Přejít na obsah


Fotka

GCPR3J Stammelova smrt / Death of Stammel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 15:53

GCPR3J Stammelova smrt / Death of Stammel

Vzhledem k tomu, že dnešní kačerstvo je velmi schopné, začnu důsledně kontrolovat zápisy v logbooku keše a mazat nelegální logy na keši.

Pokud je na keši, která je Lock&Lock každý druhý log rozbitá sklenice, asi to za kontrolu stojí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 15:59

Heh. A neni to taková ta krabička, válcová, co připomíná zavařovačku?
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 16:08

scarabeus napsal/a:
Heh. A neni to taková ta krabička, válcová, co připomíná zavařovačku?


Jo, je.

A relativně nedávno (21.5.2009) na ní stále ještě bylo nalepené:

Toto není geocache. Hledej dál a pořádně.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 16:14

Dnes na ní byl nalepený slimák. A taky jsem se nechal napálit :-)
  • 0

#5 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 16:41

:D já se před lety radši zapsal do obou B)
  • 0
Není hanba mlčet,když není co říct.

#6 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 17:13

A když jsme tam byli my s Pažitkou, tak Pažitka našel sklenici a dělal jako že nic, aby nám nezkazil radost hledání, zatímco my se zalogovali potají do té správné. :D
  • 0

#7 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:54

Přiznávám se, že jsem napoprvé taky našel tu špatnou sklenici. Když ona je tam tak pěkně na ráně, ani mi to nepřišlo moc divné. Prostě listingy se zrovna moc nečtou. Dneska už mám zalogovanou i tu správnou, která je uložená úplně stejně, jen o kousek vedle.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#8 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:04

Podle meho skromneho nazoru, by se autor cache mohl zamyslet a nejak temto neprijemnym udalostem predejit. Jiste by se naslo resenicko, jak umistit cache na nejake vzdalennejsi misto, aby nedochazelo k zamene. Myslim, ze represe a vyhrozovani neni zcela na miste. Je to jen hra, nebo ne? Co takhle udelat z cache multi? Odecist neco z pomnicku, a cache ulozit o 100m dal? Nebo na puvodni misto umistit schranku s postupovymi souradnicemi? To by jiste tento problem, ktery trva od zalozeni cache, bez rozhorceni majitele i hledacu vyresilo. A pokud by se finalni schranka umistila vhodne zimnim zpusobem, zabranilo by se i prorazeni krasne krabicky bezkarskou hulkou bodu chtiveho hrabose.
  • 0
Via est scopus!

#9 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:07

Pazitka napsal/a:
...Myslim, ze represe a vyhrozovani neni zcela na miste. Je to jen hra, nebo ne?


Právě proto že to je jen hra, je použití slova represe v téhle souvislosti absurdní.
  • 0

#10 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:53

Určitě i pár nálezců náhodné schránky bylo přesvědčeno o nálezu pravé kešky, proto nějaké mazání logů a represe bez předchozí nápravy věci není podle mého názoru na místě.
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:30

TantalCZ napsal/a:
Určitě i pár nálezců náhodné schránky bylo přesvědčeno o nálezu pravé kešky, proto nějaké mazání logů a represe bez předchozí nápravy věci není podle mého názoru na místě.


Základní problém je v tom, že za platný log se považuje, pokud někdo najde keš zapsán v logbooku. To tady spousta lidí nezvládlo a našlo sklenici, mnozí jí zalogovali i přes nápis Toto není geocache !!!

Při použití GPS je rozdíl v uložení patrný hned a koneckonců, většina z nás dokáže rozlišit keš od sklenice, narvané kousky papíru jak kdo z turistů zrovna měl co v kapse.

Už jsem jednou byl přendat GC z té sklenice do keše a předpokládám, že ten ztracený TB zmizel taky nějak takhle :-(

Navíc to vypadá, že je v okolí přehrady ještě keš-Kofolovka :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:38

nabizi se otazka, proc tam je nejaka rozbita sklenice s napisem ze to neni cache? neni lepsi ji odstranit?
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:41

Parkis napsal/a:
nabizi se otazka, proc tam je nejaka rozbita sklenice s napisem ze to neni cache? neni lepsi ji odstranit?


Nabízí se otázka, je-li vedle turistické schránky nějaká keš, jestli jí není třeba odstranit ...

Nejsou vedle sebe !!!

A ta sklenice je tam za dobu života keše snad třetí ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:46

kolombo napsal/a:
Při použití GPS je rozdíl v uložení patrný hned a koneckonců, většina z nás dokáže rozlišit keš od sklenice, narvané kousky papíru jak kdo z turistů zrovna měl co v kapse.


Na 100% rozlišení bych nesázel (když pominu ten nápis).
Místní situaci sice neznám, ale taky už se mi poštěstilo najít "falešnou" cache a zvesela do ní zalogovat (GPS ukazovala sedm metrů, což je u Legendy nádhera. Uvnitř byla hromádka popsaných papírků s logy a dokonce jedno CWG, což mě utvrdilo ve správnosti nálezu, takže jsem jako truhlík největší ještě úslužně vložil nový logbook:))

Nestálo by za to výrazně na sousedství dvou schránek upozornit v listingu? (sice je tam informace o lock a lock krabičce, ale kačer si může říct "asi se rozbila a někdo ji provizorně nahradil okurčákem")

Sice by to neeliminiovalo střelce, kteří do listingu ani letmo nekouknou, ale to už je pak jejich chyba.
  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:46

kolombo napsal/a:

Parkis napsal/a:
nabizi se otazka, proc tam je nejaka rozbita sklenice s napisem ze to neni cache? neni lepsi ji odstranit?


Nabízí se otázka, je-li vedle turistické schránky nějaká keš, jestli jí není třeba odstranit ...

Nejsou vedle sebe !!!

A ta sklenice je tam za dobu života keše snad třetí ...


OK, ze to je turisticka schranka jsem nevedel, mozna by tedy bylo rozumne alespon se o tom zminit v listingu. Jak jsou daleko od sebe? me obcas zene GPS treba 20 metru jinam :)
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:49

PLAJ family napsal/a:
A když jsme tam byli my s Pažitkou, tak Pažitka našel sklenici a dělal jako že nic, aby nám nezkazil radost hledání, zatímco my se zalogovali potají do té správné. :D


takze se bude mazat pazitka? :D
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 12:31

Parkis napsal/a:

kolombo napsal/a:

Parkis napsal/a:
nabizi se otazka, proc tam je nejaka rozbita sklenice s napisem ze to neni cache? neni lepsi ji odstranit?


Nabízí se otázka, je-li vedle turistické schránky nějaká keš, jestli jí není třeba odstranit ...

Nejsou vedle sebe !!!

A ta sklenice je tam za dobu života keše snad třetí ...


OK, ze to je turisticka schranka jsem nevedel, mozna by tedy bylo rozumne alespon se o tom zminit v listingu. Jak jsou daleko od sebe? me obcas zene GPS treba 20 metru jinam :)


Bohužel jsem předpokládal určitou inteligenci kačerů :(

Se zaměřením tam není problém, keš se dá najít i v zimě na rovné sněhové pláni ...

Vidím to tak, že většina lidí dojde k pomníku, najde první, co jim padfne pod ruku a souřadnice ani nekontroluje. A teprve doma zjistí, že keš není sklenice :(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 13:02

Neodpovedel jsi jak jsou daleko od sebe. Uz jsem videl kese v ruznem stavu, krabicka s par zmackanejma papirama se taky obcas najde, takze zamene se az tak nedivim (pokud nejsou aspon 50m od sebe) Mozna by sis mohl prestat honit triko jak jsou ostatni blbi ze nepoznaji tvoji vymazlenou kesku a radsi v tom listingu upozornit ze je tam i neco jineho. Nic by ti to neudelalo a mohl by sis usetrit tohle zbytecne vlakno.
  • 0

#19 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 13:17

... Tak teď přemýšlím do čeho jsem se to loni zalogoval ... No chystám se do těch končin v dohledné době takže se zkontroluju ... Kolombo, prosím, nemaž mi log, fakt jsem tam někde byl a do něčeho se logoval ...:(
  • 0

#20 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:57

Obe schranky, tedy turisticka sklenice a geocache jsou dost blizko sebe, pokud me odhad nemyli, bude to mene nez 20m. Prestoze je v listingu napsano upozorneni na zamenu (ale ruku na srdce, kdo dnes cte do detailu listing tradicnich kesi?), stejne dochazi k zamenenam. Vzdycky je nejlepsi reseni takove, ktere problemum predchazi, nez takove, ktere je resi az pote, co k nim doslo. Proto jsem udelal takove navrhy jake jsem udelal. Snad padnou na urodnou pudu, aby autor nemusel pouzit zadne REPRESIVNI metody, tedy DONUCOVACI, kterymi by kacery NUTIL jit na misto znovu, a zalogovat se, nebo kterymi by NUTIL je cist listingy, coz je, jak jiste uznate, boj s vetrnymi mlyny. Cache preci zakladame pro radost, ne? A to jak svoji, tak tech, co je maji nachazet. A toho bych se, pokud mozno, drzel.
  • 0
Via est scopus!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama