Přejít na obsah


Fotka

Autostat - automatické statistiky z Geogetu pomocí GgStat a Geojarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1217 odpovědí na toto téma

#1 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 13:11

Ahoj, tak jsem se zase dostal k vyvoji automatickych statistik, a tohle by mohl byt vysledek:

Poznamky:
- z duvodu neustaleho zamenovani GgStat a GgStat2 bylo makro prejmenovano na AutoStat, protoze se tak jmenuje i stranka na webu GeoGetu.
- zmenila se nam ikonka na 'sloupcovy graf', ale jinych barev, nyni je to tedy zelena-fialova-modra

Makro tedy dela v krocich:
1. oznaci kese podle kraju/okresu (volitelne)
2. oznaci kese podle nadm. vysky (volitelne)
3. exportuje nalezy na server geocaching.cz pro mapu nalezu (volitelne)
4. stahne listingy se vsemi logy pomoci programu geojarry.exe na vlastnich kesich a na kesich, ktere jsou oznaceny jako nalezene ale FOUND log neobsahuji (volitelne)
5. importuje vsechny Vase FoundIt logy (volitelne)
6. vypocita FTFindex (volitelne)
7. stahne z webu geocaching.cz znamky kese a importuje je (volitelne)
8. vygeneruje HTML soubor s patickou, kterou lze pomoci INCLUDE pridat na konec statistik (volitelne)
9. vygeneruje statistiky za pomoci programu GgStat.exe
10. nahraje statistiky bud pomoci programu geojarry.exe na profil na geocaching.com, nebo jako HTML soubor na Vas FTP server
11. zkontroluje si online novou verzi (volitelne)

Stazeni:
mikrom.cz/docs/geocaching konkretne zde

Instalace:
- v první řadě budeme potřebovat program GgStat! bez něj se Vám nic nevygeneruje
- pokud chcete nahravat statistiky rovnou na profil na geocaching.com, a tahat logy ke kesim atd. budete take potrebovat program GeoJarry!
- archiv rozbalíme do datoveho adresare GeoGetu (jeho umisteni vycteme vpravo dole v okne GeoGetu)
- pustime GeoGet a v Pluginy -> Správce pluginů -> Konfigurace pluginů -> AutoStat provedeme požadovaná nastavení
- v pluginech spustime AutoStat s ikonkou zelenofialovomodreho grafu

Verze:
v2.32
+ prejmenovani s GgStat2 na AutoStat a par vetsich zmen
+ volani maker

v2.32a (odkaz na forum)
+ pridan typ logu 'Webcam Photo Taken'
+ vyresen problem s loginem na geocaching.cz
+ snad vyresen problem s CountryId

v2.33 (odkaz na forum)
+ v configu pribylo AddRank = 'yes', kterezto zavola makro na stazeni znamek kesi, takze si to muzete zapnout pokud to vyuzivate ve statistikach
+ pri spusteni makra se provede (rmdir /s /q %TEMP%\par-' + Geoget_Owner) coz by melo odstranit s chybne generovanymi statistikami

v2.34 (odkaz na forum)
+ překopanej default/config konstanty jsem pro prehlednost presunul do makra, takze to bude chtit nalezite upravit
+ pridany dve promenne: DownloadOwnLogs pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje JEN stranku s Vasimi nalezy, takze pokud mate v geogetu vsechny kese na ktere chodite je oznaci jako nalezene (a v dalsim kroku k nim dotaha logy) | ImportAllFindsFromWeb pokud je nastaveno na yes, tak na zacatku stahne a naimportuje vsechny vase nalezene kese vcetne listungu, logu.. zavolanim makra geojarry-my.ggp.pas (hleda ho v datovem adresari, v podslozce /script, a v podslozce /script/geojarry) trva to docela dlouho, ale je tu tak moznost aby mohl uzivatel pouzivat GeoGet ciste jen na statistiky bez nutnosti tahat kese z netu rucne.

v2.35 (odkaz na forum)
+ parametr -q se pridava jen pokud je silentmode na yes
+ pripsan flag notrans
+ LudekV pripsal moznost snadneho nastaveni pri startu makra!

v2.36 (odkaz na forum)
+ kontroa pritomnosti GgStatu,
+ onmouseover napovedy k moznostem v quickmenu
+ kontrola verzi na netu

v2.37 (odkaz na forum)
+ konfigurace v ini
+ zmena volani GgStatu (rel. cesty, pres BAT)
+ par chybek..

v2.38 (odkaz na forum)
+ opravena prace s nastavenim z chceckboxu
+ pridano detailni nastaveni
+ cela konfigurace v ini
+ pokud je nick s mezerou (a neni v uvozovkach) da se pro ggstat do uvozovek

v2.40 (odkaz na forum)
+ par chybicek
+ optimalizace kodu
+ dodelano tahani nastaveni s puvodniho autostat.config.pas, takze si ho makro po sobe ted smaze
+ prihlasovaci udaje na http://gc.cz/com si uklada autostat k sobe a kontroluje zda se nezmenily v configach prislusnych maker
+ kontrola formatu zadavanych souradnic
+ vyber template pomoci open dialogu (s omezenym vyberem na soubory *.cz a *.en)

v2.41 (odkaz na forum)
+ kontrola nove verze hned pri spusteni a ne az po 'OK'
+ zmena popisku tlacitka Nastaveni -> Pokrocile
+ opraveno kontrolovani formatu souradnic
+ opraveno nezobrazovani casti nastaveni pokud je pouzit klasicky vzhled windows
+ rozsireni editboxu

v2.42 (odkaz na forum)
+ template muze mit i lobovolnou priponu
+ rozsireny chybove hlasky geojarryho

v2.43 (odkaz na forum)
+ pridana porpora geojarry v19 (pokud existuje soubor geojarryw.exe, tak se pouzije tento s GUI, jinak se zavola postaru geojarry.exe (aby nekteri nebreceli, ze jim to nejde))
+ pri aktualizaci se krome odkazu ke stazeni nove verze otevre i adresar ve kterem mate AutoStat
+ vylepseno zadavani domacich souradnic (po kliknuti na tlacitko [...] se otevre Geogeti dialog pro zadavani souradnic vcetne podpory geocodingu
+ imunni k cestam skriptu atd. (AutoStat by mel fungovat bud z datoveho adresare, nebo ze slozky \script\AutoStat, a i ostatni makra hleda i ve slozce \script (prip. podslozkach jako \script\geocachingcz\))

v2.44 (odkaz na forum)
+ ignoruju stateid a countryid pro chod makra to neni potreba
+ opravena chyba s ini (konecne! pokud ini neni tak se sam vytvori. a to tak, ze pokud pustite zbrkle rovnou AutoStat bez vlezeni do pokrocilyho nastaveni, tak se vytvori ini jen s par polozkama, z prvniho okynka, az po ulozeni v pokrocilym se dopisou vsecny potrebny polozky s tim, ze se AutoStat snazi vyplnit vetsinu za vas)
+ pridano kontrolovani platnosti UID (kontroluju zda je to normalni cislo)
+ rozšířeny chybove hlasky (jako ze pokud nevite jak kde zjistit UID tak vas odkaze na vlakno zde na foru (pro ty co si to neumi dat do "hledat" apd..)

v2.45 (odkaz na forum)
+ opravena sparrowova chyba s geojarry
+ opraveno kontrolovani UID
+ implementovano makro geojarry-my.ggp.pas (o soubor min ke kontrolovani zda je ci neni)
+ lehce predelan system chybovych hlasek
+ behem ladeni s vypnutym SilentModem, je mozno makro kdykoli sestrelit odkliknutim tlacitka 'Ne' na message boxu

v2.50 (odkaz na forum)
+ formulare prepsany do GFM
+ funkce/procedury v AutoStat.lib.pas
+ hromadne upravy, spis k prehlednosti a funkcnosti

v2.51 (odkaz na forum)
+ po vygenerovani statistik se otevira stranke s GjUsername misto GEOGET_OWNER
+ podpora databazi
+ pridany dva cudliky na GgStat
+ opravena funkce "importovat vsechny nalezy"

FAQ:
- MaFa vysvetluje co je pro zprovozneni treba
- Reseni problemu se zamknutou databazi
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:27

Díky, funguje. Jen si nějak nerozumím s tím sosáním vlastních logů. Když jsem to měl zapnuté, chtělo mi to zřejmě stáhnout 220/220 logů (to jsem se dočetl v okně, které se objevilo schované pod CMD oknem po odstřelení GJ), přestože mi jich chybí tak asi pět. Zrovna v úterý jsem si totiž do GG importoval PQ vlastních nálezů, tak nevím, čím to je.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:56

Dík za update, zdá se že funguje vše jak má... až na maličkost. Pokud dám DownloadLogs = 'yes'; pak se vygeneruje prázdná statistika. Při off vše proběhne OK.
  • 0

#4 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 14:59

zlicinaci: no kdyz to shormazduje informace tak to prida kazdou vlastni kes na seznam, a kazdou u ktery neni u tvyho nicku log 'found it', nebo 'attended'
a pak to ten seznam stahne geojarrym..
zkus se kouknout na obsah souboru gjtemp.txt co tam je vsechno za kese
(me to nejdriv tahalo dvakrat vlastni kese a pak mi to porad tahalo eventy a pak jsem zjistil ze ten log neni typu found ale attended :) )
  • 0

#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:19

mikrom napsal/a:
zlicinaci: no kdyz to shormazduje informace tak to prida kazdou vlastni kes na seznam, a kazdou u ktery neni u tvyho nicku log 'found it', nebo 'attended'
a pak to ten seznam stahne geojarrym..
zkus se kouknout na obsah souboru gjtemp.txt co tam je vsechno za kese
(me to nejdriv tahalo dvakrat vlastni kese a pak mi to porad tahalo eventy a pak jsem zjistil ze ten log neni typu found ale attended :) )

Našel jsem gjdata.txt, to bude asi on, v něm je opravdu sada těch linků pro GJ. Zevrubným průzkumem jsem vypátral, že jsou to nalezené kešky, u kterých mám můj log v GJ uložen dvakrát ;) Zajímavý přírodní úkaz :-) Se optám HaLuMy, zda by něco neporadil.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:24

mikrom napsal/a:
zlicinaci: no kdyz to shormazduje informace tak to prida kazdou vlastni kes na seznam, a kazdou u ktery neni u tvyho nicku log 'found it', nebo 'attended'
a pak to ten seznam stahne geojarrym..
zkus se kouknout na obsah souboru gjtemp.txt co tam je vsechno za kese
(me to nejdriv tahalo dvakrat vlastni kese a pak mi to porad tahalo eventy a pak jsem zjistil ze ten log neni typu found ale attended :) )


Tak si tam jeste prihod log pro webkamery. ;) je to neco jako"webcam taken", nebo tak nejak.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:26

zlicinaci napsal/a:
Našel jsem gjdata.txt, to bude asi on, v něm je opravdu sada těch linků pro GJ. Zevrubným průzkumem jsem vypátral, že jsou to nalezené kešky, u kterých mám můj log v GJ uložen dvakrát ;) Zajímavý přírodní úkaz :-) Se optám HaLuMy, zda by něco neporadil.


Dvakrat? To leda ze bys mel duplicity v databazi. Zkus si (pro jistotu) schovat zalohu databaze, a pak v databazovych nastrojich v udrzbe databaze by melo byt tlacitko na odstraneni duplicit. Snad to pomuze.
  • 0

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:36

HaLuMa napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
Našel jsem gjdata.txt, to bude asi on, v něm je opravdu sada těch linků pro GJ. Zevrubným průzkumem jsem vypátral, že jsou to nalezené kešky, u kterých mám můj log v GJ uložen dvakrát ;) Zajímavý přírodní úkaz :-) Se optám HaLuMy, zda by něco neporadil.


Dvakrat? To leda ze bys mel duplicity v databazi. Zkus si (pro jistotu) schovat zalohu databaze, a pak v databazovych nastrojich v udrzbe databaze by melo byt tlacitko na odstraneni duplicit. Snad to pomuze.

Dík za promtní reakci, ale takové tlačítečko tam prosím nemám ;)
  • 0

#9 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:40

dvakrat found it mi dela, kdyz loguju pres operu mini z mobilu, a pak se to stahne do geogetu.. webcam pridam, sem nevedel, ze je to tam zas jinak :)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:40

Takovou drobnost se nesmis nechat rozhodit. :) Koukam, ze odstranovani duplicit je soucasti akce: "odstraneni zapomenutych zaznamu"
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:42

mikrom napsal/a:
dvakrat found it mi dela, kdyz loguju pres operu mini z mobilu, a pak se to stahne do geogetu..


No jo, ale aby to bylo dvakrat v geogetu, tak tam musi byt dva zaznamy od jedne kesky. Coz je dosti neprirozene...
  • 0

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 15:45

HaLuMa napsal/a:
Takovou drobnost se nesmis nechat rozhodit. :) Koukam, ze odstranovani duplicit je soucasti akce: "odstraneni zapomenutych zaznamu"

Nojo, o tom jsem ani nepsal, samozřejmě, že jsem na to klikl :), ale nepomohlo to, moje kvalitní logy zůstávají na místě. Možná jako kopie pro finanční úřad :-) Každopádně je dobré, že jsem na to, že mám některé logy v GG duplicitně, alespoň přišel.
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 16:41

Tak jsem prohlédl celý seznam těch kešek k nasosání vlastních logů a je to tak. Všechny mají duplicitní moje logy, ať už Found it, tak i Attended, Will Attend, Webcam Photo Taken - to jsou takřka všechny moje nalezené kešky do 25.7.2007. Dále v tom seznamu je jedna webkamera z letošního roku, která můj log nemá a 4 poslední keše, také bez logu. Tak je jasné, že duplicity mám jaksi dlouhodobě zavlečené.
  • 0

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:06

Nasel jsem chybku. Pokud mam na cz jiny nick nez na com, pak nefunguje upload nalezu pro cachemapu.

Domnivam se, ze na radku 385-7 by to melo vypadat nejak taKTO:

if (GcCzLogin = '') then User := gcUsername // else User := gjUsername;
else User:=GcCzLogin; // !!! tohle tam chybi
if (GcCzPassword = '') then Password := gcPassword // else Password := gjPassword;
else Password:=GcCzPassword;  // !!! tohle tam chybi

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:28

Zvlastni pri spusteni gj pro nahrani a import chybejicich logu mi to hlasi chybne StateID (az jako vysledek volani gj, ne pri startu makra pri kontrole parametru). Pritom pri volani gj pres jeho makra mi to zadne chyby nehlasi. EDIT: 1. Potvrzuji problem s vice Found it logy na jedne kesi. V tom pripade se vola GJ pro opetovne stazeni vsech logu. (2 logy na jedne kesi mohou byt platne a smysluplne) 2. Potvrzuji, problem s Webcam cache - stahuje logy i kdyz jsou v geogeti DB
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2009 - 18:55

Aha, uz to mam. Pokud mam nastaveno GeojarryForUpload='no', nevytvori se spravne gjtemp.ini, ktere se krome uploadu pouziva take pro download logu (a to vzdy).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 9:47

chybky mam poznamenany, kouknu na to v tydnu.. neska jedu lovit a vracim se zitra.. ;)
  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 11:38

Ahoj, předem se omlouvám, že jsem při práci s makry úplný začátečník, tak se omlouvám, jestli se zeptám i na něco, co už jinde bylo někde řešené. 1) Při rozbalení souborů do adresáře mi pak GeoGet po spuštění oznámil, že chybí soubor "AutoStat.config.pas" Nakonec jsem to vyřešil přejmenováním souboru "GgStat2.config.pas", ale pro začátečníky jako jsem já by to chtělo možná upozornit... 2) Přestože mám stejné nastavení jako u GgStat2, nenahrají se mi statistiky na profil, přestože GgStat2 mi je tam nahraje. Nevíte, čím by to mohlo být? 3) Chybička, kterou mi to házelo od GgStat2 - příkaz "%FOUNDLOGS%" v úvodní části souboru mi hází nesprávné počty (např. naposled místo 1197 nálezů mi to napsalo pouze 102, přestože ty ostatní statistiky jsou v pořádku) 4) Vůbec mi to nenahraje mapku ČR z Geocaching.cz do výstupního souboru, přestože v nastavení makra ji mám nastavenou. 5) Když si čtu už asi po páté popis, tak mě trochu zarazilo, že se v něm píše něco o změně nastavení i v jiných souborech, než je ten konfigurační, to se musí nastavovat 3x stejné hodnoty? Dost se ztrácím v té spoustě souborů, které se musí nastavovat a upravovat :-( Ach jo... Přesto díky za moc pěkné statistiky. Bohužel je asi nebudu mít čas je nikdy plně využít...
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 11:44

Roman_Jaromer napsal/a:
1) Při rozbalení souborů do adresáře mi pak GeoGet po spuštění oznámil, že chybí soubor "AutoStat.config.pas" Nakonec jsem to vyřešil přejmenováním souboru "GgStat2.config.pas", ale pro začátečníky jako jsem já by to chtělo možná upozornit...


V tom pripade pouzivas asi nejakou neaktualni verzi Geogetu. Spravna verze je 2.1.12.
  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2009 - 11:47

Asi ano, máš pravdu, mám verzi 2.1.4. No, uvidím, co to udělá po přeinstalaci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama