Přejít na obsah


Fotka

Trackovací číslo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:21

Zdravím. Potřeboval bych sehnat trackovací číslo nějaké mince. Nepotřebuju minci. Dá se to někde sehnat, nebo budu muset koupit minci a pak si z ní to číslo vzít.
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:26

Ice_a_ZuSka napsal/a:
Zdravím.
Potřeboval bych sehnat trackovací číslo nějaké mince. Nepotřebuju minci. Dá se to někde sehnat, nebo budu muset koupit minci a pak si z ní to číslo vzít.

Obvyklý princip je takový, že když máš minci v ruce, opíšeš si z ní trakovací číslo. Jinak to vesměs postrádá smyslu. Shánět jen číslo je podobný stav, jako bys zalogoval kešku, kterou jsi nenašel.
K čemu to potřebuješ?
  • 0

#3 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:28

chtěl bych skusit takovýho speciálního buga. :) a právě tu minci jakoe vůbec nebotřebuju, protože ten kód by cestoval řekněme"speciální cestou"
  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:30

nejsnazsi bude koupit si travelbug, pokud netrvas na nejake hezke ikonce
  • 0

#5 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:31

no to je právě ten problém. chtěl jsem nějakou ikonku, ale zjišťuju, že když budu chtít něco ospoň trochu neobviklého, tak to bude stát dost peněz.
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:33

Ice_a_ZuSka napsal/a:
chtěl bych skusit takovýho speciálního buga. :) a právě tu minci jakoe vůbec nebotřebuju, protože ten kód by cestoval řekněme"speciální cestou"

Tak to si asi budeš muset koupit a nechat ležet v poličce. V opačném případě bys používal číslo z mince někoho jiného, což je kravina.
  • 0

#7 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:34

a co třeba něco TB bazar :) to asi nebude co :D
  • 0

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:34

Ice_a_ZuSka napsal/a:
no to je právě ten problém. chtěl jsem nějakou ikonku, ale zjišťuju, že když budu chtít něco ospoň trochu neobviklého, tak to bude stát dost peněz.

Přesně tak. Každá sranda něco stojí. Pěkná ikonka = investice :)
  • 0

#9 Ice_a_ZuSka

Ice_a_ZuSka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 14:38

a ještě teda otázka. Je někde v Praze, případně, Pardubice, Hradec králové, Kolín něco jako kamenná prodejna? Protože platit ještě kilo jen za dopravu se mi moc nechce.
  • 0

#10 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:19

Zdravím, mám takovou otázečku, už jsem projela celou diskusi, ale pro jistotu... Chápu správně, že si můžu koupit TB pak ho můžu schovat do šuplíku a jeho číslo použít na nějaký svůj made hand výrobek? Nebo si udělat z TB čísla vlastní designovou samolepku na auto (jako TB s možností logu o zahlédnutí), nebo jej dát psovi na obojek (známku)? Nikdy mě totiž nenapadlo něco takového realizovat, ale ted jsem nad tím začala uvažovat, tak se pro jistotu ptám, zda-li to chápu správně? Díky za případné odpovědi
  • 0

#11 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:26

TFTC.eu má možnost osobního převzetí v Praze Osobní předání a travelbugů kolem stovky s různými ikonkami mají spoustu...
  • 0

#12 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:28

Když si koupíš jakýkoliv trackovatelný předmět (geocoin, travelbug a všemožné jejich mutace), tak s ním získáš unikátní trackovací kód. Ten si můžeš třeba nechat vytetovat na čelo - doslovně a pak si Tě může kdokoliv zalogovat. Nebo ho natisknout na fólii, nebo nasprejovat na auto, na kolo. Původní minci nebo TB můžeš nechat založenou v šuplíku a o nic nejde. Minimálně jedna kamenná prodejna je v Praze na Strašnické, 50 metrů od metra. Je to tytyty.cz a TB by tam určitě mít měli. Není to úplně prodejna v klasickém slova smyslu, ale v prodejně obrazů tam mají dvě vitriny, ze kterých si můžeš cokoliv vybrat a milá paní prodavačka Ti to rovnou prodá...
  • 0

#13 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:28

Jo, ještě TFTC.eu - taky osobní předání v Praze či na eventech. A na větších eventech občas bývají i stánky s GC potřebami.
  • 0

#14 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:30

TB je možné hodit do šuplíku a číslo použít jinde, tomu nikdo nezabrání a nakonec jde stejně jen o to číslo. Ještě mě tak napadá, že by se dalo použít číslo z nějaké ztracené mince, určitě se tu najde spousta lidí se ztraceným coinem a číslo by třeba přenechali. Pak to prohnat adopcí, tím se smažou logy a máš "čisté" číslo. Jen by pak nastal problém, kdyby se coin náhodou po letech našel.
  • 0

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:30

labyorkie napsal/a:
Zdravím, mám takovou otázečku, už jsem projela celou diskusi, ale pro jistotu...

Chápu správně, že si můžu koupit TB pak ho můžu schovat do šuplíku a jeho číslo použít na nějaký svůj made hand výrobek? Nebo si udělat z TB čísla vlastní designovou samolepku na auto (jako TB s možností logu o zahlédnutí), nebo jej dát psovi na obojek (známku)? Nikdy mě totiž nenapadlo něco takového realizovat, ale ted jsem nad tím začala uvažovat, tak se pro jistotu ptám, zda-li to chápu správně?

Díky za případné odpovědi

chápeš to správně, já takhle použil číslo z GC na trackovací nálepku na auto, pár homemade cestujících věciček už jsem taky viděl, i toho psíka teď o víkendu :)
  • 0

#16 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:32

Díky za odpovědi, šlo mi právě o to, jestli nevadí, že číslo, které je třeba na památeční minci můžu zneužít pro svoji vyrobenou věc?
  • 0

#17 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:34

Tak to je super, dík moc :-) A ještě by mě zajímalo, kdybych dala psíkovi na obojek to číslo na cedulce a ztratila jej, můžu použít na další cedulku na obojek to samé číslo? Asi je to blbost ne?
  • 0

#18 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:36

Jediný problém je, že se pak ta vyrobená věc objeví v seznamu nalezených (a vlastněných) trackovacích věcí pod názvem původního coinu nebo TB.
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:43

labyorkie napsal/a:
Tak to je super, dík moc :-)

A ještě by mě zajímalo, kdybych dala psíkovi na obojek to číslo na cedulce a ztratila jej, můžu použít na další cedulku na obojek to samé číslo? Asi je to blbost ne?


No, ta trackovatelnost je zajištěná tím číslem, takže ho můžeš používat klidně i virtuálně, bez jakékoliv cedulky. Cedulky můžeš ztrácet a zahazovat a obnovovat jak chceš.

Asi bych doporučil TB, je levnější a dáš si tam svůj název. Jen ikona je stále jen TBčková.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:47

taky uvažuji nad TB, ikona je alespon univerzální :-) Takže ještě jednou moc děkuju za odpovědi :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama