Přejít na obsah


Fotka

Archivované keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:09

Jak dlouho po archivaci lze zalogovat nalezenou keš? To se vážně může stát, že si někdo loguje nález po více než roce, navíc když daná krabička je už nějaký ten měsíc archivovaná? :o
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:17

Pokud cache našel a je v papírovém logbooku, tak proč by nemohl. Budeš to ale muset trochu specifikovat, není moc jasné, o co ti jde.
  • 0

#3 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:22

V podstatě mě dnes překvapilo, když mi přišla notifikace, že někdo našel kešku archivovanou před pár měsíci a logoval nález na únor 2007. Myslela jsem, že třeba existuje nějaký blok, který po určité době znemožní logování archivovaných keší.. nebo že by mohlo existovat pravidlo, že třeba do půl roku se musí zalogovat nejen v logbooku, ale i na netu? Takže mě zajímalo, jestli se tohle opravdu děje běžně, že si po archivaci keše po (teď počítám, že) 2 letech někdo loguje nález. I když mně osobně se to zdá být podezřelé :)
  • 0

#4 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:32

Zeptej se H+, to by mohl být odborník na pozdní logování :) Jinak pokud vím, tak owner snad může po archivaci listing zamknout, takže další logy přidávat nejdou. Existují ale i kešky, které jsou sice z nějakého důvodu archivované, ale zůstaly na místě a občas si je někdo odloví
  • 0

#5 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:38

Cokoliv zamykat může jen reviewer. Owner může takový log jen mazat. Opravdu ale nevím, proč by měl.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 20:55

No takhle... i kdyby to bylo podezřelé, čemu konkrétně to vadí? Běžně se tímhle způsobem logují třeba lidé, kteří cache našli v rámci teamu a časem si pořídili vlastní účet. Také se někdo mohl splést nebo si po delší době vzpomenout, že něco nezalogoval. A nakonec, jsou i lidé, kteří prostě občas logují s dost velkým zpožděním. Je ale pravda, že v takových případech bývá v logu vysvětlení. Nechal bych řešení spíš na autorovi cache.;)
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 21:21

.... a pak jsou i kesky "zakazane", na ktere obcas nekdo zajde, protoze fyzicky stale existuji. :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 6:29

A pak je par nestastniku, kteri potrebuji bod a tak se takto na netu zaloguji do ukradene ci zrusene.... :|
  • 0
VSA

#9 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 7:36

Pravidlo je jednoduché: Loguji do kešky => Loguji na netu. A je úplně jedno, zda je keš archivovaná nebo disablovaná nebo nevím co ještě. Pokud autor nechce, aby keš byla loveno, ať ji odnese. (Výjimkou může být ochrana přírody, kdy keš není vhodné lovit, ale ani ji nejde odstranit, protože si třeba na ní ptáci postavili hnízdo.)

Pokud bych na naších keších našel podezřelý elektronický log, zkontroloval bych logbůk, pokud by logbůk nebyl k dispozici (tehdy ukradená keš) nebo pokud bych zápis v logbůku nenašel, požádal bych logujícího kačera, ať svůj log vysvětlí. A teprve jako poslední možnost by bylo mazání logu. Nejpravděpodobnější je, že se spletl. Ať v datumu nebo v keši nebo v čemkoli.
  • 0

#10 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 7:45

Nellas napsal/a:
V podstatě mě dnes překvapilo, když mi přišla notifikace, že někdo našel kešku archivovanou před pár měsíci a logoval nález na únor 2007

Tiez sa mi stalo ze sa clovek logoval asi 1.5 roku po archivovani kesky, len tak zo srandy som vyhrabol papierovy logbook a fakt tam bol :) Ale aj keby nebol, nezmazal by som mu to, som clovek prajny a bodik navyse mat alebo nemat... to uz nikoho nespasi :)
  • 0

#11 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 8:16

vsa napsal/a:
A pak je par nestastniku, kteri potrebuji bod a tak se takto na netu zaloguji do ukradene ci zrusene.... :|


Aktuálně k vidění 2 logy "found it" do ukradené pixly GC1QZ4R a ještě se k tomu drze přiznávají :).
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 9:05

mysakf napsal/a:
Aktuálně k vidění 2 logy "found it" do ukradené pixly GC1QZ4R a ještě se k tomu drze přiznávají :).

Tak tenhle log bych bez milosti smazal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama