokii, zvolil bych spíše něco z klasických S60 r3 zařízení (E66 nebo tak něco).
5800 je první přístroj nové generace a je to tam _dost_ vidět, ovládání je neintuitivní a problematické.
Na spoustě míst je potřeba použít stylus, prstem se to ovládá blbě, prvky na obrazovce jsou moc malé. Navíc spousta aplikací čeká, že mají k dispozici fyzickou klávesnici, a tudíž se nedají ovládat. Část výrobců již zareagovala (např. Garmin Mobile XT už má novou 5800-enabled verzi).
Veselé je, že provázání s dotykovým displejem nemají pořádně ani originální Nokia Maps - např. pro zadání hledaného místa nelze použít "velkou" QWERTY klávesnici naležato (jedinou, na které se dobře píše prstem), ale jen "číselnou" klávesničku nebo klávesnici ovladatelnou jen stylusem.

Ja Nokii 5800 na GC pouzivam a nemuzu si na nic stezovat. Je sice pravda, ze jsem v tomto novacek, ale kdyz vemu v potaz, ze pristroj je delany na jiny veci, nez na GC, tak se hodne povedl i na to, ze je to jejich prvni dotykovka. S ovladanim jsem oproti tobe spokojen, ovladani sice neni pres kapacitni detekci jako iPhone, nebo G1, ale na druhou stranu ohodne presnejsi (hlavne za pouziti stylusu) . Telefon mam uz pul roku a na ovladani jsem si zvykal jen prvnich par dni.
  • 0
Garmin Oregon 300 | Nokia 5800 XM | Qstarz 1000x | Ovi mapy s BZ | SmartGPX




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama