Přejít na obsah


Fotka

GPSka - prosím o pomoc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 wobufet

wobufet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 21:03

Zdravím, rád bych si koupil nějakou GPSku, ale absolutně se v tom nevyznám. Kamarád mi doporučil modul k mobilu Qstarz BT-818X. Já s mobilem moc kamarád nejsem, nejde mi tam žádná aplikace co jsem kdy stáhl, takže nevím. Přemýšlím o zakoupení kalsické navigace, ke které mobil nepotřebuji. Jsou její výhody oproti levěnjším modulům nějak výrazné? Kterou by jste mi popř. doporučili (ideálně ne moc cenově náročnou tak do tří tisíc). Musí se k ní pak dále dokoupit mapy? (Pokud ano, kolik stojí?) Je možnost stáhnout si do GPSky/mobilu třeba pack všech GPSek pro Brno nebo je nutno každou zadat solo. A dají se tam psát poznámky (hinty a tak)? Omlouvám se za dotazy, s GPS přístrojem jsem takřka nikdy do bližšího styku nepřišel a netuším jak funguje
  • 0

#2 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 21:47

Ahoj,

pokud nejsi s mobilem kamarád a nevadí ti větší zafinancování do standartní navigace, určitě do ní jdi. Jsou určitě kvalitnější a samozřejmě mnohem všestranější.
Záleží ale také na tom, jestli by jsi chtěl navigaci používat jen a pouze pro geocaching. Pokud ano - a předpokládám, že ano, patří mezi současnou šipku v turistických navigacích Garmin Oregon 300 a Garmin Colorado. Automobilové navigace nejsou totiž pro geocaching dobré a tak se již v současnosti spíše traduje, že kačeři mají navigace dvě - jednu automobilovou a jednu turistickou. I přesto je tomu ale mnohokrát naopak.
Co se týče map, k většině turistických navigací se již přidávají nějaké základní mapy, většinou dostatečně kvalitní. Nicméně i přesto není špatnou volbou k navigaci dokoupit nějaké lepší, kvalitnější mapy, popř. koupit GPS již s nimi ...
Garmin Oregon i Colorado se ale v současné době pohybují v cenové relaci 8-9 tisíc korun, proto asi tuto variantu nebudeš volit. Pokud jsi začínající kačer a zatím si vše jen oťukáváš, byla by nejlepším řešením nějaká superlevná navigace, která na začátek bude stačit.
V současnosti se mezi nejznámější z této kategorie řadí zejména:
http://elektroshop.c...TREXLEGEND.aspx
- má mapové podklady, ale již nemá tak citlivý GPS příjímač. Pokud by ti na mapách nezáleželo, je také dobrým řešením :
http://eshop.geoobch...h/C-290-D-1278/
Zde sice autoři ušetřili mapové podklady, nicméně o to více přidali na GPS přijímači - SirfIII, který již zvládne v celku v pohodě i travnaté a lesnaté plochy. Absence mapových podkladů je ale pro mne osobně poměrně slušným mínusem. Záleží na tobě ...

Hodně štěstí!
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#3 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 22:24

ahoj ani já tomu vůbec nerozumím, nikdy jse GPS na nic nepotřebovala, v autě jezdím podle mapy :) dneska jsem vyrazila poprvé, s GPS, doma jsem ji konečně našla, kdysi jsme ji dostali ke kolu - má na sobě nápisy Garmin - etrex - legend :) ani nevím na co to je a co to všechno umí, nemám k tomu žádný návod, ale základní orientaci po Znojmě to zvládlo :) stačilo mi plusminus vědět že jsem na správném konci náměstí, zbytek se dohledal intuicí a nebo trpělivostí :) pokud by se našel někdo, kdo by mi třeba přes SZ poradil co s tím a jeslti to co mám je vůbec k něčemu, byla bych moc ráda - než se s tím vydám do lesa :) díky
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#4 Fishgius

Fishgius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 22:38

Teda, já docela marně Legenda sháním různě po internetu pro své geo-začátky, a tady si jej někdo objeví doma :). Neprodáš? ;) Teď vážně. Konkrétně neporadím, protože sám nemám zkušenosti, ale tato GPSr je hodně doporučovaná jako levná varianta do začátků, viz příspěvek od sakypaky.
  • 0

#5 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 22:42

takže to co mám "bude fungovat a stačí mi to"? :) ehm - tak díky za info, ponořím se do výuky :) zatím jsem postupovala tak, že jsem došla na náměstí, zapla, ukázalo mi to souřadnice ... popošla jsem pár metrů a dle souřadnic u kešky jsem věděla jestli jdu k dobrému nebo špatnému rohu náměstí :) :) no - pyšná na to nejsem, ale já radši mapu než GPS :) ale dnešní úlovek - 9ks kešek ve Znojmě :) mě moc potěšil :) a - neprodám :) dávali to cca před 3 lety v Mountfieldu ke kolům ... jen jsem nevěděla, na co mi to bude :) už to vím :) (snad) ;) EDIT: jo,tohle mám :) http://elektroshop.c...TREXLEGEND.aspx :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#6 wobufet

wobufet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2009 - 22:44

sakypaky napsal/a:
Ahoj,

pokud nejsi s mobilem kamarád a nevadí ti větší zafinancování do standartní navigace, určitě do ní jdi. Jsou určitě kvalitnější a samozřejmě mnohem všestranější.
Záleží ale také na tom, jestli by jsi chtěl navigaci používat jen a pouze pro geocaching. Pokud ano - a předpokládám, že ano, patří mezi současnou šipku v turistických navigacích Garmin Oregon 300 a Garmin Colorado. Automobilové navigace nejsou totiž pro geocaching dobré a tak se již v současnosti spíše traduje, že kačeři mají navigace dvě - jednu automobilovou a jednu turistickou. I přesto je tomu ale mnohokrát naopak.
Co se týče map, k většině turistických navigací se již přidávají nějaké základní mapy, většinou dostatečně kvalitní. Nicméně i přesto není špatnou volbou k navigaci dokoupit nějaké lepší, kvalitnější mapy, popř. koupit GPS již s nimi ...
Garmin Oregon i Colorado se ale v současné době pohybují v cenové relaci 8-9 tisíc korun, proto asi tuto variantu nebudeš volit. Pokud jsi začínající kačer a zatím si vše jen oťukáváš, byla by nejlepším řešením nějaká superlevná navigace, která na začátek bude stačit.
V současnosti se mezi nejznámější z této kategorie řadí zejména:
http://elektroshop.c...TREXLEGEND.aspx
- má mapové podklady, ale již nemá tak citlivý GPS příjímač. Pokud by ti na mapách nezáleželo, je také dobrým řešením :
http://eshop.geoobch...h/C-290-D-1278/
Zde sice autoři ušetřili mapové podklady, nicméně o to více přidali na GPS přijímači - SirfIII, který již zvládne v celku v pohodě i travnaté a lesnaté plochy. Absence mapových podkladů je ale pro mne osobně poměrně slušným mínusem. Záleží na tobě ...

Hodně štěstí!


Děkuji za odpověď. Mapu bych určitě chtěl a ten první odkaz se jeví zajímavě. Jen bych se rád zeptal co přesně je "ne tak citlivý GPS přijímač"
Pokud vyrazím třeba na ty louky či lesy, znamená to, že mi to třeba místo vůbec nenajde a hodí něco jako "no signal" nebo to určí okruh cca 5 metrů? 8MB datové paměti BEZ ROZŠÍŘENÍ si nedovedu moc v tomto případě vysvětlit cca kolik má jedna mapa. To tedy znamená, že dostanu nějaké mapy, a jiné už tam nedám? (Třeba o prázdninách bych rád kešil v Londýně).

A pokud tomu dobře z popisu rozumím. Zadám si nějaké souřadnice, ty se mi na mapě zaznačí. Tohle mohu udělat až tisíckrát s tím, že si každý bod mohu rozkliknout pro více infa (třeba hinty). A pak si zvolím nějaký bod, ke kterému chci jít. Je to tak?

Moc děkuji
  • 0

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 6:28

brtnicek napsal/a:
:) ani nevím na co to je a co to všechno umí, nemám k tomu žádný návod,

Navod v anglictine si ztahni treba zde...
http://sk.diplodocs....ETREX LEGEND-_E
  • 0

#8 kamculenka

kamculenka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 7:14

wobufet: Koukám že nejsnadnější bude JAVA aplikace Handy Geocaching, dnes už to funguje v každém průměrném i podprůměrném mobilu, jen musíš mít bluetooth no a k tomu si dokup GPS modul třeba Nokia LD-3W my jej sehnali s poštovným za 560 Kč je to nejjednodušší, nepotřebuješ k tomu mapy, prostě si zadáš souřadnice a šipka ti ukáže směr a jak daleko to je od tebe.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 8:00

smazano - Patego byl rychlejsi
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 8:13

wobufet napsal/a:
Jen bych se rád zeptal co přesně je "ne tak citlivý GPS přijímač"


Znamena to, ze ve vetsine situaci a prostredi ma GPS horsi presnost a obcas ztraci signal. Typicke je to treba v hustem lese, ve meste mezi domy, ... Horsi presnost znamena, ze ti treba ukaze, ze jsi u kesky, ale ve skutecnosti ji najdes o 15 metru vedle. Kazdy GPS pristroj ma nejakou nepresnost a vzdycky je treba kesku "dohledat", jen je otazka v jakem okruhu. A to zalozi na mnoha faktorech, namatkou: pocasi, prostrredi, rocni doba (v lete je hustsi porost) a v neposledni rade i na tom, jak, cim a kdy autor kesku zameril a zda zamerene souradnice spravne prepsal do listingu ;).

Omezena kapacita pameti namena, ze mas omezenou velikost map. Vzdycky ale muzes prave pouzivanou mapu nahradit jinou a dat si tam treba ten Londyn.

wobufet napsal/a:
A pokud tomu dobře z popisu rozumím. Zadám si nějaké souřadnice, ty se mi na mapě zaznačí. Tohle mohu udělat až tisíckrát s tím, že si každý bod mohu rozkliknout pro více infa (třeba hinty). A pak si zvolím nějaký bod, ke kterému chci jít. Je to tak?
Moc děkuji


V podstate ano. Napred do GPS zadas nejakym zpusobem bod(y) a pak si z nich vybiras a nechavas se navigovat na ne. To znamena, ze ti treba GPS ukazuje sipkou nejkratsi cestu ke zvolenemu bodu nebo ti na mape ukazuje spojnici mezi tvou aktualni polohou a pozadovanym bodem a ty si podle mapy muzes vybrat nejvhodnejsi trasu (abys nesel napric strzi nebo nemusel vylezt na skalu a pak slanit na jejim druhem konci).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 8:45

gord: díky za stručně a jasně popsané rady ... moc by mě nebavilo kdyby mi GPS ukázal přesně místo kde mám hledat...takže asi to budu využívat opravdu jen na přibližné místo určení (viz včera: přesnost 15 metrů mezi Znojemskými budovami) a hledání toho "správného pařezu" nad Rajnochovicemi bylo přece bez GPS sice dlouhé, ale velice kouzelné :) i bez GPS :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#12 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 8:55

brtnicek napsal/a:
gord:
díky za stručně a jasně popsané rady ...
moc by mě nebavilo kdyby mi GPS ukázal přesně místo kde mám hledat...takže asi to budu využívat opravdu jen na přibližné místo určení (viz včera: přesnost 15 metrů mezi Znojemskými budovami)

a hledání toho "správného pařezu" nad Rajnochovicemi bylo přece bez GPS sice dlouhé, ale velice kouzelné :) i bez GPS :) :)


Je to sice romantické, ale čas je omezená veličina. :)
  • 0
:)

#13 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 9:05

frettie napsal/a:

brtnicek napsal/a:

a hledání toho "správného pařezu" nad Rajnochovicemi bylo přece bez GPS sice dlouhé, ale velice kouzelné :) i bez GPS :) :)


Je to sice romantické, ale čas je omezená veličina. :)



:) :) tak to máš pravdu, ale nemám to jako závody na MS :) nemusím jich mít kvanta, stačí mi že mě to baví, že nebloumám jen tak bez cíle a že je to prostě super pocit :) :) a občas v přelidněném městě i adrenalin :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 9:46

Chtěl bych jen poprosit... používejte před založením nového tématu, u kterého je velice pravděpodobné, že už se mnohokrát probíralo, nejprve kolonku "Hledat" v pravé liště. Konkrétně na tohle téma je tu počítám už desítky vláken. Namátkou:
Jakou GPS?
Jaký přístroj?
Staronové téma, jakou GPS?
Přemýšlím o koupi Garmin eTrex Legend.

Čím víc jich bude přibývat, tím hůř se v nich půjde vyznat, tím budou otravnější pro ostatní a člověka taky už nebaví několikrát do měsíce psát například, že vztah citlivost-přesnost není úplně jednoduchý.
Obecně platí, čím víc družic, tím přesnější určení polohy, ale ze zkušenosti můžu říct, že u Legendu pocítíš hlavně slabou citlivost. Tzn. v hustém porostu, mezi skalami atd. budeš mít problém získat vůbec nějaké souřadnice. Hlavně po zapnutí přístroje. Za běžných podmínek bude přesnost docela srovnatelná s ostatními přístroji a někdy si naopak můžou víc vymýšlet ty citlivější... hlavně v blízkosti skal, kde je mnoho odrazů. Co jsem pozoroval tak, pokud má Legend signál, tak přesnost na hledání keší většinou stačí a je srovnatelná s novějšími přístroji.
  • 0

#15 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 10:45

wobufet napsal/a:
Děkuji za odpověď. Mapu bych určitě chtěl a ten první odkaz se jeví zajímavě. Jen bych se rád zeptal co přesně je "ne tak citlivý GPS přijímač"
Pokud vyrazím třeba na ty louky či lesy, znamená to, že mi to třeba místo vůbec nenajde a hodí něco jako "no signal" nebo to určí okruh cca 5 metrů? 8MB datové paměti BEZ ROZŠÍŘENÍ si nedovedu moc v tomto případě vysvětlit cca kolik má jedna mapa. To tedy znamená, že dostanu nějaké mapy, a jiné už tam nedám? (Třeba o prázdninách bych rád kešil v Londýně).

A pokud tomu dobře z popisu rozumím. Zadám si nějaké souřadnice, ty se mi na mapě zaznačí. Tohle mohu udělat až tisíckrát s tím, že si každý bod mohu rozkliknout pro více infa (třeba hinty). A pak si zvolím nějaký bod, ke kterému chci jít. Je to tak?

Moc děkuji

Zdravím, mapové podklady jsou určitě lepší variantou. " Ne tak citlivý GPS přijímač " rozhodně neznamená, že ti to v lese, či hustějším porostu vyflusne s hláškou No signal, to rozhodně ne. Ale přesnost se s každým stromem ztenčuje a proto se někdy ( někdy!!!! ) může hledání kešky proměnit v útrapný děj :) Co se týče 8 MB paměti - na mapy, které do toho vráží to stačí, nejsou barevné, stínované apod., takže moc objemu nezaberou. Co se týče map Velké Británie, nevím, jestli Garmin vydal nějaké TOPO mapy, které by šly právě do tohoto zařízení, v tomto oboru se nepohynuji :)
Bohužel Etrex Legend nemá podporu ( jako například Oregon 300 či další moderní GPS ) plných informací o keškách - tedy popis, obtížnost, hint, logy apod. v jednom bodě. Nahraješ do něj pouze prosté souřadnice a hint, popř. fotohint si musíš napsat / vytisknout navíc ( popřípadě celý listing ) ...

I tak je ale Etrex Legend velmi dobrá volba pro úplný začátek. Pokud tě Geocaching nezačne bavit tak, jak by měl, nebudeš alespoň litovat vyhozených peněz za nějakou špičkovou navigaci - a navíc, nepoškozenou jí můžeš kdykoli a i poměrně jednoduše prodat :) Není-liž pravda, kolegové? :)))

Měj se,
sakypaky
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#16 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 10:47

alkes napsal/a:
Chtěl bych jen poprosit... používejte před založením nového tématu, u kterého je velice pravděpodobné, že už se mnohokrát probíralo, nejprve kolonku "Hledat" v pravé liště. Konkrétně na tohle téma je tu počítám už desítky vláken. Namátkou:
Jakou GPS?
Jaký přístroj?
Staronové téma, jakou GPS?
Přemýšlím o koupi Garmin eTrex Legend.

Čím víc jich bude přibývat, tím hůř se v nich půjde vyznat, tím budou otravnější pro ostatní a člověka taky už nebaví několikrát do měsíce psát například, že vztah citlivost-přesnost není úplně jednoduchý.
Obecně platí, čím víc družic, tím přesnější určení polohy, ale ze zkušenosti můžu říct, že u Legendu pocítíš hlavně slabou citlivost. Tzn. v hustém porostu, mezi skalami atd. budeš mít problém získat vůbec nějaké souřadnice. Hlavně po zapnutí přístroje. Za běžných podmínek bude přesnost docela srovnatelná s ostatními přístroji a někdy si naopak můžou víc vymýšlet ty citlivější... hlavně v blízkosti skal, kde je mnoho odrazů. Co jsem pozoroval tak, pokud má Legend signál, tak přesnost na hledání keší většinou stačí a je srovnatelná s novějšími přístroji.


Pochop, všichni sem jednou přijdou poprvé a hned se ženou s dotazem a ani neví, že nějaká kolonka hledat tu je :)
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#17 wobufet

wobufet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 10:48

Tak jsem se rozhodl, že se někde poohlédnu po Legendovi. Ještě by mě zajímaly ty mapy. Koupím to (a hádám, že tam asi nic nebude popř. budu v oblasti kde mapy nemám - V tom případě to bude fungovat typem - zadám souřadky a budu mít jen šipku? Ohledně samotného zadávání map. Jsou volně stažitelné na netu nebo se musí dokoupit? A vrazím je do toho jak? (kabel, karta...) Děkuju
  • 0

#18 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 11:02

no - když jsem tady minulý pátek nakoukla poprvé :) tak jsem pročítala skoro všechno letmo abych byla v obraze - ale je tady tolik informací, že se to stejně nedá ... takže jsem ráda za každý nově položený nováčkovský dotaz a následné odpovědi, protože stará vlákna např. o tom, jakou GPS...ty tu jsou, ale je u nich tolik odovědí a pak už se tam přimíchávají jen tak kecy...takže je to nepřehledné a složité - a chtělo by to na čtení dovolenou :) nový dotaz = usnadnění bloudění v informacích pro všechny nové - si myslím :) a stejně z toho mám pořád ještě bramobračku :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 11:06

sakypaky napsal/a:
Pochop, všichni sem jednou přijdou poprvé a hned se ženou s dotazem a ani neví, že nějaká kolonka hledat tu je :)

Chápu... moc dobře. :)
Proto ji taky připomínám.

wobufet napsal/a:
Tak jsem se rozhodl, že se někde poohlédnu po Legendovi. Ještě by mě zajímaly ty mapy...

Mapy jdou nahrávat jen přes sériový kabel do vnitřní 8MB paměti. Jak velká část ČR se vejde, záleží na typu mapy. U TOPO 50 v3.1 většinou okolo 12-15 okresů, což je dobře použitelné.
Mapy se často prodávají spolu s GPS. Pokud ne, musí se dokoupit, popřípadě stáhnout o hodně méně podrobné free mapy.
Určitě bych se ale poohlížel po Legendu i s mapami, protože nevím, jestli jsou starší TOPO50 ještě v prodeji a nová Topo Czech může už na Legenda být moc... ale nezkoušel jsem.
Bez mapového podkladu bude Legend bez problému fungovat jako nemapová GPS (šipka, slepá mapa atd.)

brtnicek napsal/a:
...nový dotaz = usnadnění bloudění v informacích pro všechny nové - si myslím :)...

To jistě ano, ale bohužel také více bloudění a šumu pro všechny "staré".:( Stejně jako se pak hůře hledají odkazy na v minulosti dopodrobna vyřešené dotazy, kterými by se dalo nováčkům efektivně pomoct.
Věř, že psát všechno pořád dokolečka nikoho nebaví a číst pořád dokolečka stejná vlákna navíc s né moc výstižnými předměty je taky časem na obtíž. Je potřeba aspoň kompromis.
  • 0

#20 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 19:06

alkes: jj, věřím :) naštěstí jsem tohle vlákno nezaložila .. :) a zprovoznila jsem teda tu GPS... a je fakt, že pod stromama v lese byl signál s přesností "25 metrů" :) což je na hledání stromu v lese opravdu dost, tak jsem se trochu zapotila :) ale kdyby to bylo jednoduché, asi by to nebylo to pravé vzrůšo ;)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama